Prawda

Sobota, 10 maja 2025 - 16:01

« Poprzedni Następny »


Czeski prezydent o islamie i antysemityzmie


Daniel Geenfield 2014-06-12


Milos Zeman, Prezydent Republiki Czeskiej odważnie potępił kulturę islamskiego antysemityzmu leżącą za zamachem w Brukseli, jak również mówił ze znajomością rzeczy o szerszym trendzie islamskiej przemocy i dążenia do supremacji.

„Jedynym świętem niepodległości, którego nigdy nie opuszczam, są obchody niepodległości żydowskiego państwa Izrael”.


„Istnieją inne narody, z którymi podzielamy te same wartości, czy są to wolne wybory, czy wolna ekonomia rynkowa, ale żaden z nich nie jest zagrożony wymazaniem jego państwa z mapy. Nikt nie zajmuje się ostrzeliwaniem ich przygranicznych miast i nikt nie dąży do  wygnania obywateli tych narodów z ich krajów”.


„Istnieje takie określenie zwane poprawnością polityczną i uważam je za eufemizm ukrywający polityczne tchórzostwo. Odmawiam bycia tchórzem”.


“Niezbędne jest nazwanie wroga cywilizacji ludzkiej i tym wrogiem jest międzynarodowy terroryzm związany z fundamentalizmem religijnym i nietolerancją religijną. Jak widzieliśmy po 11 Września, to fanatyczne wyznanie nie atakuje tylko jednego narodu,. Muzułmańscy fanatycy w Nigerii porwali niedawno 200 chrześcijańskich dziewczynek. A w sercu Europy miało miejsce koszmarne morderstwo w Muzeum Żydowskim w Brukseli”.


„Nie uspokajają mnie twierdzenia, że jest to dzieło jakiejś małej, marginalnej grupy. Wręcz przeciwnie. Jestem przekonany, że ksenofobia, rasizm i antysemityzm wypływają z zasadniczej ideologii, na której bazują te fanatyczne grupy”.



„Pozwólcie, że dostarczę dowodu na to twierdzenie w postaci cytatu z jednego z jego świętych pism ’Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami. Wtedy drzewo zawoła: Żyd chowa się za mną, przyjdź i zabij go. Kamień zawoła: Żyd chowa się za mną, przyjdź i zabij go’


Krytykowałem tych, którzy wzywali do zabijania Arabów, ale nie znam żadnego znaczącego ruchu, którzy wzywa do masowego mordowania Arabów. Znam natomiast ruch antycywilizacyjny, który wzywa do masowego mordowania Żydów”.


„Jeden z artykułów Karty Hamasu wzywa do zabijania Żydów”.


„Czy naprawdę chcemy udawać, że jest to tylko mała grupa ekstremistów? Czy rzeczywiście możemy być politycznie poprawni i twierdzić z uporem, że wszyscy oni są dobrzy, a tylko maleńka liczba ekstremistów popełnia te zbrodnie?”


„Jeden z moich ulubionych eseistów, Michel de Montaigne, napisał kiedyś: ‘Dobro niekoniecznie następuje po źle; inne zło może je zastąpić, i to jeszcze gorsze zło’”.


„Zaczęliśmy z Wiosną Arabską, a stała się Zimą Arabską, zaś walka przeciwko świeckim dyktaturom stała się bitwą kierowaną przez Al-Kaidę”.


„Wyrzućmy poprawność polityczną i nazywajmy rzeczy po imieniu.


Tak, mamy przyjaciół na świecie, wobec których możemy wyrażać solidarność, ale ta solidarność nic nas nie kosztuje, bo tym ludziom nikt nie grozi”.


„Prawdziwym sensem solidarności jest solidarność z przyjacielem, który cierpi i który jest w niebezpieczeństwie i dlatego jestem tutaj”.


Czech president Milos Zeman gives amazing speech about islam and anti-semitism

Front Page Magazine, 2 czerwca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska



Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Od Redakcji

Przemówienie Zemana jest z 26 maja 2014 i wygłosił je w ambasadzie izraelskiej w Pradze.

Tymczasem Sekretarz Generalny Organizacji Konferencji Islamskiej, Ijad Ameen Madani,
powiedział, że wypowiedź Zemana jest oparta na niedoinformowaniu, stereotypach i islamofobii. Powiedział, że takie słowa są nie tylko nieodpowiedzialne, ale podsycają istniejące stereotypy, podżegają do nienawiści, dyskryminacji i przemocy przeciwko muzułmanom. Powtórzył, że islam jest religią pokoju i tolerancji.


Ijad Ameen Madani powiedział: „Byłoby właściwe, by Prezydent Milos Zeman przeprosił miliony
muzułmanów na całym świecie za swoje głęboko obraźliwe i nienawistne
wypowiedzi antyislamskie”.


Rzecznik Zemana, Jiří Ovčáček odpowiedział:

„Prezydent Zeman zdecydowanie nie zamierza przepraszać. Dla prezydenta
bluźnierstwem byłoby przepraszanie za zacytowanie świętego tekstu
islamskiego”.

P.S. Nie trzeba chyba dodawać, że Sekretarz Generalny Orgaqnizacji Koferencji Islamskiej ani jednym słowem nie odciał się od islamskiego terroryzmu, ani tego, który jest skierowany przeciwko Izraelowi i Żydom na całym świecie, ani tego, który uderza w mniejszości religijne w muzułmańskimn świecie, ani tego, który praktykuje mordowanie muzułanów przez muzułmanów. Nie wspomniał Al-Kaidy, Boko Haram, Hamasu, Islamskiego Dżihadu, ani żadnej innej orgqanizacji wzywającej do czczenia Allaha przez mordy niewinnych ludzi. A oto co mówił kilka dni temu przedstawiciel Hamasu:    


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj




Komentarze
1. Czesi nie zapomnieli MEF 2014-06-15


Notatki

Znalezionych 2928 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Siedem największych kłamstw na temat działań Izraela i Sił Obronnych Izraela w Gazie   i Arsen Ostrovsky   2025-05-09
Krótka historia antysemityzmu jako sygnalizacji cnoty     2025-05-07
Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii potwierdza, że kobiety istnieją   Greenfield   2025-05-07
Malowane papugi na plafonie jak długi   Koraszewski   2025-05-05
Koszmarne dziedzictwo kolonializmu   Koraszewski   2025-05-02
Departament Sprawiedliwości stwierdza, że UNRWA może zostać pozwana przed amerykańskim sądem   Fitzgerald   2025-05-02
„Guardian” przedstawia antysemityzm na kampusach jako wytwór naszej wyobraźni   Levick   2025-04-29
Zachód znów wpada w pułapkę Iranu   Rafizadeh   2025-04-28
Jak ekstremizm maszeruje bez przeszkód   Bryen   2025-04-28
Vermont, Mohsem Mahdawi i tabun użytecznych idiotów   Collier   2025-04-25
Azerbejdżan: rozszerzenie Porozumień Abrahamowych   Sherman   2025-04-24
Dwa pełne lata piekła w Sudanie   Fernandez   2025-04-23
Szalona kampania mająca na celu dekryminalizację Hamasu   O'Neill   2025-04-21
Najnowsza próba podważenia Izraela? Wykorzystywanie palestyńskich chrześcijan   Bard   2025-04-20
Sytuacja kryzysowa kanadyjskich Żydów   Hecht   2025-04-19
Sahel: rodzące się centrum globalnego islamizmu   Haug   2025-04-19
Drodzy uprzejmi Żydzi i inni o mentalności „Nie chcę się do tego mieszać”:To nie działa.   Finlayson   2025-04-17
Żydowska ambiwalencja w walce z antysemityzmem   Bard   2025-04-17
Biesy napadają raz jeszcze   Koraszewski   2025-04-16
Zapomniana wojna w Sudanie ujawnia nieludzkość izraelofobii   O'Neill   2025-04-16
Zastosowanie żydowskiej perspektywy etycznej do zidentyfikowania i ujawnienia stronniczości mediów (znowu @NYTimes)     2025-04-15
Żydowska etyka polityczna: projekt dla sprawiedliwych     2025-04-14
Realistyczne spojrzenie na kolonializm osadniczy   Finlayson   2025-04-14
Ramy uniwersalnej etyki żydowskiej     2025-04-13
Trump i pułapka Najwyższego Przywódcy   Taheri   2025-04-13
Antyglobalista w Białym Domku   Koraszewski   2025-04-12
Etyka żydowska: wróg każdej wadliwej filozofii     2025-04-11
Udawanie rozbrajania Hezbollahu nic nie pomoże   Abdul-Hussain   2025-04-10
Wojna ONZ z sukcesem Żydów     2025-04-10
Ludobójcza krucjata Iranu     2025-04-09
Trzydzieści lat temu Izrael deportował przywódców Hamasu. Świat zmusił Izrael do przyjęcia ich z powrotem   Greenfield   2025-04-09
Turcja idzie w ślady demokracji z tradycjami   Koraszewski   2025-04-08
Nazistowski supersesjonizm: unicestwienie żydowskiej „antyrasy”     2025-04-08
Wojna socjalizmu z Żydami – od Marksa do dzisiaj     2025-04-07
Zbrodnia to niesłychana   Koraszewski   2025-04-06
Czy rząd USA ma prawo stawiać warunki finansując uniwersytety?   Dershowitz   2025-04-05
Palestyńscy mężczyźni dopuszczają się przemocy wobec kobiet, ale winą obarcza się Izrael   Levick   2025-04-05
Turcja: moment neoosmański   Fernandez   2025-04-04
Jak świecki progresywizm stał się moralnie regresywny     2025-04-04
Samą istotą palestynizmu jest supersesjonizm     2025-04-03
Zawsze przyczyna, nigdy skutek   Malicki   2025-04-02
Tożsamość w czasach zarazy   Koraszewski   2025-04-01
Sprawiedliwość społeczna i supersesjonizm     2025-04-01
Gaza, Trump, prawda i… „transfer”   Sherman   2025-03-31
Nie ma różnicy między “politykami” Hamasu a jego terrorystami   Toameh   2025-03-30
UE musi przestać podważać starania o uratowanie jej samej   Rafizadeh   2025-03-29
Rządy terroru w Bangladeszu: w stronę kolejnego islamistycznego centrum w Azji Południowej?   Bulut   2025-03-28
Jednolita teoria pola antysemityzmu     2025-03-27
Irak: Nieustające ataki na Jazydów   Bulut   2025-03-26
Dają nam słowo Hamasu, że piszą prawdę i tylko prawdę   Koraszewski   2025-03-26
Nie licz na to, że Arabowie odbudują Gazę lub pomogą Palestyńczykom   Toameh   2025-03-25
Jedna wojna ale w różnych odsłonach   Bryen   2025-03-23
Sieć kłamstw Hamasu i współudział mediów (w tym @NYTimes)     2025-03-22
Najwyższy czas usunąć biurokrację ONZ sprzyjającą Hamasowi   Cohen   2025-03-21
Palestyńczycy: “Giniemy z powodu Hamasu”   Toameh   2025-03-21
Dziwaczne zainteresowanie Mahmoudem Khalilem   Fitzgerald   2025-03-20
Kolejne kłamstwa ONZ na temat Izraela   O'Neill   2025-03-18
„Negocjator” USA w sprawie zakładników mówi, że Hamas chce pokoju, oferuje „15-letni rozejm” i odbudowę Gazy przez USA   Greenfield   2025-03-17
MKCK nie jest neutralny w żadnym sensie. Jest pro-Hamas     2025-03-16
Biden obiecał, że pomoc nie trafi do Hamasu. Działania USAID, które miały zapewnić realizacje tej obietnicy, były kiepskim żartem     2025-03-13
Wysokie notowania kryptoracjonalizmu   Koraszewski   2025-03-12
Przeczytajcie konstytucję Iranu i obalcie reżim   i Bill Siegel   2025-03-11
Jak Hamas uzyskał zawieszenie broni w Ramadanie bez uwolnienia zakładników   Frantzman   2025-03-11
Przywłaszczanie słów Goldy Meir   Oz   2025-03-10
Papież Franciszek ignoruje dżihadystyczną masakrę w kościele   Greenfield   2025-03-09
Prawie jeden na trzech Demokratów i prawie połowa młodych ludzi w USA popiera Hamas a nie Izrael     2025-03-08
Talibanizacja Bangladeszu   Bulut   2025-03-08
Reżim Iranu: Dlaczego dyplomacja i układy zawsze zawodzą   Rafizadeh   2025-03-07
Jak wyjaśnić wydarzenia z tego weekendu?     2025-03-04
Irytujący czubek góry lodowej   Koraszewski   2025-03-04
Hunter College poszukuje wykładowcy     2025-03-03
Dyplomaci, pokerzyści i matematycy   Koraszewski   2025-03-02
Stawianie czoła terroryzmowi i przesłanie wiadomości   Collins   2025-03-01
Tajemnica popularności sprawy palestyńskiej   Koraszewski   2025-02-28
Hamas zachowuje się tak, jakby Izrael nie był już tym, czym był kiedyś   Frantzman   2025-02-28
Przekręcanie słów w świadomości społecznej   Koraszewski   2025-02-26
ZEA obiecuje 200 milionów dolarów na wsparcie Sudanu   Williams   2025-02-26
Gaza. Plan Trumpa i trochę kontekstu   Anderson   2025-02-24
Nieunikniona konieczność wyciągnięcia wniosków o społeczeństwie palestyńskich Arabów   Tobin   2025-02-23
Dzień po zakończeniu pierwszego etapu zawieszenia broni w Gazie   Koraszewski   2025-02-23
Biznes poszukiwania rozwiązań   Bryen   2025-02-21
Trump ma rację, a @NYTimes myli się w sprawie usuwania materiałów wybuchowych w Gazie     2025-02-20
Haniebna reklama wykupiona przez Żydów w „New York Times”   Chesler   2025-02-19
Sokrates, Trump i Ukraina   Koraszewski   2025-02-18
Artykuł w katarskiej gazecie rządowej: Hamas wyłonił się jako zwycięzca z nienaruszoną siłą, armią i bronią; ludność Gazy nigdy jej nie opuści     2025-02-18
Strategia przetrwania reżimu irańskiego: opóźnić, oszukać, przetrwać Trumpa   Rafizadeh   2025-02-17
Proste pytanie, które pokazuje szkodliwość @UNRWA     2025-02-16
Jak bardzo nadal jest z nami?   Koraszewski   2025-02-16
Długa “Czarna Ręka” i 7 października   Collier   2025-02-15
Rozpoczął się niezwykle ważny proces   Spencer   2025-02-14
Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2025-02-13
Krytycy Trumpa chcą uczynić Amerykę bezpieczną dla antysemitów   Tobin   2025-02-13
Prawo do istnienia Spośród ponad 200 państw w systemie międzynarodowym, przetrwanie tylko jednego – państwa Izrael – wydaje się być kwestią dyskusyjną.   Cohen   2025-02-10
Liban i Izrael powinny zacząć rozmawiać o pokoju. Wojna Izraela, która zmiażdżyła Hezbollah, dała Libańczykom szansę. Powinni ją wykorzystać   Abdul-Hussain   2025-02-09
Kłamią i wiedzą, że kłamią   Koraszewski   2025-02-08
Koniec „Palestyny” Donald Trump przypomina światu, że idee mają termin zdatności do użycia   Smith   2025-02-07
Dlaczego Autonomia Palestyńska nie jest zdolna do sprawowania władzy w Gazie   Toameh   2025-02-07
Syria ma nowego autokratę, Szaraa przyznał sobie tytuł „prezydenta”   Abdul-Hussain   2025-02-06
Hamas i Czerwony Krzyż   Steinberg   2025-02-05
Trump ma rację, pozwalając Palestyńczykom opuścić Gazę   Tobin   2025-02-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Hamasowscy mordercy


Stawianie czoła


 Dyplomaci, pokerzyści i matematycy


Dlaczego BIden


Nie do naprawy


Brednie


Rafizadeh


Demokracje powinny opuścić


Zarażenie i uzależnienie


Nic złego się nie dzieje


Chłopiec w kefiji


Czerwone skarby


Gdy­by nie Ży­dzi


Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk