Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 22:24

« Poprzedni Następny »


Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej


Adam Levick 2023-10-30

Dwunastoletnia Noya Dan z kibucu Kissufim, zamordowana przez Hamas
Dwunastoletnia Noya Dan z kibucu Kissufim, zamordowana przez Hamas

W artykule na łamach „Wall St. Journal” pod tytułem „Dlaczego okrucieństwa Hamasu prowadzą lewicę do jeszcze większej nienawiści do Izraela”, Shany Mor napisał, że „wielu mogłoby sądzić, iż okrucieństwo takie jak masakra przeprowadzona przez Hamas w Izraelu 7 października doprowadzi przeciwników żydowskiego państwa do złagodzenia ich ataków”. Zamiast tego, zauważył, „od kampusów uniwersyteckich po media głównego nurtu, elitarne kręgi lewicowe odpowiedziały na barbarzyństwo tej grupy terrorystycznej, wzmagając swoja demonizację Izraela”.

Mor twierdzi, że to zachowanie jest „przykładem redukcji dysonansu poznawczego, procesu, w wyniku którego ludzie racjonalizują sobie nowe informacje, które są sprzeczne z ich ugruntowanymi przekonaniami”.


„Zachodni aktywiści na rzecz Palestyńczyków” – pisze – „oddani są dwóm niemal teologicznym dogmatom: że Izrael jest zły i że żadne palestyńskie działanie nie jest nigdy powiązane z jakąkolwiek palestyńską odpowiedzialnością”. Barbarzyński atak Hamasu, stwierdza dalej autor, „stanowi zagrożenie dla tego światopoglądu i jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest zwiększenie wyimaginowanej wrogości Izraela wobec Palestyńczyków. Terrorystyczne okrucieństwa nie powodują odwrotu od Sprawy, w imieniu której zostały popełnione; prowadzą do jeszcze większej odrazy do ofiary”.


Żadna brytyjska instytucja nie wykazała bardziej tej patologii niż „Guardian”, który od masakry w stylu ISIS z 7 października , tortur i okaleczeń ponad 1400 Żydów, w tym  gwałtów i mordów z zimną krwią dziesiątek dzieci, a nawet niemowląt, co zmusiło setki tysięcy izraelskich obywateli tych przygranicznych społeczności do ucieczki z ich domów, opublikował wiele artykułów oskarżających nie Hamas, ale Izrael, o czystki etniczne.


Artykuł
 Sary Helm w „Guardianie” z 14 października był zatytułowany: „Netanjahu powiedział 1,1 milionowi Palestyńczyków, że mają 24 godziny na ewakuację. Czym to jest, jeśli nie czystką etniczną?”


16 października artykuł
 Kena Rotha zatytułowany był „Izrael wydaje się być o krok od czystek etnicznych”.


W obu artykułach przewrotnie argumentowano, że izraelskie wezwanie  ludności cywilnej w północnej Gazie, aby przeniosła się na południe, by trzymać ich z dala od niebezpieczeństwa – i zmniejszać zdolność Hamasu do wykorzystania ich jako ludzkich tarcz – w przypadku inwazji lądowej IDF, jest formą „etnicznej czystki”.

 

Również 16 października Chris McGreal, dziennikarz, żywiący najbardziej atawistyczną niechęć do Izraela i jego żydowskich zwolenników w diasporze, opublikował w tej gazecie artykuł zatytułowany „Język używany do opisu Palestyńczyków jest ludobójczy”. Stwierdzenie, że jego „dowody na ludobójcze plany syjonistów mające na celu popełnienie ludobójstwa na Palestyńczykach w Gazie” są słabe, byłoby daleko idącym niedopowiedzeniem.


Trzeci artykuł, Omara Barghoutiego z ruchu BDS, opublikowany 16 października, cytuje antysyjonistycznego pisarza, który utrzymuje, że działania Izraela w Gazie są „podręcznikowym przypadkiem ludobójstwa”


17 października „Guardian” opublikował artykuł Moustafy Bayoumiego, w którym żądał, abyśmy „zaprzestali nieuchronnych czystek etnicznych w Gazie” i dodał, że „Widzimy, jak Izrael przedstawia sytuację tak, jakby nie miał innego wyjścia niż ludobójstwo”.


Również 17 października Nimer Sultany opublikował artykuł w „Guardianie”, w którym stwierdził, że skoro „eksperci ONZ ostrzegają przed czystkami etnicznymi, a uczeni ostrzegają przed ludobójstwem, potrzeba więcej demonstracji, aby uratować życie cywilów”.


18 października publicysta „Guardiana”, Owen Jones, napisał artykuł w którym zarzuca, że „Wielka Brytania solidaryzuje się ‘jednoznacznie’ z Izraelem, nakazując mieszkańcom Gazy masowe opuszczenie swoich domów, co Norweska Rada ds. Uchodźców określiła  jako „zbrodnię wojenną polegającą na przymusowym przesiedleniu”, podczas gdy Francesca Albanese, specjalna wysłanniczka ONZ ds. terytoriów palestyńskich,  ostrzega przed masowymi czystkami etnicznymi”.


Ponadto 18 października w tej gazecie ukazał się artykuł Ellen Brotsky i Ariela Korena „Jesteśmy antysyjonistycznymi Żydami i widzimy ludobójstwo w Gazie”, w którym oprócz oskarżenia Izraela o ludobójstwo stwierdzono, że atak Hamasu był „wynikiem trwających od dziesięcioleci izraelskich zbrodni i oblężenia”.


20 października Sharif Abdel Kouddous w artykule „Guardiana” zatytułowanym „Końcowym celem Izraela jest wepchnięcie Palestyńczyków do Egiptu – a Zachód temu kibicuje” napisał, że Izrael „może próbować w ogóle wypędzić ich z Gazy” oraz przytoczył zarzut ze strony Hamasu , jakoby Izrael angażował się w „czystki etniczne i ludobójstwo w jednym”.


21 października Ahmed Moor napisał w Guardianie, że „czystki etniczne są prawdopodobnie strategicznym celem Izraelczyków w Gazie”.


Artykuł
 w „Guardianie” z 23 października autorstwa urodzonej w Jugosławii pisarki Lany Bastašić zawierał następującą obserwację: „Mieszkając w Niemczech, uważam za swój ludzki obowiązek nawoływanie do zauważenia jednostronności, hipokryzji i przyzwolenia na czystki etniczne w Gazie ”.


To daje 11 artykułów opublikowanych przez redakcję „Guardiana” w ciągu zaledwie 13 dni, w których oskarża się Izrael o czystki etniczne lub ludobójstwo.


Jednak od 7 października nie udało nam się znaleźć w tym serwisie żadnych treści wspominających ludobójczą kartę Hamasu.


Chociaż poświęcili trochę uwagi żydowskim ofiarom masakry dokonanej przez Hamas, większość treści na ich stronach dotyczących Izraela i terytoriów palestyńskich poświęcona jest cierpieniom Palestyńczyków i głosom palestyńskim wyrażającym skrajną, podżegającą retorykę antyizraelską. Obejmuje to artykuł Dafny Baram opublikowany 11 października, w którym nazwano Gazę „obozem koncentracyjnym”, a „Guardian” bronił tego antysemickiego języka odpowiadając na naszą skargę, podając jako jeden przykład fakt, że komentator Ha’aretz, Gideon Levy, użył tego terminu w dziale zewnętrznych opinii.


Co gorsza, użycie przez Baram określenia „obóz koncentracyjny” na swój sposób usprawiedliwa hamasowską rzeź.


Czego nie mogliśmy sobie wyobrazić, ale zawsze wiedzieliśmy: że jeśli przetrzymuje się 2 miliony ludzi w największym obozie koncentracyjnym na Ziemi i od czasu do czasu zbombarduje się tysiące z nich, tworzy się wulkan, który pewnego dnia wybuchnie wam na twarz, powodując straszliwe okrucieństwa.


Jak zasugerował Mor, świecka teologia poparcia antyizraelskiego obłędu wymaga, aby działania palestyńskie nigdy nie mogły być w żaden sposób  powiązane z jakąkolwiek palestyńską odpowiedzialnością. Średniowieczne okrucieństwo i barbarzyństwo zadawane żydowskim dzieciom przez Palestyńczyków musi, zgodnie z ich przykazaniami, mieć żydowską „podstawową przyczynę”.


IDF pokazało dzisiaj międzynarodowym dziennikarzom nieedytowane wideo niektórych masakr, zarejestrowane przez kamery bezpieczeństwa, telefony komórkowe i kameryjakie mieli mordercy z Hamasu. Oto jedno konto .


Ostrzegamy, że chociaż w tym tweecie nie ma żadnych obrazów, opis zła popełnionego przez Hamas jest niezwykle niepokojący:


[Dziennikarze płakali kiedy IDF pokazało zestaw filmów rejestrujących masakrę przeprowadzona przez Hamas w dniu 7 października, podczas której cywile i żołnierze byli rozstrzeliwani, zarzynani, torturowani, paleni tylko za to, że byli Żydami. Ich ciała były związane, usta zakneblowane, podziurawione kulami i z ranami od ciosów nożami.        Na jednym z wideo terrorysta Hamasu rzucił granat w kierunku ojca i syna. Wybuch zabił ojca, a syn był obryzgany jego krwią. Dziecko jest wleczone do wnętrza domu i posadzone obok brata, którego oczy są zmasakrowane po torturach. Jeden z chłopców płacze: „Dlaczego jestem żywy?”Inne wideo pokazuje żołnierzy IDF z obciętymi głowami, a ich bezgłowe zwłoki są rozrzucone na ulicach. Grupa izraelskich żołnierek, została pokaleczona przez granat, a następnie były zabijane strzałami z bliskiej odległości.Hamasowski bandyta chwali się przed rodzicami, że zabił 10 Żydów. Używa do tego telefonu Żydówki, którą właśnie zamordował i przechwala się, że jest „bohaterem po zabijaniu Żydów własnymi rękoma”.]
[Dziennikarze płakali kiedy IDF pokazało zestaw filmów rejestrujących masakrę przeprowadzona przez Hamas w dniu 7 października, podczas której cywile i żołnierze byli rozstrzeliwani, zarzynani, torturowani, paleni tylko za to, że byli Żydami. Ich ciała były związane, usta zakneblowane, podziurawione kulami i z ranami od ciosów nożami.        

Na jednym z wideo terrorysta Hamasu rzucił granat w kierunku ojca i syna. Wybuch zabił ojca, a syn był obryzgany jego krwią. Dziecko jest wleczone do wnętrza domu i posadzone obok brata, którego oczy są zmasakrowane po torturach. Jeden z chłopców płacze: „Dlaczego jestem żywy?”

Inne wideo pokazuje żołnierzy IDF z obciętymi głowami, a ich bezgłowe zwłoki są rozrzucone na ulicach. Grupa izraelskich żołnierek, została pokaleczona przez granat, a następnie były zabijane strzałami z bliskiej odległości.

Hamasowski bandyta chwali się przed rodzicami, że zabił 10 Żydów. Używa do tego telefonu Żydówki, którą właśnie zamordował i przechwala się, że jest „bohaterem po zabijaniu Żydów własnymi rękoma”.]Oto kolejny przerażający opis filmów, zaobserwowany przez dziennikarza „The Atlantic”.

Te filmy ukazują czysty, drapieżny sadyzm; żadnych prób oszczędzenia tych, którzy nie stanowią zagrożenia; i chęć zabijania, prawie dorównująca chęci oszpecenia ciał ofiar. Na kilku nagraniach zabójcy z Hamasu strzelają w głowy ludzi, którzy już nie żyją. Liczą zwłoki, nie spiesząc się, a następnie strzelają do nich ponownie. Niektóre z klipów, których wcześniej nie widziałem, pokazują po prostu ofiary w stanie przerażenia, które czekają na morderstwo, lub pokryte fragmentami ciał swoich przyjaciół i bliskich, gdy są ładowane na ciężarówki i przewożone do Gazy jako zakładnicy. Nie było materiału filmowego przedstawiającego gwałty, chociaż pojawiły się nagrania młodych kobiet kulących się ze strachu, a następnie spokojnie poddawanych egzekucji.

Jednak „Guardian” nie pozwala na pokazanie, że ta sprawa dotyczy żydowskich ofiar tego tak niewyobrażalnego okrucieństwa Hamasu ani faktu, że Palestyńczycy dokonali najgorszego antysemickiego ataku na świecie od czasu Holokaustu – lub że propalestyńskie demonstracje w Londynie po masakrze z 7 października można trafnie opisać, jak zauważył Dave Rich z CST, jako wiece gloryfikacji morderstwa.


Instytucje medialne zbyt wiele zainwestowały w sprawę palestyńską, przez zbyt wiele lat argumentowały o prawości Palestyńczyków i ich zwolenników w Wielkiej Brytanii, w twierdzenia, że źródłem konfliktu jest wrogość syjonistów oraz że obawa Izraela przed zagrożeniem stwarzanym przez grupy terrorystyczne na swoich granicach są przesadzone, aby dostosować swoje raporty, a mimo to porzucić swoją wiarę w Palestyńską Sprawę.


Zamiast tego podwoili swoje wysiłki, publikując treści, które wzbudzą, jak napisał Shany Mor, „jeszcze większą wstręt do ofiary”.


Przed dniem 7 października nie sądziliśmy, że był jakikolwiek akt antysemickiej wrogości, który mógłby nas naprawdę zszokować, doprowadzić do rozpaczy i wstrząsnąć nami.


Hamas udowodnił, że się myliliśmy.


Nie wyobrażaliśmy sobie również tego, że nawet „Guardian” w obliczu współczesnego pogromu, podczas którego żydowskie dzieci mordowano w ich łóżeczkach, torturowano i zabijano na oczach rodziców, młodzi i starzy byli paleni żywcem przez nazistowskie szwadrony śmierci, z których część przechwalała się, ilu Żydów zabili, a następnie ścinali głowy i okaleczali zwłoki, zareaguje podwojeniem działań, publikując podżegające treści, które – jak napisał Shany Mor – wzbudzają „jeszcze większą wstręt do ofiary”.


Bylibyśmy w błędzie.

 

Link do oryginału: https://camera-uk.org/2023/10/24/after-oct-7-the-guardian-hates-israel-more/?utm_medium=email&;utm_source=esc

Camera.UK, 24 październia 2023r.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski

 

Adam Levick – brytyjski dziennikarz, założyciel i redaktor Camera UK.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2553 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk