Prawda

Poniedziałek, 27 czerwca 2022 - 16:42

« Poprzedni Następny »


Pięciogwiazdkowy dżihad palestyńskich przywódców


Khaled Abu Toameh 2022-02-22

Przywódcy Hamasu nie siedzą ze swoimi ludźmi w Strefie Gazy lub na Zachodnim Brzegu [tj. w Judei i Samarii]. Jest im łatwiej i bezpieczniej wzywać Palestyńczyków, by wysyłali swoje dzieci do dokonywania terrorystycznych ataków na Izrael, podczas gdy oni odprężają się w luksusie swoich pokoi hotelowych, willach i siłowniach Kataru. Przywódcy Hamasu nie wyślą własnych synów i córek na dżihad przeciwko Izraelowi. Na zdjęciu: Chaled Maszaal w swoim prywatnym odrzutowcu.
Przywódcy Hamasu nie siedzą ze swoimi ludźmi w Strefie Gazy lub na Zachodnim Brzegu [tj. w Judei i Samarii]. Jest im łatwiej i bezpieczniej wzywać Palestyńczyków, by wysyłali swoje dzieci do dokonywania terrorystycznych ataków na Izrael, podczas gdy oni odprężają się w luksusie swoich pokoi hotelowych, willach i siłowniach Kataru. Przywódcy Hamasu nie wyślą własnych synów i córek na dżihad przeciwko Izraelowi. Na zdjęciu: Chaled Maszaal w swoim prywatnym odrzutowcu.

Przywódcy palestyńskich grup terroru, Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, nieustannie wzywają Palestyńczyków, by wychodzili na ulice i prowadzili dżihad (świętą wojnę) przeciwko Izraelowi.  


Ci przywódcy mówią Palestyńczykom, że ci, którzy zostają zabici przy dokonywaniu ataków na Izrael, będą uważani za „bohaterów” i „męczenników”. Mówią im także, że Palestyńczycy muszą kontynuować dżihad “do wyzwolenia Palestyny”, co jest eufemizmem na likwidację Izraela.


To są wezwania wysłane niedawno do Palestyńczyków przez przywódców Hamasu, Chaleda Maszaala i Ismaila Haniję. Maszaal i Hanija wysyłają te wezwania ze swoich pięciogwiazdkowych hoteli i luksusowych willi w Katarze.


Przywódcy Hamasu nie siedzą ze swoimi ludźmi w Strefie Gazy lub na Zachodnim Brzegu [tj. w Judei i Samarii]. Jest im łatwiej i bezpieczniej wzywać Palestyńczyków, by wysyłali swoje dzieci do dokonywania terrorystycznych ataków na Izrael, podczas gdy oni odprężają się w luksusie swoich pokoi hotelowych, willach i siłowniach w stolicy Kataru, Doha. Przywódcy Hamasu nie wyślą własnych synów i córek na dżihad przeciwko Izraelowi.


W przeszłości arabscy dziennikarze krytykowali i wyśmiewali przywódców Hamasu za wybranie życia w luksusowych hotelach Kataru zamiast pozostać wśród swoich ludzi na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Ahmed Musa, egipski dziennikarz, pokazał zdjęcie  Maszaala na siłowni w Katarze i przypomniał temu przywódcy Hamasu, że „dżihad jest w Gazie”. Musa postawił wyzwanie przywódcy Hamasu:  


"Jeśli jesteś mężczyzną i bohaterem, wsiądź jutro do pierwszego samolotu i wejdź do Strefy Gazy porze przejście graniczne w Rafah. Twoi zwolennicy w Gazie powitają cię”.


Raport
 opublikowany w zeszłym miesiącu przez platformę informacyjną Ynet ujawnił, że co najmniej ośmiu wysokich rangą przywódców Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) wyjechało ze Strefy Gazy w ciągu ostatnich dwóch lat szukając dobrego życia za granicą.  


Pierwszy wyjechał Ismail Hanija, szef Hamasu w Strefie Gazy, który zostawił swój dom w obozie dla uchodźców Szati na rzecz luksusowych hoteli w Katarze. Hanija uzasadniał swój wyjazd swoją kandydaturą na głównego przywódcę Hamasu. Chociaż wewnętrzne wybory w Hamasie odbyły się kilka miesięcy temu, Hanija nie wrócił do Strefy Gazy. Zamiast tego naciska na egipskie władze, by pozwoliły jego żonie i dzieciom opuścić Strefę Gazy, by mogły dołączyć do niego w tym bogatym państwie Zatoki.


Inną wysoko postawioną postacią Hamasu, która opuściła Strefę Gazy, jest Chalil al-Hajja, który do niedawna był zastępcą szefa grupy terrorystycznej w rządzonej przez Hamas enklawie. Al-Hajja postanowił wyjechać do Kataru po tym, jak został mianowany szefem biura Hamasu, które zawiaduje stosunkami tej grupy z krajami arabskimi i islamskimi.


Salah Bardaweel, Sami Abu Zuhri, Fathi Hammad i Taher a-Nunu, także wysocy rangą funkcjonariusze Hamasu, wyjechali ze Strefy Gazy razem ze swoimi rodzinami. Przemieszczają się między Katarem, Libanem, Turcją i innymi arabskimi i islamskimi krajami.


W dodatku do przywódców Hamasu, wysocy rangą przedstawiciele Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu także opuścili Strefę Gazy, Wśród nich są Nafez Azzam i Mohammed al-Hindi, którzy spędzają czas w Syrii, Libanie i Turcji.


Nie jest jasne, czy ci przywódcy Hamasu i PIJ zamierzają powrócić do swoich domów w Strefie Gazy. W rzeczywistości istnieją dobre powody do zakładania, że ci rozpuszczeni przywódcy nie spieszą się z powrotem do Gazy, gdzie dwa miliony mieszkańców nadal żyje w bardzo trudnych warunkach, gdzie bezrobocie ocenia się na ponad 50% i gdzie poziom biedy jest skrajnie wysoki.


Wspierane przez Iran Hamas i PIJ są dwiema największymi grupami w Strefie Gazy. Zamiast inwestować zasoby i wysiłki w poprawę warunków życiowych ludności, przywódcy Hamasu i PIJ ściągają na nich jedną katastrofę po drugiej. Ściągnęli wojnę i zniszczenie na ludność Strefy Gazy przez strzelanie tysiącami rakiet na Izrael, zmuszając Izrael do samoobrony.


Zamiast budować szkoły i szpitale przywódcy Hamasu i PIJ wybrali inwestowanie dziesiątków milionów dolarów w sieć tuneli wzdłuż granicy Gazy z Izraelem, by atakować i zabijać Żydów.


Przywódcy Hamasu i PIJ pozostawili za sobą spaloną ziemię i wybrali luksusowe życie w Doha, Stambule i Bejrucie. Dziwnie jednak, zamiast ukrywać twarze ze wstydu,  ze swoich siłowni, prywatnych odrzutowców i jacuzzi wzywają Palestyńczyków, by prowadzili walkę z Izraelem.


W zeszłym tygodniu z Kataru Maszaal ponownie wezwał Palestyńczyków do dalszego poświęcania dzieci w dżihadzie przeciwko Izraelowi. Maszaal przechwalał się, że liczba ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie podwoiła się w 2021 roku w stosunku do 2020.


"W nadchodzącym etapie zobaczymy akumulację oporu i rozwoju jego potencjału” powiedział Maszaal. Kiedy Hamas mówi o “oporze” mówi o atakach terrorystycznych na Izrael, włącznie z zamachami samobójczymi, strzelaniem rakietami, zamachami nożowniczymi i z broni palnej, oraz taranowaniem samochodami. „Chcemy, by wszyscy brali udział w narastającym oporze”.


Wszyscy, oczywiście, poza dziećmi Maszaala, Haniji i innych przywódców Hamasu, które teraz cieszą się życiem w rozmaitych krajach arabskich i islamskich, podczas gdy Palestyńczycy, których pozostawili w Strefie Gazy, mają trudności z nakarmieniem swoich dzieci. Niektórzy stali się prawdziwymi żebrakami, którzy teraz stukają do drzwi Izraela z prośbą o pomoc.


Tysiące Palestyńczyków ze Strefy Gazy stara się o pracę w Izraelu. Według informacji dyrektora Izby Handlowej w Gazie, Mahera al-Taba'y, stopa bezrobocia w Strefie Gazy przekroczyła 50% w 2021 roku. Stopa bezrobocia szybuje nawet do 78% wśród absolwentów uniwersytetów w wieku 20-20 lat, którzy mają dyplomy licencjackie, dodał.


Jak się wydaje, część Palestyńczyków odmawia dalszego nabierania się na oszustwa Hamasu i PIJ. Ci Palestyńczycy wreszcie zrozumieli, że ich przywódcy dbają jedynie o własne interesy i dobrostan własnych rodzin, i rozkoszują się dobrym życiem w Doha i Stambule.


To są zachęcające wiadomości, które pokazują, że istnieją Palestyńczycy, którzy mają dość korupcji ich przywódców i ich pięciogwiazdkowego dżihadu z luksusowych hoteli na świecie. Niedawno Palestyńczycy rozpoczęli w mediach społecznościowych kampanię nazwaną „Oni (Hamas) porwali Gazę”. Obecnie ta kampania obejmuje tylko ograniczoną liczbę ludzi.


Jeśli do takich kampanii nie dołączy więcej Palestyńczyków i nie zaczną występować przeciwko korupcji ich przywódców, jest zerowa szansa, że ich życie ulegnie poprawie – nawet jeśli międzynarodowa społeczność nadal będzie ich zasypywać setkami milionów dolarów.


Przede wszystkim Palestyńczycy muszą wyrzucić złodziei, którzy przebrali się za ich przywódców, rzeźników odpowiedzialnych za śmierć młodych mężczyzn i kobiet w podżeganym przez Hamas dżihadzie przeciwko Izraelowi. Palestyńczycy nigdy nie polepszą swojego życia, jak długo ich przywódcy odprężają się w gorących wannach w Katarze i Turcji, wysyłając im rozkazy, by kąpali się w coraz większych ilościach żydowskiej krwi.  


The Palestinian Leaders’ Five-Star Jihad

Gatestone Institute, 17 lutego 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2153 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20
Zwycięzcą w wojnie z Ukrainą nie będzie Rosja ani Ameryka. Będą nim Chiny   Stern   2022-03-19
Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, nie nalegaj na podział Jerozolimy, @USAmnIsrael     2022-03-19
Dlaczego świat tak bardzo obchodzi to, co Izrael robi w sprawie Ukrainy?   Tobin   2022-03-18
Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela   Collier   2022-03-17
Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma   Abdul-Hussain   2022-03-16
Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego   Tobin   2022-03-15
Sonata na cztery kałachy i czołg   Koraszewski   2022-03-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk