Prawda

Piątek, 9 grudnia 2022 - 02:34

« Poprzedni Następny »


Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych


Andrzej Koraszewski 2022-09-24

Mahsa Amini zamordowana przez pobożnych zbirów w Iranie za niewłaściwe nakrycie głowy. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Mahsa Amini zamordowana przez pobożnych zbirów w Iranie za niewłaściwe nakrycie głowy. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Na długie miesiące przed agresją Rosji na Ukrainę Władimir Putin rozpoczął kampanię, w której jego zarzuty pod adresem Zachodu do złudzenia przypominały argumenty z broszury Ordo Iuris na rzecz wypowiedzenia konwencji o przemocy domowej.


Przypomnijmy kilka faktów. Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej została opracowana przez Radę Europy w 2011 r. Podpisało ją 45 państw spośród 47 członków Rady Europy. Rosja nie przyjęła tej konwencji. (Polska konwencję stambulską podpisała w 2012 r. i ratyfikowała trzy lata później).


W niespełna dziesięć lat po przyjęciu tej konwencji w Stambule, 20 marca 2020 roku, Turcja wypowiedziała konwencję antyprzemocową jako niezgodną z wartościami islamu. Zaledwie w cztery miesiące później, w lipcu 2020 roku, Zbigniew Ziobro złożył wniosek do Ministerstwa Rodziny o wszczęcie procedury wypowiedzenia konwencji, pisząc, że jest ona niezgodna z Konstytucją RP i polskim porządkiem prawnym. Wcześniej kampanię przeciw tej konwencji podjęła organizacja Ordo Iuris. W specjalnie wydanej w 2015 roku broszurze pisali:

W Polsce Konwencja od początku wywoływała bardzo silne, często wybitnie negatywne emocje, prezentowane głównie przez instytucje katolickie oraz środowiska społeczne blisko związane z Kościołem katolickim. Kręgi te od początku wyrażały sprzeciw najpierw wobec podpisania, a następnie ratyfikowania Konwencji.

W dziesięć dni po ogłoszeniu wypowiedzenia konwencji przez Turcję, nasz Sejm odesłał do komisji projekt wzywający do wypowiedzenia konwencji pod tytułem „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Przez kolejny rok toczyła się batalia o wypowiedzenie tej konwencji i ostatecznie w obliczu społecznych protestów i  niemożności zmobilizowania wystarczającego poparcia w Sejmie, ta batalia chwilowo przycichła.


Dlaczego prezydent Rosji wybrał sobie obronę tradycyjnej rodziny i wartości rodzinnych jako główny motyw psychologicznego przygotowania do napaści na Ukrainę? Czy chodziło tu tylko o pozyskanie sympatii najbardziej konserwatywnych odłamów zachodnich społeczeństw? Nie wiemy, czy była to starannie przygotowana przez specjalistów akcja, czy wyraz osobistych przekonań Putina (czy może, co wydaje się najbardziej prawdopodobne, jedno i drugie).


Tak czy inaczej, na długo przed inwazją na Ukrainę Putin gwałtownie nasilił swoje ataki na zniewieściały Zachód i występował w obronie męskości. W grudniu 2021 roku głosił, że jest zwolennikiem „tradycyjnego traktowania kobiety jak kobietę, mężczyzny jak mężczyznę, matki jak matkę a ojca jak ojca”. W kolejnych tygodniach i w miarę rosnącej koncentracji rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą, rosyjski prezydent oskarżał Ukrainę o faszyzm, a Zachód o  moralną degrengoladę. 


Prawdopodobnie rosyjski prezydent decydując się na wojnę szczerze wierzył, że Zachód stracił wolę walki i podobnie jak w 2014 roku po inwazji na Krym i tym razem zareaguje wysypem pustych deklaracji. (Kto wie, czy tak by nie było, gdyby rosyjska armia nie natrafiła na tak zdecydowany opór Ukraińców.)  


Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie tylko Rosja, ale znaczna część świata powraca do średniowiecznej tradycji ładu społecznego opartego na religijnych wartościach, odrzuca demokrację i atakuje głównie te elementy zachodniego dyskursu, które również na Zachodzie budzą silne kontrowersje i to nie tylko na osi lewica-prawica.


W Polsce krytykujący konwencję stambulską zastrzegali się na wszystkie świętości, że oni też są przeciwko przemocy wobec kobiet i dzieci, ale gniewa ich tylko wepchnięta do tej konwencji ideologia gender, terminy takie jak „płeć społeczno-kulturowa” i sformułowania takie jak  "społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn".


Ciekawe, że podczas protestów przeciwko próbom wypowiedzenia tej umowy podkreślano brak zainteresowania władz walką z przemocą wobec kobiet i dzieci, a nie obronę ideologii gender, czyli jak zwykle, była to rozmowa gęsi z prosięciem. W jednej sprawie poniekąd zgadzano się. Protestujący podkreślali, że ratyfikowanie konwencji antyprzemocowej nie przyniosło żadnych zmian w walce z przemocą domową, zaś druga strona zapewniała, że wypowiedzenie tej konwencji niczego nie zmieni.      


Zdumiewające jak często chrześcijańscy obrońcy tradycyjnych wartości rodzinnych (i to nie tylko Putin i Kaczyński), czerpią inspirację z islamskiej wojny z nowoczesnością. W Jordanii są ostatnio masowe protesty przeciwko próbie przyjęcia ustawy o prawach dzieci. W kwietniu rząd jordański zatwierdził projekt ustawy o prawach dziecka. W lipcu ustawa była przedmiotem dyskusji w parlamencie i została skierowana do komisji parlamentarnej, która miała zapewnić jej zgodność z prawem islamskim i tradycją jordańską. Jak można się było spodziewać sprawa wywołała święte oburzenie pobożnych, którzy określili ustawę jako „toksyczną”, promującą zachodnie wartości, zachęcającą do przedmałżeńskiego seksu i zmiany religii. Co pobożnych ludzi w Jordanii tak przeraziło? Jak się okazuje ustawa jest wzorowana na przyjętej przez ONZ ponad 30 lat temu Konwencji o prawach dziecka. Jeden z najgłośniejszych przeciwników ustawy pisał:

„Nasz problem polega nie tylko na katastrofalnych skutkach tego prawa, ale raczej na samej idei organizacji międzynarodowych interweniujących w nasze życie, jakbyśmy byli grupą ludzi bez religii, dziedzictwa, wartości czy cywilizacji. Narzucają nam swoje przekonania i dyktują nam nasze prawa i obowiązki. Ta interwencja jest nie do przyjęcia i powinna zostać rzucona w twarz tych, którzy za tym stoją, nie wspominając już o tym, że wyjaśniliśmy stan tych organizacji i pokazaliśmy, jak zniewalają ludzi pod przykrywką [promowania] praw człowieka!” 

Zarzuty jak prosto z Ordo Iuris, organizacje międzynarodowe podnoszą fałszywe hasła obrony praw kobiet i dzieci, ale zmierzają do niszczenia rodzin i szerzenia demoralizacji. Konwencja jest sprzeczna z prawem islamu, nie uznaje Koranu jako źródła ustawodawstwa dotyczącego dzieci, a przede wszystkim posłuszeństwa, w dodatku definiuje dziecko jako osoby, które nie osiągnęły 18 lat. Tymczasem przecież szariat Allaha definiuje dzieci jako te, które nie osiągnęły wieku dojrzewania.


Nie trudno się domyśleć o co tu chodzi, o małżeństwa z dziećmi i o pozostawienie decyzji o tych małżeństwach w rękach rodziców i o święte prawo do kar cielesnych. Być może, chodzi również o to, żeby nie utrudniać dzieciom udziału w walkach z bronią w ręku, chociaż oczywiście poległego nastoletniego terrorystę zawsze warto nazwać zabitym dzieckiem.          


Jak czytamy w tej kampanii:

Zachód próbuje promować wartości zgniłego kapitalizmu, który jest sprzeczny z naturą, i niesie skorumpowane wolności wraz z ich destrukcyjnymi konsekwencjami, które są widoczne w społeczeństwach zachodnich, takie jak rozpad rodziny, homoseksualizm, samobójstwa, mieszanie rodowodów do tego stopnia, że 50% dzieci w zachodnich społeczeństwach jest nieślubne.

Jaka zatem rada na tę zachodnią zarazę? Hizb ut-Tahrir, organizacja, która odgrywa znaczącą rolę w tej jordańskiej kampanii przeciw ustanawianiu ustawy o prawach dziecka ma prostą radę – zbudowanie światowego kalifatu i narzucenie wszystkim prawa szariatu.


Na ulicach Ammanu kobiety w chustach, na ulicach irańskich miast kobiety palące hidżaby, na ulicach miast rosyjskich protestujący przeciw mobilizacji.


Putin podziela niechęć pobożnych polityków i duchownych muzułmańskich do zgniłego Zachodu, podziela ich zapał do brutalnego tłumienia wszelkich protestów własnej ludności, nie jest pewien w sprawie tego światowego kalifatu. To jednak dalsza sprawa, chwilowo widzimy sojusz wiernych i niewiernych w sprawie tego, że demokracja to jedna zgnilizna moralna i trzeba ratować rodzinę przed tym faszyzmem.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2272 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy Izrael powinien bojkotować palestyńskich Arabów?   Amos   2022-12-08
Komu wierzymy i dlaczego tak niechętnie?   Koraszewski   2022-12-07
Kolejne medialne wymówki dla Palestyńczyków i ich terroru   Bard   2022-12-07
Dwoje ludzi przekraczających rzeczywistość we wnętrzu jednego katalońskiego domu   Zbierski   2022-12-02
“New York Times” i jego współpracownicy   Fitzgerald   2022-12-02
Niewinne zdumienie pewnego socjologa   Koraszewski   2022-12-01
Wyjście ze stalinowskiego zimna   Ashenden   2022-11-29
Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01
Nadzieja w pesymizmie i rozsądku   Koraszewski   2022-10-31
Inna definicja antysemityzmu     2022-10-30
Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu   Taheri   2022-10-29
Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów   Ibrahim   2022-10-26
Opowieści byłego premiera kraju wielkości znaczka pocztowego   Koraszewski   2022-10-25
Odsłonić prawdziwe poglądy antysemitki   Kirchick   2022-10-22
Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek   Rafizadeh   2022-10-21
Błąd „jeśli-to” powraca z pełną mocą z okazji umowy o granicy morskiej z Libanem     2022-10-14
Nowa bajka na zimę: “Europa jest ofiarą Amerykanów”   Godefridi   2022-10-12
Pan się myli, Panie Konstanty   Koraszewski   2022-10-12
Także dzisiaj niewolnictwo jest ogólnoświatową plagą   Jacoby   2022-10-11
FAIR – Fairness & Accuracy In Reporting – pokazuje skrajny brak szacunku wobec izraelskich Arabów     2022-10-09
Szef administracji Rady Praw Człowieka ONZ systematycznie naruszał zasady ONZ, ujawniają wycieki e-maili     2022-10-08
Czy Ilhan Omar lub Linda Sarsour dobrowolnie zdjęły hidżab w solidarności z irańskimi kobietami?   Chesler   2022-10-07
Rashida Tlaib, Jaskinia Lwa i wszechobecność nienawiści do Żydów ponad politycznymi podziałami (plus komiks)     2022-10-05
Dalekosiężne skutki śmierci Mahsy Amini   Mahmoud   2022-10-05
Jak USA roztrwoniły swoje strategiczne minerały   Bergman   2022-10-04
Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk