Prawda

Środa, 22 wrzesnia 2021 - 22:00

« Poprzedni Następny »


Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy


Daniel Greenfield 2021-05-25


“Byłem narodowym socjalistą zanim urodził się pan Hitler. Mam nadzieję, że będziemy naśladować jego wielkie osiągnięcia w tym kierunku” – napisał słynny socjalistyczny pisarz, którego uśmiechnięty pomnik zdobi fontannę w Niagara-on-the-Lake tuż za Shaw Cafe & Wine Bar . 


Pomnik jest częścią lokalnych atrakcji, wśród których jest także literacki festiwal Bernarda Shawa.


Na festiwalu mogą wystawiać jego sztukę “On the Rocks”, ale nie włączają jego przedmowy, w której napisał, że “eksterminacja musi być oparta na naukowej podstawie, jeśli ma być przeprowadzana humanitarnie i gruntownie” i przedstawia Związek Radziecki jako idealny przykład, gdzie Czeka odpowiedziała na zasadnicze pytania: “czy przykładasz się do wioseł w społecznej łodzi? „’likwidując’ osoby, które nie odpowiadały zadowalająco”, by sprostać „pilności sprawy jak pozbyć się ludzi, którzy nie chcą lub nie mogą dopasować się do nowego porządku”.


Ten słynny, opiewany pomnikami, socjalistyczny pisarz miał na ścianie portret Feliksa Dzierżyńskiego, założyciela Czeki, sowieckiej tajnej policji.


Jeden z wielu pomników George’a Bernarda Shawa stoi przed irlandzką National Gallery (wyrzeźbiony przez Pawła Trubeckoja, który uciekł przed komunistami i był nękany przez nazistów: dwa reżimy, które Shaw entuzjastycznie popierał). 


W czasie, kiedy Isaaca Newtona oskarża się o czerpanie korzyści z kolonializmu i wyrzuca jego nazwisko z nauki, kiedy Edinburgh University usuwa nazwisko Davida Hume’a, a  University of Liverpool dokonuje czystki Gladstone’a, ponieważ – choć on sam sprzeciwiał się niewolnictwu, jego ojciec posiadał plantację, socjalista znacznie bliższy naszym czasom, który zatytułował jeden ze swoich artykułów “Heil Hitler”, pozostaje nietknięty.


Oczywiście, London School of Economics, najbardziej chyba szkodliwa instytucja w kraju, nie zerwała więzów ze swoim ludobójczym i morderczym założycielem. I Fabian Window, przedstawiające założycieli socjalistycznego kultu, włącznie z Shawem, nadal wisi w Bibliotece LSE imienia Shawa. 


W zeszłym roku w artykule w “Irish Independent” pytano: “Czy Irlandczycy powinni tolerować pomniki sympatyków nazizmu?”. Wydaje się, że żadnego takiego pytania nie zadano najbardziej prestiżowej, lewicowej instytucji edukacyjnej w Wielkiej Brytanii, która nadal otacza czcią potwora, który popierał  Mussoliniego, Hitlera, Lenina i Stalina nie dlatego, że nie wierzył, iż są mordercami, ale właśnie dlatego, że wierzył.  

"Mussolini, Kemal, Piłsudski, Hitler i cała reszta może polegać na mnie, że będę ich sądzić według zdolności zrobienia tego, co trzeba – napisał Shaw. - Stalin zrobił to, co trzeba w zakresie, który wydawał się niemożliwy dziesięć lat temu… Jezus Chrystus [Stalin] zstąpił na Ziemię. Nie jest dłużej bożyszczem. Ludzie zaczynają mieć jakiś rodzaj pojęcia, co byłoby, gdyby On żył teraz”.

Podczas gdy większość nadal myśli o Pigmalionie lub My Fair Lady, kiedy myślą o Shawie (jeśli w ogóle myślą o nim), jego poglądy na eugenikę, socjalizm i ludobójstwo nigdy nie były tajemnicą. Audrey Hepburn śpiewająca “The Rain in Spain” jest bardzo daleko od Shawa piszącego, że “Jeśli pragniemy pewnego typu cywilizacji i kultury, musimy eksterminować rodzaj ludzi, którzy do tego nie pasują”.


To obejmuje Żydów, o których Shaw pisał: “Myślę, że powinniśmy zająć się kwestią żydowską przez przyznanie Państwu prawa do dokonywania eugenicznych eksperymentów wypleniania wszystkich odmian uznanych za niepożądane”, ale, jako oddany zwolennik eugeniki, nie zamierzał się na tym zatrzymywać i napisał, że „większość mężczyzn obecnie w Europie nie ma powodu pozostawać przy życiu”.


"Apelujmy do chemików, by wynaleźli humanitarny gaz, który zabija natychmiast i bezboleśnie. Znajdziemy dla niego zastosowanie”. Przeciwko komu miał być użyty? Przeciwko wszystkim. 

“Sądzę, że byłoby słuszne, by wszyscy stawali przed właściwie mianowaną komisją, tak samo jak mogliby stawać przed inspektorem podatkowym, i powiedzmy, co pięć lat lub co siedem lat, po prostu niech tam przyjdą i odpowiedzą: ‘Proszę pana/pani,    uprzejmie proszę o uzasadnienie własnego istnienia’. Jeśli nie produkujesz tyle, ile konsumujesz lub może trochę więcej, to oczywiście nie możemy używać wielkich organizacji naszego społeczeństwa do utrzymywania cię przy życiu, ponieważ twoje życie nie przynosi nam korzyści i nie może być specjalnie użyteczne dla ciebie”.


“Krnąbrni, agresywni, bez sumienia, idioci, egocentryczni i durnie, co z nimi? Nie karz ich. Zabij, zabij, zabij, zabij, zabij ich” – grzmiał w jednym z esejów.

Poza konwencjonalną, biologiczną eugeniką, “krnąbrni” byli wrogami państwa. 


"Podstawowym uzasadnieniem eksterminacji jest zawsze niepoprawne społeczne niedopasowania i nic innego” – twierdził Shaw w akapicie, w którym bronił sowieckich czystek.


Shaw napisał, że II wojna światowa była “wojną między chowem wsobnym a chowem mieszanym, między kundlami i czystymi rasowo; i Hitler miał odwagę swoich przekonań do tak niezrównanej wysokości, że zdobył się na odwagę postawić dla nich na wojnę światową. W sumie bardzo niezwykły facet, ten Hitler”.  


Nic z tego nie jest tajemnicą, chociaż apologeci Shawa w literaturze i mediach twierdzą, że tylko grał rolę i wydawał hiperboliczne oświadczenia, by prowokować publiczność. Nie wyjaśnia to jednak jego prywatnych wyrazów poparcia dla komunistów i nazistów.

"Wpakowałem się w kłopoty z liberałami za obronę Mussoliniego” – przechwalał się w jednym z listów.  „Powiedz Pułkownikowi [Hermannowi] Göringowi przekazując moje pozdrowienia, że popierałem jego władzę w Anglii do punktu, w którym stałem się niepopularny i nadal będę to robił we wszystkich sprawach, w których on i Hitler stoją za trwałymi prawdami i autentyczną Realpolitik” – pisał w innym liście.  

“Widziałem ten cały ‘terror’ i niezmiernie mnie ucieszył” – dowcipkował po wycieczce do Związku Radzieckiego.


“Jeśli ten wielki komunistyczny eksperyment rozprzestrzeni się na cały świat, będziemy mieli nową erę w historii” – przewidywał pisarz.


Nie był jednak specjalnie wybredny w sprawie tego, jaki rodzaj totalitarnego reżimu przejmie planetę, jak długo będzie „absolutny, automatyczny i totalitarny”.


Shaw okazał się użyteczny zarówno dla Hitlera, jak dla Stalina. Hitler rozkazał Goebbelsowi chronić teksty Shawa jako użyteczne dla sprawy nazistów a Stalin spotkał się z tym słynnym dramaturgiem. Łatwo zobaczyć, dlaczego, skoro jeszcze w 1944 roku Shaw pisał, że “twierdzimy, że walczymy o demokrację; a Adolf Hitler ripostuje w sposób nieodparty, że brytyjska demokracja jest niczym innym jak anglo-semicką plutokracją”.  


Ten socjalistyczny dramaturg nie wysilał się, by ukrywać swoje toksyczne poglądy. Jeśli są mało znane to tylko dlatego, że pokolenia lewicowców pracowało nad trzymaniem ich w ukryciu. Kiedy Glenn Beck na krótko zrobił je punktem centralnym swojego programu, eksperci popędzili, żeby wyjaśnić, dlaczego nie ma to znaczenia.

 

Dziś, kiedy obala się pomniki i zmienia nazwy instytucji, nadal jest to bez znaczenia.


Jakie są przekonujące podstawy do czystki Newtona i Gladstone’a, ale zachowania nazwy biblioteki nazwanej imieniem sympatyka nazizmu i komunizmu, który otwarcie orędował za masowym morderstwem?


Dlaczego upadło tak wiele pomników, a pomniki Shawa nadal stoją spokojnie na swoich miejscach?


Odpowiedź ujawnia równie wiele o Shawie, co o całej morderczej rewolucji kulturalnej, która przewraca do góry nogami nasze społeczeństwa. Obalanie pomników i zmiana nazw jest projektem dekonstrukcji naszej cywilizacji przez atakowanie tych ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w zbudowaniu i utrzymywaniu jej.


Pomniki Shawa, podobnie jak pomniki Marksa, mimo jego rasizmu, pozostaną tam, gdzie są, ponieważ obaj reprezentują tę właśnie zasadę, dla której te pomniki są obalane.


Obala się tylko pomniki twórców, podczas gdy zachowuje się pomniki niszczycieli.


Jeśli Shaw popierał cokolwiek, to była to wojownicza pogarda dla istniejącego porządku, dla wyborów, wolności i indywidualnych praw. Nie obchodziło go specjalnie, kto to wszystko obali, Stalin czy Hitler, Mussolini czy Lenin, ani nie obchodziło go, dlaczego, byle tylko jakaś ludzka siła przyszła i zrobiła to.


Najchętniej zabijając przy tym tak wielu ludzi, jak to możliwe, których eksterminacji tak bardzo pragnął Bernard Shaw.  


Shaw oklaskiwałby wandali z Black Lives Matter, gdyby żył dzisiaj, nie dlatego, że zgadzałby się z ich ideologią czarnej supremacji, którą wyśmiewałby tak samo, jak wyśmiewał aryjskie pretensje Hitlera, ale ponieważ mają odwagę i energię do obalenia społeczeństwa i wizje zastąpienia go jakimś utopijnym, totalitarnym planem z własnej wyobraźni. 


Dlatego też jego pomniki i witraż z nim będą pozostawione w spokoju. 


Ten sam gatunek zwyczajnego rasizmu i wściekłego totalitaryzmu Shawa podzielają Black Lives Matter i ich polityczni sojusznicy, którzy wywodzą swoje polityczne pochodzenie od Malcolma X i od Nation of Islam, stowarzyszonym z KKK w podobny sposób, w jaki Shaw zwrócił się do Hitlera i nazistów. 


Jedni ludzie zostają radykałami, bo marzą o lepszym świecie. Inni tylko mówią o lepszym świecie, ponieważ nienawidzą rzeczywistego świata i mają wyłącznie pogardę dla większości ludzi na nim żyjących. Marzą o rewolucji, która rozleje krew tych, których oni – tak jak Bernard Shaw – uważają za bezużytecznych. Chcą zastąpić prozaiczne rutyny codziennego życia kultem jednostki i wymuszonym oddaniem idiotycznym ideałom, niezależnie od tego, jakie one są.  


Tak więc pomniki Bernarda Shawa będą stały, kiedy polityczny terror rewolucji kulturalnej będzie trwał.  


The Hitler and Stalin Loving Socialist Whose Statue No One Will Touch

Frontpage Mag., 17 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1917 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk