Prawda

Czwartek, 24 czerwca 2021 - 16:41

« Poprzedni Następny »


Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy


Daniel Greenfield 2021-05-25


“Byłem narodowym socjalistą zanim urodził się pan Hitler. Mam nadzieję, że będziemy naśladować jego wielkie osiągnięcia w tym kierunku” – napisał słynny socjalistyczny pisarz, którego uśmiechnięty pomnik zdobi fontannę w Niagara-on-the-Lake tuż za Shaw Cafe & Wine Bar . 


Pomnik jest częścią lokalnych atrakcji, wśród których jest także literacki festiwal Bernarda Shawa.


Na festiwalu mogą wystawiać jego sztukę “On the Rocks”, ale nie włączają jego przedmowy, w której napisał, że “eksterminacja musi być oparta na naukowej podstawie, jeśli ma być przeprowadzana humanitarnie i gruntownie” i przedstawia Związek Radziecki jako idealny przykład, gdzie Czeka odpowiedziała na zasadnicze pytania: “czy przykładasz się do wioseł w społecznej łodzi? „’likwidując’ osoby, które nie odpowiadały zadowalająco”, by sprostać „pilności sprawy jak pozbyć się ludzi, którzy nie chcą lub nie mogą dopasować się do nowego porządku”.


Ten słynny, opiewany pomnikami, socjalistyczny pisarz miał na ścianie portret Feliksa Dzierżyńskiego, założyciela Czeki, sowieckiej tajnej policji.


Jeden z wielu pomników George’a Bernarda Shawa stoi przed irlandzką National Gallery (wyrzeźbiony przez Pawła Trubeckoja, który uciekł przed komunistami i był nękany przez nazistów: dwa reżimy, które Shaw entuzjastycznie popierał). 


W czasie, kiedy Isaaca Newtona oskarża się o czerpanie korzyści z kolonializmu i wyrzuca jego nazwisko z nauki, kiedy Edinburgh University usuwa nazwisko Davida Hume’a, a  University of Liverpool dokonuje czystki Gladstone’a, ponieważ – choć on sam sprzeciwiał się niewolnictwu, jego ojciec posiadał plantację, socjalista znacznie bliższy naszym czasom, który zatytułował jeden ze swoich artykułów “Heil Hitler”, pozostaje nietknięty.


Oczywiście, London School of Economics, najbardziej chyba szkodliwa instytucja w kraju, nie zerwała więzów ze swoim ludobójczym i morderczym założycielem. I Fabian Window, przedstawiające założycieli socjalistycznego kultu, włącznie z Shawem, nadal wisi w Bibliotece LSE imienia Shawa. 


W zeszłym roku w artykule w “Irish Independent” pytano: “Czy Irlandczycy powinni tolerować pomniki sympatyków nazizmu?”. Wydaje się, że żadnego takiego pytania nie zadano najbardziej prestiżowej, lewicowej instytucji edukacyjnej w Wielkiej Brytanii, która nadal otacza czcią potwora, który popierał  Mussoliniego, Hitlera, Lenina i Stalina nie dlatego, że nie wierzył, iż są mordercami, ale właśnie dlatego, że wierzył.  

"Mussolini, Kemal, Piłsudski, Hitler i cała reszta może polegać na mnie, że będę ich sądzić według zdolności zrobienia tego, co trzeba – napisał Shaw. - Stalin zrobił to, co trzeba w zakresie, który wydawał się niemożliwy dziesięć lat temu… Jezus Chrystus [Stalin] zstąpił na Ziemię. Nie jest dłużej bożyszczem. Ludzie zaczynają mieć jakiś rodzaj pojęcia, co byłoby, gdyby On żył teraz”.

Podczas gdy większość nadal myśli o Pigmalionie lub My Fair Lady, kiedy myślą o Shawie (jeśli w ogóle myślą o nim), jego poglądy na eugenikę, socjalizm i ludobójstwo nigdy nie były tajemnicą. Audrey Hepburn śpiewająca “The Rain in Spain” jest bardzo daleko od Shawa piszącego, że “Jeśli pragniemy pewnego typu cywilizacji i kultury, musimy eksterminować rodzaj ludzi, którzy do tego nie pasują”.


To obejmuje Żydów, o których Shaw pisał: “Myślę, że powinniśmy zająć się kwestią żydowską przez przyznanie Państwu prawa do dokonywania eugenicznych eksperymentów wypleniania wszystkich odmian uznanych za niepożądane”, ale, jako oddany zwolennik eugeniki, nie zamierzał się na tym zatrzymywać i napisał, że „większość mężczyzn obecnie w Europie nie ma powodu pozostawać przy życiu”.


"Apelujmy do chemików, by wynaleźli humanitarny gaz, który zabija natychmiast i bezboleśnie. Znajdziemy dla niego zastosowanie”. Przeciwko komu miał być użyty? Przeciwko wszystkim. 

“Sądzę, że byłoby słuszne, by wszyscy stawali przed właściwie mianowaną komisją, tak samo jak mogliby stawać przed inspektorem podatkowym, i powiedzmy, co pięć lat lub co siedem lat, po prostu niech tam przyjdą i odpowiedzą: ‘Proszę pana/pani,    uprzejmie proszę o uzasadnienie własnego istnienia’. Jeśli nie produkujesz tyle, ile konsumujesz lub może trochę więcej, to oczywiście nie możemy używać wielkich organizacji naszego społeczeństwa do utrzymywania cię przy życiu, ponieważ twoje życie nie przynosi nam korzyści i nie może być specjalnie użyteczne dla ciebie”.


“Krnąbrni, agresywni, bez sumienia, idioci, egocentryczni i durnie, co z nimi? Nie karz ich. Zabij, zabij, zabij, zabij, zabij ich” – grzmiał w jednym z esejów.

Poza konwencjonalną, biologiczną eugeniką, “krnąbrni” byli wrogami państwa. 


"Podstawowym uzasadnieniem eksterminacji jest zawsze niepoprawne społeczne niedopasowania i nic innego” – twierdził Shaw w akapicie, w którym bronił sowieckich czystek.


Shaw napisał, że II wojna światowa była “wojną między chowem wsobnym a chowem mieszanym, między kundlami i czystymi rasowo; i Hitler miał odwagę swoich przekonań do tak niezrównanej wysokości, że zdobył się na odwagę postawić dla nich na wojnę światową. W sumie bardzo niezwykły facet, ten Hitler”.  


Nic z tego nie jest tajemnicą, chociaż apologeci Shawa w literaturze i mediach twierdzą, że tylko grał rolę i wydawał hiperboliczne oświadczenia, by prowokować publiczność. Nie wyjaśnia to jednak jego prywatnych wyrazów poparcia dla komunistów i nazistów.

"Wpakowałem się w kłopoty z liberałami za obronę Mussoliniego” – przechwalał się w jednym z listów.  „Powiedz Pułkownikowi [Hermannowi] Göringowi przekazując moje pozdrowienia, że popierałem jego władzę w Anglii do punktu, w którym stałem się niepopularny i nadal będę to robił we wszystkich sprawach, w których on i Hitler stoją za trwałymi prawdami i autentyczną Realpolitik” – pisał w innym liście.  

“Widziałem ten cały ‘terror’ i niezmiernie mnie ucieszył” – dowcipkował po wycieczce do Związku Radzieckiego.


“Jeśli ten wielki komunistyczny eksperyment rozprzestrzeni się na cały świat, będziemy mieli nową erę w historii” – przewidywał pisarz.


Nie był jednak specjalnie wybredny w sprawie tego, jaki rodzaj totalitarnego reżimu przejmie planetę, jak długo będzie „absolutny, automatyczny i totalitarny”.


Shaw okazał się użyteczny zarówno dla Hitlera, jak dla Stalina. Hitler rozkazał Goebbelsowi chronić teksty Shawa jako użyteczne dla sprawy nazistów a Stalin spotkał się z tym słynnym dramaturgiem. Łatwo zobaczyć, dlaczego, skoro jeszcze w 1944 roku Shaw pisał, że “twierdzimy, że walczymy o demokrację; a Adolf Hitler ripostuje w sposób nieodparty, że brytyjska demokracja jest niczym innym jak anglo-semicką plutokracją”.  


Ten socjalistyczny dramaturg nie wysilał się, by ukrywać swoje toksyczne poglądy. Jeśli są mało znane to tylko dlatego, że pokolenia lewicowców pracowało nad trzymaniem ich w ukryciu. Kiedy Glenn Beck na krótko zrobił je punktem centralnym swojego programu, eksperci popędzili, żeby wyjaśnić, dlaczego nie ma to znaczenia.

 

Dziś, kiedy obala się pomniki i zmienia nazwy instytucji, nadal jest to bez znaczenia.


Jakie są przekonujące podstawy do czystki Newtona i Gladstone’a, ale zachowania nazwy biblioteki nazwanej imieniem sympatyka nazizmu i komunizmu, który otwarcie orędował za masowym morderstwem?


Dlaczego upadło tak wiele pomników, a pomniki Shawa nadal stoją spokojnie na swoich miejscach?


Odpowiedź ujawnia równie wiele o Shawie, co o całej morderczej rewolucji kulturalnej, która przewraca do góry nogami nasze społeczeństwa. Obalanie pomników i zmiana nazw jest projektem dekonstrukcji naszej cywilizacji przez atakowanie tych ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w zbudowaniu i utrzymywaniu jej.


Pomniki Shawa, podobnie jak pomniki Marksa, mimo jego rasizmu, pozostaną tam, gdzie są, ponieważ obaj reprezentują tę właśnie zasadę, dla której te pomniki są obalane.


Obala się tylko pomniki twórców, podczas gdy zachowuje się pomniki niszczycieli.


Jeśli Shaw popierał cokolwiek, to była to wojownicza pogarda dla istniejącego porządku, dla wyborów, wolności i indywidualnych praw. Nie obchodziło go specjalnie, kto to wszystko obali, Stalin czy Hitler, Mussolini czy Lenin, ani nie obchodziło go, dlaczego, byle tylko jakaś ludzka siła przyszła i zrobiła to.


Najchętniej zabijając przy tym tak wielu ludzi, jak to możliwe, których eksterminacji tak bardzo pragnął Bernard Shaw.  


Shaw oklaskiwałby wandali z Black Lives Matter, gdyby żył dzisiaj, nie dlatego, że zgadzałby się z ich ideologią czarnej supremacji, którą wyśmiewałby tak samo, jak wyśmiewał aryjskie pretensje Hitlera, ale ponieważ mają odwagę i energię do obalenia społeczeństwa i wizje zastąpienia go jakimś utopijnym, totalitarnym planem z własnej wyobraźni. 


Dlatego też jego pomniki i witraż z nim będą pozostawione w spokoju. 


Ten sam gatunek zwyczajnego rasizmu i wściekłego totalitaryzmu Shawa podzielają Black Lives Matter i ich polityczni sojusznicy, którzy wywodzą swoje polityczne pochodzenie od Malcolma X i od Nation of Islam, stowarzyszonym z KKK w podobny sposób, w jaki Shaw zwrócił się do Hitlera i nazistów. 


Jedni ludzie zostają radykałami, bo marzą o lepszym świecie. Inni tylko mówią o lepszym świecie, ponieważ nienawidzą rzeczywistego świata i mają wyłącznie pogardę dla większości ludzi na nim żyjących. Marzą o rewolucji, która rozleje krew tych, których oni – tak jak Bernard Shaw – uważają za bezużytecznych. Chcą zastąpić prozaiczne rutyny codziennego życia kultem jednostki i wymuszonym oddaniem idiotycznym ideałom, niezależnie od tego, jakie one są.  


Tak więc pomniki Bernarda Shawa będą stały, kiedy polityczny terror rewolucji kulturalnej będzie trwał.  


The Hitler and Stalin Loving Socialist Whose Statue No One Will Touch

Frontpage Mag., 17 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1856 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk