Prawda

Poniedziałek, 14 czerwca 2021 - 04:34

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców


Khaled Abu Toameh 2021-04-22

31 marca, milicja Fatahu, partii prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, aresztowała trzech palestyńskich aktywistów w libańskim obozie uchodźców, Ain al-Hilweh, którzy protestowali przeciwko temu, że palestyńskie kierownictwo odmawia udzielenia pomocy dla uchodźców z Syrii. Na zdjęciu: Palestyńczycy w Ain al-Hilweh  (Zdjęcie: zrzut z ekranu wideo)
31 marca, milicja Fatahu, partii prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, aresztowała trzech palestyńskich aktywistów w libańskim obozie uchodźców, Ain al-Hilweh, którzy protestowali przeciwko temu, że palestyńskie kierownictwo odmawia udzielenia pomocy dla uchodźców z Syrii. Na zdjęciu: Palestyńczycy w Ain al-Hilweh  (Zdjęcie: zrzut z ekranu wideo)

Palestyńscy przywódcy, którzy właśnie mają otrzymać dziesiątki milionów dolarów od administracji Bidena, raz jeszcze dowiedli, że nie tolerują żadnej krytyki, nawet jeśli przychodzi od wynędzniałych Palestyńczyków, którzy uciekli ze swoich domów w Syrii.


Ci przywódcy pokazali także, że nie obchodzą ich problemy przed jakimi stoi ich ludność, szczególnie ci, którzy musieli opuścić swoje domy w Syrii po rozpoczęciu się tam wojny domowej w 2011 roku.


Liczbę palestyńskich uchodźców z Syrii w Libanie ocenia się na 27 tysięcy, według statystyk UNRWA. Żyją oni w bardzo trudnych warunkach z powodu braku pomocy i stabilnych zasobów finansowych.


Około 87% palestyńskich uchodźców z Syrii do Libanu żyje w całkowitej nędzy, jak podaje UNRWA.


12 kwietnia członkowie Fatahu w Libanie, partii prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, użyli siły do rozproszenia dziesiątków Palestyńczyków, którzy demonstrowali przed ambasadą AP w Bejrucie.  


Protest
 zorganizowali palestyńscy uchodźcy, którzy uciekli z Syrii do Libanu w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Protestujący przyszli do ambasady prosić o pomoc w rozwiązaniu ich humanitarnego i ekonomicznego kryzysu. Żądali także, by ambasada wydała im palestyńskie paszporty lub dokumenty podróży, żeby mogli opuścić Liban i rozpocząć nowe życie w innych krajach, włącznie z Unią Europejską i Kanadą.  


Protestujący chcieli przekazać Abbasowi i palestyńskiemu kierownictwu następujące przesłanie: jeśli nie chcecie dać nam finansowej pomocy, przynajmniej pomóżcie nam przenieść się do innych krajów, gdzie możemy żyć w godności i zarobić na życie.


Uznając protest za kłopotliwy, ambasada AP wezwała straż bezpieczeństwa i dziesiątki aktywistów Fatahu z różnych części Libanu, by rozproszyli uchodźców.  


31 marca milicja Fatahu w obozie Ain al-Hilweh w południowym Libanie aresztowała trzech palestyńskich aktywistów, którzy protestowali przeciwko brakowi pomocy palestyńskiego kierownictwa dla uchodźców z Syrii.


Kilku palestyńskich funkcjonariuszy oskarżyło protestujących i aktywistów o to, że są częścią „podejrzanego projektu” osiedlenia Palestyńczyków na Zachodzie.


Ci palestyńscy funkcjonariusze, innymi słowy, wolą, by ich ludzie żyli w wyniszczającej nędzy jako uchodźcy niż poprawili swoje warunki życiowe i szukali nowych możliwości w krajach Zachodu. Chcą, by miliony Palestyńczyków nadal tkwiły w obozach po to, by palestyńskie kierownictwo nadal otrzymywało pieniądze od świata.


Filmy zamieszczane na platformach społecznościowych pokazywały zbirów Fatahu i strażników ambasady, którzy bili i odpychali protestujących. Sfilmowano jednego ze strażników jak uderza w twarz palestyńską kobietę.


Ten atak na kobietę wywołał falę potępienia przez palestyńskich aktywistów, którzy w mediach społecznościowych wyrażali oburzenie na decyzję palestyńskiego kierownictwa, by użyć siły przeciwko palestyńskim uchodźcom.


Kilku aktywistów stworzyło hashtag na Twitterze zatytułowany "Obyś miał złamaną rękę” – w odniesieniu do strażnika, który uderzył w twarz kobietę.


"Dajcie palestyńskim uchodźcom odrobinę nadziei, a nie pięścią w twarz” – brzmiał komentarz na koncie należącym do Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Libanie.


"Napad na palestyńską kobietę przed palestyńską ambasadą jest plamą [hańby] dla wszystkich [palestyńskich] funkcjonariuszy” - napisał użytkownik mediów społecznościowych, Ahmed Abu Shaer.


Libański politolog i specjalista ds. Bliskiego Wschodu, Nidal Sabeh, oskarżył “zbirów” Mahmouda Abbasa o pobicie kobiety. „Czy to idiotyczne zachowanie nie wymaga interwencji libańskiego ministra spraw zagranicznych i organizacji praw człowieka?” – zapytał  Sabeh na Twitterze.


"Warunki wysiedlonych z Syrii uchodźców są tragiczne – skarżył się palestyński uchodźca, Jousef Atallah. – Palestyńska ambasada [w Bejrucie] nie wypełnia swoich obowiązków wobec uchodźców”.  


7 kwietnia sekretarz stanu USA, Antony Blinken ogłosił, że USA planują ponownie rozpocząć ekonomiczną, rozwojową i humanitarną pomoc dla narodu palestyńskiego. Pomoc, powiedział, obejmuje 75 milionów dolarów na ekonomiczne i rozwojowe wsparcie na Zachodnim Brzegu i w Gazie, 10 milionów dolarów na programy budowania pokoju i 150 milionów dolarów na humanitarne wsparcie dla UNRWA.


Palestyńczycy jednak, którzy protestowali przed ambasadą AP w Bejrucie, wydają się wątpić, by te nowe pieniądze amerykańskie dostały się we właściwe ręce. Protestujący są w Libanie już od kilku lat i kierownictwo palestyńskie niczego nie zrobiło, by im pomóc.


Palestyńscy przywódcy są obecnie zajęci przygotowaniami do wyborów parlamentarnych w przyszłym miesiącu. Los wysiedlonych Palestyńczyków w Libanie nie figuruje na ich porządku dnia.  


Dla Abbasa, tuż przed wyborami, widok Palestyńczyków protestujących przeciwko brakowi pomocy z jego strony dla jego ludzi, którzy żyją w tragicznych warunkach, jest wyłącznie zawstydzający. Doświadczenie mówi, że można spokojnie założyć, że Palestyńczycy w Libanie będą mieli szczęście, jeśli zobaczą choć jednego dolara z nowego pakietu pomocowego administracji Bidena. Tak dzieje się, kiedy zachodni darczyńcy zasypują pieniędzmi skorumpowanych i bezlitosnych przywódców palestyńskich, którzy wysyłają swoich zbirów, by pobili głodujących uchodźców, którzy błagają o pomoc.


How Palestinian Leaders Treat Refugees

Gatestone Institute, 15 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1850 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk