Prawda

Czwartek, 18 sierpnia 2022 - 06:14

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców


Khaled Abu Toameh 2021-04-22

31 marca, milicja Fatahu, partii prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, aresztowała trzech palestyńskich aktywistów w libańskim obozie uchodźców, Ain al-Hilweh, którzy protestowali przeciwko temu, że palestyńskie kierownictwo odmawia udzielenia pomocy dla uchodźców z Syrii. Na zdjęciu: Palestyńczycy w Ain al-Hilweh  (Zdjęcie: zrzut z ekranu wideo)
31 marca, milicja Fatahu, partii prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, aresztowała trzech palestyńskich aktywistów w libańskim obozie uchodźców, Ain al-Hilweh, którzy protestowali przeciwko temu, że palestyńskie kierownictwo odmawia udzielenia pomocy dla uchodźców z Syrii. Na zdjęciu: Palestyńczycy w Ain al-Hilweh  (Zdjęcie: zrzut z ekranu wideo)

Palestyńscy przywódcy, którzy właśnie mają otrzymać dziesiątki milionów dolarów od administracji Bidena, raz jeszcze dowiedli, że nie tolerują żadnej krytyki, nawet jeśli przychodzi od wynędzniałych Palestyńczyków, którzy uciekli ze swoich domów w Syrii.


Ci przywódcy pokazali także, że nie obchodzą ich problemy przed jakimi stoi ich ludność, szczególnie ci, którzy musieli opuścić swoje domy w Syrii po rozpoczęciu się tam wojny domowej w 2011 roku.


Liczbę palestyńskich uchodźców z Syrii w Libanie ocenia się na 27 tysięcy, według statystyk UNRWA. Żyją oni w bardzo trudnych warunkach z powodu braku pomocy i stabilnych zasobów finansowych.


Około 87% palestyńskich uchodźców z Syrii do Libanu żyje w całkowitej nędzy, jak podaje UNRWA.


12 kwietnia członkowie Fatahu w Libanie, partii prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, użyli siły do rozproszenia dziesiątków Palestyńczyków, którzy demonstrowali przed ambasadą AP w Bejrucie.  


Protest
 zorganizowali palestyńscy uchodźcy, którzy uciekli z Syrii do Libanu w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Protestujący przyszli do ambasady prosić o pomoc w rozwiązaniu ich humanitarnego i ekonomicznego kryzysu. Żądali także, by ambasada wydała im palestyńskie paszporty lub dokumenty podróży, żeby mogli opuścić Liban i rozpocząć nowe życie w innych krajach, włącznie z Unią Europejską i Kanadą.  


Protestujący chcieli przekazać Abbasowi i palestyńskiemu kierownictwu następujące przesłanie: jeśli nie chcecie dać nam finansowej pomocy, przynajmniej pomóżcie nam przenieść się do innych krajów, gdzie możemy żyć w godności i zarobić na życie.


Uznając protest za kłopotliwy, ambasada AP wezwała straż bezpieczeństwa i dziesiątki aktywistów Fatahu z różnych części Libanu, by rozproszyli uchodźców.  


31 marca milicja Fatahu w obozie Ain al-Hilweh w południowym Libanie aresztowała trzech palestyńskich aktywistów, którzy protestowali przeciwko brakowi pomocy palestyńskiego kierownictwa dla uchodźców z Syrii.


Kilku palestyńskich funkcjonariuszy oskarżyło protestujących i aktywistów o to, że są częścią „podejrzanego projektu” osiedlenia Palestyńczyków na Zachodzie.


Ci palestyńscy funkcjonariusze, innymi słowy, wolą, by ich ludzie żyli w wyniszczającej nędzy jako uchodźcy niż poprawili swoje warunki życiowe i szukali nowych możliwości w krajach Zachodu. Chcą, by miliony Palestyńczyków nadal tkwiły w obozach po to, by palestyńskie kierownictwo nadal otrzymywało pieniądze od świata.


Filmy zamieszczane na platformach społecznościowych pokazywały zbirów Fatahu i strażników ambasady, którzy bili i odpychali protestujących. Sfilmowano jednego ze strażników jak uderza w twarz palestyńską kobietę.


Ten atak na kobietę wywołał falę potępienia przez palestyńskich aktywistów, którzy w mediach społecznościowych wyrażali oburzenie na decyzję palestyńskiego kierownictwa, by użyć siły przeciwko palestyńskim uchodźcom.


Kilku aktywistów stworzyło hashtag na Twitterze zatytułowany "Obyś miał złamaną rękę” – w odniesieniu do strażnika, który uderzył w twarz kobietę.


"Dajcie palestyńskim uchodźcom odrobinę nadziei, a nie pięścią w twarz” – brzmiał komentarz na koncie należącym do Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Libanie.


"Napad na palestyńską kobietę przed palestyńską ambasadą jest plamą [hańby] dla wszystkich [palestyńskich] funkcjonariuszy” - napisał użytkownik mediów społecznościowych, Ahmed Abu Shaer.


Libański politolog i specjalista ds. Bliskiego Wschodu, Nidal Sabeh, oskarżył “zbirów” Mahmouda Abbasa o pobicie kobiety. „Czy to idiotyczne zachowanie nie wymaga interwencji libańskiego ministra spraw zagranicznych i organizacji praw człowieka?” – zapytał  Sabeh na Twitterze.


"Warunki wysiedlonych z Syrii uchodźców są tragiczne – skarżył się palestyński uchodźca, Jousef Atallah. – Palestyńska ambasada [w Bejrucie] nie wypełnia swoich obowiązków wobec uchodźców”.  


7 kwietnia sekretarz stanu USA, Antony Blinken ogłosił, że USA planują ponownie rozpocząć ekonomiczną, rozwojową i humanitarną pomoc dla narodu palestyńskiego. Pomoc, powiedział, obejmuje 75 milionów dolarów na ekonomiczne i rozwojowe wsparcie na Zachodnim Brzegu i w Gazie, 10 milionów dolarów na programy budowania pokoju i 150 milionów dolarów na humanitarne wsparcie dla UNRWA.


Palestyńczycy jednak, którzy protestowali przed ambasadą AP w Bejrucie, wydają się wątpić, by te nowe pieniądze amerykańskie dostały się we właściwe ręce. Protestujący są w Libanie już od kilku lat i kierownictwo palestyńskie niczego nie zrobiło, by im pomóc.


Palestyńscy przywódcy są obecnie zajęci przygotowaniami do wyborów parlamentarnych w przyszłym miesiącu. Los wysiedlonych Palestyńczyków w Libanie nie figuruje na ich porządku dnia.  


Dla Abbasa, tuż przed wyborami, widok Palestyńczyków protestujących przeciwko brakowi pomocy z jego strony dla jego ludzi, którzy żyją w tragicznych warunkach, jest wyłącznie zawstydzający. Doświadczenie mówi, że można spokojnie założyć, że Palestyńczycy w Libanie będą mieli szczęście, jeśli zobaczą choć jednego dolara z nowego pakietu pomocowego administracji Bidena. Tak dzieje się, kiedy zachodni darczyńcy zasypują pieniędzmi skorumpowanych i bezlitosnych przywódców palestyńskich, którzy wysyłają swoich zbirów, by pobili głodujących uchodźców, którzy błagają o pomoc.


How Palestinian Leaders Treat Refugees

Gatestone Institute, 15 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2195 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk