Prawda

Wtorek, 14 sierpnia 2018 - 23:03

« Poprzedni Następny »


Jak dziesięciu (durnych) demokratycznych członków Kongresu zachęca do posługiwania się dziećmi-terrorystami


Alan M. Dershowitz 2017-11-29


Palestyńscy przywódcy terrorystyczni często używają nastolatków do popełniania aktów terroru, bo wiedzą, że izraelski system prawny traktuje dzieci-terrorystów łagodniej niż dorosłych. Obecnie dziesięciu członków “postępowej grupy” Partii Demokratycznej w amerykańskim Kongresie próbuje dać tym terrorystycznym przywódcom kolejny powód do posługiwania się nawet młodszymi terrorystami, by zabić więcej niewinnych cywilów.

14 listopada Reprezentantka Betty McCollum zaproponowała ustawę współsponsorowaną przez dziewięciu innych “postępowych” członków Kongresu – wzywającą Departament Stanu do “niedopuszczenia, by dolary z podatków w Stanach Zjednoczonych popierały trwające zatrzymania i znęcanie się armii izraelskiej nad palestyńskimi dziećmi”. W oświadczeniu o proponowanej ustawie McCollum powiedziała:

"Ta ustawa naświetla system zatrzymań przez armię dzieci palestyńskich w Izraelu i zapewnia, że żadna pomoc dla Izraela nie wspiera łamania praw człowieka... Pokój może być osiągnięty tylko przez respektowanie praw człowieka, a szczególnie praw dzieci. Kongres nie może zamykać oczu na niesprawiedliwe i trwające znęcanie się nad palestyńskimi dziećmi, które żyją pod okupacją izraelską”.

Jest dobrze udokumentowanym faktem to, że rekrutowanie i używanie młodych Palestyńczyków do dokonywania zamachów terrorystycznych na izraelskich cywilów jest częścią modus operandi palestyńskich przywódców terroru. Przez dziesięciolecia radykalne przywództwo palestyńskie, polityczne i religijne, podburzało młodych ludzi do prowadzenia wojny przeciwko Żydom i ich narodowemu państwu. Widać to było w makabrycznej intifadzie, która zaczęła się w 2000 r., w której palestyńskie nastolatki dokonały dziesiątków zamachów na Żydów izraelskich w autobusach, kawiarniach i klubach. Całkiem niedawno – w tym, co określono nazwą „intifadą samotnych wilków” – dzieci zaledwie 13-letnie dźgały Izraelczyków nożami, śrubokrętami i nożyczkami zabijając lub próbując zabić.


Ustawa proponowana przez członków tej “postępowej grupy” – zatytułowana "Promoting Human Rights by Ending Israeli Military Detention of Palestinian Children Act" [Ustawa promująca prawa człowieka przez zakończenie zatrzymań palestyńskich dzieci przez izraelską armię] – nie mówi wyraźnie, kim jest dziecko w kontekście proponowanych cięć w USA dla Izraela. Choć propozycja ustawy notuje, że izraelskie sądy wojskowe zatrzymują i sądzą dzieci w wieku między 12 a 17 lat, nie przyznaje, że niektóre z najbardziej barbarzyńskich zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelczykom popełniły palestyńskie nastolatki zwerbowane przez przywódców terrorystycznych. Spójrzmy na zamach terrorystyczny latem tego roku w Halamisz (godzina drogi od Jerozolimy), gdzie nastoletni Palestyńczyk – z pobliskiej wsi pod zarządem Autonomii Palestyńskiej – wybrał przypadkowy żydowski dom i zasztyletował troje członków rodziny, którzy siedzieli przy szabatowym stole. To palestyńskie „dziecko”-morderca ranił także kilkoro innych członków rodziny, podczas gdy jedna z matek ukrywała małe dzieci w pokoju na piętrze. Ta masakra jest podobna do zamachu sześć lat wcześniej, kiedy dwóch palestyńskich nastolatków uzbrojonych w noże wdarło się do domu rodziny Fogel w Itamar, kiedy spali w piątkową noc; tych dwóch nastolatków zamordowało matkę, ojca i ich troje dzieci – włącznie z trzymiesięcznym niemowlęciem, które spało w kołysce.


W wyniku takich zamachów terrorystycznych dokonanych przez palestyńskich nastolatków Izrael musiał wprowadzić prawo dotyczące obchodzenia się z nieletnimi, którzy popełnili ciężkie zbrodnie. W sierpniu 2016 r. izraelski parlament (Kneset) uchwalił ustawę pozwalająca na uwięzienie terrorystów od 12 roku życia. Ustawa pozwala także na łagodność. Sądy mogą nie tylko opóźnić przekazanie skazanych nieletnich z zamkniętego miejsca odosobnienia do więzienia, ale mogą także skrócić lub w ogóle anulować karę więzienia, jeśli jest to uzasadnione okolicznościami.  


Przedstawiając to prawo w Knesecie posłanka Anat Berko powiedziała:

"To prawo zrodziło się z konieczności. Od pewnego czasu doświadczamy fali terroru. Społeczeństwo ma prawo bronić się. Dla tych, którzy zostali zamordowani nożem, nie ma znaczenia, czy dziecko ma 12, czy 15 lat. Widzieliśmy wiele wypadków, kiedy 11-letnie dzieci były zamachowcami-samobójcami. Być może to prawo zrobi także coś, by chronić te dzieci przed używaniem ich do masakrowania ludzi”.

W desperackiej próbie uzasadnienia proponowanej przez siebie ustawy członkini Kongresu, McCollum argumentowała, że " Pokój może być osiągnięty tylko przez respektowanie praw człowieka, a szczególnie praw dzieci". Hipokryzja McCollum w tym kontekście jest uderzająca. Twierdzi, że broni „praw dzieci”. Niemniej ta członkini Kongresu odmawia przyznania lub potępienia kierownictwa palestyńskiego za dokonywanie aktów znęcania się nad dziećmi przez rekrutowanie dzieci do popełniania aktów terroru wobec izraelskich kobiet i dzieci. Nie wyraża nigdy oburzenia, kiedy członkowie palestyńskiego kierownictwa są przyłapywania na zamieszczaniu w mediach społecznościowych podżegającego materiału, który zachęca palestyńskie dzieci, by wychodziły na ulice i dźgały nożami Izraelczyków. McCollum nie protestowała, kiedy Hamas organizował obozy szkoleniowe – pod nazwą „Pionierzy wyzwolenia” – gdzie uczono 15-letnie dzieci, jak używać broni przeciwko Izraelowi, ani kiedy dzieci w Gazie ginęły miażdżone w zawalających się tunelach terroru, do budowania których rekrutował je Hamas.


Pytam więc: co zdaniem tych członków Kongresu powinien zrobić Izrael? Gdyby dzieci w wieku 13 lub 14 lat wędrowały ulicami Nowego Jorku, Los Angeles lub Bostonu i dźgały nożami starsze kobiety, kiedy kupują coś w sklepie lub czekają na przystanku autobusowym, czy protestowaliby przeciwko zatrzymaniu i postawieniu sprawców przed sądem? Oczywiście, że nie. Żaden kraj na świecie nie będzie tolerował terroru w swoich miastach, niezależnie od wieku terrorysty. Izrael ma prawo – zgodnie z prawem międzynarodowym – do chronienia swoich obywateli przez nieustannymi zamachami terrorystycznymi, także tymi, które popełniają bardzo młodzi Palestyńczycy. W rzeczywistości ma obowiązek to robić.


Gdyby Izrael miał zostać ukarany za próbę bronienia swoich obywateli przed nastoletnimi terrorystami, motywowałoby to jeszcze bardziej przywódców terrorystycznych do używania dzieci w pogoni za swoim głównym celem: wymazania Izraela z mapy. Tymczasem, zamiast potępić odrażające i bezprawne używanie dzieci jako pionków w tym śmiercionośnym procesie, ta grupa zdecydowała się na wskazanie jako winnego na państwo narodu żydowskiego i ukaranie go za próby chronienia swoich obywateli przed masowymi zamachami terrorystycznymi. Ludzie dobrej woli po obu stronach podziału partyjnego powinni wskazać na te podwójne standardy i powiedzieć, czym to naprawdę jest: atakiem na żydowskie ofiary nastoletnich terrorystów i ich przywódców. Hańba tej grupie uprzedzonych, antyizraelskich „postępowych” Demokratów, do której należą następujący członkowie Kongresu: Mark Pocan (WI), Earl Blumenauer (OR), André Carson (IN), John Conyers, Jr. (MI), Danny K. Davis (IL), Peter A. DeFazio (OR), Raul Grijalva, Luis V. Gutiérrez (AZ) i Chellie Pingree (ME). Dają oni złą sławę Partii Demokratycznej, Postępowej Grupie i Kongresowi.


How Ten Dem (Dumb) Members of Congress Encourage the Use of Child Terrorists

Gatestone Institute, 23 listopada 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaAlan M. Dershowitz


Amerykański prawnik i komentator spraw międzynarodowych. Emerytowany wykładowca prawa konstytucyjnego (w 1967 roku w wieku lat 28 został najmłodszym profesorem zwyczajnym prawa w historii Harvard Law School).

Dershowitz jest autorem wielu książek, wśród których najgłośniejszą jest The Case for Israel (2003). Jest to książka, z którą można się zgadzać lub nie, ale która jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto próbuje zrozumieć zawikłany obraz konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz sposobu postrzegania Izraela przez resztę świata.


Od Redakcji

Rząd australijskiego stanu Wiktoria w ramach działań antyterrorystycznych zamierza wprowadzić zmiany w prawie pozwalające na zatrzymywanie przez policję młodocianych od 14 roku życia. Projekt przewiduje możliwość aresztów prewencyjnych (bez oskarżenia), podejrzani poniżej 16 roku życia będą mogli być zatrzymywani na 36 godzin, a dalsze zatrzymanie będzie wymagało zgody sądu. Zmiany związane są z przypadkami radykalizacji młodych ludzi i sprawą zabójstwa policjanta przez nastolatka - Farhada Mohammada.          


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1104 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Chomsky nazywa rosyjską ingerencję dowcipem – zgadnijcie, kogo obwinia?   Dershowitz   2018-08-09
Mój problem z białością   Valdary   2018-08-08
O demokracji   Rosenthal   2018-08-07
Walka z ogniem pod ogniem     2018-08-06
Arabski polityk: Arabowie przegrali wojny i muszą zapłacić cenę     2018-08-05
Znów więcej „Nigdy więcej”   Koraszewski   2018-08-04
Turcja Erdoğana: niechciana w ziemiach arabskich   Bekdil   2018-08-02
Syryjscy działacze o Ahed Tamimi   Frantzman   2018-08-01
Wielkie urojenie brytyjskiego Foreign Office   Murray   2018-07-31
Spustoszenie i zaprzeczenie: Kambodża i akademicka lewica   Blackwell   2018-07-28
Perwersyjna i nikczemna broń - palestyńscy uchodźcy   Rosenthal   2018-07-27
Gdzie Rzym, gdzie Krym, czyli słów kilka o spotkaniach na szczytach   Koraszewski   2018-07-26
 Elektroniczne papierosy i ograniczanie szkód   Ridley   2018-07-25
Żydzi i marzenie wszystkich rdzennych ludów   Bellerose   2018-07-25
Niewypowiedziane wojny przeciwko Izraelowi: Niemcy Wschodnie i skrajna lewica Niemiec Zachodnich w latach 1967-1981: Wywiad z Jeffreyem Herfem   Herf   2018-07-24
Jak Richard Dawkins rasistą został   Koraszewski   2018-07-23
Czego chcą Arabowie? W co wierzą? Co myślą?   Roth   2018-07-23
Po co Izraelowi konstytucja?   Koraszewski   2018-07-22
Historia udaremnionego zamachu terrorystycznego   Rafizadeh   2018-07-20
Plucie na Izrael to wielki (wspierany przez państwo) biznes   Bergman   2018-07-19
Kaczka trojańska i jej wredne potomstwo   Koraszewski   2018-07-18
Futbol i inne rodzaje „postępowego” kolonializmu   Tsalic   2018-07-17
Orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wskazują, że nie ma „prawa powrotu” i że Gaza nie jest okupowana   Amos   2018-07-16
Biskup Graham Tomlin i demonizacja Izraela   MacEoin   2018-07-13
Wyrazy uznania dla Lee Kuan Yew   Fitzgerald   2018-07-09
Czy poczucie winy zabija Zachód od środka?   Meotti   2018-07-08
Jak pomóc sąsiadom, którzy uciekają przed swoimi   Koraszewski   2018-07-06
Lata po ludobójstwie Jazydzi pilnie potrzebują pomocy   Bulut   2018-07-04
Racjonalizm przerywany, czyli mambo-jumbo wiecznie żywe   Koraszewski   2018-07-02
Oszczerstwo o niemowlęciu z Gazy: równe narracje; nierówne traktowanie   Plosker   2018-07-01
Mega-antysemici współczesnego świata   Gerstenfeld   2018-06-29
Zachodnioeuropejskie postawy wobec Żydów: raport z dużego badania     Gerstenfeld   2018-06-27
Kolejny rok suszy, czy zdążymy się obudzić?   Koraszewski   2018-06-25
Jak NGO pomagają imigrantom   Frantzman   2018-06-24
Dlaczego nie bronimy się?   Rosenthal   2018-06-23
Marsz na rzecz terroryzmu w Londynie? Żaden problem   Bergman   2018-06-21
Etniczna czystka północnego Cypru. Wyznania turecko-cypryjskiego masowego mordercy   Bulut   2018-06-19
O chorobie psychicznej i wspomaganym samobójstwie   Coyne   2018-06-18
NGO finansowane z zagranicy - władza polityczna i prawowita demokracja   Steinberg   2018-06-18
Palestyna: Oblanie egzaminu historii   Sherman   2018-06-17
Wielka Brytania: Nowa akcja na rzecz islamskich praw o bluźnierstwie?   Bergman   2018-06-16
Sport, czyli szlachetna rywalizacja   Koraszewski   2018-06-15
Gangi gwałcicieli: opowieść z zielonego Oxfordshire   Murray   2018-06-15
Odrażający antysemityzm w ONZ   Bayefsky   2018-06-11
Palestyńscy podpalacze z latawcami   Rosenthal   2018-06-10
Unijne i palestyńskie nielegalne „fakty w terenie”   Tawil   2018-06-09
Odrastające głowy hydry nazizmu   Koraszewski   2018-06-08
Iran odpłaca za ciosy Izraelowi palestyńską krwią   Kedar   2018-06-07
Kobiety są ofiarami islamskich ekstremistów   Ayari   2018-06-06
Palestyńska „zdrada”   Tawil   2018-06-05
Dobrzy Europejczycy marzą choćby o proporcjonalności   Koraszewski   2018-06-04
Jak multikulturowy, intersekcjonalny postkolonializm cofa nas do Średniowiecza   Rosenthal   2018-06-03
Kolonizowanie martwych Gazy dla teatru kadiszu   Frantzman   2018-06-01
Propalestyńskie organizacje praw człowieka gwiżdżą na Palestyńczyków i na prawa człowieka   Tawil   2018-05-31
Problem mediów z Izraelem   Rosenthal   2018-05-30
Kazania na górkach   Koraszewski   2018-05-29
Norweska NGO gubi drogę na granicy Gazy   Steinberg   2018-05-28
Samodzielnie stworzona Nakba Palestyńczyków   Yemini   2018-05-26
Pięć filarów palestynizmu   Rosenthal   2018-05-25
Pilny list otwarty do sekretarza generalnego ONZ António Gutteresa   Kalulu   2018-05-24
Palestyńczycy: prawdziwa blokada Gazy   Toameh   2018-05-23
Cywilizacja zderzeń narracji   Koraszewski   2018-05-22
Trump przestaje karmić krokodyla   Rosenthal   2018-05-22
Zachód zdradza Kurdów   Meotti   2018-05-21
Gaza, Daniel i toporna robota   Tsalic   2018-05-19
Czy media rzeczywiście rozumieją przemoc w Gazie?   Plosker   2018-05-17
Zasłona dymna: sześć tygodni przemocy na granicy Gazy   Kemp   2018-05-16
220 nalotów na Palestyńczyków; świat ziewa   Toameh   2018-05-14
Ku politycznemu wymarciu   Carmon   2018-05-11
Kiedy nawet ateiści wierzą w fatwy i zaklęcia   Koraszewski   2018-05-10
Czy Putin realizuje idee Sołżenicyna, jak sądzą niektórzy analitycy?   de Lazari   2018-05-10
Palestyńczycy: nowy zwrot w starym kłamstwie   Tawil   2018-05-09
Dlaczego jestem wdzięczny Mahmoudowi Abbasowi   Rosenthal   2018-05-08
Igrzysk, igrzysk, pal diabli chleb   Koraszewski   2018-05-07
Artykuł w “Guardianie” kwestionuje “sztywną ortodoksję” Jom Ha’atzmaut, że Izrael powinien istnieć   White   2018-05-06
Dlaczego nienawidzisz Izraela?   O'Neill   2018-05-01
Proces Tariqa Ramadana o gwałt: obwinianie  ofiar   Meotti   2018-04-27
Zabójcza broń Hamasu: kombinacja rasizmu i antysemityzmu   Maroun   2018-04-26
Europejska imigracja: zakonnice won, terrorystów zapraszamy   Murray   2018-04-25
Niebezpieczne ignorowanie islamskiego antysemityzmu   Bergman   2018-04-24
Dlaczego chrześcijanie potrzebują samostanowienia w Iraku   Bulut   2018-04-23
Wielka Brytania: finansowanie nauki wysadzania się w powietrze   Murray   2018-04-20
Kto jest “uchodźcą”? Żydzi z Maroka a Palestyńczycy z Izraela   Dershowitz   2018-04-19
Tajemny świat Autonomii Palestyńskiej   Tawil   2018-04-18
Bliskowschodnie dziennikarstwo stadne: wszyscy zgadzają się   Landes   2018-04-17
Wolność, rynek, innowacje i wstawanie z kolan   Koraszewski   2018-04-16
Antysemityzm szaleje w Turcji   Bulut   2018-04-16
Izraelski dylemat afrykańskich migrantów   i Daniel Pomerantz   2018-04-15
Nieograniczona tania energia zmieniłaby społeczeństwo   Ridley   2018-04-14
“Obowiązek nienawidzenia Brytanii”   Murray   2018-04-14
Gaza: To co jest ludobójczymi rozruchami dla jednego, jest pokojowymi demonstracjami dla innego   Ruda (Daled Amos)   2018-04-12
Szwedzka minister spraw zagranicznych nie jest antysemitką, ona jest demagogiem   Flatow   2018-04-10
Nieodwzajemniona miłość Erdogana do ArabówBurak Bekdil   Bekdil   2018-04-09
Spotkanie na szczycie Turcja-Iran-Rosja     2018-04-08
Co wspólnego mają Alt-Right i Regresywna Lewica   Anomaly   2018-04-07
Chrześcijanie Nigerii dzisiaj, chrześcijanie Europy jutro   Meotti   2018-04-07
Apartheid w Judei i Samarii narzucony przez AP, wspierany przez Oslo   Maroun   2018-04-06
Co naprawdę znaczy wizyta saudyjskiego księcia?   Charai   2018-04-04
Pseudonauka i pseudoinformacja   Koraszewski   2018-04-02
Mity i fakty: śmiertelne “protesty ” Gazy   Pomerantz   2018-04-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Odrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucji


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk