Prawda

Poniedziałek, 19 lutego 2018 - 18:45

« Poprzedni Następny »


Jak dziesięciu (durnych) demokratycznych członków Kongresu zachęca do posługiwania się dziećmi-terrorystami


Alan M. Dershowitz 2017-11-29


Palestyńscy przywódcy terrorystyczni często używają nastolatków do popełniania aktów terroru, bo wiedzą, że izraelski system prawny traktuje dzieci-terrorystów łagodniej niż dorosłych. Obecnie dziesięciu członków “postępowej grupy” Partii Demokratycznej w amerykańskim Kongresie próbuje dać tym terrorystycznym przywódcom kolejny powód do posługiwania się nawet młodszymi terrorystami, by zabić więcej niewinnych cywilów.

14 listopada Reprezentantka Betty McCollum zaproponowała ustawę współsponsorowaną przez dziewięciu innych “postępowych” członków Kongresu – wzywającą Departament Stanu do “niedopuszczenia, by dolary z podatków w Stanach Zjednoczonych popierały trwające zatrzymania i znęcanie się armii izraelskiej nad palestyńskimi dziećmi”. W oświadczeniu o proponowanej ustawie McCollum powiedziała:

"Ta ustawa naświetla system zatrzymań przez armię dzieci palestyńskich w Izraelu i zapewnia, że żadna pomoc dla Izraela nie wspiera łamania praw człowieka... Pokój może być osiągnięty tylko przez respektowanie praw człowieka, a szczególnie praw dzieci. Kongres nie może zamykać oczu na niesprawiedliwe i trwające znęcanie się nad palestyńskimi dziećmi, które żyją pod okupacją izraelską”.

Jest dobrze udokumentowanym faktem to, że rekrutowanie i używanie młodych Palestyńczyków do dokonywania zamachów terrorystycznych na izraelskich cywilów jest częścią modus operandi palestyńskich przywódców terroru. Przez dziesięciolecia radykalne przywództwo palestyńskie, polityczne i religijne, podburzało młodych ludzi do prowadzenia wojny przeciwko Żydom i ich narodowemu państwu. Widać to było w makabrycznej intifadzie, która zaczęła się w 2000 r., w której palestyńskie nastolatki dokonały dziesiątków zamachów na Żydów izraelskich w autobusach, kawiarniach i klubach. Całkiem niedawno – w tym, co określono nazwą „intifadą samotnych wilków” – dzieci zaledwie 13-letnie dźgały Izraelczyków nożami, śrubokrętami i nożyczkami zabijając lub próbując zabić.


Ustawa proponowana przez członków tej “postępowej grupy” – zatytułowana "Promoting Human Rights by Ending Israeli Military Detention of Palestinian Children Act" [Ustawa promująca prawa człowieka przez zakończenie zatrzymań palestyńskich dzieci przez izraelską armię] – nie mówi wyraźnie, kim jest dziecko w kontekście proponowanych cięć w USA dla Izraela. Choć propozycja ustawy notuje, że izraelskie sądy wojskowe zatrzymują i sądzą dzieci w wieku między 12 a 17 lat, nie przyznaje, że niektóre z najbardziej barbarzyńskich zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelczykom popełniły palestyńskie nastolatki zwerbowane przez przywódców terrorystycznych. Spójrzmy na zamach terrorystyczny latem tego roku w Halamisz (godzina drogi od Jerozolimy), gdzie nastoletni Palestyńczyk – z pobliskiej wsi pod zarządem Autonomii Palestyńskiej – wybrał przypadkowy żydowski dom i zasztyletował troje członków rodziny, którzy siedzieli przy szabatowym stole. To palestyńskie „dziecko”-morderca ranił także kilkoro innych członków rodziny, podczas gdy jedna z matek ukrywała małe dzieci w pokoju na piętrze. Ta masakra jest podobna do zamachu sześć lat wcześniej, kiedy dwóch palestyńskich nastolatków uzbrojonych w noże wdarło się do domu rodziny Fogel w Itamar, kiedy spali w piątkową noc; tych dwóch nastolatków zamordowało matkę, ojca i ich troje dzieci – włącznie z trzymiesięcznym niemowlęciem, które spało w kołysce.


W wyniku takich zamachów terrorystycznych dokonanych przez palestyńskich nastolatków Izrael musiał wprowadzić prawo dotyczące obchodzenia się z nieletnimi, którzy popełnili ciężkie zbrodnie. W sierpniu 2016 r. izraelski parlament (Kneset) uchwalił ustawę pozwalająca na uwięzienie terrorystów od 12 roku życia. Ustawa pozwala także na łagodność. Sądy mogą nie tylko opóźnić przekazanie skazanych nieletnich z zamkniętego miejsca odosobnienia do więzienia, ale mogą także skrócić lub w ogóle anulować karę więzienia, jeśli jest to uzasadnione okolicznościami.  


Przedstawiając to prawo w Knesecie posłanka Anat Berko powiedziała:

"To prawo zrodziło się z konieczności. Od pewnego czasu doświadczamy fali terroru. Społeczeństwo ma prawo bronić się. Dla tych, którzy zostali zamordowani nożem, nie ma znaczenia, czy dziecko ma 12, czy 15 lat. Widzieliśmy wiele wypadków, kiedy 11-letnie dzieci były zamachowcami-samobójcami. Być może to prawo zrobi także coś, by chronić te dzieci przed używaniem ich do masakrowania ludzi”.

W desperackiej próbie uzasadnienia proponowanej przez siebie ustawy członkini Kongresu, McCollum argumentowała, że " Pokój może być osiągnięty tylko przez respektowanie praw człowieka, a szczególnie praw dzieci". Hipokryzja McCollum w tym kontekście jest uderzająca. Twierdzi, że broni „praw dzieci”. Niemniej ta członkini Kongresu odmawia przyznania lub potępienia kierownictwa palestyńskiego za dokonywanie aktów znęcania się nad dziećmi przez rekrutowanie dzieci do popełniania aktów terroru wobec izraelskich kobiet i dzieci. Nie wyraża nigdy oburzenia, kiedy członkowie palestyńskiego kierownictwa są przyłapywania na zamieszczaniu w mediach społecznościowych podżegającego materiału, który zachęca palestyńskie dzieci, by wychodziły na ulice i dźgały nożami Izraelczyków. McCollum nie protestowała, kiedy Hamas organizował obozy szkoleniowe – pod nazwą „Pionierzy wyzwolenia” – gdzie uczono 15-letnie dzieci, jak używać broni przeciwko Izraelowi, ani kiedy dzieci w Gazie ginęły miażdżone w zawalających się tunelach terroru, do budowania których rekrutował je Hamas.


Pytam więc: co zdaniem tych członków Kongresu powinien zrobić Izrael? Gdyby dzieci w wieku 13 lub 14 lat wędrowały ulicami Nowego Jorku, Los Angeles lub Bostonu i dźgały nożami starsze kobiety, kiedy kupują coś w sklepie lub czekają na przystanku autobusowym, czy protestowaliby przeciwko zatrzymaniu i postawieniu sprawców przed sądem? Oczywiście, że nie. Żaden kraj na świecie nie będzie tolerował terroru w swoich miastach, niezależnie od wieku terrorysty. Izrael ma prawo – zgodnie z prawem międzynarodowym – do chronienia swoich obywateli przez nieustannymi zamachami terrorystycznymi, także tymi, które popełniają bardzo młodzi Palestyńczycy. W rzeczywistości ma obowiązek to robić.


Gdyby Izrael miał zostać ukarany za próbę bronienia swoich obywateli przed nastoletnimi terrorystami, motywowałoby to jeszcze bardziej przywódców terrorystycznych do używania dzieci w pogoni za swoim głównym celem: wymazania Izraela z mapy. Tymczasem, zamiast potępić odrażające i bezprawne używanie dzieci jako pionków w tym śmiercionośnym procesie, ta grupa zdecydowała się na wskazanie jako winnego na państwo narodu żydowskiego i ukaranie go za próby chronienia swoich obywateli przed masowymi zamachami terrorystycznymi. Ludzie dobrej woli po obu stronach podziału partyjnego powinni wskazać na te podwójne standardy i powiedzieć, czym to naprawdę jest: atakiem na żydowskie ofiary nastoletnich terrorystów i ich przywódców. Hańba tej grupie uprzedzonych, antyizraelskich „postępowych” Demokratów, do której należą następujący członkowie Kongresu: Mark Pocan (WI), Earl Blumenauer (OR), André Carson (IN), John Conyers, Jr. (MI), Danny K. Davis (IL), Peter A. DeFazio (OR), Raul Grijalva, Luis V. Gutiérrez (AZ) i Chellie Pingree (ME). Dają oni złą sławę Partii Demokratycznej, Postępowej Grupie i Kongresowi.


How Ten Dem (Dumb) Members of Congress Encourage the Use of Child Terrorists

Gatestone Institute, 23 listopada 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaAlan M. Dershowitz


Amerykański prawnik i komentator spraw międzynarodowych. Emerytowany wykładowca prawa konstytucyjnego (w 1967 roku w wieku lat 28 został najmłodszym profesorem zwyczajnym prawa w historii Harvard Law School).

Dershowitz jest autorem wielu książek, wśród których najgłośniejszą jest The Case for Israel (2003). Jest to książka, z którą można się zgadzać lub nie, ale która jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto próbuje zrozumieć zawikłany obraz konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz sposobu postrzegania Izraela przez resztę świata.


Od Redakcji

Rząd australijskiego stanu Wiktoria w ramach działań antyterrorystycznych zamierza wprowadzić zmiany w prawie pozwalające na zatrzymywanie przez policję młodocianych od 14 roku życia. Projekt przewiduje możliwość aresztów prewencyjnych (bez oskarżenia), podejrzani poniżej 16 roku życia będą mogli być zatrzymywani na 36 godzin, a dalsze zatrzymanie będzie wymagało zgody sądu. Zmiany związane są z przypadkami radykalizacji młodych ludzi i sprawą zabójstwa policjanta przez nastolatka - Farhada Mohammada.          


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 971 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Każdy naród powinien uchwalić prawa przeciwko fatwom   Nasreen   2018-02-19
Potworności, o których nikt nie mówi   Toameh   2018-02-19
Kryzys humanitarny w Gazie   Adam   2018-02-18
Irańska “Opowieść podręcznej” i etnocentryzm #MeToo   Frantzman   2018-02-17
Długi spacer z cudzymi myślami   Koraszewski   2018-02-16
Czy afrykańscy migranci powinni dostać pozwolenie na pozostanie w Izraelu?   Rosenthal   2018-02-16
Oświecenie: Rozum jest niezbywalny    Pinker   2018-02-15
Mroczny sekret dwulicowych akademików   Meotti   2018-02-13
Libańczycy zapłacą za grzech pierworodny Arabów   Maroun   2018-02-12
Polska, Izrael i Holocaust   Tsalic   2018-02-11
Jak nie upamiętniać Holocaustu   Rosenthal   2018-02-09
Holenderscy łowcy Żydów, którzy udzielili olbrzymiej pomocy nazistom   Gerstenfeld   2018-02-07
Niedobrze mi się robi na widok hidżabu, prawa szariatu, policji szariatu   Rafizadeh   2018-02-04
Co trzeba wiedzieć o obecnym trudnym położeniu Izraela    Flatow   2018-02-03
Konflikt arabsko-izraelski – dlaczego nie ma pokoju?   Kemp   2018-02-02
Zapomniani więźniowie sumienia   Koraszewski   2018-02-01
Prawa człowieka są uniwersalne, Amnesty. Także prawa Żydów   Nawaz   2018-02-01
Czy Oxfam popiera terror?    Clarfield   2018-01-28
Czy Trump zakończy problem palestyńskich uchodźców?   Rosenthal   2018-01-27
Tsunami w świecie arabskim   Kedar   2018-01-26
Muzułmańskie prześladowania chrześcijan: “Wyznawcy krzyża, zabijemy was wszystkich”   Ibrahim   2018-01-25
Urojenie dwóch państw jest największą przeszkodą dla pokoju    i Bruce Abramson   2018-01-24
W Gazie kolejna niewidzialna rakieta, która “spadła za blisko” i zniszczyła dom palestyńskich Arabów   Roth   2018-01-23
Takiej wody nie piłem jak żyję…   Koraszewski   2018-01-22
Korzenie BDS są zanurzone w antysemityzmie   Marquardt-Bigman   2018-01-22
Przestańcie “rozumieć” Palestyńczyków    Yemini   2018-01-19
Jak @UNRWA łamie najbardziej podstawową regułę NGO: "Nie czyń szkody"     2018-01-16
Czy wolno krytykować Unię Europejską?   Koraszewski   2018-01-15
Dlaczego Trump zdobywa poparcie na syjonistycznej lewicy?   Maroun   2018-01-15
Religia, kultura, mentalność i wartości   Koraszewski   2018-01-13
Arabski św. Mikołaj rozdaje granaty i bomby   Saif   2018-01-13
Arabski apartheid uderza w Palestyńczyków   Toameh   2018-01-12
Jak zakończyć finansowanie ONZ   Bolton   2018-01-08
Palestyńczycy: gdzie oni się podziali?   Bryen   2018-01-07
Myślenie stadne versus myślenie zbiorowe   Koraszewski   2018-01-06
Tolerancja Europy wobec terrorystów   Greenfield   2018-01-06
Kto jest najbardziej purytański?   Meotti   2018-01-05
Irańczycy przeciwko irańskiemu reżimowi      2018-01-03
Arabscy autorzy o kurdyjskim referendum     2018-01-02
Czego chcą Palestyńczycy? Widziane z Malezji   Lau   2017-12-31
Islamistyczne reżimy przejmują UNESCO   Meotti   2017-12-28
Wielka Brytania: Perwersja sprawiedliwości   Khan   2017-12-26
„Arabska ulica” wybucha w Europie   Murray   2017-12-23
Do czego wzywa imam w New Jersey?     2017-12-22
Nowy, irański porządek świata     2017-12-21
“Wdowy ISIS” i mit o niewinnych kobietach dżihadystkach   Frantzman   2017-12-20
Reakcje w Iranie na oświadczenie Trumpa     2017-12-19
Wielki palestyński szantaż. Czy Arabowie mają dość?   Tawil   2017-12-18
Erdogan: Nie ma umiarkowanego islamu   Bekdil   2017-12-17
Europa znowu walczy o pokój   Koraszewski   2017-12-16
Przestępstwo: Spacerowanie będąc Żydem   Flatow   2017-12-15
Czy kobiety rzeczywiście są ofiarami? Cztery kobiety dorzucają swoje zdanie      2017-12-15
Dla młodzieży priorytetem jest rolnictwo   Lomborg   2017-12-14
Postęp i historia idąca zygzakiem   Taheri   2017-12-14
Niebezpieczna nuklearna „dyplomacja” Rosji   Ghoshal   2017-12-12
Wiadomość z ostatniej chwili: Jerozolima nie jest w ogniu!   Tawil   2017-12-12
Gdyby Izrael był normalnym krajem   Gerstman   2017-12-11
Dlaczego Trump ma rację uznając, że Jerozolima jest stolicą Izraela?   Dershowitz   2017-12-10
Ci, którzy oddali życie za przekonania   Koraszewski   2017-12-09
Czy Donald Trump podważył watykański paradygmat?   Koraszewski   2017-12-08
Czy “Guardian” zawsze musi kłamać?   White   2017-12-07
Afryka: droga naprzód   Charai   2017-12-06
Dżihadystyczny terror nie potrzebuje wymówek   Yemini   2017-12-06
Barbie w hidżabie: użyteczni idioci kulturowego dżihadu   Bergman   2017-12-05
Liban: czyli “oszukaj i niczego nie zmieniaj”   Taheri   2017-12-04
Kiedy stworzono "naród palestyński"? Google ma odpowiedź   Grumberg   2017-12-03
Jak dziesięciu (durnych) demokratycznych członków Kongresu zachęca do posługiwania się dziećmi-terrorystami   Dershowitz   2017-11-29
Masowy morderca Charles Manson i masowa morderczyni Ahlam Tamimi: kto jest większym potworem?   Roth   2017-11-28
Chomsky i mit natychmiastowej ekspertyzy   Frantzman   2017-11-27
Niemożliwa umowa stulecia   Begin   2017-11-27
Rzeczywistym wrogiem Izraela jest Rosja   Linn   2017-11-26
Cywilizacja zniszczona przez obojętność Zachodu?   Meotti   2017-11-25
Hipokryzja odwołań i bojkotów   Yemini   2017-11-24
Czego uczą w islamskich szkołach i w meczetach na Zachodzie?   Bulut   2017-11-23
Zmowa Europy z Palestyńczykami w zawłaszczaniu ziemi   Blum   2017-11-22
Wróg otwiera bramę     2017-11-21
Dymią kominy, dym nad Dąbrową…   Koraszewski   2017-11-20
Kanarek w kopalni   Lewin   2017-11-20
Zachować żydowskie państwo   Rosenthal   2017-11-19
Kto płaci Palestyńczykom rzucającym kamienie!   Flatow   2017-11-18
Liban: długi lament nad narodem z lewego łoża   Maroun   2017-11-17
Jak Iran próbował zamienić państwa arabskie w widma   Taheri   2017-11-16
Czy wielokulturowość jest utopią?   Koraszewski   2017-11-15
Amerykański plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu?   Tawil   2017-11-15
Dawa: sianie nasion nienawiści   Bergman   2017-11-14
Ignorujemy islamizm na własną zgubę   Maroun   2017-11-13
Problemem nie jest to, co dzieje się pod szkołami UNRWA   Bedein   2017-11-12
Tunele terroru i obrzucanie się błotem   Collins   2017-11-11
Cztery dekady irańskiej nienawiści     2017-11-10
Każdy naród ma swoją “Nakbę”   Yemini   2017-11-09
Niespodzianka! Badanie wykazuje, że islamski terroryzm jest islamski   Bergman   2017-11-08
Rewolucyjny romantyzm wiecznie żywy   Koraszewski   2017-11-07
Dlaczego jesteśmy w Nigrze?   Bryen   2017-11-07
Stalinowskie czystki Erdogana w Turcji   Meotti   2017-11-06
Milicje a palestyńskie “pojednanie”   Toameh   2017-11-04
Kryzys uchodźców Rohingja: rola islamistycznych terrorystów   Franklin   2017-11-03
Demistyfikacja Deklaracji Balfoura   Tsalic   2017-11-02
Dlaczego tak wielu twierdzi, że Iran stosuje się do porozumienia, skoro dowody pokazują, że tego nie robi?   Dershowitz   2017-11-01
Wielkie manewry na globalnej scenie   Koraszewski   2017-10-31
Europa: dziennikarze przeciwko wolności słowa   Bergman   2017-10-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Alternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawisc


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk