Prawda

Wtorek, 22 maja 2018 - 21:19

« Poprzedni Następny »


Jak dziesięciu (durnych) demokratycznych członków Kongresu zachęca do posługiwania się dziećmi-terrorystami


Alan M. Dershowitz 2017-11-29


Palestyńscy przywódcy terrorystyczni często używają nastolatków do popełniania aktów terroru, bo wiedzą, że izraelski system prawny traktuje dzieci-terrorystów łagodniej niż dorosłych. Obecnie dziesięciu członków “postępowej grupy” Partii Demokratycznej w amerykańskim Kongresie próbuje dać tym terrorystycznym przywódcom kolejny powód do posługiwania się nawet młodszymi terrorystami, by zabić więcej niewinnych cywilów.

14 listopada Reprezentantka Betty McCollum zaproponowała ustawę współsponsorowaną przez dziewięciu innych “postępowych” członków Kongresu – wzywającą Departament Stanu do “niedopuszczenia, by dolary z podatków w Stanach Zjednoczonych popierały trwające zatrzymania i znęcanie się armii izraelskiej nad palestyńskimi dziećmi”. W oświadczeniu o proponowanej ustawie McCollum powiedziała:

"Ta ustawa naświetla system zatrzymań przez armię dzieci palestyńskich w Izraelu i zapewnia, że żadna pomoc dla Izraela nie wspiera łamania praw człowieka... Pokój może być osiągnięty tylko przez respektowanie praw człowieka, a szczególnie praw dzieci. Kongres nie może zamykać oczu na niesprawiedliwe i trwające znęcanie się nad palestyńskimi dziećmi, które żyją pod okupacją izraelską”.

Jest dobrze udokumentowanym faktem to, że rekrutowanie i używanie młodych Palestyńczyków do dokonywania zamachów terrorystycznych na izraelskich cywilów jest częścią modus operandi palestyńskich przywódców terroru. Przez dziesięciolecia radykalne przywództwo palestyńskie, polityczne i religijne, podburzało młodych ludzi do prowadzenia wojny przeciwko Żydom i ich narodowemu państwu. Widać to było w makabrycznej intifadzie, która zaczęła się w 2000 r., w której palestyńskie nastolatki dokonały dziesiątków zamachów na Żydów izraelskich w autobusach, kawiarniach i klubach. Całkiem niedawno – w tym, co określono nazwą „intifadą samotnych wilków” – dzieci zaledwie 13-letnie dźgały Izraelczyków nożami, śrubokrętami i nożyczkami zabijając lub próbując zabić.


Ustawa proponowana przez członków tej “postępowej grupy” – zatytułowana "Promoting Human Rights by Ending Israeli Military Detention of Palestinian Children Act" [Ustawa promująca prawa człowieka przez zakończenie zatrzymań palestyńskich dzieci przez izraelską armię] – nie mówi wyraźnie, kim jest dziecko w kontekście proponowanych cięć w USA dla Izraela. Choć propozycja ustawy notuje, że izraelskie sądy wojskowe zatrzymują i sądzą dzieci w wieku między 12 a 17 lat, nie przyznaje, że niektóre z najbardziej barbarzyńskich zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelczykom popełniły palestyńskie nastolatki zwerbowane przez przywódców terrorystycznych. Spójrzmy na zamach terrorystyczny latem tego roku w Halamisz (godzina drogi od Jerozolimy), gdzie nastoletni Palestyńczyk – z pobliskiej wsi pod zarządem Autonomii Palestyńskiej – wybrał przypadkowy żydowski dom i zasztyletował troje członków rodziny, którzy siedzieli przy szabatowym stole. To palestyńskie „dziecko”-morderca ranił także kilkoro innych członków rodziny, podczas gdy jedna z matek ukrywała małe dzieci w pokoju na piętrze. Ta masakra jest podobna do zamachu sześć lat wcześniej, kiedy dwóch palestyńskich nastolatków uzbrojonych w noże wdarło się do domu rodziny Fogel w Itamar, kiedy spali w piątkową noc; tych dwóch nastolatków zamordowało matkę, ojca i ich troje dzieci – włącznie z trzymiesięcznym niemowlęciem, które spało w kołysce.


W wyniku takich zamachów terrorystycznych dokonanych przez palestyńskich nastolatków Izrael musiał wprowadzić prawo dotyczące obchodzenia się z nieletnimi, którzy popełnili ciężkie zbrodnie. W sierpniu 2016 r. izraelski parlament (Kneset) uchwalił ustawę pozwalająca na uwięzienie terrorystów od 12 roku życia. Ustawa pozwala także na łagodność. Sądy mogą nie tylko opóźnić przekazanie skazanych nieletnich z zamkniętego miejsca odosobnienia do więzienia, ale mogą także skrócić lub w ogóle anulować karę więzienia, jeśli jest to uzasadnione okolicznościami.  


Przedstawiając to prawo w Knesecie posłanka Anat Berko powiedziała:

"To prawo zrodziło się z konieczności. Od pewnego czasu doświadczamy fali terroru. Społeczeństwo ma prawo bronić się. Dla tych, którzy zostali zamordowani nożem, nie ma znaczenia, czy dziecko ma 12, czy 15 lat. Widzieliśmy wiele wypadków, kiedy 11-letnie dzieci były zamachowcami-samobójcami. Być może to prawo zrobi także coś, by chronić te dzieci przed używaniem ich do masakrowania ludzi”.

W desperackiej próbie uzasadnienia proponowanej przez siebie ustawy członkini Kongresu, McCollum argumentowała, że " Pokój może być osiągnięty tylko przez respektowanie praw człowieka, a szczególnie praw dzieci". Hipokryzja McCollum w tym kontekście jest uderzająca. Twierdzi, że broni „praw dzieci”. Niemniej ta członkini Kongresu odmawia przyznania lub potępienia kierownictwa palestyńskiego za dokonywanie aktów znęcania się nad dziećmi przez rekrutowanie dzieci do popełniania aktów terroru wobec izraelskich kobiet i dzieci. Nie wyraża nigdy oburzenia, kiedy członkowie palestyńskiego kierownictwa są przyłapywania na zamieszczaniu w mediach społecznościowych podżegającego materiału, który zachęca palestyńskie dzieci, by wychodziły na ulice i dźgały nożami Izraelczyków. McCollum nie protestowała, kiedy Hamas organizował obozy szkoleniowe – pod nazwą „Pionierzy wyzwolenia” – gdzie uczono 15-letnie dzieci, jak używać broni przeciwko Izraelowi, ani kiedy dzieci w Gazie ginęły miażdżone w zawalających się tunelach terroru, do budowania których rekrutował je Hamas.


Pytam więc: co zdaniem tych członków Kongresu powinien zrobić Izrael? Gdyby dzieci w wieku 13 lub 14 lat wędrowały ulicami Nowego Jorku, Los Angeles lub Bostonu i dźgały nożami starsze kobiety, kiedy kupują coś w sklepie lub czekają na przystanku autobusowym, czy protestowaliby przeciwko zatrzymaniu i postawieniu sprawców przed sądem? Oczywiście, że nie. Żaden kraj na świecie nie będzie tolerował terroru w swoich miastach, niezależnie od wieku terrorysty. Izrael ma prawo – zgodnie z prawem międzynarodowym – do chronienia swoich obywateli przez nieustannymi zamachami terrorystycznymi, także tymi, które popełniają bardzo młodzi Palestyńczycy. W rzeczywistości ma obowiązek to robić.


Gdyby Izrael miał zostać ukarany za próbę bronienia swoich obywateli przed nastoletnimi terrorystami, motywowałoby to jeszcze bardziej przywódców terrorystycznych do używania dzieci w pogoni za swoim głównym celem: wymazania Izraela z mapy. Tymczasem, zamiast potępić odrażające i bezprawne używanie dzieci jako pionków w tym śmiercionośnym procesie, ta grupa zdecydowała się na wskazanie jako winnego na państwo narodu żydowskiego i ukaranie go za próby chronienia swoich obywateli przed masowymi zamachami terrorystycznymi. Ludzie dobrej woli po obu stronach podziału partyjnego powinni wskazać na te podwójne standardy i powiedzieć, czym to naprawdę jest: atakiem na żydowskie ofiary nastoletnich terrorystów i ich przywódców. Hańba tej grupie uprzedzonych, antyizraelskich „postępowych” Demokratów, do której należą następujący członkowie Kongresu: Mark Pocan (WI), Earl Blumenauer (OR), André Carson (IN), John Conyers, Jr. (MI), Danny K. Davis (IL), Peter A. DeFazio (OR), Raul Grijalva, Luis V. Gutiérrez (AZ) i Chellie Pingree (ME). Dają oni złą sławę Partii Demokratycznej, Postępowej Grupie i Kongresowi.


How Ten Dem (Dumb) Members of Congress Encourage the Use of Child Terrorists

Gatestone Institute, 23 listopada 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaAlan M. Dershowitz


Amerykański prawnik i komentator spraw międzynarodowych. Emerytowany wykładowca prawa konstytucyjnego (w 1967 roku w wieku lat 28 został najmłodszym profesorem zwyczajnym prawa w historii Harvard Law School).

Dershowitz jest autorem wielu książek, wśród których najgłośniejszą jest The Case for Israel (2003). Jest to książka, z którą można się zgadzać lub nie, ale która jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto próbuje zrozumieć zawikłany obraz konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz sposobu postrzegania Izraela przez resztę świata.


Od Redakcji

Rząd australijskiego stanu Wiktoria w ramach działań antyterrorystycznych zamierza wprowadzić zmiany w prawie pozwalające na zatrzymywanie przez policję młodocianych od 14 roku życia. Projekt przewiduje możliwość aresztów prewencyjnych (bez oskarżenia), podejrzani poniżej 16 roku życia będą mogli być zatrzymywani na 36 godzin, a dalsze zatrzymanie będzie wymagało zgody sądu. Zmiany związane są z przypadkami radykalizacji młodych ludzi i sprawą zabójstwa policjanta przez nastolatka - Farhada Mohammada.          


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1043 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Cywilizacja zderzeń narracji   Koraszewski   2018-05-22
Trump przestaje karmić krokodyla   Rosenthal   2018-05-22
Zachód zdradza Kurdów   Meotti   2018-05-21
Gaza, Daniel i toporna robota   Tsalic   2018-05-19
Czy media rzeczywiście rozumieją przemoc w Gazie?   Plosker   2018-05-17
Zasłona dymna: sześć tygodni przemocy na granicy Gazy   Kemp   2018-05-16
220 nalotów na Palestyńczyków; świat ziewa   Toameh   2018-05-14
Ku politycznemu wymarciu   Carmon   2018-05-11
Kiedy nawet ateiści wierzą w fatwy i zaklęcia   Koraszewski   2018-05-10
Czy Putin realizuje idee Sołżenicyna, jak sądzą niektórzy analitycy?   de Lazari   2018-05-10
Palestyńczycy: nowy zwrot w starym kłamstwie   Tawil   2018-05-09
Dlaczego jestem wdzięczny Mahmoudowi Abbasowi   Rosenthal   2018-05-08
Igrzysk, igrzysk, pal diabli chleb   Koraszewski   2018-05-07
Artykuł w “Guardianie” kwestionuje “sztywną ortodoksję” Jom Ha’atzmaut, że Izrael powinien istnieć   White   2018-05-06
Dlaczego nienawidzisz Izraela?   O'Neill   2018-05-01
Proces Tariqa Ramadana o gwałt: obwinianie  ofiar   Meotti   2018-04-27
Zabójcza broń Hamasu: kombinacja rasizmu i antysemityzmu   Maroun   2018-04-26
Europejska imigracja: zakonnice won, terrorystów zapraszamy   Murray   2018-04-25
Niebezpieczne ignorowanie islamskiego antysemityzmu   Bergman   2018-04-24
Dlaczego chrześcijanie potrzebują samostanowienia w Iraku   Bulut   2018-04-23
Wielka Brytania: finansowanie nauki wysadzania się w powietrze   Murray   2018-04-20
Kto jest “uchodźcą”? Żydzi z Maroka a Palestyńczycy z Izraela   Dershowitz   2018-04-19
Tajemny świat Autonomii Palestyńskiej   Tawil   2018-04-18
Bliskowschodnie dziennikarstwo stadne: wszyscy zgadzają się   Landes   2018-04-17
Wolność, rynek, innowacje i wstawanie z kolan   Koraszewski   2018-04-16
Antysemityzm szaleje w Turcji   Bulut   2018-04-16
Izraelski dylemat afrykańskich migrantów   i Daniel Pomerantz   2018-04-15
Nieograniczona tania energia zmieniłaby społeczeństwo   Ridley   2018-04-14
“Obowiązek nienawidzenia Brytanii”   Murray   2018-04-14
Gaza: To co jest ludobójczymi rozruchami dla jednego, jest pokojowymi demonstracjami dla innego   Ruda (Daled Amos)   2018-04-12
Szwedzka minister spraw zagranicznych nie jest antysemitką, ona jest demagogiem   Flatow   2018-04-10
Nieodwzajemniona miłość Erdogana do ArabówBurak Bekdil   Bekdil   2018-04-09
Spotkanie na szczycie Turcja-Iran-Rosja     2018-04-08
Co wspólnego mają Alt-Right i Regresywna Lewica   Anomaly   2018-04-07
Chrześcijanie Nigerii dzisiaj, chrześcijanie Europy jutro   Meotti   2018-04-07
Apartheid w Judei i Samarii narzucony przez AP, wspierany przez Oslo   Maroun   2018-04-06
Co naprawdę znaczy wizyta saudyjskiego księcia?   Charai   2018-04-04
Pseudonauka i pseudoinformacja   Koraszewski   2018-04-02
Mity i fakty: śmiertelne “protesty ” Gazy   Pomerantz   2018-04-02
Prawo powrotu: kłamstwo, które zabija   Maroun   2018-04-01
Intersekcjonalność, plemienność i Farrakhan   Greenfield   2018-03-29
“Washington Post” broni Funduszu Męczenników AP   Pomerantz   2018-03-29
Turecka dyplomacja: bierz zakładników   Bulut   2018-03-28
Pora, by Zachód poszedł w ślady Izraela   Kasheikal   2018-03-27
Masakra Jazydów w Afrin: zabite dzieci, zbombardowane wsie, zniszczone świątynie   Bulut   2018-03-25
Dlaczego Arabowie tak nienawidzą Palestyńczyków?   Kedar   2018-03-24
Stu francuskich intelektualistów ostrzega przed islamskim totalitaryzmem      Fitzgerald   2018-03-23
Prawo Izraela do samoobrony   Rosenthal   2018-03-21
Żydowskie curesy   Lewin   2018-03-19
Jak lewica stała się własnym najgorszym wrogiem – część II   MacEoin   2018-03-18
Jak lewica stała się własnym najgorszym wrogiem – Część I   MacEoin   2018-03-17
Czy zachodni "Zatroskani" rzeczywiście troszczą się o pomoc dla Syryjczyków i Palestyńczyków?   Meotti   2018-03-13
Amerykański syndrom i Katar   Carmon   2018-03-12
Zabobony w postkolonialnej Afryce   Igwe   2018-03-10
"Ohydne przestępstwo" szkolnego programu   Tawil   2018-03-09
Izrael – państwo antyimperialistyczne   Krygier   2018-03-08
Świat mówi „nie”, ale już nie cały świat   Koraszewski   2018-03-07
#MeToo w meczecie   Meotti   2018-03-06
Oxfam, NGO i efekt aureoli    Steinberg   2018-03-04
Poinformujmy Abbasa: Wieczną stolicą “Palestyny” nie jest Jerozolima, jest nią Damaszek     2018-03-03
Więź społeczna, dziedzictwo krwi i rządy jego kurewskiej mości   Koraszewski   2018-03-02
Lekcje historii z dziesiątków lat pod rządami islamizmu   Rafizadeh   2018-03-02
Łupki są prawdziwą rewolucją energetyczną   Ridley   2018-03-01
Jak Izrael, Diaspora i Polska mogą opanować debatę o Holocauście   Frantzman   2018-03-01
Cenzorscy millennialsi są nowymi wiktorianami   Ridley   2018-02-27
Kto spowodował kryzys zdrowotny w Gazie?   Pomerantz   2018-02-27
Przyzwolenie, czyli dziś wolno zabijać   Koraszewski   2018-02-26
Amnesty wie, że to konflikt wewnętrzny między Palestyńczykami spowodował kryzys w Gazie, ale i tak obwinia Izrael     2018-02-26
Śmierć demokracji?   MacEoin   2018-02-25
Zachodnie feministki: hipokryzja hidżabu   Khan   2018-02-24
Europejscy apologeci arabsko-islamskiego ucisku i terroryzmu   Meotti   2018-02-23
Religia i polityka w zwarciu między Arabią Saudyjską a Katarem   Kedar   2018-02-21
Każdy naród powinien uchwalić prawa przeciwko fatwom   Nasreen   2018-02-19
Potworności, o których nikt nie mówi   Toameh   2018-02-19
Kryzys humanitarny w Gazie   Adam   2018-02-18
Irańska “Opowieść podręcznej” i etnocentryzm #MeToo   Frantzman   2018-02-17
Długi spacer z cudzymi myślami   Koraszewski   2018-02-16
Czy afrykańscy migranci powinni dostać pozwolenie na pozostanie w Izraelu?   Rosenthal   2018-02-16
Oświecenie: Rozum jest niezbywalny    Pinker   2018-02-15
Mroczny sekret dwulicowych akademików   Meotti   2018-02-13
Libańczycy zapłacą za grzech pierworodny Arabów   Maroun   2018-02-12
Polska, Izrael i Holocaust   Tsalic   2018-02-11
Jak nie upamiętniać Holocaustu   Rosenthal   2018-02-09
Holenderscy łowcy Żydów, którzy udzielili olbrzymiej pomocy nazistom   Gerstenfeld   2018-02-07
Niedobrze mi się robi na widok hidżabu, prawa szariatu, policji szariatu   Rafizadeh   2018-02-04
Co trzeba wiedzieć o obecnym trudnym położeniu Izraela    Flatow   2018-02-03
Konflikt arabsko-izraelski – dlaczego nie ma pokoju?   Kemp   2018-02-02
Zapomniani więźniowie sumienia   Koraszewski   2018-02-01
Prawa człowieka są uniwersalne, Amnesty. Także prawa Żydów   Nawaz   2018-02-01
Czy Oxfam popiera terror?    Clarfield   2018-01-28
Czy Trump zakończy problem palestyńskich uchodźców?   Rosenthal   2018-01-27
Tsunami w świecie arabskim   Kedar   2018-01-26
Muzułmańskie prześladowania chrześcijan: “Wyznawcy krzyża, zabijemy was wszystkich”   Ibrahim   2018-01-25
Urojenie dwóch państw jest największą przeszkodą dla pokoju    i Bruce Abramson   2018-01-24
W Gazie kolejna niewidzialna rakieta, która “spadła za blisko” i zniszczyła dom palestyńskich Arabów   Roth   2018-01-23
Takiej wody nie piłem jak żyję…   Koraszewski   2018-01-22
Korzenie BDS są zanurzone w antysemityzmie   Marquardt-Bigman   2018-01-22
Przestańcie “rozumieć” Palestyńczyków    Yemini   2018-01-19
Jak @UNRWA łamie najbardziej podstawową regułę NGO: "Nie czyń szkody"     2018-01-16
Czy wolno krytykować Unię Europejską?   Koraszewski   2018-01-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Prawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pure


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk