Prawda

Sobota, 24 października 2020 - 13:53

« Poprzedni Następny »


Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka


Frimet i Armold Roth 2020-10-05

Zrzut z wideo zamieszczonego na Facebooku
Zrzut z wideo zamieszczonego na Facebooku

Dziesięć dni temu podczas webinaru na Facebooku nadawanym globalnie do wszystkich miejsc, gdzie są arabskojęzyczni miłośnicy takich rzeczy, odbywało się świętowanie


Obchodzono dziewiętnastą rocznicę horroru 9/11. 


Ahlam Tamimi, fanatyczna islamistka, morderczyni naszej córki, Malki Chany Roth i kobieta, która została wypuszczona z więzienia po odsiedzeniu zaledwie ośmiu lat z 16 następujących po sobie wyroków dożywocia, była główną atrakcją.


Jej przemówienie przypomniało nam, obserwującym to z daleka, jak nieprawdopodobnie wiele wolności udało się zdobyć tej chełpliwej organizatorce zamachu bombowego na jerozolimską pizzerię w 2001 r. i morderczyni dzieci od czasu, kiedy powróciła do miejsca swojego urodzenia i edukacji (Jordanii), gdzie również żyje jej najbliższa i rozszerzona rodzina.


Przemówienie Tamimi pokazuje, dlaczego jest najbardziej na świecie poszukiwaną zbrodniarką. Jeśli znajomość arabskiego pozwoli ci na to, możesz obejrzeć całe wideo tutaj dzięki bezmyślnej szczodrości Facebooka. 


Na wypadek, jeśli "zniknie" (takie rzeczy zdarzają się), zarchiwizowaliśmy je tutaj


Poprosiliśmy pomocnych, arabskojęzycznych przyjaciół o przetłumaczenie nam ogólnego sensu jej wypowiedzi. Notatki poniżej oparte są o ich tłumaczenie. 


Tamimi mówi o systematycznym obniżaniu się statusu więźniów palestyńskich Arabów po podpisaniu umów z Oslo w 1994 roku. Mówiła o roku 1994, kiedy była w tym samym wieku, jak nasz córka, Malki, którą Tamimi zabiła siedem lat później wybuchem bomby w centrum Jerozolimy. 


To jest, jej zdaniem, wielki problem: utrata statusu i uwagi. Wcześniej, jak mówiła, zwolnienie więźniów z izraelskich cel więziennych wywoływało znaczące świętowanie. Dzisiaj, wszystko, co się dzieje, to kilku członków rodziny, którzy przychodzą i witają więźnia  na najbliższym izraelskim punkcie kontrolnym. Nie ma ceremonii, nie ma zaangażowania społeczności. (My jednak widzimy mnóstwo dowodów w arabskojęzycznych mediach społecznościowych, że przynajmniej w wielu wypadkach, urządza się huczne powitanie.)


Inną wskazówką tego, jak poważna jest ta nowa rzeczywistość, jest to, że rodziny nie są już dłużej szczęśliwe, jak były kiedyś, gdy ich córki wychodzą za mąż za zwolnionych więźniów. Wyjaśnijmy w tym miejscu, że kiedy mówi ”więźniów”, ma na myśli terrorystów


Tamimi również w mediach widzi ten spadek żarliwości i prestiżu. Skoro społeczeństwo nie dba już tak bardzo o sprawę więźniów, media widzą mniej potrzeby, by o nich pisać.   


Jako przykład przytacza śmierć więźnia, który zmarł w izraelskim więzieniu kilka dni wcześniej. Śmierć przyszła, mówi, z powodu zawału serca i powaliła uwięzionego bohatera na kilka zaledwie miesięcy przed jego oczekiwanym uwolnieniem. 


W podobny sposób mówi o infekcji dziesiątków więźniów koronawirusem. Jedno i drugie pokazuje, jej zdaniem, że społeczeństwo niezbyt interesuje się tym, co powoduje brak relacji w mediach. (Z tego, co my widzimy, istnieje wiele relacji w świecie arabskim zarówno na temat śmierci “więźniów” w izraelskich więzieniach – rzekomo nigdy nie wynikających z normalnych zdarzeń, ale zawsze spowodowanych  izraelską wrogością – jak i z szerzenia się COVID-19, co także w tych relacjach jest bezpośrednim rezultatem syjonizmu.)  


Chociaż nie wymienia nazwisk, sprawa śmierci z powodu zawału serca prawdopodobnie dotyczy Daouda Tala'at al-Chatiba, więźnia z Betlejem, o którego śmierci w więzieniu Ofer w Jerozolimie donosił Middle East Eye 3 września 2020. 


W artykule napisano, że Chatib został 

"skazany na 18 lat więzienia za udział w antyokupacyjnej działalności jako członek ruchu Fatahu. Palestyński Komitet ds. Więźniów i Byłych Więźniów powiedział, że inni więźniowie w Ofer protestowali po otrzymaniu informacji o śmierci Chatiba przez walenie w drzwi i skandowanie. Izraelscy strażnicy więzienni weszli następnie do cel i osadzili 10 więźniów w izolatkach. Śmierć Chatiba rozpaliła na nowo wezwania, by pociągnąć do odpowiedzialności izraelskie służby więzienne za medyczne zaniedbywanie uwięzionych Palestyńczyków”.

Następnie przechodzą do Palestine News Network, gdzie o Chatibie mówi się, że został "męczennikiem w więzieniu Ofer w wyniku zawału serca", podczas gdy Electronic Intifadaprzypisuje jego śmierć "podobno udarowi, jako przyczynie śmierci, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone”.


Żadne z arabskich doniesień nie podaje kontekstu. Na libańskim koncie [tutaj] znaleźliśmy jednak informację, że ten terrorysta miał historię problemów kardiologicznych. Po wcześniejszym zawale w 2017 roku przeszedł operację na otwartym sercu, która – ponieważ był więźniem – była podarunkiem izraelskiego znakomitego systemu medycznego. Jakie jest prawdopodobieństwo, że otrzymałby opiekę tej jakości na wolnym rynku świata, z którego przyszedł?


Organ Autonomii Palestyńskiej, WAFA, mówi, że autopsja pokazała, że zmarł z powodu “poważnej niewydolności serca wynikającej z kardiomiopatii i choroby naczyń wieńcowych ". Trudno dopatrzyć się, by takie problemy mogły wynikać z czegokolwiek, co zrobił izraelski system więzienny. Opieramy się jednak na ograniczonej informacji i przesadnej naturze arabskiej narracji, która czyni, że sprawy są bardziej zagmatwane i niejasne niż byłyby normalnie.  


Palestine News Network
, poświęcając odrobinę uwagi temu, jak został uwięziony, nazywa go "członkiem służby wywiadu ogólnego, gdzie został aresztowany pod zarzutem oporu wobec okupacji". Znamy tego rodzaju dwójmowę. “Times of Israel, już bez niejasnych ogólników mówi, że był "członkiem zbrojnego skrzydła palestyńskiego Fatahu". Rok 2002, kiedy został aresztowany, był okresem, kiedy mordercze ataki Fatahu zdarzały się codziennie. (Próbujemy znaleźć otwarte źródła, które podałyby, jak ten “więzień” został skazany na karę, która normalnie wskazuje, że ktoś został zabity.) 


Wróćmy do Ahlam Tamimi. 


Jej kolejna skarga: status więźniów w Autonomii Palestyńskiej musi zostać podniesiony i troska o nich wpojona w kolektywną świadomość. To, co się dzieje, nie wystarcza. Gdyby wystarczało, więźniowie/terroryści otrzymywaliby szacunek, na jaki zasługują, także ze strony mediów.


Podpisywanie Porozumienia Abrahamowego – 15 września 2020
Podpisywanie Porozumienia Abrahamowego – 15 września 2020

Następnie przechodzi do pilniejszego – i bardzo aktualnego – problemu arabskiej normalizacji stosunków z Izraelem, którego przykładem jest niedawne porozumienie Izraela z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem. Uważa, że to także zmniejsza ogólne zainteresowanie dobrostanem więźniów/terrorystów.   


Powodują to również negocjacje Autonomii Palestyńskiej z Izraelem. (Proszę zauważyć, że choć jej terrorystyczna kariera zaczęła się od nominalnie świeckiej frakcji OWP, Fatahu, w 2000 roku wkrótce porzuciła ją i została zwerbowana do islamistycznego Hamasu; a Fatah i Hamas są permanentnie skłóceni, co czasami prowadzi do przemocy.) Nie wspomina o obsesyjnym chronieniu i finansowaniu przez reżim Abbasa szatańskiego planu dostarczania finansowych bodźców do popełniania czynów terrorystycznych – „płaca za mordowanie”. Ale też nie przedstawia tutaj sprawy Fatahu; identyfikuje się z jego głównym rywalem, Hamasem.


Tamimi zajmuje się następnie użytecznością mediów społecznościowych. Mówi, że odczuwa potrzebę tchnienia nowego życia w sprawę więźniów/terrorystów. Przewagą mediów społecznościowych jest to, że nie są one przedmiotem tego, co nasi tłumacze ujęli jako “pewne agendy, które nękają resztę mediów". Media społecznościowe, w odróżnieniu od konwencjonalnej prasy, telewizji i radio, odznaczają się niskimi kosztami, szybkim publikowaniem i wysokim stopniem interaktywności. W świecie, do którego mówi Tamimi, to są cenne rzeczy.


Ważne jest, mówi Tamimi, która otrzymała magisterium z dziennikarstwa w 2019 roku, kultywowanie dobrych stosunków z ludźmi wpływowymi w mediach społecznościowych. W ten sposób, powiada, zdobywamy młodych ludzi. Wymienia szereg arabskich aktywistów mediów społecznościowych, których obserwują miliony i którzy potrafią wyprodukować krótkie klipy wideo o więźniach/terrorystach.


Zachęca także do zwracania się do piłkarzy i celebrytów z takich dziedzin jak moda, religia, polityka. (Jak to pasuje do jej islamistycznego konserwatyzmu pozostaje bez odpowiedzi.)


Tamimi, panarabska celebrytka, przecina wstęgę
Tamimi, panarabska celebrytka, przecina wstęgę

Na tyle, na ile możemy powiedzieć z przedstawionego nam streszczenia, Tamimi nie wspomniała o własnym, głębokim zaangażowaniu  i wpływie, jaki wywiera w takich mediach społecznościowych, jak Instagram, Facebook i Twitter. 


Braliśmy udział w staraniach, jak dotąd uwieńczonych powodzeniem, by zamknąć jej konta na tych platformach. Jej uparte otwieranie nowych kont pod inną nazwą natychmiast po zamknięciu poprzedniego świadczy o jej prawdziwej potrzebie, by ją słyszano i by mogła wywierać wpływ. Jest to czynnik, którego nie uwzględniają dziennikarze – ale wyraźnie ma to znaczenie dla zrozumienia przez USA chronienia przez Jordanię tej energicznej promotorki terroru przez morderstwa.   


W rzeczywistości trudno nie widzieć tej przerażającej kobiety jako żarliwej, niemal unikatowo toksycznej influencerki. Ilu znacie reporterów, prezenterów, blogerów, komentatorów, winnych morderstw, których liczba jest dwucyfrowa?! I którzy są chronieni  przez cały rząd Jordanii mimo, że ten kraj jest niemal całkowicie zależny od środków pomocowych i wsparcia z USA?   


Jest tu głębsza i ważniejsza sprawa, niż większość ludzi kiedykolwiek zdawała sobie sprawę. A jest nią to, że Tamimi używa – i używała przez lata - Facebooka (i inne platformy mediów społecznościowych, na których jest aktywna), by zachęcić innych do pójścia w jej ślady. By uczynić świat bezpieczniejszym i przyjemniejszym miejscem dla takich jak ona terrorystów – tych, którzy wyszukują małe dzieci w zatłoczonych pizzeriach, żeby je zabić.  


Powtórzymy to, co mówiliśmy wiele razy: giganty mediów społecznościowych, największy z nich Facebook ze swoimi bajecznie bogatymi zasobami i śmiałymi hasłami o utrzymywaniu  świata mediów społecznościowych w bezpieczeństwie dzięki algorytmom i czujności, są niezbędne dla modus operandi prawdziwych bandziorów, jak ta odrażająca, zanurzona we krwi kobieta.   


Dlaczego nie jest to sprawa na pierwsze strony najważniejszych mediów informacyjnych świata?


Wczoraj Tamimi pojawiła się w innym miejscu. Natknęliśmy się na to pisząc ten post. Wspominają ją w artykule redakcyjnym witryny internetowej palestyńskich Arabów, Al Watan Voice [tutaj], rozpływając się poetycko nad poświęceniami, oddaniem, czystej przyzwoitości palestyńskich Arabów – więźniów (tj. skazanych terrorystów).   


Autor o nazwisku Hassan Al-Asi zagłębia się w pełnym “samopoświęcenia” życiu szeregu terrorystów, morderców z zimną krwią i poświęca krótki fragment Tamimi:

Uwolniona więźniarka, Ahlam Al-Tamimi, której ojciec także zachorował na chorobę Alzheimer's Disease [właśnie pisał o innym “więźniu”, którego spotkał ten sam los] i nie poznawał jej, zawsze płacze, kiedy opowiada swoją historię. Mówi, że nie czuła się wolna po uwolnieniu [w 2011 roku], ponieważ wolność, w jej pojęciu, związana jest ze wspomnieniami matki i ojca. Powiedziała, że podczas dyskusji nad jej pracą magisterską [nawiązanie do jej dyplomu z dziennikarstwa, jaki otrzymała zeszłego lata z prywatnego uniwersytetu w Jordanii] ojciec pamiętał ją przez dwie sekundy i nazwał ją pieszczotliwym imieniem, jakim nazywał ją, kiedy była mała. Poświęcenie więźniów jest jednym z najszlachetniejszych poświęceń. To oni poświęcają swoją wolność na rzecz wolności swojego narodu…

Tamimi nigdy nie wyraziła cienia skruchy z powodu zniszczenia tylu istnień ludzkich. Jeśli czegoś żałuje, powiedziała wprost, publicznie i przed mikrofonem, to tego, że nie udało jej się zamordować więcej niewinnych Żydów.    

 

Jeśli śledzicie nasze starania i nasze teksty, nie zdziwi was, że nie mamy żadnego współczucia do tej szatańskiej postaci. Od 2011 roku żyje w komforcie wpływów, przywilejów i sławy. Ochrona ze strony jordańskiej rodziny królewskiej, broniącej jej i trzymającej na odległość od niej ramię amerykańskiej sprawiedliwości, jest hańbą.


Nie chodzi nam jednak o zemstę. W żadnym razie nie chcemy, by umierała tak jak nasza Malki, rozerwana na kawałki, sama, w groteskowym bólu, w wieku 15 lat. 

 

Mamy nadzieję, że zobaczymy Tamimi aresztowaną, zabraną w kajdankach przez Atlantyk, postawioną przed sądem i mamy nadzieję na to, że stanie się zadość sprawiedliwości i dokończy życie na pryczy – w federalnym więzieniu w USA, jako stara kobieta, patrząca wstecz na swoje zmarnowane życie.


Nie chcemy słuchać jej porad o mediach społecznościowych. Ani o niczym innym. Nie ma niczego, czego chcielibyśmy się od niej nauczyć. 


Tamimi roni łzy z powodu cierpień swojego ojca i matki, którzy żyli pełnym i długim życiem,  angażowali się w jej życie (ojciec tańczył na jej weselu w 2012 roku). Nie jest to dla nas tragedia. Tragedią jest to, co zrobiła – ta uśmiechnięta, chełpliwa, triumfująca – nam osobiście i wielu innym rodzinom.   


To stanowczo zbyt wiele, kiedy masowa morderczyni, która chciała odebrać życie tylu dzieciom, ile to możliwe, domaga się litości, współczucia, uczestnictwa w jej głębokim smutku na widok ojca, który po osiemdziesiątce cierpi na demencję, a całe życie zawodowe spędził jako oficer jordańskiej armii.


Ahlam Tamimi zasługuje na sprawiedliwość, nie na współczucie. Ci, którzy inaczej na to patrzą, niezależnie od swojego wysokiego statusu, powinni długo patrzeć na siebie w lustrze i zastanowić się, jak nisko upadli moralnie.

 

Things the world’s most wanted female terrorist would like us to know

This ongoing war, 21 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszeska

 

Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 799 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk