Prawda

Środa, 10 sierpnia 2022 - 04:30

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing


Adam Levick 2022-01-30

Izraelska młodzież grając w piłkę ukrywa żydowskie zbrodnie.
Izraelska młodzież grając w piłkę ukrywa żydowskie zbrodnie.

Jak napisał Dave Rich z CST, “ideą leżącą u podstawy większości nowoczesnego antysemityzmu jest założenie, że Żydzi na pewno coś knują. Nie można brać za dobrą monetę czegokolwiek, co mówią i robią: muszą mieć jakiś ukryty motyw lub plan, który trzeba odkryć”. Takie rozumienie antyżydowskiego rasizmu można stosować do tych, którzy regularnie demonizują żydowskie państwo.  


Tak więc, znana na świecie Pride Parade w Tel Awiwie nie jest wyjątkowym na Bliskim Wschodzie przykładem wolności ludzi LGBT, ale – jak twierdzą krytycy – cyniczną kampanią hasbary, zorganizowaną przez Jerozolimę i jej zwolenników, żeby “pinkwash” okupację. Utalentowani Izraelczycy z Batsheva Dance Company nie pokazują jedynie swojej sztuki publiczności w innych krajach, ale, jak twierdzi się, są współwinni procesu omamiania publiczności, by „wierzyła”, że Izrael jest normalnym krajem.


I, kiedy Izrael wyróżnia się w ochronie swojej populacji przed zniszczeniami z powodu pandemii, nie mówimy o innowacyjnym systemie państwowej opieki zdrowotnej, od której uczą się inne kraje, ale o zaciemnianiu ich „rasistowskiej” decyzji dania pierwszeństwa zdrowiu własnych obywateli przed Palestyńczykami.


Ponieważ “Guardian” jest jednym z globalnych mediów najbardziej nastrojonym do wykrywania takiej “syjonistycznej perfidii”, nie jest zaskoczeniem, że znaleźli nowy sposób, na jaki żydowskie państwo omamia świat: „sportswashing”.  W skrócie, autor artykułu twierdzi, że izraelskie zespoły kolarskie i wydarzenia propagujące kolarstwo są staraniami propagandowymi, by odciągnąć uwagę od “potwornej sytuacji praw człowieka, traktowania Palestyńczyków i ciągłego lekceważenia prawa międzynarodowego”.  W artykule czytamy, że nie mamy problemu z “wiązaniem różnorakiego łamania praw człowieka Kataru, Arabii Saudyjskiej lub Chin z ich inwestycjami w sport. Niemniej wydaje się istnieć pewna przesadna delikatność w mówieniu w podobnych słowach o Izraelu…”.


Artykuł
napisał sportowy dziennikarz “Guardiana”, Jonathan Liew, który wyraźnie jest fanem  antysemickiego, popierającego terrorystów byłego przywódcy Partii Labour, Jeremy’ego Corbyna, znanego z własnego „washingtyrańskich reżimów na całym globie. Bardzo podobnie do Corbyna, Liew wydaje się patrzeć na konflikt izraelsko-palestyński przez paradygmat “dobry vs. zły”, w którym palestyńscy przywódcy nie posiadają sprawczości, co widać w tym fragmencie jego artykułu:

Głównym celem izraelskiej dyplomacji sportowej jest, by, kiedy słyszysz nazwę tego kraju, nie myślał o niczym z tego co ten kraj robi. Nie myślał o wojskowych punktach kontrolnych lub o bombardowaniu Gazy, o palestyńskiej okupacji, a właściwie w ogóle o Palestyńczykach. Zamiast tego będziesz myślał o złotych plażach, koktajlach, Lionelu Messim i Chris Froome skąpanych we wspaniałym zachodzie słońca.

Opisanie konfliktu Jerozolimy z antysemickimi ekstremistami, którzy brutalnie rządzą tą nadbrzeżną enklawą i lubią strzelać rakietami w kierunku cywilnych miejscowości, jako “bombardowanie Gazy” przez Izrael, służy najbardziej ordynarnej propagandzie, która twierdzi, że izraelscy przywódcy budzą się któregoś dnia i z powodu czystej wrogości decydują się spuścić grad śmiercionośnych pocisków na niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci.


Wyraźnie przewidując krytykę, jaką wywoła jego artykuł, Liew pisze następnie:

Uchyl jednak trochę drzwi, a wszystkie klasyczne narzędzia sportswashing są obecne: zaprzeczanie, „a co z…”, dziwaczna mieszanka niedowierzania i agresji. “To jest pokojowy kraj, idź i dokuczaj ludziom, którzy pracują w totalitarnych reżimach” – powiedział [Sylvan] Adams dziennikarzowi z „Cycling Weekly” w 2020 roku w odpowiedzi na pytanie o łamanie praw człowieka w Izraelu.

Nie jest jednak manewrem “a co z …” kwestionowanie logiki jego oskarżeń i zauważenie, że w odróżnieniu od totalitarnych krajów, jakie wymienił (Katar, Arabia Saudyjska i Chiny) lub też zresztą rządzona przez Hamas Gaza, Izrael jest, według każdej obiektywnej miary, liberalną demokracją – państwem z bez porównania najlepiej przestrzeganymi prawami człowieka w regionie.


W ostatecznym rachunku oskarżenia o pink/diversity/green/art/science/foreign aid/food/sport washing wobec Izraela są tylko wyzwiskami, atakami ad hominem, które udają poważne argumenty. Powodem, dla którego ataki ad hominem są uważane za błędy logiczne, jest to, że kwestionują motywy przeciwnika – których często w żaden sposób nie można znać, a zazwyczaj są nieistotne – w celu odwrócenia uwagi od debatowanych kwestii.  


Tak więc, jeśli Liew chce argumentować, że Izrael w rzeczywistości NIE ma najbardziej postępowych notowań w regionie w kwestii praw przyznanych seksualnym, religijnym i innym mniejszościom, to rozmawiajmy o tym argumencie.  


Jeśli chce argumentować, że Izrael NIE ma prawa bronić swoich obywateli przed terrorystami, lub że taki “opór” jest uzasadniony, to rozmawiajmy o tym argumencie.


Jeśli chce argumentować, że złe decyzje palestyńskich przywódców od czasu Oslo NIE miały negatywnego wpływu na proces pokojowy, to rozmawiajmy o tym argumencie.


Jeśli chce argumentować, że endemiczny palestyński antysemityzm i kultura podżegania NIE są poważną przeszkodą dla współistnienia i rozwiązania konfliktu, to rozmawiajmy o tym argumencie.  


A jeśli chce argumentować, że ludzie o skrajnie antyizraelskich poglądach NIE są z większym prawdopodobieństwem antysemitami, niż ogólna populacja, to rozmawiajmy o tym argumencie


Czego jednak nie zrobimy, to nie będziemy bronić Izraela przed oskarżeniami opartymi na założeniu, że Izrael działa w złej wierze: że, kiedy gości największe parady LGBT na ziemi, wysyła medyczne ekipy ratunkowe, by ratować życie w odległych krajach, wysyła artystów, by występowali za granicą i, tak, gości międzynarodowe wydarzenia sportowe, ten kraj jest motywowany przez jakiś złowrogi plan, który mogą przejrzeć tylko wyjątkowo uzdolnieni wybrańcy, dość odważni, by ujawnić go innym. 


Faktem jest, że wszystko, co Liew faktycznie ujawnia swoim absurdalnym i śmiesznym oskarżeniem o “sportswashing”, jest moralną i intelektualną nędzą tych, których polityka koncentruje się wokół wrogości do żydowskiego państwa.  


Guardian invents new  anti-Israel smear: “Sportwashing”

Camera-UK, 25 stycznia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Adam Levick

Brytyjski dziennikarz, współzałożyciel i przewodniczący CAMERA UK


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk