Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 01:45

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach


Caroline B. Glick 2021-10-24

Konferencja Obietnica Życia Przyszłego sponsorowana przez Al-Sinwara (Źródło: Palsawa.com, 30 września 2021)
Konferencja Obietnica Życia Przyszłego sponsorowana przez Al-Sinwara (Źródło: Palsawa.com, 30 września 2021)

Na początku miesiąca międzynarodowa pomoc zaczęła płynąć do Strefy GazyObiecano ponad miliard dolarów. Katar i Egipt, administracja Bidena i ONZ, wszyscy są pełni zapału do jak najszybszego działania, by odbudować budynki zniszczone podczas ostatniej ofensywy rakietowej przeciwko Izraelowi w maju.


Przez 10 dni Hamas wystrzelił około 4500 pocisków, rakiet i pocisków moździerzowych na Izrael, celując w miasta leżące od granicy z Gazą do Tel Awiwu i Jerozolimy. W odpowiedzi Izrael uderzył w magazyny rakiet, wyrzutnie rakietowe, centra komunikacyjne i podziemną infrastrukturę militarną.


Według Hamasu, bombardowanie Izraelskich Sił Obronnych spowodowało szkody za nieco mniej niż pół miliarda dolarów. Jeśli więc obietnice pomocy zostaną spełnione, Hamas nie tylko pokryje swoje straty – zostanie nagrodzony za agresję.

 

Tymczasem antyizraelscy Demokraci w Kongresie niemal zatopili zatwierdzenie dodatkowego finansowania dla izraelskich baterii obronnych, Żelazna Kopuła. Gdyby nie system Żelaznej Kopuły, która przechwyciła większość pocisków Hamasu zanim dosięgły swój cel, Izrael doznałby olbrzymich strat w ludziach i nieruchomościach. 10-dniowa kampania szybko przerodziłaby się w pełną wojnę lądową.


Można by przedstawić argument na rzecz nagrodzenia Hamasu za jego niczym nieusprawiedliwioną agresję przeciwko Izraelowi, gdyby istniał jakikolwiek powód do wiary, że Hamas może rozważać zmianę swojego zachowania – gdyby Hamas oznajmił, że planuje porzucić wojnę przeciwko żydowskiemu państwu i zamiast tego dążyć do pokoju. Jest jednak wręcz odwrotnie. Hamas pozostaje absolutnie zdeterminowany, by trzymać się celu, który obejmuje nie tylko unicestwienie Izraela, ale przeprowadzenie ludobójstwa wobec przeważającej większości spośród 6,5 milionów Żydów, a następnie ujarzmienie tych, co przeżyją. Ponadto, wynik wiosennej agresji Hamasu wobec Izraela przekonał ten terrorystyczny reżim, że taki cel jest prawdopodobnie w ich zasięgu.


To przekonanie leży u podstaw triumfalnej konferencji, jaką reżim Hamasu sponsorował w Gazie 30 września. Konferencja, zorganizowana wspólnie z palestyńskim NGO, Instytutem Obietnicy Życia Przyszłego, nosiła tytuł “Obietnica Życia Przyszłego: Palestyna po wyzwoleniu”. Przywódca Hamasu, Jahja Sinwar przesłał list do uczestników konferencji. Middle East Media Research Institute (MEMRI)  przetłumaczył końcowe oświadczenie. Raport MEMRI warto przeczytać w całości, ale kilka punktów wyróżnia się.


Celem konferencji było ustalenie, jak administrować “Palestyną” po zniszczeniu i zniknięciu Izraela. Uczestnicy zgodzili się, że po zniszczeniu Izraela nie-muzułmanie w „Palestynie” będą rządzeni przez Pakt Umara. Pakt Umara został zawarty około roku 637, kiedy zajętą  przez Bizancjum Jerozolimę zdobyli muzułmanie. Pakt ustala warunki, na jakich nie-muzułmanie mają pozwolenie na życie pod islamskimi rządami.


Pakt Umara wyjaśnia, jak nie-muzułmanie, nazywani "dhimmi", mają żyć w wiecznym stanie bezbronności i uległości wobec swoich islamskich władców. Poddaje surowym ograniczeniom ich wolność praktykowania religii i narzuca ciągły haracz na życie nie-muzułmańskich mężczyzn, zwany podatkiem „dżizja”. Zgodnie z Paktem islamscy władcy oszczędzają życie nie-muzułmanów, którzy akceptują status dhimmi, ale mogą zabijać nie-muzułmanów, którzy odmawiają zaakceptowania ograniczenia swoich praw.  


Konferencja Hamasu w zeszłym miesiącu ustaliła, że Żydzi, którzy przeżyją zniszczenie Izraela, muszą zostać zakwalifikowani do którejś z trzech różnych grup. Pierwsza grupa obejmuje żydowskich “wojowników”. Ci muszą zostać zabici. Druga grupa obejmuje “pokojowych Żydów”, którzy poddadzą się. Mogą albo zintegrować się w Palestynie jako dhimmi, albo “otrzymać czas na wyjazd”.


Ostatnia grupa składa się z “wykształconych Żydów i ekspertów w dziedzinach medycyny, inżynierii, technologii i cywilnego oraz militarnego przemysłu”. Dla zapobieżenia ucieczce mózgów wraz ze zniszczeniem państwa żydowskiego, uczestnicy konferencji Hamasu postanowili, że ci Żydzi „powinni zostać zatrzymani na jakiś czas i nie należy pozwolić im na wyjazd”.


Kolejną kluczową sprawą, jaka angażowała uczestników konferencji Hamasu, było położenie rąk na listach Palestyńczyków, którzy współpracowali z Izraelem.


Końcowy raport stwierdził, że „W chwili, w której ‘Izrael’ upadnie, aparaty bezpieczeństwa tymczasowego rządu muszą położyć ręce na danych dotyczących agentów okupanta w Palestynie, w regionie i na [całym] świecie, oraz [odkryć] nazwiska werbowników, żydowskich i nieżydowskich w kraju i za granicą. Ta bezcenna informacja nie może przepaść, [bo] używając tej informacji możemy oczyścić Palestynę i ojczyznę arabską i islamską z pełnej hipokryzji szumowiny, która szerzyła zepsucie na świecie”.


Konferencję zwołano w zeszłym miesiącu, ponieważ Hamas i jego zwolennicy uważają, że “zwycięstwo jest bliskie”. Hamas wierzy, że dni Izraela są policzone i teraz trzeba się przygotować.


Jak Hamas wpadł na pomysł, że moment zwycięstwa przeciwko Żydom jest w zasięgu ręki? Dlaczego Hamas postanowił, że teraz jest pora, by znaleźć odpowiedzi na to, jak zaangażować międzynarodową społeczność; co zrobić z międzynarodowymi zobowiązaniami Izraela, które przejmie „Palestyna”, państwo-sukcesor; i jaką walutą zastąpić izraelski szekel?    


Odpowiedź jest dość jasna. Akcja Hamasu przeciwko Izraelowi w maju nie była podobna do żadnej poprzedniej. Po raz pierwszy od 1947 roku wielu izraelskich Arabów było pełnymi i jawnymi uczestnikami palestyńskiego militarnego napadu na państwo żydowskie. Hamas był w stanie rozciągnąć zasięg swoich działań do wnętrza Izraela bez wysłania zbrojnych sił przez fizyczną granicę.  


Podczas gdy siły terroru Hamasu z Gazy atakowały Izrael średnio 450 pociskami dziennie, izraelsko-arabska tłuszcza organizowała rozruchy w całym kraju. Palili i rabowali żydowskie domy, przedsiębiorstwa i synagogi w mieszanych miastach żydowsko-arabskich. Linczowali żydowskich sąsiadów i przechodniów. I związali swój los z Hamasem.


Hamas rozpoczął ofensywę, kiedy rząd Netanjahu upadał. Obecnie Izrael jest kierowany przez rząd zdominowany przez lewicę, który rządzi dysponując większością zaledwie jednego głosu. Izraelska partia islamistyczna stowarzyszona z Bractwem  Muzułmańskim, Ra'am, jest członkiem rządzącej koalicji. Z mizerną frakcją czterech miejsc w Knesecie Ra'am może obalić rząd, kiedy tylko sobie tego zażyczy. Posłowie z ramienia Ra'am wielokrotnie przysięgali, że odejdą z koalicji – a tym samym obalą rząd, jeśli premier Naftali Bennett rozpocznie kampanię przeciwko Hamasowi.


Podczas gdy w przeszłości Kongres nie miał ochoty finansować rządzonej przez Hamas Gazy, dzisiaj jego poparcie dla Izraela stało się kontrowersyjne. Z rosnącą antyizraelską frakcją wśród Demokratów w amerykańskim Kongresie poparcie dla Izraela stało się politycznie kosztowne dla wielu członków Demokratycznej większości. Poparcie dla Hamasu, z drugiej strony, staje się nieobarczone żadnymi kosztami dla wielu Demokratów.  


W zeszłym tygodniu minister spraw zagranicznych Izraela, Jair Lapid, odwiedził Waszyngton. Po spotkaniach z najwyższymi oficjelami administracji Bidena ukazały się informacje o sporze między stronami w sprawie finansowania Hamasu. Lapid, podobnie jak administracja Bidena, popiera przekazywanie astronomicznych sum do kontrolowanej przez Hamas Gazy, żeby zbudować jej gospodarkę. Popiera nawet przekazywanie materiałów budowlanych podwójnego użytku, które Hamas może z łatwością użyć do szybkiego odtworzenia i rozszerzenia swojego arsenału pocisków i innych systemów broni ofensywnej.


Według tych informacji jednak, Lapid chce opóźnić transfer funduszy i materiałów budowlanych aż zawrze się umowę, w której Hamas uwolni dwóch izraelskich zakładników i zwróci szczątki dwóch izraelskich żołnierzy, przetrzymywanych od ostatniej wojny na pełną skalę przeciwko Izraelowi w 2014 roku. Prezydent Joe Biden i sekretarz stanu Antony Blinken podobno odrzucili stanowisko Lapida i żądali natychmiastowego przekazania funduszy i materiałów do Gazy bez stawiania jakichkolwiek warunków.  


Spór Lapida z amerykańską administracją jest całkowicie nieistotny i głęboko szkodliwy wobec ofensywnej strategii Hamasu, jego ludobójczych planów i triumfalistycznej postawy. Jest świadectwem urojenia stanowiącego samo sedna filozofii propalestyńskiego obozu, jak również jest wielkim niebezpieczeństwem, jakie takie urojenie stanowi dla bezpieczeństwa i przetrwania państwa Izraela.


Hamas Is the Beneficiary of Joe Biden’s Delusional Diplomacy

Newsweek, 20 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Caroline Glick 

Znana dziennikarka izraelska, pracuje w „Jerusalem Post”. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia z nauk społecznych. Emigrowała do Izraela w 1991 roku, wstępując natychmiast do IDF, w 1996 roku zakończyła karierę w wojsku w stopniu kapitana. Występuje często w izraelskiej telewizji, jest również zapraszana przez różne stacje telewizyjne w USA.     


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1065 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk