Prawda

Niedziela, 23 stycznia 2022 - 09:29

« Poprzedni Następny »


Protest, bo terrorystce odmówiono platformy


Hugh Fitzgerald 2021-10-26

Palestyńska terrorystka, Leila Khaled
Palestyńska terrorystka, Leila Khaled

Leila Khaled jest weteranką międzynarodowego terroryzmu. To jest jej jedyne dokonanie powodujące uwielbienie ze strony świata. W 1969 roku, działając w grupie terrorystycznej pod nazwą Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP) pomogła porwać samolot TWA (lot 840), lecący z Rzymu do Tel Awiwu, zmuszając pilotów do lądowania w Damaszku. Sądziła, że na pokładzie jest Icchak Rabin i można go będzie albo wymienić za uwięzionych terrorystów, albo zabić, myliła się jednak. W Damaszku ona i jej towarzysze wysadzili w powietrze kokpit samolotu. Ona sama otrzymała schronienie od prezydenta Syrii Hafeza al-Assada, a w następnym roku powróciła do terroryzmu. 6 września 1970 roku razem z innym terrorystą znów porwała samolot, tym razem El Al (lot 219), z Amsterdamu do Nowego Jorku. Podczas lotu dwóch izraelskich ochroniarzy zabiło drugiego terrorystę, Patricka Argüello, Amerykanina pochodzącego z Nikaragui. Khaled miała przy sobie dwa granaty i chociaż otrzymała instrukcję, żeby nie narażać pasażerów cywilnego samolotu, wybrała inne działanie. Wyciągnęła zawleczkę i rzuciła granat wzdłuż przejścia; granat jednak nie wybuchł. (Gdyby wybuchł, spowodowałby dekompresję i prawdopodobnie katastrofę samolotu. Innymi słowy Leila Khaled jest niedoszłą masową morderczynią, która próbowała zniszczyć pasażerski samolot podczas lotu.

We wrześniu 2020 roku profesorka Rabab Abdulhadi z San Francisco State University (SFSU) zaprosiła Leilę Khaled do uczestnictwa w webinarium. Khaled miała być gościem w debacie zatytułowanej “Czyje narracje? Gender, sprawiedliwość i opór: rozmowa z Leilą Khaled”. Z powodu uczestnictwa Khaled zarówno Zoom, jak Facebook odmówiły udzielenia  platformy temu webinarium, które przez krótką chwilę było transmitowane na żywo na YouTube, ale dostawca usługi przerwał nadawanie.


Abdulhadi wniosła zażalenie, twierdząc, że SFSU naruszył jej wolność akademicką. Informacja o sprawie jej zażalenia jest w artykule: Faculty Panel Says SFSU Violated Professor’s Academic Freedom When Event With Palestinian Terrorist Was Denied Platform, Diona J. Pierre’a, “Algemeiner”, 15 października 2021 roku:

Trzyosobowy panel San Francisco State University utrzymał w mocy zażalenie wniesione przez profesorkę Rabab Abdulhadi, orzekając, że uniwersytet naruszył jej wolność akademicką, kiedy seminarium w 2020 roku, które zorganizowała, zostało przerwane, ponieważ brała w nim udział osoba związana z Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (LFWP).


Seminarium online, które krótko było transmitowane na żywo na YouTube we wrześniu 2020 roku, zanim dostawca usługi przeciął połączenie, odmawiając platformy zarówno Zoom, jak Facebooka z powodu uczestnictwa Leili Khaled.


Komisja Skarg i Zażaleń SFSU orzekła w czwartek, że pracownicy uniwersytetu naruszyli wolność akademicką Abdulhadi przez “nie dostarczenie odpowiedniego wsparcia” organizatorom webinarium i że spowodowali „stres dla jej zdrowia psychicznego”.

Jaki rodzaj “wsparcia” uniwersytet powinien był dostarczyć pani Abdulhadi? To nie uniwersytet, ale dwa giganty medialne, Zoom i Facebook, przerwały przekaz webinarium z powodu uczestnictwa Leili Khaled. Czy żądając “odpowiedniego wsparcia” Abdulhadi oczekiwała, że uniwersytet stanie do walki z Zoom i Facebookiem? Jak właściwie miałby to zrobić? Jakie jest prawdopodobieństwo, że SFSU wygrałby sprawę przed sądem, proces spowodowałby dla  uniwersytetu ogromne koszty opłat sądowych i honorariów dla adwokatów, stając przeciwko armii prawników, jakich mogą wystawić te dwa giganty mediów społecznościowych? Jak długo trwałaby taka sprawa sądowa zanim zapadłaby decyzja, być może całe lata po tym, kiedy miało odbyć się webinarium?  


A co z tym “stresem dla zdrowia psychicznego”, jakiego Abdulhadi rzekomo doznała? Profesorka Rabab Abdulhadi nie robi na mnie wrażenia mimozy, delikatnej damy, która doznaje cierpień psychicznych, ponieważ jej seminarium nie mogło być przekazywane  online. Jest agresywna i wojownicza. Być może wysuwa to twierdzenie, żeby móc zaskarżyć uniwersytet i otrzymać solidne finansowe odszkodowanie, jakie czasem otrzymują osoby twierdzące, że narażono je na „psychiczne cierpienia”.

Panel przywołał email od administratorki uniwersytetu z ostrzeżeniem dla Abdulhadi i współorganizatorki Tomomi Kinukawa o możliwym ryzyku podjęcia działalności, która może być uznana za przestępczą. Odmawiając platformy dla webinarium z Khaled, pracownicy Zoom pisali wówczas o możliwym naruszeniu warunków usługi z powodu związków uczestniczki webinarium z LFWP, organizacją określoną przez władze amerykańskie jako „zagraniczna organizacja terrorystyczna”.

Panel zajmujący się twierdzeniem Abdulhadi, że SFSU naruszył jej wolność akademicką, przywołuje e-mail, który w rzeczywistości pomaga uniewinnić uniwersytet: wysłała go do Abdulhadi administratorka SFSU, którą niepokoiło to, że przez pozwolenie znanej terrorystce na wystąpienia na sponsorowanym przez uniwersytet seminarium, uniwersytet może zostać oskarżony o to, że stawiając Leilę Khaled jako wzór, może motywować do terroryzmu. Zoom, prywatna firma, której nie obowiązuje Pierwsza Poprawka, nie miał żadnych trudności z uznaniem możliwego naruszenia warunków dostarczania usług, gdyby pozwolono Khaled na pojawienie się, z powodu jej związków z LFWP, organizacją uznaną przez rząd USA za organizację terrorystyczną.

Orzekając na rzecz Abdulhadi, panel wezwał SFSU do wydania publicznego przeproszenia profesorki, wydania “publicznego listu poparcia w sprawie akademickich wolności” i dostarczenia miejsca na seminarium.

Żebyśmy dobrze zrozumieli. Trzyosobowy panel uniwersytecki chce, by SFSU publicznie przeprosił Abdulhadi za to, że uniwersytet nie podjął walki z Zoom i Facebookiem, i w jakiś sposób nie zmusił ich (jak, właściwie?), do przekazania online seminarium, na którym Leila Khaled zajmowała honorowe miejsce. I dlaczego rektorka Lynn Mahoney miałaby przepraszać profesorkę Abdulhadi, skoro ta chce uhonorować kogoś, kto próbował zniszczyć  samolot pasażerski, detonując granat na jego pokładzie? Jakie konsekwencje dla reputacji SFSU miałaby akcja prawna przeciwko medium społecznościowym po to, żeby niedoszła masowa morderczyni mogła ukazać się jako „honorowy gość” na jednym z seminariów? Jaki wpływ miałoby takie pojawienie się na rządowe kontrakty z pracownikami naukowymi SFSU? Jak, zdaniem Rabab Abdulhadi, SFSU powinien zachować się, gdyby któryś z profesorów zaprosił Roberta Spencera, Ibn Warraqa lub Ayaan Hirsi Ali, by mówili na seminarium o islamie? Jestem pewien, że ona pierwsza zażądałaby anulowania tych zaproszeń. A gdyby któryś z tych gości rzeczywiście przyszedł, próbowałaby zablokować ich wejście do sali wykładowej, wrzeszcząc na całe gardło, depcząc wolność akademicką.

Czwartkowe orzeczenie skłoniło grupę wsparcia profesorki do oskarżenia SFSU na Facebooku o “współpracę z syjonistycznymi i prawicowymi grupami w celu wyciszenia palestyńskich głosów na kampusie.  

Ta “grupa wsparcia” uważa, że (jakieś, bliżej nieokreślone) “syjonistyczne i prawicowe grupy” chcą “wyciszyć palestyńskie głosy na kampusie”. Nie, nie chcą. Nie sprzeciwiają się “palestyńskim głosom”, niezależnie od tego, jak bardzo są nieprzyjemne, ale sprzeciwiają się głosom "palestyńskich terrorystów”, włącznie z tymi, którzy próbowali spowodować katastrofę lotniczą. A to jest czymś innym.

Grupa powiedziała także, że rektorka SFSU, Lynn Mahoney, ma trzy tygodnie na decyzję, czy podtrzyma wnioski panelu ….

Zastraszanie nie ma końca. Kto mianował tę grupę pracowników uniwersytetu, która dała rektorce SFSU ultimatum na spełnienie ich żądań w ciągu trzech tygodni? Jak mają czelność uważać, że mogą rozkazywać rektorowi uniwersytetu? I co stanie się, jeśli rektor nie przeprosi publicznie profesorki Abdulhadi, ani nie wystosuje „publicznego listu poparcia w sprawie akademickich wolności” i nie dostarczy miejsca na seminarium? Jeśli postanowi zrobić cokolwiek, to powinno to być raczej potwierdzenie zasady akademickiej wolności “która nie jest absolutna i z pewnością nie stosuje się do tych, którzy chcą honorować terrorystów”. Jeśli chodzi o dostarczenie miejsca na seminarium, to istnieją te same przeszkody jak wcześniej – Zoom i Facebook. Oni prawdopodobnie nie zmienią zdania w sprawie blokowania wystąpień Leili Khaled. Dlaczego rektor Lynn Mahoney ma być pociągana do  odpowiedzialności za to, o czym te media społecznościowe decydują, że powinno być zablokowane? Abdulhadi i jej gorliwi kolaboranci zdają się nie rozumieć, że Pierwsza Poprawka o wolności słowa odnosi się do ograniczania swobody słowa przez rząd, nie zaś przez prywatne firmy. Facebook i Zoom mogą zakazywać, kogo chcą. Twitter może zakazać pojawiania się Donalda Trumpa na swoich stronach i zrobił to. Jestem całkiem pewien, że Rabab Abdulhadi nie ma do tego żadnych zastrzeżeń.


Dla dobra reputacji SFSU mam nadzieję, że rektor Mahoney zignoruje te groteskowe żądania i powtórzy powszechne stanowisko, że wolność akademicka nie powinna obejmować gloryfikowania terrorystów i że firmy mediów społecznościowych mogą zakazywać, kogo chcą. Jeśli Rabab Abdulhadi i jej zaciekłych zwolenników wścieka odkrycie, że Pierwsza Poprawka o wolności słowa nie chroni wypowiedzi zakazanych przez prywatne organizacje, to trudno.


Faculty Panel Enraged That Terrorist leila Khaled Was Denied Platform by Zoom and Facebook

Jihad Watch, 19 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1006 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk