Prawda

Wtorek, 7 grudnia 2021 - 13:25

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych


Andrzej Koraszewski 2021-09-15

Sala Zgromadzenia Ogólnego ONZ (Źródło: Wikipedia)
Sala Zgromadzenia Ogólnego ONZ (Źródło: Wikipedia)

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych W Jednej Sprawie rozpoczęło we wtorek 14 września kolejną, już 76 sesję. 313 polityków z krajów demokratycznych, domyślając się, ku czemu zmierza przyszłość, w przeddzień tej sesji wystosowało apel o zakończenie instytucjonalnego znęcania się Narodów Zjednoczonych nad Izraelem. Niby nic nowego. Jak się wydaje najciekawsza była akcja w 2006 roku, kiedy to skandal osiągnął tak wielkie proporcje, że nakazano przemalowanie tabliczek Komisji Praw Człowieka ONZ na Radę Praw Człowieka ONZ i już po kilku dniach okazało się, że trudna i skomplikowana operacja nie przyniosła spodziewanego rezultatu.

Niektórzy twierdzą, że groteskowa obsesja Komisji Praw Człowieka ONZ przed decyzją o jej likwidacji związana była z osławioną konferencją w Durbanie w 2001 roku i jest w tym sporo racji, ale nie zapominajmy, że już w 1976 Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy świętej pamięci Związku Radzieckiego uchwaliło rezolucję dekretującą, że syjonizm jest rasizmem (którą po upadku ZSRR anulowano i uznano za najbardziej haniebną w historii tej wspaniałej instytucji, a która niektórym do dziś wydaje się prawem międzynarodowym). Pamiętajmy jednak, że od pierwszych dni istnienia ONZ to forum było boiskiem, na którym Watykan toczył liczne rozgrywki, żeby przypadkiem Jerozolima nie wpadła w ręce Żydów, tu również wymyślono nadzwyczajny status palestyńskich uchodźców, tu również systematycznie zajmowano się taką interpretacją Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, żeby nie było wątpliwości, że wymyślili ją Żydzi a naruszają w zasadzie tylko Izraelczycy.               


List 313 polityków skierowany do rządów państw członkowskich Unii Europejskiej oraz innych krajów demokratycznych nosi tytuł Transatlantic Declaration: End Discrimination Against Israel at the UN. Sygnatariusze zwracają się do teoretycznie przyzwoitych z uprzejmą prośbą, żeby raczyli rozważyć możliwość skromniejszego niż dotąd popierania inicjatyw państw, które nawet teoretycznie do przyzwoitych nie należą, a które systematycznie kierują wysiłki Narodów Zjednoczonych na potępianie Izraela, żeby przypadkiem nie zajmować się potępianiem czegokolwiek innego.  W liście (deklaracji) czytamy:

„My, 313 polityków z obu stron Atlantyku i z różnych partii politycznych wzywamy kraje członkowskie Unii Europejskiej aby pomogły zakończyć systematyczną dyskryminację Izraela na forum ONZ.


Wymieńmy tylko kilka przykładów: W 2020 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło 17 jednostronnych rezolucji przeciwko Izraelowi i tylko sześć rezolucji wspominających sześć z 192 państw członkowskich, [skarconych] za naruszanie praw człowieka. Rada Praw Człowieka ONZ koncentruje się wyłącznie na Izraelu, z osobnym, stałym punktem obrad (Nr 7), podczas gdy łamanie praw człowieka we wszystkich innych krajach rozważane jest pod jednym punktem obrad (Nr 4). Obecnie 21 procent rezolucji przyjętych przez Radę Praw Człowieka ONZ dotyczy Izraela. We wrześniu ubiegłego roku  Rada Gospodarcza i Społeczna ONZ potępiła tylko Izrael za rzekome naruszanie praw kobiet.         


W sytuacji narastającego w świecie antysemityzmu nieustające, nieproporcjonalne, rytualistyczne potępianie na forum ONZ wyłącznie Izraela jest szczególnie niebezpieczne i musi się wreszcie skończyć. Izrael zasługuje na uwagę i krytykę, podobnie jak każdy inny kraj. Ale zasługuje również na równe traktowanie – nic mniej i nie  więcej.”

Czy teoretycznie przyzwoici politycy państw członkowskich Unii Europejskiej i innych krajów demokratycznych mogą wiedzieć, że istnieje tu jakiś problem? Mogą, a nawet czasem o tym wspominają (na ogół w zamkniętym gronie, półgębkiem i bez wpływu na zachowania ich przedstawicieli w ONZ).


Swego czasu w niemieckim parlamencie paskudna prawicowa partia polityczna wezwała do rewizji sposobu głosowania Niemiec w ONZ w sprawie Izraela i chociaż niemiecki minister spraw zagranicznych publicznie przyznał, że problem jest poważny, to posłowie rządzącej koalicji stanowczo sprzeciwili się tej niecnej propozycji.


Pytanie o to, jaki będzie efekt tego listu, wydaje się bezprzedmiotowe. W mediach namiętnie zajmujących się już pomordowanymi Żydami praktycznie nie ma żadnej informacji. W mediach izraelskich wiadomość wylądowała na czołówkach, pisano o nim sporo w mediach żydowskiej diaspory w Europie i za oceanem. Być może najciekawsze jest pytanie, kto właściwie podpisał ten dokument.       


W liście wymienieni są wszyscy sygnatariusze z informacją o ich krajach pochodzenia i politycznych afiliacjach. To bardzo ciekawa lektura. Mamy tu czterech polityków z Polski (w tym dwóch, Michał Kamiński i Paweł Zalewski, w dwunastoosobowej grupie inicjatywnej.) Jest tu Radosław Sikorski oraz Jerzy Hardie-Douglas. Moglibyśmy zapytać kogo nie ma. Nie ma polityków takich jak Tusk, Hołownia, Kamysz lub Czarzasty. (Czyżby uważali, że mogłoby to im zaszkodzić, czy może nic nie wiedzą o tym, jak od lat zachowują się przedstawiciele naszego kraju na forum ONZ?) Z maleńkiej Republiki Czeskiej widzimy 22 polityków praktycznie z wszystkich partii politycznych. Deklarację podpisało 31 polityków niemieckich i tylko 9 polityków francuskich. (Jeśli ktoś się dziwi, to być może  niesłusznie.) Z Wielkiej Brytanii 40, ale z katolickiej Hiszpanii tylko 10. Dominują politycy partii konserwatywnych, lewicy prawie nie widać. Z 16 polityków amerykańskich 14 wywodzi się z Partii Republikańskiej i 2 z Partii Demokratycznej. Teoretycznie przyzwoici nie widzą powodu, żeby się w takie rzeczy angażować. Czy warto szukać odpowiedzi o przyczynę tego dziwacznego podziału? Możemy tu zaledwie spekulować, a to zawsze trochę niebezpieczne. W „Gazecie Wyborczej” bombastyczny tytuł: „Biała chrześcijańska tożsamość Europy to fikcja. Islam jest jednym z dopływów” Michał Nogaś pisze o książce kandydującej do nagrody Nike. Książka nosi tytuł Lajla znaczy noc i jest wytworem Aleksandry Lipczak, która opisuje w niej jak bardzo obecność muzułmanów w Hiszpanii wpłynęła na dzisiejszą kulturę, a nawet na kuchnię, była w Andaluzji i opisuje jak to społeczeństwo pod rządami muzułmanów bardzo chętnie się islamizowało, a jeden nawrócony na islam Żyd to został nawet wezyrem. Dziś do Andaluzji zjeżdżają wszelkiej maści konwertyci na islam, nawet byli komuniści, którzy doszli do wniosku, że marksizm im nie odpowiada, że islam jest im bliższy.

„W Granadzie spotkałam też mnóstwo kobiet w kolorowych turbanach – Nowozelandek, Amerykanek, dziewczyn z RPA, które przybyły do Andaluzji, by w jej słońcu i wśród dawnej architektury wieść szczęśliwe życie współczesnych muzułmanek.”

Nie wiem, czy istnieje jakiś związek między listem 313 polityków do europejskich rządów, a opowieścią o książce kandydującej do nagrody Nike, ale dla mnie nie jest to tak całkiem bez związku i po części może wyjaśniać, dlaczego rządząca prawicowa koalicja będzie udawała, że żadnego takiego listu nigdy nie dostała.


P.S. Jak informuje UN Watch Polska w 2009 roku odmówiła udziału w koferencji Durban II. Obecnie wszystko wskazuje na to, że rząd wicepremiera Kaczyńskiego wyśle swojego przedstawiciela na ten cyrk nienawiści do Izraela. Muszę się o tym dowiadywać z mediów zagranicznych, bo u nas opozycyjnych mediów takie rzeczy nie interesują.  (Z byłych krajów socjalistycznych z konferencji Durban IV wycofały się: Bułgaria, Chorwacja, Czechy i Węgry.)     


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1976 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena   Tobin   2021-12-07
Prawdziwy motor historii   Lewin   2021-12-07
Nie, palestyński terroryzm nie jest legalnym „oporem” według prawa międzynarodowego     2021-12-06
Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk