Prawda

Piątek, 7 maja 2021 - 12:45

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”


Elder of Ziyon 2020-06-18

Amerykańskie siły policyjne podczas zamieszek.
Amerykańskie siły policyjne podczas zamieszek.

W ”New York Review of Books” opublikowano artykuł Michaela Shanka zatytułowany How Police Became Paramilitaries. Artykuł zawiera kłamstwo, że Izrael jest w jakiś sposób odpowiedzialny za zachowania policji w USA.

Organy ochrony porządku publicznego w rzeczywistości szkoliły się na taki moment – konkretnie przez uczenie się technik i taktyki od izraelskich służb wojskowych. Jak udokumentowała Amnesty International, funkcjonariusze organów służb porządku publicznego z takich miejsc jak Floryda, New Jersey, Pensylwania, Kalifornia, Arizona, Connecticut, Nowy Jork, Maryland, Massachusetts, Carolina Północna, Georgia, stan i miasto Waszyngton, podróżowali do Izraela na takie szkolenia. Te programy, według badania wspieranego przez Jewish Voice for Peace, skupiają się na wymianie metod „masowej inwigilacji, rasowego profilowania i dławienia protestów i sprzeciwu”. Raport z 2018 roku spowodował, że niektóre miasta, takie jak Durham w Karolinie Północnej,  sprzeciwiły się policyjnemu szkoleniu z izraelskimi siłami bezpieczeństwa z powodu niepokoju o „wynikające szkody dla społeczności kolorowych” w USA.


Sam raport z 2018 roku, “Deadly Exchange”, autorstwa Jewish Voice for Peace oraz Researching the American Israeli Alliance (który w zasadzie jest oddziałem badawczym JVP) jest mistrzowskim dziełem na 57 stron sugerującym mnóstwo nieistniejących związków między policją USA a Izraelem.

„Badanie” jest w dużej mierze nieudaną próbą obwinienia Izraela za trzy specyficzne atrybuty, jakie podobno posiadają siły policyjne USA: inwigilacja, rasowe profilowanie i użycie siły. Praktycznie cały raport jest katalogiem przykładów tych trzech działań ze strony izraelskiej i ze strony amerykańskiej, ale zawodzi każda próba powiązania praktyk w USA z konkretnym szkoleniem w Izraelu.


Na przykład, w raporcie podano:

Podczas całego szkolenia antyterrorystycznego dla amerykańskiej policji i sił bezpieczeństwa czyni się bezpośrednie paralele między Palestyńczykami, a tymi, którzy mają zagrażać amerykańskiemu bezpieczeństwu, wzmacniając ideę amerykańsko-izraelskiego sojuszu przeciwko muzułmanom i Arabom. Izraelskie szkolenia antyterrorystyczne wzmacniają wysoce zmilitaryzowany dyskurs, który wzywa do rasowego profilowania i państwowej przemocy celującej w Czarne i Brązowe społeczności oraz ruchy społeczne, dążące do sprawiedliwości rasowej. 

Link o tych ”bezpośrednich paralelach prowadzi do fragmentu artykułu w „Jerusalem Post”:

Craig W. Floyd, prezes i dyrektor generalny National Law Enforcement Officer’s Memorial Fund, powiedział, że nie można przecenić znaczenia przybycia oficerów USA do Izraela na ceremonię upamiętniającą 9/11 podczas obecnej fali międzynarodowego terroryzmu.  

“Uważam, że moment czasowy z pewnością jest bardzo odpowiedni, ponieważ jesteśmy w trakcie globalnej wojny z terroryzmem i musimy pracować razem i budować solidarność między funkcjonariuszami sił ochrony porządku publicznego z całego świata, by walczyć z terroryzmem i wygrać tę wojnę” – powiedział Floyd.

Mówią o terrorystach. Nikt ani w Izraelu, ani w NYPD nie mówi o celowaniu w muzułmanów lub Arabów jako całości, a udawanie, że NYPD nie powinna dbać o międzynarodowy terror, oznacza powiedzenie Nowojorczykom, że nic ze strony terrorystów im nie grozi.


W rzeczywistości, w tym samym artykule jest cytat, który zaprzecza całemu raportowi „Deadly Exchange”:

Zapytany o to, dlaczego jest tak silny związek między izraelską i amerykańską siłą policyjną, [szef Essex County’s Sheriff’s Office Deputy Division Michael] Safris powiedział o szacunku dla skuteczności Izraela i nowoczesnych taktyk połączonych ze zdolnością egzekwowania prawa w humanitarny sposób, mimo tego, że mają do czynienia z niezliczoną liczbą zdeprawowanych terrorystów.  

Cały raport jest wypełniony tego rodzaju szalbierstwem, gdzie twierdzi się jedną rzecz, ale jeśli otwierasz link i przypisy, nie dowodzą one niczego.


Wszystko to ignoruje prosty fakt, że policja w USA jest odpowiedzialna za metody i procedury policji w USA. Izrael nie pisze amerykańskich instrukcji dla policji – robi to, zupełnie niezależnie od Izraela tysiące departamentów policji w USA. Izrael nie decyduje, czy policja w USA ma użyć gazu łzawiącego i jakiej ten gaz ma być marki. 


Jeszcze jeden przykład szalbierstwa w tym raporcie pochodzi z jego pierwszego przypisu:

NYPD miał także „Jednostkę demograficzną”, by szpiegować muzułmańskie społeczności w ich codziennym życiu w Nowym Jorku. Wyprawiano informatorów, znanych jako „tajniacy meczetów”, by chodzili do meczetów, sklepików i organizacji studenckich i prowadzili obszerne dossier o muzułmańskich społecznościach. Założyciele tego programu przyznali, że zainspirowały ich praktyki izraelskie na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich[1].

Ten program rozpoczął się wkrótce po 9/11, na długo przed jakimikolwiek szkoleniami sponsorowanymi przez ADL lub JINSA, które omawia ten raport.

Inny link w tym samym akapicie kieruje do tego artykułu o wizycie w Izraelu szefa policji z Mansfield, z którego dowiadujemy się, że spotkał się on także z palestyńskimi szefami policji  – i wychwalał współpracę między izraelską a palestyńską policją. Tutaj jest jego zdjęcie z palestyńskim szefem policji.Być może brutalność policji w USA jest wynikiem spotkania z palestyńską policją. Ma to równie wiele sensu jak obwinianie o nią Izraela.  


W tym samym artykule można przeczytać prawdę o tym, co dzieje się na tych szkoleniach i nie ma to nic wspólnego z tym, co mówi JVP:

Izraelczycy …rekomendują zdobywanie wysokiej jakości informacji wywiadowczych, tworzenie fizycznych przeszkód, takich jak betonowe zapory, by chronić dany obszar, zwiększenie liczby policjantów na ulicach i używanie technologii.   


Mówili o tym, jak ważne mieć policję osadzoną w społeczności, by zdobyć informację o problemach zanim się zdarzą.  


Sellon powiedział że dokładają wiele wysiłku w przeszukiwanie i monitorowanie mediów społecznościowych, by zapobiegać radykalizacji.  


“Nie ma niczego takiego jak samotny wilk” – powiedział im Sellon.


Innym punktem jest szkolenie BOSAR (Behavioral, Observation and Suspicious Activity Recognition – Rozpoznanie behawioralne, obserwacyjne i podejrzanych aktywności), co Mansfield już stosowało. Celem jest zauważanie nie tyle jednostki, ile tego, co on/ona robi lub czego nie robi.


“Profilujesz zachowanie, a nie wygląd” - powiedział Sellon.


Najlepiej znanym przykładem było to, kiedy policja przyglądała się na wideo zachowaniu zamachowców na maraton w Bostonie, Dżhochara i Tamerlana Carnajewów podczas zawodów. Bracia rozglądali się i poruszali się w innym kierunku od reszty tłumu.


Grupa odwiedziła więzienie, gdzie siedzą członkowie OWP i Hamasu.


“Widać było wzajemny szacunek między więźniami i strażnikami” – powiedział Sellon.

Jedna trzecia raportu “Deadly Exchange” poświęcona jest twierdzeniom, że Izrael uczy policję z USA rasistowskiego profilowania  - a w tym artykule mówi się wyraźnie coś dokładnie odwrotnego! 


Nie można jednak oczekiwać, że ”New York Review of Books” dokona jakiegokolwiek sprawdzenia faktów podanych w raporcie wściekle antyizraelskiej organizacji - Jewish Voice for Peace. Dlaczego mieliby kłamać? I jest zgrabne PDF z mnóstwem przypisów, więc musi być prawdą!

 

New York Review of Books parrots “Deadly Exchange” lies

Elder of Ziyon, 14 czerwca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon

Amerykański bloger śledzący szerzenie sie antysemityzmu w mediach. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 853 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk