Prawda

Sobota, 2 marca 2024 - 18:55

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!


Elder of Ziyon 2023-06-25

Odbiór odpadów komunalnych w arabskiej części Jerozolimy nie jest sprawą łatwą ani małą. (Zdjęcie: Marc Israel Sellem, „Jerusalem Post”)
Odbiór odpadów komunalnych w arabskiej części Jerozolimy nie jest sprawą łatwą ani małą. (Zdjęcie: Marc Israel Sellem, „Jerusalem Post”)

Jednym z głównych argumentów przemawiających za tym, że Izrael praktykuje „apartheid” wobec Palestyńczyków, jest to, że Arabowie w Jerozolimie nie otrzymują takiej samej jakości usług komunalnych jak Żydzi w Jerozolimie – że trudniej im uzyskać pozwolenia na budowę lub że wywóz śmieci nie jest tak regularny jak w przypadku Żydów lub że ich wskaźnik ubóstwa jest gorszy niż wskaźnik ubóstwa Żydów w Jerozolimie i tak dalej.


To wszystko jest prawda. A ludźmi, którzy najbardziej zainwestowali w utrzymanie tego stanu rzeczy, są przywódcy palestyńscy.

 

Niedawne informacje o udziale Arabów w procesie politycznym w Jerozolimie pokazują, że to nie Żydzi chcą, aby jerozolimscy Arabowie byli obywatelami drugiej kategorii – ale sami palestyńscy i muzułmańscy przywódcy.

 

JNS donosi:

Zainspirowani przez Mansoura Abbasa, pierwszego członka niezależnej partii arabskiej, który dołączył do rządzącej izraelskiej koalicji, działacze Fatahu we wschodniej Jerozolimie popierają kandydaturę Walida Abu Tiji w wyborach samorządowych w mieście.

 

Pochodzący z Nazaretu 62-letni Abu Tija jest prawnikiem i byłym urzędnikiem Ministerstwa Finansów, który od 44 lat mieszka w południowo-wschodniej dzielnicy Jerozolimy, Beit Safafa.

 

Sektor arabski w Jerozolimie przez lata bojkotował wybory samorządowe w mieście i żadna arabska partia ani osoba nigdy nie otrzymała wystarczającej liczby głosów, aby zapewnić sobie jedno z 31 miejsc w radzie miejskiej. Historycznie udział Arabów w wyborach lokalnych wynosił około 5%.

 

„…Staje się jasne, że bojkot wyborów do władz miasta Jerozolimy jest błędem” – powiedział Samer Singilawi, działacz Fatahu i przewodniczący Funduszu Rozwoju Wschodniej Jerozolimy.

 

„Lista arabska ma moc zdobycia 10 mandatów i spowodowania znaczącej zmiany sytuacji w Jerozolimie – powiedział Singilawi. - Tylko w ten sposób możemy zdobyć budżety, które pozwolą nam na realizację projektów na wschodzie miasta i poprawę mieszkalnictwa i edukacji mieszkańców”.

 

„Aby jednak odnieść sukces w dokonaniu prawdziwej zmiany, potrzebujemy siły politycznej 10-13 kandydatów i miejsc w radzie miasta” – powiedział.

Abu Tija nie jest syjonistą. Jest z Fatahu. Napisał artykuł w arabskich mediach, mówiąc, że użycie izraelskiej demokracji jest jedynym sposobem zmuszenia Izraela do wycofania się ze wschodniej Jerozolimy. 

 

Jednak reakcje na proponowaną przez niego kandydaturę pokazują, kto dba o prawa Arabów w Jerozolimie, a kto im się sprzeciwia. Palestyńską reakcją na słowa Abu Tiji było utworzenie komitetów do egzekwowania arabskiego bojkotu wyborów w Jerozolimie:

Grupa o nazwie Narodowa Powszechna Konferencja Jerozolimy wydała nowe wezwanie do bojkotu wyborów w mieście. Grupa, zdominowana przez członków palestyńskiej frakcji rządzącej, na czele której stoi prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas, ostrzegła, że głosowanie arabskich mieszkańców w nadchodzących wyborach zostanie uznane za „wyraźne naruszenie narodowego konsensusu”.

 

Podobne wezwania zostały wydane przez szereg palestyńskich frakcji i oficjeli w ciągu ostatnich kilku tygodni.

 

Grupa opisała władze miejskie Jerozolimy jako „główne ramię okupanta do przeprowadzania projektów osadniczych i judaizacyjnych w mieście” oraz „nakładania surowych ograniczeń na arabskich mieszkańców, aby zmusić ich do opuszczenia [miasta]”.

 

Grupa określiła wezwania [do zakończenia bojkotu] jako „podejrzane” i stwierdziła, że ich celem jest pokazanie, że Izrael jest demokracją. Ostrzegła, że każdy, kto zastosuje się do tych wezwań, będzie działał wbrew oficjalnej polityce palestyńskiej, która uważa Jerozolimę za „wieczną stolicę przyszłego państwa palestyńskiego”.

Dziś [15 czerwca] Palestyńska Najwyższa Rada Fatwy powtórzyła, że zakazane jest głosowanie w wyborach lokalnych w Jerozolimie lub kandydowanie, twierdząc, że jest to „jasne i wyraźne naruszenie szariatu i narodowego konsensusu” – ponieważ „władze miejskie to pierwsze ramię władz okupacyjnych w realizacji projektów osadniczych i judaizacyjnych w mieście, ograniczających środki do życia i mieszkania dla obywateli”.

 

Widzisz logikę? Jeśli Arabowie głosują, to pokazuje, że Izrael jest demokracją; gdyby Arabowie mieli wpływy w samorządzie miejskim, ich usługi uległyby poprawie, a wtedy antyizraelski tłum straciłby jeden ze swoich retorycznych argumentów na temat tego, że Izrael jest państwem apartheidu. 

 

„Jerusalem Post”, której nikt nie może oskarżyć o antysyjonizm, napisała artykuł redakcyjny popierający udział Arabów w wyborach w Jerozolimie, przyznając, że usługi dla sektora arabskiego są gorsze niż dla żydowskich części miasta i mówiąc, że najlepszym sposobem na poprawę arabskiego standardu życia w Jerozolimie jest włączenie się Arabów do procesu demokratycznego.

 

Jest jasne, że ludzie, którzy chcą apartheidu przeciwko jerozolimskim Arabom, to palestyńscy przywódcy arabscy, a tymi, którzy chcą równych praw dla Arabów, są Żydzi – wraz z mniejszością jerozolimskich Arabów, na których życie bezpośrednio wpływają wezwania do bojkotu pochodzące z Ramallah.

 

Oczywiście nie widzimy żadnych wezwań Amnesty International ani Human Rights Watch nakłaniających jerozolimskich Arabów do głosowania i pomocy w poprawie własnego życia. Grupy te również czerpią korzyści z oszczerstw o „apartheidzie” i podobnie jak Autonomia Palestyńska chcą mieć pewność, że ich „dowody” na takie oszczerstwa pozostaną nienaruszone. 

 

Chcą szkodzić arabskim prawom człowieka w imię praw człowieka. 

 

Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/06/who-wants-apartheid-palestinians-do.html

Elder of Ziyon, 15 czerwca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Elder of Ziyon – blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2556 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wszyscy jesteśmy imigrantami   Koraszewski   2024-03-02
Współudział UE w finansowaniu irańskiego terrroru   Rafizadeh   2024-03-01
Dzień po i jego konteksty   Koraszewski   2024-02-26
Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk