Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:59

« Poprzedni Następny »


Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym


Majid Rafizadeh 2023-11-15

Na zdjęciu: Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu ajatollah Ali Chamenei przyjmuje w Teheranie 21 czerwca 2023r. przywódcę Hamasu Ismaila Haniję. (Źródło: khamenei.ir)
Na zdjęciu: Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu ajatollah Ali Chamenei przyjmuje w Teheranie 21 czerwca 2023r. przywódcę Hamasu Ismaila Haniję. (Źródło: khamenei.ir)

Administracja Bidena w dalszym ciągu przymyka oczy na zaangażowanie Iranu w wojnę przeciwko Izraelowi, Żydom a w rzeczywistości wszystkim „niewiernym” – głównie przeciw „Wielkiemu Szatanowi” – Stanom Zjednoczonym.


W ostatnich tygodniach irańscy najemnicy zaatakowali nie tylko Izrael i Żydów, ale także dokonali co najmniej 41 ataków na siły amerykańskie w Syrii i Iraku, podczas których 46 amerykańskich żołnierzy zostało rannych, a jeden został zabity przez uderzenie drona. Odkąd Biden został prezydentem, żołnierze amerykańscy byli atakowani 83 razy.


Wcześniej takim napaściom towarzyszyła próba zabójstwa zagranicznego dyplomaty na terytorium USA przez reżim irański (w 2012 r.), oraz groźby zabójstwa byłych urzędników amerykańskich, do których w 2022 r. wzywano wyznaczając nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów.


Stany Zjednoczone odpowiedziały na te ataki zniesieniem sankcji nałożonych na Iran, umożliwiając mu w ten sposób zyski w wysokości blisko 60 miliardów dolarów z eksportu ropy i gazu, a tym samym wygodne finansowanie swojej terrorystycznej wojny zastępczej z Izraelem i ataków na siły amerykańskie na Bliskim Wschodzie.


Stany Zjednoczone wydały także liczne ostrzeżenia i zaatakowały cztery składy broni w Syrii.


Niestety, administracja Bidena jak dotąd nie przyznała publicznie, jaką rolę odegrał Iran w inwazji Hamasu na Izrael 7 października, podczas której grupa terrorystyczna zamordowała ponad 1200 Izraelczyków i co najmniej 31 Amerykanów oraz zraniła ponad 4500 Izraelczyków. Hamas uprowadził także do Gazy ponad 240 osób, gdzie są przetrzymywani jako zakładnicy.


W przemówieniu wygłoszonym w czerwcu 2016 r. Sekretarz generalny Hezbollahu Hassan Nasrallah przyznał, że wszystko, co posiadają lub robią pełnomocnicy Iranu, jest kierowane przez irański reżim:

„Nie ukrywamy, że budżet Hezbollahu, jego dochody, wydatki, wszystko, co je i pije, jego broń i rakiety pochodzą z Islamskiej Republiki Iranu… Dopóki Iran ma pieniądze, my mamy pieniądze… (...) Tak jak otrzymujemy rakiety, których używamy, aby grozić Izraelowi, tak otrzymujemy nasze pieniądze. Żadne prawo nie zabrania nam ich otrzymywania…”

Ponadto „Washington Post” doniósł, że według źródeł amerykańskiego wywiadu Iran „zapewnił Hamasowi szkolenie wojskowe i pomoc logistyczną, a także broń o wartości dziesiątków milionów dolarów”. „Wall Street Journal” cytował „członków kierownictwa Hamasu i Hezbollahu”, pośrednio przyznających, że Iran pomógł Hamasowi zaplanować barbarzyński atak z 7 października.


Iran przekazuje około 100 milionów dolarów rocznie palestyńskim organizacjom terrorystycznym, takim jak Hamas i Palestyński Islamski Dżihad, oraz 700 milionów dolarów rocznie Hezbollahowi.


Biorąc pod uwagę wszystkie te dowody, czego jeszcze administracja Bidena potrzebuje, aby publicznie przyznać, że jest to wojna irańskiego reżimu przeciwko Izraelowi i Żydom?


Jak zauważyła
 amerykańska senator Lindsey Graham (R-SC):

„Pomysł, że Iran dowiedział się o tej operacji z gazet lub telewizji, jest śmieszny. 93% pieniędzy Hezbollahu i Hamasu pochodzi od Iranu. To oni są źródłem problemu. To oni są wielkim złem. Zatem, jeśli Hezbollah nasili swoją wojnę  przeciwko Izraelowi, stanie się tak, ponieważ Iran im tak kazał. Wówczas jednak Iranie, znajdziesz się na celowniku Stanów Zjednoczonych i Izraela”.

Inna znajdująca się na irańskim utrzymaniu grupa terrorystyczna również wypowiedziała wojnę Izraelowi: w oświadczeniu z 31 października br. rzecznik wojskowy jemeńskiej organizacji Hoti, Jahja Sarei, powiedział:

„Nasze siły zbrojne wystrzeliły dużą partię rakiet balistycznych i manewrujących oraz dużą liczbę dronów na różne cele izraelskiego wroga”.

Organizacja terrorystyczna Huti, została usunięta z amerykańskiej listy Zagranicznych Organizacji Terrorystycznych zaledwie kilka tygodni po objęciu urzędu prezydenta przez Bidena, i w zeszłym miesiącu rzeczywiście wystrzeliła rakiety i drony szturmowe w stronę Izraela z odległości około 2200 kilometrów. Nowoczesne systemy broni, których używają terroryści Huti, w tym drony i rakiety, pochodzą z Iranu. Według raportu jemeńskiego wywiadu grupa terrorystyczna Huti „ściśle współpracuje” z Al-Kaidą i z ISIS.


Chociaż dowody – w tym raport Organizacji Narodów Zjednoczonych za rok 2020 – wskazują, że Iran dostarcza Huti wyrafinowaną broń, administracja Bidena zawiesiła niektóre sankcje antyterrorystyczne nałożone na tę organizację, które wcześniej nałożyła administracja Trumpa. Kiedy 12 lutego 2021 r. administracja Bidena uchyliła uznanie jemeńskich Huti za grupę terrorystyczną, Huti odwdzięczyli się wystrzeliwując rakiety i drony szturmowe w kierunku Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej (patrz tu i tutaj).


Inna zastępcza irańska grupa terrorystyczna, libański Hezbollah, przez ostatni miesiąc niemal codziennie przeprowadzała transgraniczne ataki na Izrael. 3 listopada szef Hezbollahu Hassan Nasrallah przyznał:

„Mówię wam, jesteśmy zaangażowani w tę bitwę od 8 października. Islamski ruch oporu w Libanie rozpoczął działalność już następnego dnia. To, co dzieje się na naszym froncie, jest bardzo ważne i znaczące… Zapewniam jednak, że to jeszcze nie koniec. To nie wystarczy.”

Nasrallah pochwalił także i podziękował „silnym i odważnym dłoniom Iraku i Jemenu, które są teraz zaangażowane w tę świętą wojnę”.


Iran i jego najemnicy wyraźnie prowadzą wojnę przeciwko Izraelowi, Żydom i Stanom Zjednoczonym. Administracja Bidena ma obowiązek publicznie przyznać ten fakt. Być może Stany Zjednoczone nadal mają nadzieję na jakieś obłąkane  „porozumienie nuklearne”, w którym reżim irański obieca, że nie użyje swojej broni nuklearnej – „jak długo w Ameryce sprawuje władzę obecna administracja”.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20133/iran-war-against-israel-us

Gatestone Institute, 11 listopada 2023

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Majid Rafizadeh

Amerykański politolog irańskiego pochodzenia. Wykładowca na Harvard University, Przewodniczący International American Council. Członek zarządu Harvard International Review.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2553 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk