Prawda

Piątek, 24 marca 2023 - 14:38

« Poprzedni Następny »


Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”


Hugh Fitzgerald 2021-10-03


Joe Biden wystąpił na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ 21 września i ogłosił swoją receptę na zapewnienie przyszłości Izraela. Robert Spencer pisał o tym przemówieniu tutaj, a raport o “zobowiązaniu [Bidena] do bezpieczeństwa Izraela” jest w i24 News, z 21 września 2021:


Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że sprawne, suwerenne i demokratyczne państwo palestyńskie jest “najlepszą drogą” do zapewnienia przyszłości Izraela.


Jakie jest prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek będzie istniało „demokratyczne” państwo palestyńskie? Obecnie istnieją 22 państwa arabskie. Żadne z nich nie jest prawdziwą demokracją i jest mało prawdopodobne, że kiedyś będą.


Jeśli chodzi o palestyńskich Arabów, barbarzyńskie represje hamasowskich władców w Gazie, gdzie dysydenci są bici, więzieni, lub znikają bez śladu, mają odpowiednik na Zachodnim Brzegu w postaci represyjnych rządów AP, która w podobny sposób traktuje swoich dysydentów. Prezydenckie wybory odbyły się w AP jeden raz, w 2005 roku. Władca AP, Mahmoud Abbas, jest niezmiernie niepopularny; jego korupcja jest znana, a jego rodzina zgromadziła fortunę ponad 400 milionów dolarów. I nadal trzyma się władzy. Obecnie siedemnasty rok sprawuje swoją czteroletnią kadencję prezydenta. Jeśli protestujesz przeciwko jego rządom, prawdopodobnie zostaniesz pobity, uwięziony lub – jak to było niedawno ze znanym dysydentem, Nizarem Banatem — zabity.

“Musimy dążyć do przyszłości z pokojem i bezpieczeństwem dla wszystkich narodów na Bliskim Wschodzie” – powiedział Biden w przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Dlaczego? Dlaczego musimy “dążyć do przyszłości z pokojem i bezpieczeństwem dla wszystkich narodów na Bliskim Wschodzie”? Dlaczego na Bliskim Wschodzie, a nie, powiedzmy, dla narodów w Ameryce Łacińskiej lub w Afryce? Po kosztownych fiaskach – wiele zmarnowanych bilionów dolarów – w Iraku i w Afganistanie, dokąd naiwni geostratedzy chcieli przeszczepić demokrację, czy mamy teraz podjąć się sami lub prosić świat, by dołączył do nas w beznadziejnym zadaniu zamiany Bliskiego Wschodu w Europę Zachodnią? A co z innym zestawem celów, które rzeczywiście można osiągnąć i które mają sens? Pierwszym z tych celów musi być zapobieżenie temu, co jest największym zagrożeniem: “Musimy zapewnić, że Iran nigdy nie zdobędzie broni jądrowej, nawet jeśli wymaga to militarnej akcji naszej lub naszych sojuszników”. Po drugie, powinniśmy zapewnić naszego najbliższego sojusznika: “Musimy zapewnić, że Izrael ma broń do swojej obrony i wiedzę o naszym pełnym poparciu”. Po trzecie, musimy powiedzieć palestyńskim Arabom, że nasza cierpliwość do nich kończy się: “Od teraz będziemy udzielali pomocy tylko tym, którzy przekonująco pokazali, że ani nie popierają, ani nie akceptują terroryzmu i antysemityzmu”. To znaczy, żadnych więcej antysemickich podręczników szkolnych, które Autonomia Palestyńska od dziesięcioleci obiecuje zastąpić. I znaczy to zakończenie programu „płaca za mordowanie”, którego Mahmoud Abbas przysiągł nigdy nie zakończyć.  

“Zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela jest bezdyskusyjne i nasze poparcie niepodległego państwa żydowskiego jest jednoznaczne” – powiedział prezydent USA.

Czy Biden nie zdaje sobie sprawy z tego, że “zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela” nie wydaje się całkiem “bezdyskusyjne” ani to “nasze poparcie niepodległego państwa żydowskiego” nie wydaje się jednoznaczne, kiedy jego administracja jest zdecydowania dostarczać miliony dolarów dyktatorowi AP, bezpośrednio łamiąc Taylor Force Act? To jest prawo, które miało zapobiec dawaniu amerykańskich środków pomocowych AP tak długo, jak długo wypłaca ona hojne płace uwięzionym terrorystom lub rodzinom zabitych terrorystów. Program AP “płaca za mordowanie” nie został zatrzymany; Taylor Force Act pozostaje w mocy; niemniej Biden już nie szczędzi AP pieniędzy. Łamie prawo i nikt go nie powstrzymuje. I kwestionuje własne “zobowiązanie” wobec bezpieczeństwa Izraela przez pozwolenie na program, który zarówno nagradza już dokonany terroryzm wobec państwa żydowskiego, jak zachęca do jego kontynuowania w przyszłości.


A to nie jest wszystko, co zrobił Biden, żeby osłabić i podważyć Izrael. Teraz chce ponownie otworzyć „konsulat dla Palestyńczyków” we wschodniej Jerozolimie, który został włączony do ambasady, kiedy prezydent Trump przeniósł ją do Jerozolimy. To ponowne otwarcie konsulatu pomoże legitymizowaniu palestyńskiego roszczenia do Jerozolimy jako miejsca ich przyszłej stolicy. I, co jest równie złe, Biden chce pozwolić OWP, uznanej grupie terrorystycznej, na ponowne otwarcie biura w Waszyngtonie; była to jedna z pierwszych rzeczy, do jakich wezwał Biden 28 stycznia, kiedy sprawował urząd od zaledwie tygodnia.


W jaki sposób którekolwiek z tych posunięć – wznowienie wypłat środków pomocowych bez zakończenia program “płaca za morderstwo”, ponowne otwarcie konsulatu dla Palestyńczyków, ponowne otwarcie biura OWP w Waszyngtonie – pokazuje „zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela”?

Nadal jednak wierzę, że rozwiązanie w postaci dwóch państw jest najlepszym sposobem zapewnienia przyszłości Izraela jako żydowskiego, demokratycznego państwa, żyjącego w pokoju obok suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego” – powiedział.  


Obecnie jesteśmy daleko od tego celu, ale nigdy nie powinniśmy pozwolić sobie na zrezygnowanie z możliwości postępu”.  

Co to znaczy – “rozwiązanie w postaci dwóch państw”? Są wszelkie możliwe konfiguracje. Prezydent Trump miał „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, ale terytorium Izraela byłoby obszerniejsze w jego wersji niż to, co ma na myśli Mahmoud Abbas, a prawdopodobnie również Joe Biden. Biden nigdy nie powiedział, jak miałoby wyglądać jego “rozwiązanie w postaci dwóch państw”. Czy Izrael zostałby zmuszony do cofnięcia się do granic zawieszenia broni z 1949 roku, które Abba Eban nazywał “liniami Auschwitz,” dając Izraelowi zaledwie 15-kilometrową talię od Kalkilji do morza? Czy Biden poparłby Izrael, gdyby państwo żydowskie nalegało, że dla posiadania “bezpiecznych [tj. dających się obronić] i uznanych granic”, jak stanowi Rezolucja 242 ONZ, musi zatrzymać Dolinę Jordanu, jak również duże bloki osiedli na Zachodnim Brzegu i na Wzgórzach Golan (anektowanych w 1981 roku)?


Oto inny sposób spojrzenia na wojnę Arabów przeciwko Izraelowi: nie istnieje żadne rozwiązanie. Nie ma rozwiązania w postaci jednego państwa, nie ma w postaci dwóch państw. Biden musi zrozumieć, że nie istnieje “problem”, który da się “rozwiązać”, a raczej jest „sytuacja”, z którą trzeba „dawać sobie jakoś radę”. Tak jak USA podczas zimnej wojny trzymały Związek Radziecki w szachu poprzez odstraszanie, Izrael może trzymać Palestyńczyków i innych wrogów w szachu, jeśli IDF będzie zaopatrywana w broń i będzie kontrolowała terytorium, które uważa za niezbędne. To znaczy, że nie ma powrotu do 15-kilometrowej talii w terytorium Izraela. Znaczy również nie oddawanie Doliny Jordanu, nad którą kontrola jest nieodzowna dla zapobieżenia inwazji ze wschodu. Nie oddawanie Wzgórz Golan Syrii, która, jeśli kiedykolwiek odzyska to terytorium, użyje go tak jak poprzednio – jako miejsce do ostrzeliwania ogniem izraelskich farmerów w dolinie poniżej. Nie oddawanie bloków osiedli, gdzie obywatele-żołnierze – proszę pamiętać, że Izrael ma powszechną służbę wojskową - przez samą swoją obecność zabezpieczają Judeę i Samarię.


Wtedy Izrael będzie mógł – dzięki odstraszaniu – “żyć w pokoju” ze zgodą lub bez zgody palestyńskich Arabów, którzy nigdy nie pokazali w najmniejszym choćby stopniu, że są w stanie stworzyć funkcjonujące, „suwerenne i demokratyczne państwo”. Zamiast tego mają teraz dwa mini-państwa, oba despotyczne, których skorumpowani przywódcy – w AP i Hamas w Gazie – rzucają się wzajem do gardeł, trzymając równocześnie własną ludność w niewoli, przemocą dławiąc wszelki sprzeciw, chciwie zabierając część zagranicznej pomocy, która od dziesięcioleci pomaga im istnieć. Ani Gaza, ani rządzone przez AP części Zachodniego Brzegu nie są “zdolne do państwowego życia” w żadnym sensie bez nieustannego dopływu zagranicznej pomocy – która może nie zawsze będzie płynąć w przyszłości – i pozostają ekonomicznymi beznadziejnymi przypadkami. Nie można wyobrazić sobie, że AP i Hamas kiedykolwiek zawrą pokój, lub że ich przywódcy kiedykolwiek oddadzą władzę w drodze wyborów. Daj Izraelowi broń, jakiej potrzebuje, by bronić się, włącznie z niszczycielami bunkrów na te instalacje nuklearne głęboko w górze w Fordow, zapomnij o “rozwiązaniu w postaci dwóch państw”, niechaj odstraszanie działa dla utrzymania pokoju między Izraelem a jego wrogami i, proszę Joe, zwróć swoją uwagę gdzie indziej, na cokolwiek, co trzeba zrobić, by odstraszyć Chiny, Rosję, Koreę Północną.


Joe Biden Speaks to UN General Assembly on Need for a ‘Sovereign and Democratic Palestinian State’

Jihad Watch, 25 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Hugh Fitzgerald

Amerykański dziennikarz, publicysta Jihad Watch


Od Redakcji „Listów z naszego sadu”

Już po radosnym wygłoszeniu przez amerykańskiego prezydenta na forum ONZ modnych bzdur Palestyńczycy wywiesili bardzo popularną w ich kraju flagę. 
Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2344 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy niemowlęta nadal wygrywają wojny?   Taheri   2023-03-24
France24 zawiesza dziennikarzy za antysemityzm   Wójcik   2023-03-22
Nie każda solidarność budzi podziw i uznanie   Koraszewski   2023-03-20
Protesty i Zasada Pani Frearson   Collins   2023-03-19
Amerykańscy profesorowie przemawiają na konferencji terrorystów   Flatow   2023-03-18
Pornografia protestu. Szukanie przyjemności w szlachetności buntu   Leibovitz   2023-03-18
Pożegnać świętości, wrócić do zasad   Koraszewski   2023-03-17
Mordercza obsesja UE na punkcie Izraela   Tawil   2023-03-17
Czy modlitwa w szkole jest zgodna z Konstytucją?   Dershowitz   2023-03-14
Dziecięca choroba lewicowości   Koraszewski   2023-03-10
Lista rzeczy, których NIE zobaczymy i NIE usłyszymy od rządu i mediów USA po zamordowaniu obywatela amerykańskiego w Judei     2023-03-07
Chiny przekraczają “czerwoną linię” pomagając Rosji w wysiłkach wojennych   Bergman   2023-03-03
Katastrofa demokracji, czy katastrofa w demokracji   Koraszewski   2023-03-02
Republika Strachu: 20 lat później   Teheri   2023-03-01
Empatia i wrażliwość sztucznej inteligencji   Krauss   2023-02-28
“Przebudzona” Ameryka — oglądana przez uciekinierkę z Korei Północnej   Bawer   2023-02-27
Rajd IDF na Nablus to kolejny gwóźdź do trumny Autonomii Palestyńskiej   Toameh   2023-02-24
Ukraina: niezamierzone konsekwencje   Taheri   2023-02-23
Gdzie, u licha, była „Palestyna”?   Collier   2023-02-23
Wojna zastępcza Europy przeciwko Izraelowi. Jak UE ignoruje zbrodnie Hamasu   Tawil   2023-02-22
UE walczy z dezinformacją. Ale nie antyizraelską dezinformacją     2023-02-20
Szczęśliwy święty Jerzy   Koraszewski   2023-02-19
Trzęsienia ziemi przynoszą śmierć. Ale także życie   Jacoby   2023-02-18
CIA Burnsa wznawia wojnę z Izraelem   Bard   2023-02-18
„Global Getaway”: nadmiar pustych obietnic ze strony UE?   Bergman   2023-02-17
UNRWA jest problemem a nie rozwiązaniem   Tawil   2023-02-16
Syria: Wojna, która nie ma końca    Taheri   2023-02-16
Dialog ze sztucznym inteligentem   Koraszewski   2023-02-15
Chiny i Rosja pogłębiają więzi   Bergman   2023-02-11
Iran: Wyprzedaż klejnotów rodzinnych, by kupić lojalność   Taheri   2023-02-09
Zagrożeni Asyryjczycy i język Jezusa potrzebują międzynarodowego wsparcia   Bulut   2023-02-08
Palestyńczycy naprawdę zasługują na współczucie   Koraszewski   2023-02-07
„Imam Pokoju” wzywa Arabów, muzułmanów do zaakceptowania Izraela     2023-02-07
Unia Europejska w sprawie praw człowieka w Iranie: najpierw biznes   Rafizadeh   2023-02-01
Państwa arabskie wysyłają miliardy na amerykańskie uniwersytety     2023-01-29
Naród ofiar jest skazany na porażkę   Greenfield   2023-01-28
Dlaczego należy zakazać flagi OWP i Konfederacji?   Flatow   2023-01-27
Komu na rękę z niewidzialną ręką?   Koraszewski   2023-01-27
UE i administracja Bidena wciąż ugłaskują i nagradzają mułłów Iranu   Rafizadeh   2023-01-24
Żyjemy w ciekawych czasach   Koraszewski   2023-01-24
Wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Tawil   2023-01-19
Czy istnieje środek prawny na kłamstwa George'a Santosa?   Dershowitz   2023-01-19
Wieczny dyktator i brakujący pokój: historia Mahmuda Abbasa   Eid   2023-01-19
Orwellowska obsesja „New York Timesa” na punkcie Izraela   Chesler   2023-01-18
Palestyna: Perwersyjny – i wprawiający w osłupienie - paradoks   Sherman   2023-01-17
Kolejna faza ewolucji państwucha   Koraszewski   2023-01-17
Najważniejsze niepisane prawo na Zachodzie: nie drażnij irracjonalnych, ekstremistycznych muzułmanów     2023-01-13
Głupota ujawnia się w działaniu, część 3: ignorowanie porażek   Bard   2023-01-11
Nie ma chleba bez wolności?   Koraszewski   2023-01-11
Europa na łasce Kataru?   Godefridi   2023-01-10
Turecki “postęp”: Sześcioletnią dziewczynkę wydał za mąż jej ojciec, znany szejk   Bekdil   2023-01-06
Antysemityzm ludzi łagodnych i dobrych - raz jeszcze   Koraszewski   2023-01-06
Dzisiejsza Rosja i “Długi Telegram”   Koraszewski   2023-01-05
Zapomniane przemówienie Jasera Arafata   Shaw   2023-01-04
Znaczenie wielkiego exodusu Mizrahi   Julius   2023-01-03
Profesor Matczak i hollywoodzka puma   Koraszewski   2023-01-02
Śmieć chrześcijaństwa w Betlejem   Ibrahim   2022-12-31
Ukraina: przepis na ugłaskanie zbrodniarza   Taheri   2022-12-31
Przesłanie Zełenskiego w mundurze polowym   Jacoby   2022-12-29
Konserwatyzm w dobie populistycznej rewolty   Winegard   2022-12-23
Europa budzi się i dostrzega korupcję w organizacjach pozarządowych   Steinberg   2022-12-22
W Iranie i Chinach protestujący domagają się wolności. Gdzie jest przywódca wolnego świata?   Jacoby   2022-12-22
Niemiecki kanclerz obawia się zimnej wojny   Koraszewski   2022-12-21
Niemieckie spojrzenie na globalne perspektywy   Taheri   2022-12-20
Historia medialnej intifady przeciwko Izraelowi   Chesler   2022-12-20
Mułłowie Iranu: kiedy zbudzi się Unia Europejska?   Rafizadeh   2022-12-15
Turcja i Izrael: otwarcia i ponowne zamknięcia   Bekdil   2022-12-15
Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców   Grzegorz Lindenberg   2022-12-13
Długi cień zimnej wojny   Koraszewski   2022-12-12
Głupota ujawnia się w działaniu   Bard   2022-12-12
Kolonializm i Żydzi, ofiary czy kolaboranci?   Julius   2022-12-11
Zniekształcona pamięć wojny koreańskiej   Shankar   2022-12-09
Czy Izrael powinien bojkotować palestyńskich Arabów?   Amos   2022-12-08
Komu wierzymy i dlaczego tak niechętnie?   Koraszewski   2022-12-07
Kolejne medialne wymówki dla Palestyńczyków i ich terroru   Bard   2022-12-07
Dwoje ludzi przekraczających rzeczywistość we wnętrzu jednego katalońskiego domu   Zbierski   2022-12-02
“New York Times” i jego współpracownicy   Fitzgerald   2022-12-02
Niewinne zdumienie pewnego socjologa   Koraszewski   2022-12-01
Wyjście ze stalinowskiego zimna   Ashenden   2022-11-29
Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk