Prawda

Środa, 7 czerwca 2023 - 18:42

« Poprzedni Następny »


Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena


Jonathan S. Tobin 2021-12-07


Wydane przez Bidena ograniczenia podróży do i z Afryki dowodzą, że Demokraci są hipokrytami winnymi robienia tego, o czym twierdzili że jest złe, kiedy robił to Donald Trump.  

Czy nowe ograniczenia podróży z Afryki do Stanów Zjednoczonych ochronią Amerykanów przed wariantem omikron wirusa COVID-19? Tego jeszcze nie wiadomo, choć rozsądni ludzie mogą martwić się bardziej tym, że dalsze straszenie może napędzać panikę.


Jedna rzecz jest jednak pewna, to że ci sami ludzie, którzy dziś chwalą decyzję Bidena o ograniczeniu podróży z terenów, gdzie odkryto ten nowy szczep, śpiewali na zupełnie inną nutę, kiedy tę samą taktykę stosował były prezydent, Donald Trump. Zapytana w poniedziałek bezpośrednio, czy Biden jest hipokrytą, skoro krytykował kroki, jakie teraz sam podejmuje, sekretarka prasowa Białego Domu, Jen Psaki, odpowiedziała twierdzeniem, które można wyłącznie nazwać bezwstydnym kłamstwem.


Psaki twierdziła, że Biden “nie był krytyczny wobec ograniczeń podróży – sami je zastosowaliśmy”. Powiedziała, że słowa Bidena, kiedy był kandydatem na prezydenta, iż zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, był jedynie krytykowaniem tweetu i że Biden konsultował się z naukowcami, a Trump tego nie robił. Te twierdzenia są fałszywe.

 

Biden: Zakaz podróży Trumpa jest rasistowski


Przez ograniczenie podróży z Południowej Afryki, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesoto, Eswatini (Suazi), Mozambiku i Malawi, prezydent Biden idzie w ślady Trumpa.

 

Trump narzucił ograniczenia na podróże z Chin 31 stycznia 2020 roku. Tego samego dnia Trump przedłużył wcześniejsze ograniczenia podróży na kraje, które oceniano jako siedliska terroryzmu, co Demokraci nazwali „zakazem antymuzułmańskim” chociaż nie dotyczyły większości krajów, w których jest większość muzułmańska. 

 

Mówiąc i tweetując w dzień po decyzjach Trumpa, Biden powiedział, że przez zatrzymanie podróży z Chin oraz Erytrei, Kirgistanu, Mianmy, Nigerii, Sudanu i Tanzanii (z których cztery są w Afryce) Trump umniejszał “USA w oczach świata przez rozszerzenie zakazu podróży”. „Ten nowy ‘afrykański zakaz’ jest zaplanowany tak, by utrudnić czarnym i brązowym ludziom na imigrację do Stanów Zjednoczonych. To jest haniebne i nie możemy pozwolić, by mu się to udało” – kontynuował Biden.

 

W oczach Demokratów i wiernej, oklaskującej ich części mediów starania Trumpa o powstrzymanie szerzenia się choroby były spowodowane wyłącznie tym, co nazywali ksenofobią byłego prezydenta. Później, kiedy w swojej uwieńczonej powodzeniem kampanii Biden twierdził, że starania Trumpa, by powstrzymać szerzenie się wirusa, były nieudolne i że on dostarczy lepszego, opartego na nauce przywództwa, szydził także z tych zakazów podróży jako z przedłużenia obsesji Trumpa z budowaniem murów i uznawał za kolejny dowód rzekomego rasizmu Trumpa.

 

Także Biden stosuje zakaz podróży


Skok o półtora roku i teraz jest oczywiste dla wszystkich, że mimo wszystkich słów o nauce i kompetencji Biden nie radzi sobie lepiej z pandemią niż Trump. Mówi o szczepionkach jako jedynej odpowiedzi na chorobę, ale nigdy nie mówi o zasługach swojego poprzednika w tym, że szczepionki stworzono w rekordowym czasie, mimo sceptycyzmu, jaki okazywał Biden i inni Demokraci – nie tylko co do szans powodzenia, ale także skuteczności jakiegokolwiek lekarstwa stworzonego za czasów Trumpa.

 

Co jeszcze gorsze, liczba zgonów z powodu COVID-19 w 2021 roku przekroczyła obecnie liczbę wszystkich zmarłych z powodu tego wirusa w 2020 roku, kiedy Trump był prezydentem. Obwinianie Bidena za te zgony może być równie niesprawiedliwe, jak było jego bałamutne twierdzenie, że żniwo śmierci w 2020 roku jest bezpośrednią winą Trumpa. Jest jednak równie oczywiste, że jeśli oceniać politykę Bidena w sprawie zarówno podróży, jak obowiązku szczepień według standardów, jakie on sam stosował do Trumpa, obecny prezydent byłby winien nie tylko niekompetencji, ale także rasizmu.  

 

Apologeci Bidena, jak ci, którzy piszą w “Washington Post”, twierdzą, że krytyka Bidena zakazu podróży przez Trumpa dotyczyła bardziej tonu jego retoryki niż czegokolwiek innego, choć nawet osoba odpowiedzialna za “sprawdzanie faktów” tejże gazety przyznaje, że dowody na ten rodzaj obrony są w najlepszym wypadku chwiejne.

 

Jeśli jednak starania Trumpa o hamowanie terroryzmu i szerzenia się COVID-19 nieproporcjonalnie dotykały muzułmanów, a potem Afrykanów, to samo można powiedzieć o staraniach Bidena, które są skierowane wyłącznie na Afrykanów. Najwyraźniej tak uważają Afrykanie. Lewicowe media jednak, które regularnie i systematycznie określały politykę Trumpa jako z natury rasistowską, nie uważają za taką polityki Bidena. Widocznie nagle odkryli, że ta sama polityka jest koszerna, kiedy stosuje ją administracja Demokratów.

 

Nakazy szczepień wprowadzone przez Demokratów także dyskryminują czarnych ludzi


Już widzieliśmy, że nakazy szczepień przyjęte przez Bidena i różne stany i miasta pod rządami Demokratów dały wyniki, które pokazują, według wszelkich sensownych definicji,  zasadniczo odmienny wpływ na czarnych Amerykanów. Nie trzeba budować teoretycznych scenariuszy, by zrozumieć, że kiedy – jak w Nowym Jorku – niezaszczepieni mają zakaz wstępu do restauracji, teatrów i na stadiony, oznacza to ustanowienie nowego Jim Crow, które dotyka czarnych bardziej niż białych. To samo dotyczy tych, którzy stoją przed zwolnieniem z pracy z powodu starań federalnego rządu o wprowadzenie obowiązku szczepień tak w prywatnym, jak publicznym sektorze.  

 

Jest możliwe, że Biden, podobnie jak inni światowi przywódcy, reaguje zbyt mocno na ten nowy wariant. Po 21 miesiącach rządowej polityki ostrożności w sprawie COVID-19, sceptycyzm jest uzasadniony. Wiemy jednak, że ataki na Trumpa w tych kwestiach były wyłącznie partyjną propagandą i nie miały nic wspólnego z autentyczną troską o dyskryminację.  


Biden i jego zwolennicy są co najmniej hipokrytami. Jednak ich gotowość do zastosowania posunięć, które uderzają w czarnych Amerykanów i innych, niezaszczepionych z mniejszości – przy równoczesnym głoszeniu nieuzasadnionych twierdzeń, że niezaszczepieni Republikanie i zwolennicy Trumpa są przyczyną, że wirus nadal istnieje – oznacza, że jeśli ktokolwiek jest winny posunięć, które nieproporcjonalnie uderzają w czarnych ludzi, to jest to Biden, a nie jego poprzednik.


If Trump’s Travel Bans Were Racist, Then So Are Biden’s

The Federalist, 30 listopada 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaJonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Amerykanin w Moskwie   Bawer   2023-06-07
Saudyjczycy wyłaniają się jako nowe mocarstwo Bliskiego Wschodu     2023-06-06
Czy modne bzdury przestaną być modne?   Koraszewski   2023-06-05
Amerykańska Narodowa Strategia Przeciwdziałania Antysemityzmowi jest porażką, zanim rozpoczęła działalność     2023-06-03
Głupota i podłość w służbie walki o władzę   Koraszewski   2023-06-02
Nowe media i stare problemy z dialogiem   Koraszewski   2023-05-30
Turcja: Co powiedziałby ojciec?   Taheri   2023-05-30
Wybory w Turcji: nacjonalistyczna polityka tożsamości wygrywa mimo nędzy   Bekdil   2023-05-27
Ekstremiści już planują wykorzystanie AI   Stalinsky   2023-05-23
Wywiad rzeka o seksie   Koraszewski   2023-05-22
Iran: Zastąpienie Chomeiniego Clintonem   Taheri   2023-05-20
Krytyka nazbyt zatroskanego rozumu   Koraszewski   2023-05-19
Dwaj reformatorzy, dwa bardzo różne światy   Fernandez   2023-05-17
Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się  na kompromis     2023-05-15
Problem niedoborów wody na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej   Raphaeli   2023-05-15
Dziewczyna z Krochmalnej, która nie została Jentł   Walter   2023-05-10
Co dalej w sprawie uczciwości sztucznej inteligencji?   Koraszewski   2023-05-09
Wiek XXI – wojna przeciw kobietom i zanikanie rodzaju żeńskiego   Chesler   2023-05-08
Systematyczne zaciemnianie uprzedzeń rasowych   Rubinstein   2023-05-05
Absurd goni absurd   Koraszewski   2023-05-04
Świat w krzywych zwierciadłach   Koraszewski   2023-05-02
Dwadzieścia lat po obaleniu Saddama przez Amerykę Irakijczycy są pod butem islamistycznego Iranu   Abdul-Hussain   2023-04-29
Sprawy, które wzbudzają niepokój   Hirsi Ali   2023-04-28
Turcja: Porzuceni iraccy i syryjscy chrześcijanie   Bulut   2023-04-27
Urzędnik państwowy stanął w obronie praw związanych z płcią i drogo za to zapłacił   Kay   2023-04-20
Wycofanie się z Afganistanu było jednym chaosem. Dlaczego Biden udaje, że tak nie było?   Jacoby   2023-04-19
Islamskie dyktatury próbują kupić agencje ONZ   Meotti   2023-04-17
Czy moralność jest zapisana w genach?   Koraszewski   2023-04-13
Francja: “Krajobraz ruin”   Milliere   2023-04-11
„Biedni” Palestyńczycy nie są tacy biedni   Fitzgerald   2023-04-07
Hipokryzja brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka wobec Izraela i terroru   Flatow   2023-04-06
Serce i umysł: Ćwierć wieku MEMRI   i Alberto M. Fernandez   2023-04-04
Żart niech się żartem odciska, a przed fejkami uczmy bronić się za młodu   Koraszewski   2023-04-01
Obrona obiektywnego dziennikarstwa   Jacoby   2023-03-31
Co myślą Palestyńczycy?   Hirsch   2023-03-30
Słowa nie mają znaczenia. Mamy władzę nad słowami, a nie odwrotnie.   Krauss   2023-03-29
Dziennikarze czczą Rogeta i porzucają obiektywizm   Bard   2023-03-29
Progresiści zwrócili Demokratów przeciwko Izraelowi   Tobin   2023-03-28
Roger Waters twierdzi, że odmawia się mu „wolności słowa”, obiecuje pozwać niemieckie miasta   Fitzgerald   2023-03-26
Dylematy demokraty, chochoła i warchoła   Koraszewski   2023-03-25
Czy niemowlęta nadal wygrywają wojny?   Taheri   2023-03-24
France24 zawiesza dziennikarzy za antysemityzm   Wójcik   2023-03-22
Nie każda solidarność budzi podziw i uznanie   Koraszewski   2023-03-20
Protesty i Zasada Pani Frearson   Collins   2023-03-19
Amerykańscy profesorowie przemawiają na konferencji terrorystów   Flatow   2023-03-18
Pornografia protestu. Szukanie przyjemności w szlachetności buntu   Leibovitz   2023-03-18
Pożegnać świętości, wrócić do zasad   Koraszewski   2023-03-17
Mordercza obsesja UE na punkcie Izraela   Tawil   2023-03-17
Czy modlitwa w szkole jest zgodna z Konstytucją?   Dershowitz   2023-03-14
Dziecięca choroba lewicowości   Koraszewski   2023-03-10
Lista rzeczy, których NIE zobaczymy i NIE usłyszymy od rządu i mediów USA po zamordowaniu obywatela amerykańskiego w Judei     2023-03-07
Chiny przekraczają “czerwoną linię” pomagając Rosji w wysiłkach wojennych   Bergman   2023-03-03
Katastrofa demokracji, czy katastrofa w demokracji   Koraszewski   2023-03-02
Republika Strachu: 20 lat później   Teheri   2023-03-01
Empatia i wrażliwość sztucznej inteligencji   Krauss   2023-02-28
“Przebudzona” Ameryka — oglądana przez uciekinierkę z Korei Północnej   Bawer   2023-02-27
Rajd IDF na Nablus to kolejny gwóźdź do trumny Autonomii Palestyńskiej   Toameh   2023-02-24
Ukraina: niezamierzone konsekwencje   Taheri   2023-02-23
Gdzie, u licha, była „Palestyna”?   Collier   2023-02-23
Wojna zastępcza Europy przeciwko Izraelowi. Jak UE ignoruje zbrodnie Hamasu   Tawil   2023-02-22
UE walczy z dezinformacją. Ale nie antyizraelską dezinformacją     2023-02-20
Szczęśliwy święty Jerzy   Koraszewski   2023-02-19
Trzęsienia ziemi przynoszą śmierć. Ale także życie   Jacoby   2023-02-18
CIA Burnsa wznawia wojnę z Izraelem   Bard   2023-02-18
„Global Getaway”: nadmiar pustych obietnic ze strony UE?   Bergman   2023-02-17
UNRWA jest problemem a nie rozwiązaniem   Tawil   2023-02-16
Syria: Wojna, która nie ma końca    Taheri   2023-02-16
Dialog ze sztucznym inteligentem   Koraszewski   2023-02-15
Chiny i Rosja pogłębiają więzi   Bergman   2023-02-11
Iran: Wyprzedaż klejnotów rodzinnych, by kupić lojalność   Taheri   2023-02-09
Zagrożeni Asyryjczycy i język Jezusa potrzebują międzynarodowego wsparcia   Bulut   2023-02-08
Palestyńczycy naprawdę zasługują na współczucie   Koraszewski   2023-02-07
„Imam Pokoju” wzywa Arabów, muzułmanów do zaakceptowania Izraela     2023-02-07
Unia Europejska w sprawie praw człowieka w Iranie: najpierw biznes   Rafizadeh   2023-02-01
Państwa arabskie wysyłają miliardy na amerykańskie uniwersytety     2023-01-29
Naród ofiar jest skazany na porażkę   Greenfield   2023-01-28
Dlaczego należy zakazać flagi OWP i Konfederacji?   Flatow   2023-01-27
Komu na rękę z niewidzialną ręką?   Koraszewski   2023-01-27
UE i administracja Bidena wciąż ugłaskują i nagradzają mułłów Iranu   Rafizadeh   2023-01-24
Żyjemy w ciekawych czasach   Koraszewski   2023-01-24
Wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Tawil   2023-01-19
Czy istnieje środek prawny na kłamstwa George'a Santosa?   Dershowitz   2023-01-19
Wieczny dyktator i brakujący pokój: historia Mahmuda Abbasa   Eid   2023-01-19
Orwellowska obsesja „New York Timesa” na punkcie Izraela   Chesler   2023-01-18
Palestyna: Perwersyjny – i wprawiający w osłupienie - paradoks   Sherman   2023-01-17
Kolejna faza ewolucji państwucha   Koraszewski   2023-01-17
Najważniejsze niepisane prawo na Zachodzie: nie drażnij irracjonalnych, ekstremistycznych muzułmanów     2023-01-13
Głupota ujawnia się w działaniu, część 3: ignorowanie porażek   Bard   2023-01-11
Nie ma chleba bez wolności?   Koraszewski   2023-01-11
Europa na łasce Kataru?   Godefridi   2023-01-10
Turecki “postęp”: Sześcioletnią dziewczynkę wydał za mąż jej ojciec, znany szejk   Bekdil   2023-01-06
Antysemityzm ludzi łagodnych i dobrych - raz jeszcze   Koraszewski   2023-01-06
Dzisiejsza Rosja i “Długi Telegram”   Koraszewski   2023-01-05
Zapomniane przemówienie Jasera Arafata   Shaw   2023-01-04
Znaczenie wielkiego exodusu Mizrahi   Julius   2023-01-03
Profesor Matczak i hollywoodzka puma   Koraszewski   2023-01-02
Śmieć chrześcijaństwa w Betlejem   Ibrahim   2022-12-31
Ukraina: przepis na ugłaskanie zbrodniarza   Taheri   2022-12-31
Przesłanie Zełenskiego w mundurze polowym   Jacoby   2022-12-29
Konserwatyzm w dobie populistycznej rewolty   Winegard   2022-12-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk