Prawda

Wtorek, 29 listopada 2022 - 02:55

« Poprzedni Następny »


Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?


Raymond Ibrahim 2022-06-03

W Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia 2019 roku muzułmańscy terroryści dokonali zamachów bombowych na trzy kościoły i trzy hotele na Sri Lance; zginęło 359 osób, a ponad 500 zostało rannych. Na zdjęciu: kościół św. Sebastiana w Negombo na Sri Lance, 21 kwietnia 2019 roku po zamachu bombowym.
W Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia 2019 roku muzułmańscy terroryści dokonali zamachów bombowych na trzy kościoły i trzy hotele na Sri Lance; zginęło 359 osób, a ponad 500 zostało rannych. Na zdjęciu: kościół św. Sebastiana w Negombo na Sri Lance, 21 kwietnia 2019 roku po zamachu bombowym.

Organizacja Narodów Zjednoczonych niedawno nazwała 15 marca „międzynarodowym dniem walki z islamofobią”. Ta data została wybrana z powodu jednego z najgorszych zamachów terrorystycznych na muzułmanów: 15 marca 2019 roku uzbrojony Australijczyk, Brenton Tarrant, wszedł do dwóch meczetów w Nowej Zelandii i otworzył ogień do nieuzbrojonych i bezbronnych wyznawców muzułmańskich; 51 zginęło, a 40 zostało rannych.


Ten incydent nie tylko został powszechnie potępiony na całym Zachodzie – i słusznie. Doprowadziło to również do wyróżnienia przez ONZ islamu jako wyznania wymagającego specjalnej ochrony.


Ta reakcja nasuwa jednak ważne pytanie: jeśli wystarczy jeden niemuzułmański atak na meczet, aby ONZ ustanowiła specjalny dzień dla islamu, co z niezliczonymi, często gorszymi, muzułmańskimi zamachami na niemuzułmańskie miejsca kultu? Dlaczego nie wywołały podobnej reakcji ze strony ONZ?


Rozważmy niektóre z morderczych muzułmańskich zamachów na kościoły chrześcijańskie – wiele, aby podkreślić wrogość religijną, miały miejsce właśnie w Wielkanoc lub Boże Narodzenie – w ostatnich latach:

 • Sri Lanka (21 kwietnia 2019): Niedziela Wielkanocna, muzułmańscy terroryści wysadzili bomby w trzech kościołach i trzech hotelach; zginęło 359 osób, a ponad 500 zostało rannych.
 • Nigeria (20 kwietnia 2014): Niedziela Wielkanocna, islamscy terroryści podpalili przepełniony kościół; 150 osób zginęło.
 • Pakistan (27 marca 2016): Po nabożeństwie w Niedzielę Wielkanocną islamscy terroryści wysadzili bomby w parku, w którym gromadzili się chrześcijanie; zginęło ponad 70 chrześcijan — głównie kobiety i dzieci. „Na ścianach naszego domu były kawałki ludzkiego ciała” – wspomina świadek .
 • Irak (31 października 2011): Islamscy terroryści zaatakowali kościół w Bagdadzie podczas nabożeństwa i na oślep otworzyli ogień, po czym zdetonowali swoje kamizelki samobójcze. Prawie 60 chrześcijan — w tym kobiety, dzieci i niemowlęta — zostało zabitych (drastyczne zdjęcia następstw tutaj).
 • Nigeria (8 kwietnia 2012): Niedziela Wielkanocna, materiały wybuchowe podłożone przez muzułmanów zdetonowane w pobliżu dwóch zatłoczonych kościołów; ponad 50 osób zginęło, liczba rannych jest nieznana.
 • Egipt (9 kwietnia 2017): Niedziela Palmowa, muzułmanie wysadzili bomby w dwóch zatłoczonych kościołach; co najmniej 45 osób zginęło, ponad 100 zostało rannych.
 • Nigeria (25 grudnia 2011): Podczas nabożeństw w Boże Narodzenie muzułmańscy terroryści strzelali i detonowali bomby w trzech kościołach; 37 osób zginęło, a 57 zostało rannych.
 • Egipt (11 grudnia 2016 r.): Islamski samobójczy zamach bombowy na dwa kościoły spowodował śmierć 29 osób i 47 rannych (drastyczne obrazy następstw tutaj ).
 • Indonezja (13 maja 2018): Muzułmanie dokonali zamachów bombowych na trzy kościoły; 13 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych.
 • Egipt (1 stycznia 2011): muzułmańscy terroryści dokonali zamachu bombowego w kościele w Aleksandrii podczas mszy noworocznej; co najmniej 21 chrześcijan zostało zabitych. Według naocznych świadków „części ciała były porozrzucane po całej ulicy” i „wniesiono je do kościoła po tym, jak niektórzy muzułmanie zaczęli po nich deptać i wykrzykiwać slogany dżihadystyczne”, takie jak „Allahu Akbar!”
 • Filipiny (27 stycznia 2019): Muzułmańscy terroryści detonowali bombę w katedrze; co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych.
 • Indonezja (24 grudnia 2000): Podczas nabożeństw wigilijnych muzułmańscy terroryści dokonali zamachów bombowych na kilka kościołów; 18 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych.
 • Pakistan (15 marca 2015): muzułmańscy zamachowcy-samobójcy zabili co najmniej 14 chrześcijan w zamachach na dwa kościoły.
 • Niemcy (19 grudnia 2016 r.): W pobliżu Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma w Berlinie muzułmanin wjechał ciężarówką na jarmark bożonarodzeniowy; 13 osób zginęło, a 55 zostało rannych.
 • Egipt (29 grudnia 2017): Muzułmanie zaczęli strzelaninę w kościele w Kairze; zginęło dziewięć osób.
 • Egipt (6 stycznia 2010): Po mszy wigilijnej (według kalendarza prawosławnego) muzułmanie zastrzelili sześciu chrześcijan wychodzących z kościoła.
 • Rosja (18 lutego 2018): Muzułmanin niosący nóż i dwulufową strzelbę wszedł do kościoła i otworzył ogień; pięć osób — wszystkie kobiety — zginęło, a co najmniej pięć zostało rannych.
 • Francja (26 lipca 2016): Muzułmanie weszli do kościoła i poderżnęli gardło księdzu, 84-letniemu ks. Jacquesa Hamela, i wzięli cztery zakonnice jako zakładniczki, dopóki władze francuskie nie zastrzeliły terrorystów.

Należy zauważyć, że powyższa lista nie jest wyczerpująca; było wiele podobnych zamachów na kościoły — w samym Egipcie, tutajtutajtutajtutajtutaj i tutaj. Ponieważ jednak nie było ofiar śmiertelnych lub było ich niewiele, nie były one relacjonowane w prasie zachodniej, jeśli w ogóle ktokolwiek o nich wspomniał.


Ignorowanie zamachów dotyczy szczególnie tych odległych – i najwyraźniej w opinii zachodnich mediów – „nieistotnych” regionów, takich jak Nigeria, gdzie teren jest codziennie „oczyszczany” z chrześcijan w dokonywanym przez muzułmanów ludobójstwie. Tak więc, po odnotowaniu, że muzułmanie zabili 60 000 chrześcijan tylko w latach 2009-2021, raport z sierpnia 2021 roku stwierdza, że w tym samym czasie muzułmanie zniszczyli lub podpalili również 17 500 kościołów i 2000 chrześcijańskich szkół. Ile nieudokumentowanych dusz zginęło w tych w dużej mierze niezgłaszanych zamachach terrorystycznych?


Powyższa lista morderczych zamachów na kościoły nie obejmuje żadnego z wielu “nieudanych” zamachów, na przykład zamachu na kościół podczas nabożeństwa w Niedzielę Palmową 28 marca 2021 roku, w którym zginęli tylko zamachowcy-samobójcy — muzułmanin i jego ciężarna żona.


Tylko w tych morderczych zamachach na kościoły muzułmanie zmasakrowali setki chrześcijan, nie wliczając nawet tysięcy chrześcijan i innych ludzi Zachodu zmasakrowanych w zamachach innych niż na kościoły, w tym 11 wrześnialondyńskie ataki na system transportu z 7.07.2005, paryski Charlie Hebdo i zamach na teatr Bataclan, zamach w Las Ramblas w Barcelonie, zamach w Nicei 14 lipca, zamach na żydowską szkołę w Tuluzie, na Zimowy Rynek w Berlinie i zamach terrorystyczny w Kopenhadze, żeby wymienić tylko kilka.


Stąd pytanie: jeśli jeden niemuzułmański zamach na meczet, w którym zginęło 51 muzułmanów, wystarczył, by ONZ ustanowiła „międzynarodowy dzień walki z islamofobią”, dlaczego tak wiele muzułmańskich zamachów na kościoły chrześcijańskich, które kosztowały tak wiele istnień, nie wystarczyły, by ONZ ustanowiła „międzynarodowy dzień walki z chrystianofobią”?


Innymi słowy, dlaczego jeden niezwykle naganny, ale wyjątkowy incydent, w którym człowiek z Zachodu zabija 51 muzułmanów, ma o wiele większe znaczenie dla ONZ niż niezliczone przypadki, w których muzułmanie zabijają niezliczoną liczbę chrześcijan?


Gdyby ONZ kiedykolwiek została przyparta do muru i zmuszona do wyjaśnienia tej rozbieżności, bez wątpienia powiedziałaby, że – jakkolwiek niefortunne mogą być wszystkie te zamachy na kościoły i inne miejsca – nie ujawniają one wzorca, tak jak robi to „islamofobia”; że wszystkie zamachy na kościoły są produktem ubocznym terroryzmu (który podobno w żaden sposób nie jest związany z islamem) napędzanego ekonomią, sporami terytorialnymi i nierównością, jednym słowem „zażaleniami”. Napraw te doczesne problemy, a ataki na kościoły ustaną.


W rzeczywistości wydaje się, że jest dokładnie odwrotnie: podczas gdy zamach na meczet w Nowej Zelandii był rzeczywiście aberracją – o czym świadczy fakt, że był tylko jeden taki zamach – ataki muzułmanów na kościoły są niezwykle powszechne, nie tylko teraz, ale w całej historii. W Turcji, na przykład, można zobaczyć, co stało się z wielkim chrześcijańskim Cesarstwem Bizantyńskim po pierwszym najeździe Arabów w VII wieku, kiedy Konstantynopol został podbity przez sułtana Mehmeda II w 1453 roku, i po ludobójstwie na początku XX wieku Ormian, Asyryjczyków i Greków Pontyjskich.


Jak można zobaczyć tutaj, w dzisiejszym świecie muzułmańskim, a coraz częściej również na Zachodzie, rzadko mija miesiąc bez kilku zamachów lub nękania kościołów. Chociaż niektóre z nich na szczęście nie były śmiertelne, wszystkie podkreślają wrogość islamu do kościołów i, jak się wydaje, do jakiejkolwiek struktury religijnej lub symbolu, który nie jest częścią islamu.


Wyraźnie widać, że ci, którzy terroryzują kościoły, często niewiele mają ze sobą wspólnego: pochodzą z bardzo różnych narodów (Nigeria, Irak, Filipiny itd.), są różnych ras, mówią różnymi językami i żyją w różnych warunkach społeczno-ekonomicznych. Jedyną rzeczą, którą mają wspólną — jedyną rzeczą, która, jak się wydaje, prowadzi ich do atakowania kościołów i mordowania chrześcijan — wydaje się być ich religia.


Innymi słowy, ataki muzułmańskie na kościoły wydają się mieć źródło ideologiczne, są systemowe, a zatem stanowią rzeczywisty, ciągły problem, który społeczność międzynarodowa musi pokazać i zaradzić im.


Jednak ONZ chciałaby, abyśmy zignorowali i zmietli pod dywan wszystkie te trwające masakry wiernych kościoła chrześcijańskiego jako niefortunne produkty uboczne niewłaściwie umieszczonych „pretensji muzułmańskich” – i zamiast tego skupili się na jednym odosobnionym, choć niewątpliwie przerażającym, incydencie.


Dla ONZ ewidentnie jeden incydent stanowi „wzorzec” — taki, który pilnie potrzebuje rozpoznania i reakcji. Odpowiedzią jest uciszenie, zignorowanie atakowanie wszystkich, którzy ujawniają mocno udokumentowany prawdziwy wzorzec nadużyć i przemocy wobec nie-muzułmanów – a po to właśnie jest „walka z islamofobią”.


Why, for the UN, Is One Mosque Massacre So Much Worse than Countless Church Masssacres?

Gatestone Institute, 30 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Raymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).

 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. To samo prawo dla każdego Marek Eyal 2022-06-03


Notatki

Znalezionych 2265 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01
Nadzieja w pesymizmie i rozsądku   Koraszewski   2022-10-31
Inna definicja antysemityzmu     2022-10-30
Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu   Taheri   2022-10-29
Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów   Ibrahim   2022-10-26
Opowieści byłego premiera kraju wielkości znaczka pocztowego   Koraszewski   2022-10-25
Odsłonić prawdziwe poglądy antysemitki   Kirchick   2022-10-22
Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek   Rafizadeh   2022-10-21
Błąd „jeśli-to” powraca z pełną mocą z okazji umowy o granicy morskiej z Libanem     2022-10-14
Nowa bajka na zimę: “Europa jest ofiarą Amerykanów”   Godefridi   2022-10-12
Pan się myli, Panie Konstanty   Koraszewski   2022-10-12
Także dzisiaj niewolnictwo jest ogólnoświatową plagą   Jacoby   2022-10-11
FAIR – Fairness & Accuracy In Reporting – pokazuje skrajny brak szacunku wobec izraelskich Arabów     2022-10-09
Szef administracji Rady Praw Człowieka ONZ systematycznie naruszał zasady ONZ, ujawniają wycieki e-maili     2022-10-08
Czy Ilhan Omar lub Linda Sarsour dobrowolnie zdjęły hidżab w solidarności z irańskimi kobietami?   Chesler   2022-10-07
Rashida Tlaib, Jaskinia Lwa i wszechobecność nienawiści do Żydów ponad politycznymi podziałami (plus komiks)     2022-10-05
Dalekosiężne skutki śmierci Mahsy Amini   Mahmoud   2022-10-05
Jak USA roztrwoniły swoje strategiczne minerały   Bergman   2022-10-04
Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk