Prawda

Piątek, 7 maja 2021 - 12:17

« Poprzedni Następny »


Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael


David Collier 2020-11-21

Gdyby Algieria zgłosiła rezolucję deklarującą, że ziemia jest płaska i że to Izrael ją spłaszczył, zostałaby przyjęta w głosowaniu stosunkiem głosów 164 do 13 przy 26 głosach wstrzymujących się – Abba Eban.
Gdyby Algieria zgłosiła rezolucję deklarującą, że ziemia jest płaska i że to Izrael ją spłaszczył, zostałaby przyjęta w głosowaniu stosunkiem głosów 164 do 13 przy 26 głosach wstrzymujących się – Abba Eban.

Konserwatywny rząd ma większość liczącą 80 posłów. To znaczy, że po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat mamy rząd z przestrzenią na manewry. Oznaki były dobre. Boris Johnson ośmieszał ruch BDS i Partia Konserwatywna publicznie i głośno mówiła o antyizraelskim skrzywieniu na międzynarodowych forach, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych. W czerwcu 2018 roku Borys zaatakował Radę Praw Człowieka ONZ, nazywając permanentny, antyizraelski punkt ich programu „nieproporcjonalnym i szkodliwym”, i obiecał głosować przeciwko tym rezolucjom, jeśli będą kontynuowane.

Kiedy jednak Konserwatywny rząd stanął przed rzeczywistym testem – i poszedł razem z łajdackim tłumem.


Nagonka Organizacji Narodów Zjednoczonych na Izrael


W Organizacji Narodów Zjednoczonych odbywa się obecnie 75. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na porządku dnia są dwadzieścia cztery rezolucje. Niewiarygodne, siedemnaście z nich atakuje Izrael. Oglądając stan świata każdy człowiek o zdrowych zmysłach musi się zastanawiać, jak to jest możliwe, że Izrael zasługuje na niemal 75% czasu ONZ.  


Ta nieproporcjonalna, chora obsesja, o której mówił Boris Johnson w sprawie Rady Praw Człowieka ONZ, panuje także na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Co roku, niezawodnie. Najgorsi despoci świata przedstawiają niekończącą się listę antyizraelskich rezolucji.


Konserwatywny rząd staje po stronie despotów


Konserwatyści są u władzy od ponad dziesięciu lat. Mają tak dużą większość, o jakiej tylko mogli marzyć. Wczoraj głosowali przeciwko Izraelowi. To samo zrobili przedwczoraj. Sponsorami wczorajszej rezolucji były Syria, Wenezuela i Korea Północna. Jaką możliwą wymówkę ma brytyjski konserwatywny rząd, by głosować razem z takimi państwami jak Syria i Korea Północna przeciwko jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie?

 Nieco wcześniej Wielka Brytania wstrzymała się od głosu w sprawie antyizraelskiej rezolucji, która mówiła o Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, używając wyłącznie jego arabskiej nazwy, Haram al-Szarif. Co zrobili Żydzi brytyjskiemu rządowi, by zasłużyć na takie traktowanie? Wielka Brytania głosowała za pięcioma z sześciu antyizraelskich rezolucji, jakie uchwalono owego dnia.

 

To prawda, że wszystkie państwa Unii Europejskiej są równie winne. No to co? Te same państwa UE nie zaproponowały ani jednej rezolucji do Zgromadzenia Ogólnego o sytuacji praw człowieka w Chinach, Wenezueli, Arabii Saudyjskiej, Kubie, Turcji lub Pakistanie. Czy nie oczekujemy więcej od konserwatywnego rządu niż kłanianie się przed antysemicką, antyizraelską, proislamistyczną zgrają?  


Konserwatywny rząd nie wie, gdzie jest Jerozolima


Wczoraj ogłoszono, że Izrael zostanie dodany ponownie do korytarza podróży po ostrym spadku liczby przypadków koronawirusa w Izraelu.

 

Skandalicznie, Jerozolima jest wyliczona osobno i Izrael osobno na brytyjskiej liście korytarza podróży.Jerozolima jest stolicą państwa Izrael. Żaden inny kraj nie ma swojej stolicy wyliczonej osobno. Spójrzmy więc na mapę:Powiedzmy, że jesteś w Jerozolimie. Załóżmy także, choć to bardzo boli, że Jerozolima jest odrębną jednostką. W żaden sposób nie możesz dostać się z powrotem na Heathrow bez spędzenia pewnego czasu w Izraelu. Cała sprawa jest absurdalna. Wyliczenie Jerozolimy osobno od Izraela jest w tym kontekście kompletnym nonsensem. Co znaczy, że jest to tylko kolejny przykład stałej potrzeby rządu Wielkiej Brytanii, żeby napluć na Izrael.


Antysemityzm – to wszystko ma znaczenie


Konserwatywny rządmówi, że sprzeciwia się antysemityzmowi. Wypowiadał wspaniałe puste słowa o oddaniu “sprawie” walki z antysemityzmem, używając tego jako broni, przy pomocy której stworzył dla siebie większość osiemdziesięciu miejsc w parlamencie. Nie można jednak mówić, że się walczy z antysemityzmem, jeśli się go nieustannie podkarmia. Te działania w sposób oczywisty karmią antysemityzm. Wejdź na stronę internetową jakiegokolwiek antysemity i poszukaj „Narodów Zjednoczonych” lub „rezolucji”.  


Wielka Brytania tworzy legalność dla antysemityzmu, kiedy staje po stronie despotów w ONZ. Każdy, kto naprawdę chce walczyć z antysemityzmem, nie dawałby im takiej broni. Kiedy te rezolucje zostają uchwalone, nienawistnicy, antysemici i organizacje antyizraelskiej propagandy dostają dar z śmiertelnej broni  – legalne uzasadnienie:Żadne media w Wielkiej Brytanii nie poinformowały o chorym skrzywieniu uchwalanych rezolucji ONZ. Liczą się one i szerzą antysemityzm prosto do głównego nurtu. Jest to winą naszego rządu. Gdyby kraje Zachodu – które finansują ONZ i inne globalne organizacje, które mają obsesję na punkcie Izraela – rzeczywiście przeciwstawiły się temu, wszystko to skończyłoby się. W jeden dzień byłoby po wszystkim. Zamiast tego stają po stronie despotów. Konserwatywny rząd brytyjski trzyma z Syrią i Koreą Północną, kiedy urządzają one nagonkę na Izrael. Te głosowania w ONZ wraz z toksycznymi NGO, takimi jak Amnesty International, są filarami, na których opiera się antyizraelska działalność. Zabierz je, a cała konstrukcja pada.  


Przyjaciele i wrogowie


Pod jednym jedynym względem Partia Pracy za czasów Jeremy’ego Corbyna była orzeźwiająca. Wiedzieliśmy, gdzie stoimy z partią napędzaną wściekłym antysemityzmem Corbyna. Partia Pracy bezwstydnie skupiała się na nienawidzącej Żydów obsesji antyizraelskiej. Do tego stopnia, że musieliśmy zmobilizować się i przez cztery lata walczyć z antysemicką nienawiścią. Z obecnym rządem konserwatywnym wszystko jest skryte za miłymi uśmiechami. Używali nawet antyizraelskiej postawy Corbyna, by go atakować. Niemniej prawdą jest, że w ONZ nie ma absolutnie żadnej różnicy, kto jest u władzy: Partia Konserwatywna czy Partia Pracy. W ostatecznym rachunku głos będzie zawsze taki sam. Jak to możliwe, że nasi “przyjaciele” głosują w ten sam sposób, jak nasi wrogowie?


Jaki przyjaciel nie sprzeciwiłby się rezolucji, która odziera Jerozolimę z jej żydowskiej historii?  


Prawdziwi przyjaciele z pewnością nie zachowywaliby się w ten sposób.  


The Conservative government dumps on Israel – again and again

20 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier

Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich mediach i organizacjach.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1832 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk