Prawda

Środa, 12 maja 2021 - 19:31

« Poprzedni Następny »


Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa


Ruthie Blum 2020-11-28


Jeśli George Orwell przewraca się w tych dniach w grobie, to prawdopodobnie tarza się ze śmiechu tak, że doprowadza siebie i nas do łez. Nadchodzące seminarium internetowe o nienawiści do Żydów jest tylko jednym z niedawnych przykładów zjawiska, którego nie mogli przewidzieć nawet proroczy krytycy, których eseje i powieści przewidywały z mrożącą krew w żyłach poprawnością świat, jaki kształtował się od czasu II wojny światowej.

Wydarzenie zaplanowane na 15 grudnia – pod tytułem “Dismantling Antisemitism, Winning Justice” [“Demontowanie antysemityzmu, zdobycie sprawiedliwości”] – jest organizowane przez lewicową, antyizraelską NGO Jewish Voice for Peace (JVP) i moderowane przez JVP i wicedyrektorkę JVP Action, rabinkę Alissę Wise.

 

Jego równie radykalnymi współsponsorami są JVP Action, If Not Now, United Against Hate, Jewish Currents, Foundation for Middle East Peace, Arab American Institute, Jews for Racial and Economic Justice, Jewish Vote i People’s Collective for Justice and Liberation.

 

Według JVP, antysemityzm “jest używany do tworzenia podziałów i strachu [i] choć każdy może go podsycać, zawsze przynosi korzyści politykom, którzy polegają na podziałach i strachu o swoją władzę”.


Ta grupa nie musiała mówić, jakich “polityków” ma na myśli, ponieważ jest oczywiste, że są oni z obozu prezydenta USA, Donalda Trumpa. Celem tego wydarzenia online jest, jak piszą, “zbadanie, jak walczyć z antysemityzmem i przeciwko tym, którzy chcą rzucać oskarżenia o antysemityzm, by podważyć postępowe ruchy [walczące] o sprawiedliwość”.    


Raz jeszcze aluzja jest wyraźna: zespół i wyborcy Trumpa są równocześnie winni antysemityzmu i rzucania fałszywych oskarżeń o antysemityzm na niewinnych progresistów, których jedynym wykroczeniem jest dążenie do pokoju i sprawiedliwości.


Do tej “dyskusji”. której celem jest dojście do z góry przesądzonego wniosku – mianowicie, że antysemityzm szerzy republikańska prawica – sponsorzy konferencji zwerbowali czterech stosownych, antyizraelskich panelistów: Reprezentantkę Rashidę Tlaib (D-Mich.), publicystę Petera Beinarta, profesora Temple University, Marca Lamont Hilla i wykładowczynię z University of Illinois at Chicago, Barbarę Ransby.


Każdy z tych uczestników protestuje przeciwko etykietce antysemity, podczas gdy nieugięcie do potępiania zawsze wybierają Izrael – co jest kluczowym składnikiem „roboczej definicji antysemityzmu” sformułowanej przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA), którego Stany Zjednoczone są członkiem.


W dodatku wszyscy sponsorzy i paneliści, tak Żydzi, jak nie-Żydzi, angażują się w działalność “intersekcjonalistyczną”, która obejmuje popieranie ruchu BDS i stawanie po stronie najgorszych elementów palestyńskiego społeczeństwa. Żaden z nich nie wydaje się zauważać, nie mówiąc już o zakłopotaniu ironią tego, że odrzucają demokratyczne państwo żydowskie na rzecz organizacji o skandalicznych notowaniach praw człowieka, w tym maltretowaniu kobiet i gejów.


Ogólnie, a poprzez tę konferencję o antysemityzmie w szczególności, te wzory “pokoju i sprawiedliwości” ucieleśniają i propagują “dwójmyślenie” i “nowomowę” Orwella – określenia wymyślone dla dystopijnego i totalitarnego uniwersum, które tak sprawnie przedstawił w swojej powieści z 1949 r., Rok 1984 – i dzięki nim są one żywe, świetnie się czują i są pełne energii.

 

Zacznijmy od Tlaib, członkini osławionego “Squad”, młodych, Demokratycznych kongresmenek. Progresistka z Michigan, socjalistka palestyńskiego pochodzenia – to dopiero oksymoron – ma wiele tytułów do sławy. Wśród nich jest T-shirt, który nosiła z duma, z mapą “Palestyny” kompletnie pokrywającej całe państwo Izrael. Jest to jednoznaczne przesłanie: Żydzi nie mają miejsca nigdzie dla państwa żydowskiego w jakichkolwiek granicach. Innymi słowy, syjonizm jest dla niej nielegalny od początku do końca.   

 

Następnie jest Beinart, autor The Crisis of Zionism. Sam opisuje siebie jako “dumnego Żyda”, który niedawno został zatrudniony przez “New York Times” jako publicysta, by ciągnąć antyizraelską agendę tej gazety. Ostatnio posunął się tak daleko, że zjechał kraje o muzułmańskiej większości, które podpisały Porozumienia Abrahamowe. Tak, ten symbol i ulubieniec antyizraelskiej lewicy, który wyrzekł się syjonizmu, jakiego nigdy nie wyznawał, napisał długi artykuł w  „Jewish Currents” o umowach o normalizacji stosunków, który zatytułował: Israel’s Repressive Diplomacy [Represyjna dyplomacja Izraela].

 

Hill—autor We Still Here: Pandemic, Policing, Protest, and Possibility – powiedział magazynowi TMZ na początku tego miesiąca, że każdy, kto głosował na Trumpa, jest rasistą. Ten uczony i analityk telewizyjny został dwa lata temu wyrzucony z CNN po wygłoszeniu przemówienia w ONZ, w którym wezwał społeczność międzynarodową do bojkotowania i wycofania inwestycji z Izraela.

 

“Mamy okazję nie tylko wyrazić solidarność słowami, ale zobowiązać się do działań politycznych, działań oddolnych i działań międzynarodowych, które dadzą nam to, czego wymaga sprawiedliwość, a jest tym Palestyna od rzeki do morza” – powiedział Hill podczas oenzetowskiego Międzynarodowego Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim.


Podobnie jak mapa Palestyny na koszulce Tlaib, użycie przez Hilla zwrotu “od Rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]” jest kodem na likwidację państwa żydowskiego.


Jeśli chodzi o Ransby, no cóż, jej antyizraelskie kwalifikacje są równie imponujące jak jej kolegów-panelistów. Ta otwarta orędowniczka BDS nazwała Izrael “projektem apartheidu i czystki etnicznej” i wychwalała terrorystów, którzy mordowali Żydów.


Poproszenie tej kolekcji nienawistników o zorganizowanie i udział w panelu debatującym o zwalczaniu antysemityzmu jest, jak to tweetował w niedzielę dyrektor  U.N. Watch, Hillel Neuer, “jako poproszenie Nicolása Maduro o dyskutowanie jak walczyć z narko-tyranią”.


Neuer, którego monitorowanie Organizacji Narodów Zjednoczonych niezmiernie pomaga mu w dostrzeganiu i wskazywaniu na absurdalność tego rodzaju przedsięwzięć, ma całkowicie rację. Podsumowanie tego zjawiska przez Orwella wyjaśnia jednak, jak w ogóle możliwa jest taka  niezachwiana czelność.


Bohater Roku 1984, Winston Smith, mówi czym jest dwójmyślenie: “Wiedzieć i nie wiedzieć, być świadomym całkowitej prawdy, wypowiadając starannie skonstruowane kłamstwa, żywić równocześnie dwie opinie, które znoszą się wzajemnie, wiedzieć, że są sprzeczne i wierzyć w nie obie, używać logiki przeciwko logice, odrzucać moralność równocześnie roszcząc sobie do niej pretensje…”

 

Można pocieszać się dość powszechnym wyśmiewaniem, z jakim spotkała się zapowiedź tej panelowej debaty w sprawie antysemityzmu w mediach społecznościowych, oraz rozległe relacjonowanie tego osobliwego zestawu w prasie głównego nurtu. Do czasu, kiedy ta konferencja przez Zoom rzeczywiście się odbędzie, będzie omawiana ad nauseam, czyniąc ją jeszcze bardziej przewidywalną i nonsensowną niż z całą pewnością tak czy inaczej będzie.  


Orwell byłby zadowolony z informacji, że nie wszyscy poddali się temu, co jego główny bohater nazywał “aktem hipnozy”, w którym “wojna jest pokojem, wolność jest niewolnictwem, a 2 + 2 = 5”.


“Antyizraelskość” może być nową “proizraelskością”, ale orędownicy tej reklamy podstępnej przynęty nie potrafili zakamuflować swojej nienawiści do Żydów tak dobrze, jak mieli nadzieję.  


Anti-Semites combating anti-Semitism: An Orwellian farce

JNS.Org, 24 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Dodatek od tłumaczki

 

Z Facebooka Caroline Glick, 24 listopada 2020:

 

Dla wyjaśnienia: uważam, że tytuł, jaki nienawidząca Żydów organizacja, Jewish Voice for Peace, dała swojemu panelowi, który składa się z czterech wrogów żydostwa, jest trafna (a przynajmniej początek, „Demontowanie antysemityzmu” jest trafny).   

 

"Demontowanie" w sensie “dekonstruowania”, jak w zaprzeczeniu, że antysemityzm istnieje lub że jest problemem, albo jedno i drugie. Taki jest ich cel.

 

A nawiasem mówiąc, nie mylą się, zgodnie ze swoimi bigoteryjnymi standardami. Nienawidząca Żydów lewica w całości odrzuciła rasowy antysemityzm nazistów. Zastąpili go sowieckim antysyjonizmem. Istotą obu jest to samo – nienawiść do Żydów w jej najbardziej wyrazistej, znaczącej postaci współczesnej.

 

Często zapominamy, że słowo “antysemityzm” zostało wymyślone przez żydożerców, którzy starali się dostarczyć pozorów „nauki” dla ich nowej postaci nienawiści do Żydów. Eugenika, scjentyzm i “nauka o rasie” były ostatnim krzykiem mody wśród zachodniej elity od połowy XIX wieku. Przez  zamianę Żydów w “Semitów” i nazwanie ich rasą, żydożercy mogli udawać, że nie są ksenofobami, których życie koncentruje się na obsesyjnej nienawiści do Żydów i pragnieniu unicestwienia ich. Byli po prostu intelektualistami, którzy “badali” rasę i “odkryli” – co za niespodzianka! – że Semici, to jest, Żydzi, są podludźmi i trzeba ich unicestwić.   

 

Antysyjonizm jest nową przykrywką [łajdactwa], przystosowaną do popularnego antykolonializmu modnej, progresywnej, postnacjonalistycznej, neoimperialistycznej lewicy. Nie jest tak, że nienawidzą Żydów – broń Boże! Niektórzy z ich najbliższych przyjaciół są Żydami, To tylko żydowskie państwo, to jest, centrum żydowskiego świata i największa żydowska społeczność na świecie jest wewnętrznie zła i rasistowska i musi być unicestwiona. A Żydzi poza Izraelem, którzy popierają żydowskie państwo, musza zostać wykopani z przyzwoitego towarzystwa.

 

Jestem pewna, że tych czterech żydożerców zgodzi się, że złem jest uważanie Żydów za rasę – i będą mieli rację. Powiedzą, że to, co zrobił nazizm, było bardzo złe.

 

A potem zgodzą się, że dążenie do anihilacji największej na świecie społeczności żydowskiej i światowego centrum życia żydowskiego (tj. Izraela) jest całkowicie uprawomocnione, wcale nie “antysemickie” ani rasistowskie. 

 

A więc precz z antysemityzmem i niech żyje antysyjonizm. (I śmierć Żydom.)

 Ruthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1838 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk