Prawda

Środa, 12 maja 2021 - 20:01

« Poprzedni Następny »


Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?


Maurice Hirsch 2020-11-26

Rina Schnerb, izraelska nastolatka zamordowana przez terrorystów opłacanych przez europejskich podatników. 
Rina Schnerb, izraelska nastolatka zamordowana przez terrorystów opłacanych przez europejskich podatników. 

W sierpniu 2019 roku palestyńscy terroryści detonowali bombę przy źródle wody, mordując 17-letnia Rinę Schnerb i poważnie raniąc jej ojca i brata. Śledztwo w sprawie tego zamachu doprowadziło do aresztowania dziesiątków terrorystów z desygnowanego przez wiele krajów  jako organizacja terrorystyczna Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP). Czterech z sześciu głównych terrorystów było nie tylko członkami LFWP, ale byli także centralnymi figurami w palestyńskich organizacjach pozarządowych (NGO), które otrzymywały znaczne środki finansowe od Unii Europejskiej.

Choć UE zaprzeczyła możliwości, że środki Unii dawane NGO, w których byli zatrudnieni ci terroryści, faktycznie finansowały zamach, po morderstwie UE oznajmiła, że dodała nowy warunek do swojego formularza z “Ogólnymi warunkami”, jakie wypełniają NGO proszące o wsparcie. Według nowych wymagań, wszystkie NGO muszą teraz zobowiązać się, że nie dopuszczą, by pieniądze UE poszły od nich do potencjalnych beneficjentów, którzy znajdują się na liście ograniczającej czyli grup uznanych przez UE za terrorystyczne:

“1.5 bis. Beneficjenci i kontrahenci grantu muszą zapewnić, że nie będzie żadnego wykrycia podwykonawców, osób fizycznych, włącznie z uczestnikami warsztatów i lub/szkoleń oraz odbiorców finansowego wsparcia osób trzecich, na listach ograniczających UE”.   

[Website of the European Commission – https://webgate.ec.europa.eu/europeaid/online-services/index.cfm?ADSSChck=1578925525617&;do=publi.detPUB&searchtype=AS&zgeo=35466&ccnt=7573876&debpub=&orderby=upd&orderbyad=Desc&nbPubliList=50&page=1&aoref=167188]   

Podczas gdy UE jako całość podjęła kroki, by zapewnić, że jej pomoc dla NGO nie finansuje palestyńskiego terroru, Palestyński Komitet Koordynacyjny Narodowej Kampanii Przeciwko Uwarunkowanemu Finansowaniu oznajmił, że Hiszpania, Francja i Irlandia zgodziły się kontynuować finansowanie palestyńskich NGO, także pod nieobecność zapewnienia, że pomoc nie jest przekazywana przez odbierającą ją palestyńską NGO do organizacji terrorystycznej, która bierze udział w mordowaniu Izraelczyków.  


Na niedawnym spotkaniu Komitet Koordynacyjny ogłosił sukces wielu organizacji członkowskich w uzyskaniu bezwarunkowego finansowania od Francji, Hiszpanii i Irlandii:  

“W tym kontekście zanotowano wiele pozytywnych wskazówek i osiągnięć kampanii. Jedną z najważniejszych z nich był sukces szeregu organizacji, które są członkami kampanii w negocjacjach z trzema darczyńcami (Francją, Hiszpanią i Irlandią) [nawiasy w materiale źródłowym] pod warunkiem, że pojawią się w innych kontraktach, które zostaną zastąpione kontraktami nie szkodzącymi palestyńskiemu prawu narodowemu. W ten sposób kampania dowiodła zdolności organizacji społeczeństwa obywatelskiego do odrzucenia wszystkich politycznych warunków finansowania. Wezwała do zjednoczenia starań palestyńskich instytucji na bazie odrzucania żądania jakichkolwiek ustępstw i rozpoczęcia dialogu z darczyńcami, żeby anulować polityczne warunki przy finansowaniu.

[Ma’an, niezależna palestyńska agencja informacyjna, 12 listopada 2020]  

Ponieważ istnieje obszerna dokumentacja wiążąca wiele palestyńskich NGO z organizacjami uznanymi przez UE za terrorystyczne, nowa klauzula finansowania z UE oznacza, że wiele palestyńskich NGO, które uprzednio otrzymywały pieniądze z UE, nie mogą ich otrzymywać w przyszłości.  


Autonomia Palestyńska i inni palestyńscy przywódcy odrzucili podstawową, antyterrorystyczną klauzulę finansowania, ponieważ odmawiają zaakceptowania , że uznane za terrorystyczne organizacje, takie jak LFWP, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad istotnie są organizacjami terrorystycznymi. Zamiast tego mówią o nich jedynie jako o “palestyńskich frakcjach”. Jak niedawno ujawniła Palestinian Media Watch, wśród palestyńskich NGO, które odmówiły zaakceptowania warunku, mającego nie dopuścić, by pieniądze UE były przekazywane uznanym grupom terrorystycznym, jest palestyńska gałąź Defense of the Child International (DCI-P). Choć można by zakładać, że chronienie dzieci z natury obejmuje potępienie organizacji terrorystycznych, fakt, że DCI-P odmawia wyrażenia zgody na nową klauzulę, jest prawdopodobnie dowodem domniemanych związków tej organizacji z LFWP.   


Jeśli to prawda, informacja, że Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się anulować klauzulę UE przeciwko finansowaniu terroryzmu, jest szczególnie niepokojąca. Czy te trzy kraje nie znalazły palestyńskich organizacji bez związków z organizacjami terror? Czy tylko nie obchodzi ich, że ich pieniądze będą używane przez palestyńskie NGO, by zamordować więcej izraelskich dzieci?  

Poniżej jest dłuższy fragment z doniesienia twierdzącego, że Francja, Hiszpania i Irlandia ignorują zasady UE i warunki finansowania:

Tytuł: “Narodowa kampania przeciwko uwarunkowanemu finansowaniu: wojna przeciwko [uwarunkowanemu] finansowaniu jest długofalowym działaniem, które wymaga ciągłego odrzucania politycznego szantażu”


“Komitet koordynacyjny narodowej kampanii przeciwko uwarunkowanemu finansowaniu odbył spotkanie we wtorek [10 listopada 2020] w celu przedyskutowania istotnego rozwoju sytuacji w sprawie warunków finansowania i metod działań kampanii.


W tym kontekście zanotowano wiele pozytywnych wskazówek i osiągnięć kampanii. Jedną z najważniejszych z nich był sukces szeregu organizacji, które są członkami kampanii w negocjacjach z trzema darczyńcami (Francją, Hiszpanią i Irlandią) [nawiasy w materiale źródłowym] pod warunkiem, że pojawią się w innych kontraktach, które zostaną zastąpione kontraktami nie szkodzącymi palestyńskiemu prawu narodowemu (chodzi o kontrakty wymagające od palestyńskich NGO, by potępiły organizacje terrorystyczne w celu otrzymania europejskiego finansowania - Red.) W ten sposób kampania dowiodła zdolności organizacji społeczeństwa obywatelskiego do odrzucenia wszystkich politycznych warunków finansowania. Wezwała do zjednoczenia starań palestyńskich instytucji na bazie odrzucania żądania jakichkolwiek ustępstw i rozpoczęcia dialogu z darczyńcami, żeby anulować polityczne warunki przy finansowaniu.


Członkowie kampanii dyskutowali znaczenie dalszej działalności i spotkań na lokalnym i międzynarodowym szczeblu w celu zwrócenia uwagi na niebezpieczeństwa uwarunkowanego politycznie finansowania i jego skutki dla działalności palestyńskich organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Przyszła działalność będzie skupiała się na szeregu spotkań z zagranicznymi ambasadami, reprezentacjami i instytucjami w celu wyjaśnienia stanowiska kampanii…


Kampania uważa Unię Europejską (UE) za odpowiedzialną za osłabienie i podziały palestyńskiego społeczeństwa obywatelskiego. Podkreśliła, że jedność była i pozostanie źródłem siły społeczeństwa obywatelskiego …


Kampania zwróci się także do państw członkowskich UE i przyjaciół Palestyny w celu zajęcia stanowiska w sprawie tych politycznych warunków”.

[Ma’an, niezależna palestyńska agencja informacyjna, 12 listopada 2020]

Have France, Spain and Ireland agreed to fund Palestinian terror organiztions?

PAL Watch, 18 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Maurice Hirsch

Publicysta Palestinian Media Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Tylko trzy? Marek Eyal 2020-11-26


Notatki

Znalezionych 1838 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk