Prawda

Sobota, 25 czerwca 2022 - 03:59

« Poprzedni Następny »


Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela


David Collier 2022-03-17

Paul O’Brien, zawodowy obrońca praw człowieka z Amnesty International wzywający do likwidacji państwa Izrael.
Paul O’Brien, zawodowy obrońca praw człowieka z Amnesty International wzywający do likwidacji państwa Izrael.

Ludzie, którzy zwracali uwagę na etyczny upadek Amnesty International, od dawna wiedzieli, że ta NGO ma problem z Żydami i pomaga tym, którzy dążą do zniszczenia żydowskiego państwa. Nawet napisałem 200 stronicowy raport na ten temat. Teraz jednak, kiedy usłyszeliśmy to bezpośrednio od nich samych, nie ma więcej żadnych wątpliwości. Amnesty International zdecydowała, że na planecie nie ma miejsca na jedno maleńkie państwo żydowskie. Amnesty może temu zaprzeczać, ale dzisiaj tak kiedyś szanowana NGO jest bez osłonek organizacją antysemicką.


Prawdę powiedział Paul O’Brien. O’Brien przemawiał do zgromadzenia Women’s National Democratic Club, było to jednogodzinne wydarzenie i nadawane było również przez Zoom. Jest on dyrektorem wykonawczym Amnesty International USA i należy do ścisłego kierownictwa organizacji. W ostatnią środę [9 marca] O’Brien wreszcie postawił sprawę otwarcie i powiedział światu to, co wielu już wiedziało. Amnesty International chce wymazać Izrael z mapy.

 

Jego wystąpienie nie było nagrywane, a przynajmniej nie udostępniono jego nagrania. Jewish Insider szybko poinformował, co było powiedziane. O’Brien później napisał na Twitterze, że jego słowa wyjęto z kontekstu – ale wydaje się, że mówił tylko o jednym z wielu problematycznych cytatów. O’Brien mówi także, że widział transkrypt, ale jest dość oczywiste, że gdyby transkrypt rzeczywiście popierał jego zaprzeczenia, opublikowałby go. Wiele mówi fakt, że nie zdecydował się na to.


Cytowane słowa Paula O’Briena


Dla zrozumienia złowrogiej mentalności Amnesty, spójrzmy na to, co O’Brien powiedział, jak go cytuje Jewish Insider:


Jednym z celów Amnesty w opublikowaniu raportu o apartheidzie była “kolektywna zmiana konwersacji” o konflikcie izraelsko-palestyńskim. Ta zmiana “musi zacząć się przede wszystkim ze społecznością żydowską”. 


O’Brien odrzucił sondaże, które pokazują, że większość amerykańskich Żydów jest proizraelska, mówiąc o tych danych: „Nie wierzę, że to prawa. Mój instynkt mówi mi, że tym co Żydzi w tym kraju chcą, jest świadomość, że istnieje schronienie, to jest bezpieczne i trwałe miejsce, które Żydzi, naród żydowski może nazywać domem”.  


Żydzi chcą „bezpiecznej żydowskiej przestrzeni”, a nie „żydowskiego państwa”. „Sądzę, że (amerykańskich Żydów) można z czasem przekonać, że kluczem do trwałości jest trzymanie się tego, co widzę jako podstawowe żydowskie wartości, a są nimi trzymanie się zasad, sprawiedliwość i słuszność w tworzeniu tej przestrzeni”.


Powiedział, że Izrael “nie powinien istnieć jako żydowskie państwo”, zanim dodał automatyczny nonsens skrajnej lewicy, że Amnesty “Nie zajmuje politycznego stanowiska w żadnej sprawie, włącznie z prawem państwa Izrael do przeżycia”.


Poparcie dla prawa narodów do samostanowienia także ma wielkie “ale”: “sprzeciwiamy się idei - a to jak sądzę, jest to egzystencjalną częścią debaty – że Izrael powinien być zachowany jako państwo dla żydowskiego narodu”.


Zestawiając to wszystko razem trudno zobaczyć, jak Paul O’Brien może twierdzić, że cokolwiek zostało wyjęte z kontekstu. Wszystko, co potrzebujemy wiedzieć, jest w tych słowach. Jego słowa – i Amnesty – dochodzą do nas głośno i wyraźnie.


Imperialistyczna, supremacyjna mentalność


Czytając te cytaty trudno przesadzić jak bardzo haniebna jest ta mentalność Amnesty. Nie zajmują się tu prawami człowieka ani prawem międzynarodowym. Świadomie ignorują też, że jedynym narodem, który się tu liczy, są sami Izraelczycy. Izrael jest pełną i tętniącą życiem demokracją. Amnesty mówi do innych o tym, jak trzeba zmienić konwersację – kim O’Brien wyobraża sobie, że jest?  


Jest to przejaw klasycznej supremacyjnej i imperialistycznej mentalności. Ani Izraelczycy, ani Palestyńczycy nie chcą takiego państwa, jakie O’Brien sprzedaje. O’Brien nie różni się od tych polityków  z XIX wieku, którzy uważali, że wiedzą najlepiej i narzucili wolę europejskich imperiów na resztę świata. Siedzi w luksusowym biurze w najpotężniejszym na świecie kraju i faktycznie dąży do narzucenia „zmiany władzy” w jedynej funkcjonującej demokracji na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Dlaczego? Co daje mu prawo lekceważenia woli izraelskiego społeczeństwa?


Czy pyta ich, czego chcą? Czy go to w ogóle interesuje? Oczywiście, że nie. Wie, że z Hezbollahem, Hamasem, Iranem, Islamskim Dżihadem i licznymi innymi radykalnymi, islamistycznymi grupami terrorystycznymi, które wszystkie dążą do zniszczenia Izraela, Izraelczycy nie dadzą się nabrać na nowoczesną, lewicową dwójmowę. Zatem Amnesty mówi do naiwnych i łatwo dających się nabrać Europejczyków i Amerykanów o tym, jak trzeba zmusić Izrael do poddania się.


Ignoruje wolę jedynego demokratycznego narodu w regionie, chce zniszczyć ich państwo, zmusić ich do poddania się, a potem ma czelność mówienia o prawach człowieka. Czy nie ma granic hipokryzji tego człowieka?


Islamistyczne poddanie


I “poddanie” jest właściwym słowem. Bowiem każdy kraj na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, poza jednym, jest zdominowanym przez islamistów państwem ucisku. Nie ma w tym regionie ani jednego państwa, w którym prawa człowieka byłyby przestrzegane i chronione w takim stopniu jak w Izraelu. Ani jednego. A więc problemem nie są prawa człowieka. Gdyby chodziło o prawa człowieka, jest tam kilkadziesiąt państw, które byłyby wysoko na samym początku listy. Problemem jest to, że w odróżnieniu od wszystkich pozostałych państw w regionie Izrael ma żydowski charakter. I to jest jedyna przyczyna, że jest obrany za cel ataków.   

Islamiści chcą zniknięcia Izraela. A NGO takie jak Amnesty, która ma zatrudnionych wymachujących pakistańską flagą, popierających pakistańską drużynę krykieta i świętujących pakistański dzień niepodległości, przychyliła się do ideologicznych uprzedzeń swoich pracowników. Nie widzą oni niczego złego w dziesiątkach państw, które deklarują w swoich konstytucjach, że islam jest państwową religią. Nie ma wiele hałasu ze strony Amnesty, kiedy jedno islamistyczne państwo po drugim dusi w swoich granicach wszystko poza islamem. Ale jest wielki krzyk “ludobójstwo”, kiedy Żydzi budują domy w Jerozolimie. Drugiej grupie pracowników Amnesty, “lewicowym progresywnym supremacystom” wolno tylko zajmować się rzeczami, które nie obrażają ich współpracowników. Czy widzieliście, co niepokoi w tych dniach Amnesty? Przez ostatnie cztery lata interesował ich tylko Trump, Palestyna, Kaszmir, Ujghurowie i Mianma. Niemal nic innego nie zasłużyło na ich uwagę.

 

Nie ma już Amnesty International, jaką znaliśmy. Mogą równie dobrze dostawać rozkazy z Kataru lub Pakistanu.


Wyciszanie głosu większości przez wystawianie na pokaz wybranych Żydów


Mamy więc O’Briena, który siedzi w swojej wieży z kości słoniowej i mówi o Żydach.  Mówi, że wie, co Żydzi myślą. Nie zgadza się z sondażami, które pokazują, że może się mylić. O’Brien najwyraźniej uważa, że zna Żydów lepiej niż oni znają samych siebie. Brytyjscy Żydzi aż nazbyt dobrze znają tę antysemicką cechę skrajnej lewicy. Mieliśmy z nią do czynienia, kiedy szalała w Partii Pracy. Ludzie, mówiący, że wiedzą lepiej niż Żydzi, co to znaczy być Żydem.


Od kiedy leży w gestii Amnesty odrzucanie sondaży amerykańskich Żydów i twierdzenie, że Amnesty wie lepiej?


Podobnie jak wielu innych, O’Brien zupełnie nie rozumie „Żydów”. Jestem pewien, że ma jednego lub dwóch żydowskich przyjaciół, Ludzi, którzy są już jedną nogą poza społecznością żydowską, którzy zamienili swoją „żydowskość” w coś abstrakcyjnego i bez znaczenia. Tak jak Corbyniści kryli się za marginalnymi grupami nienawiści, takimi jak Jewish Voice for Labour, Amnesty także znalazła sobie „akceptowalnych” Żydów.


Żydzi jednak nie dadzą wmówić sobie przez naiwnych głupców, takich jak O’Brien, czego chcą, a czego nie chcą. Odrzucimy jawny antysemityzm Amnesty. Naród żydowski był wystarczająco długo bez państwa. Wiemy aż za dobrze, jak wiele może kosztować polityczna bezsilność. I kiedy patrzymy na Ukrainę – warto przypominać sobie realia świata, w którym żyjemy. Świat potrzebuje żydowskiego państwa, które jest niepodległe i zdolne do samoobrony. Potrzebujemy Izraela. To nie podlega dyskusji.


Dążenie do zniszczenia Izraela


Teraz więc wiemy na pewno. Amnesty International dąży do zniszczenia Izraela. O’Brien ma swoją wizję. Nazywa to “żydowską bezpieczną przestrzenią”. Mówi, że Izrael nie powinien istnieć jako „żydowskie państwo”. Znamy tę terminologię. To jest ten sam język, jakiego używa BDS. Z Hamasem, Hezbollahem i Iranem, wykrzykującymi ludobójcze groźby,  O’Brien próbuje przekonać Żydów, że żyją w „Szwajcarii”.


Ma on ten sam problem, co wielu ludzi na lewicy. Widzi Żydów jako białych i uprzywilejowanych, i nie przyznaje im sprawczości. Zamiast widzieć problem w dążeniu islamistów do imperialnej dominacji, widzi malutką żydowską bezpieczną przystań jako przyczynę konfliktu. Nie ma sensu szukać w tym logiki, prawdy lub konsekwencji. Jest to takie samo nieskładne, nowoczesne, lewicowe bagno, w którym kwitnie antysemityzm.


Zasadnicze jest więc to: Amnesty dąży do zniszczenia Izraela. Chcą świata bez niepodległego państwa dla żydowskiego narodu. Najwyraźniej umieścili to wręcz na szczycie swojej listy pragnień. Nie ma dłużej wątpliwości. Amnesty International jest tak antysemicka jak to możliwe.


Amnesty International admits it wants the destruction of Israel

14 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

David Collier 
Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich organizacjach i mediach. 


Od Redakcji “Listów”:

Już po ukazaniu się tego artykułu Colliera opublikowano pełen zapis wystąpienia Paula O’Briena: Amnesty USA Director Paul O’Brien’s remarks to the Women’s National Democratic Club


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2150 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20
Zwycięzcą w wojnie z Ukrainą nie będzie Rosja ani Ameryka. Będą nim Chiny   Stern   2022-03-19
Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, nie nalegaj na podział Jerozolimy, @USAmnIsrael     2022-03-19
Dlaczego świat tak bardzo obchodzi to, co Izrael robi w sprawie Ukrainy?   Tobin   2022-03-18
Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela   Collier   2022-03-17
Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma   Abdul-Hussain   2022-03-16
Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego   Tobin   2022-03-15
Sonata na cztery kałachy i czołg   Koraszewski   2022-03-15
Nowa Wielka Gra   i Hügo Krüger   2022-03-14
Reakcje “przebudzonych” na wojnę w Ukrainie   Goska   2022-03-14
Coraz więcej i więcej…   Bard   2022-03-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk