Prawda

Poniedziałek, 14 czerwca 2021 - 06:07

« Poprzedni Następny »


Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie


Ruthie Blum 2021-05-13

Palestyński prezydent Mahmoud Abbas wypowiada się na spotkaniu Rady Rewolucyjnej ruchu Fatahu w palestyńskim biurze prezydenckim w Ramallah 18 grudnia 2019 r.(zdjęcie: FLASH90) 

Palestyński prezydent Mahmoud Abbas wypowiada się na spotkaniu Rady Rewolucyjnej ruchu Fatahu w palestyńskim biurze prezydenckim w Ramallah 18 grudnia 2019 r.

(zdjęcie: FLASH90)

 Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, może tracić mocną pozycję wśród swoich, ale nadal wie, jak przekonać darczyńców za granicą, że wszystko, czego chce, to niepodległego państwa dla swojego “uciskanego” i “okupowanego” narodu.  

 

To był powód, dla którego wezwał do wyborów, których nigdy nie zamierzał przeprowadzić, a potem je anulował, kiedy zbliżał się termin, twierdząc kłamliwie, że wina leży po stronie Izraela, który “zakazał” uczestnictwa w wyborach Arabom ze wschodniej Jerozolimy.


Wyjaśnia to także list, jaki wysłał w piątek do izraelskiego prezydenta, Reuvena Rivlina, wyrażając “smutek” z powodu tragedii na górze Meron w czwartek wieczorem, “która pochłonęła życie dziesiątek ofiar”.

 

Pisząc o śmiertelnym ścisku przy grobie rabina Szimona bar Johaia podczas obchodów Lag Ba’omer, Abbas dodał: “Modlimy się za ofiary i mamy nadzieję na wyzdrowienie rannych”.  

 

To może brzmieć jak autentyczne kondolencje – może nawet gest dobrej woli wobec Izraela – gdyby nie fakt, że Abbas spędził całą swoją karierę zawodową (poczynając od pracy doktorskiej na moskiewskim uniwersytecie, w której zaprzeczał Holocaustowi), na podżeganiu swojej ludności do zabijania Żydów.

 

Nie trzeba nawet cofać się do jego przeszłości. Przez cały czas, także w zeszłym tygodniu, przedstawiciele AP pod jego rządami wykazywali konsekwentne poparcie dla mordowania z zimną krwią niewinnych Izraelczyków.

 

Na przykład, w niedzielę (2 maja) po południu oddział Fatahu w Nablus wezwał mieszkańców terenów otaczających trasę ucieczki sprawcy strzelaniny na skrzyżowaniu Tapuah, by wymazali materiał filmowy z CCTV [kamer monitoringu], który mógłby pomóc izraelskim służbom bezpieczeństwa w zatrzymaniu terrorysty.

 

Jak ujawnił instytut badawczy Palestinian Media Watch (PMW) po ataku – w którym rany odniosło troje 19-letnich studentów, Benaja Peretz, Amichai Hala i Jehuda Guetta (Guetta zmarł w środę wieczorem z powodu odniesionych ran) - grupa Fatahu wezwała na Facebooku, by ludzie “pozbywali się nagrań w kamerach monitoringu w waszych domach i biznesach i nie przekazywali sobie wzajemnie żadnych treści medialnych”.   

 

W innym poście tego samego dnia Komisja Informacji i Kultury Fatahu powtórzyła “nacisk” oddziału z Nablus na “opór [jako] naturalne prawo palestyńskiego ludu przeciwko syjonistycznej arogancji”.

 

Te wypowiedzi pojawiły się natychmiast po próbie zamachu nożowniczego na skrzyżowaniu Gusz Ecjon. W tym wypadku 60-letnia Palestynka rzuciła się z nożem na izraelskich żołnierzy. Kiedy ignorowała ich wezwania, by się zatrzymała, strzelili w powietrze. Kiedy to nie odstraszyło jej, celowali w jej nogi. Później zmarła w szpitalu.

 

Mimo dającego się przewidzieć szkalowania IDF, w relacjach przeoczono jeden aspekt tego wydarzenia – klimat stworzony przez Abbasa w AP.

 

Podobno ta kobieta miała emocjonalne problemy, być może związane z kwestiami “hańby”. Jest więc możliwe, że zaaranżowała ten scenariusz, by zakończyć swoje życie jako bohaterka i męczennica. To nie tylko natychmiast zamienia ją we wzór osobowy w AP, ale gwarantuje jej rodzinie wielkie, comiesięczne wypłaty z budżetu Abbasa „płaca za morderstwo”.

 

Podobna mogła być motywacja Palestyńczyka, który dwa dni wcześniej podbiegł do policjanta i zamierzył się na niego stłuczoną butelką na skrzyżowaniu Efrat. On także został postrzelony, kiedy odmówił zatrzymania się.  

 

Tymczasem, jak informuje PMW, trzy dni przed opisanymi incydentami oficjalna telewizja AP nadała program z doradcą Abbasa ds. religijnych, który nauczał widzów: "Islam nie chce, byście byli podporządkowani innym" i "jeśli zginiecie w walce, pójdziecie do raju; jeśli zabijecie wrogów, pójdą oni do piekła".

 

Innymi słowy, nagły wzrost przemocy od początku muzułmańskiego miesiąca ramadanu w połowie kwietnia nie pojawił się znikąd. To samo dotyczy tak zwanej “intifady TikTok” – najnowszej palestyńskiej mody bicia ortodoksyjnych Żydów i dzielenie się nagraniami z tych  napadów na popularnej platformie społecznościowej.  

 

Według dyrektora PMW, Itamara Marcusa, w tygodniu przed ramadanem program telewizji palestyńskiej “Melodia ojczyzny” wielokrotnie nadawał muzyczne wideo, na którym Palestyńczycy deklamowali: “Wystrzeliłem moje kule, rzuciłem moją bombę, detonowałem, detonowałem, detonowałem mój [samobójczy] pas… Mój bracie, rzuć moją krew na wroga jak kule”.

 

Podczas nadawania piosenki narrator wtrąca: “Będziemy bronić Palestyny naszymi ciałami. Nasze kule będą wydawać dźwięki radości, by zapowiadać oznaki zwycięstwa w celu odcięcia najeźdźczych okupantów, którzy przybyli zza morza i osiedlili się na naszej ziemi”. 

 

Moment nagłego wzrostu podżegania nie był wybrany przypadkowo. Wobec poważnej opozycji wewnątrz Fatahu i obawiając się bardzo realnej możliwości zwycięstwa Hamasu na Zachodnim Brzegu, podobnie jak w 2006 w Gazie, Abbas zwrócił się do swojej ulubionej, tradycyjnej strategii: demonizowania Żydów i Izraela. Oczywiście, dla niego nie jest to nic nowego; przez lata karmił swoją ludność antysemickimi oszczerstwami.

 

Wśród nich są takie twierdzenia, jak to że Izrael kradnie narządy do przeszczepów i zatruwa źródła wody niewinnych Palestyńczyków. Później podsycał wymysł, że Izrael odmawia szczepionek Palestyńczykom, kiedy sam kategorycznie odrzucił dwie izraelskie oferty otwarcia stacji szczepień przeciwko koronawirusowi na Wzgórzu Świątynnym, miejscu meczetu Al-Aksa, by palestyńscy wierni mogli tam otrzymywać szczepienia.  

 

Tak się składa, że jest to muzułmańska świątynia, którą regularnie wykorzystuje dla wywoływania zamieszek. Co działa jak magia.

 

Oznajmienie, że Żydzi przychodzą, by szturmem wziąć to miejsce święte i “bezczeszczą je swoimi brudnymi stopami” jest znakomitą sztuczką, która rozwściecza wyładowanych testosteronem młodych mężczyzn rwących się do walki. Istotnie, wbrew większości doniesień o rozruchach w Jerozolimie podczas ramadanu, to wzmożone podżeganie przez Abbasa i jego pachołków zapaliło przysłowiowy i rzeczywisty ogień.

 

AP i jej apologeci w Izraelu oznajmili, że wszystkie te napaści na izraelskich policjantów i żydowskich przechodniów były spowodowane rozmieszczeniem barier wokół Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście Jerozolimy. Niemniej, kiedy bariery usunięto 25 kwietnia, setki mieszkańców wschodniej Jerozolimy zalały to miejsce i skandowały: “Krwią i ogniem wyzwolimy cię, Palestyno”.

 

Jak na ironię, powodem, dla którego policja odgrodziła to miejsce, było zapobieżenie tego właśnie typu wydarzeniom. Abbas nie mógłby być szczęśliwszy wobec tego pokazu, szczególnie dlatego, że Hamas przyćmiewał go przez zarzucanie południowego Izraela gradem rakiet. Abbas użył więc Jerozolimy jako najnowszej wymówki anulowania wyborów i wzmocnienia swojej pozycji.

 

Niefortunnie dla terrorystycznej organizacji, która rządzi Gazą, nie będzie ona miała okazji  umocnienia swojej władzy przez urny wyborcze. Choć jednak przeszkodą jest Abbas, Hamas też obwinia Izrael.

 

Nie ma tu żadnej niespodzianki. Używanie Izraela jako kozła ofiarnego i cel jakim jest likwidacja żydowskiego państwa są dwiema sprawami, które są wspólne dla Fatahu i Hamasu. Jedyna różnica polega na tym, że Abbas w obu sprawach kłamie Zachodowi.

 

Mahmoud Abbas’s default ploy: Antisemitic incitement

Jerusalem Post, 6 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 886 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk