Prawda

Środa, 22 wrzesnia 2021 - 23:28

« Poprzedni Następny »


Po drugiej stronie lustra


Andrzej Koraszewski 2021-05-19

Nic tak dobrze nie przekazuje pragnienia wolności, sprawiedliwości i praw człowieka jak założenie koszulki z podobizną Saddama Husajna (Zdjęcie i podpis ze strony Facebooka Kasima Hafeeza.)
Nic tak dobrze nie przekazuje pragnienia wolności, sprawiedliwości i praw człowieka jak założenie koszulki z podobizną Saddama Husajna (Zdjęcie i podpis ze strony Facebooka Kasima Hafeeza.)

Kasim Hafeez jest Brytyjczykiem pochodzenia pakistańskiego, mieszka w Kanadzie, przebył długą drogę od dzieciństwa w domu, w którym ojciec wielbił Adolfa Hitlera, on sam angażował się w młodości w radykalnych organizacjach islamistycznych, aż dotarł do odkrycia, że został oszukany i był gotów umierać za kłamstwo. Poświęcił się walce z samobójczą muzułmańską nienawiścią do Żydów, mówi o sobie, że jest muzułmańskim syjonistą.

11 maja Kasim na swoim Facebooku pisał:

Najnowsze eskalacje w Jerozolimie przyciągnęły uwagę świata,  wszyscy ′′ celebryci ′′ i ′′ influencerzy ′ i inni znawcy udostępniają memy, aby powiedzieć nam „co się naprawdę dzieje ". Kiedyś byłem bardzo antyizraelski i widziałem z pierwszej ręki uprzedzenia przeciwko Izraelowi…

Ten muzułmański syjonista przypomina, że ta straszna wojna to nie mecz piłki nożnej, w której kibicujemy jednej stronie i nienawidzimy tę drugą. 

„To, co budzi moje obrzydzenie, to rażące kłamstwa i fałszerstwa sprzedawane w memach, w mediach społecznościowych i w mediach głównego nurtu. Podły antysemityzm, z którym moi znajomi mają do czynienia w mediach społecznościowych, tylko dla podkreślenia radości, że Izraelczycy muszą uciekać przed rakietami.


Te wydarzenia nie dzieją się w próżni, posłuchajcie kazań, które wygłaszano podczas Ramadanu, posłuchajcie jakie treści są przekazywane w palestyńskich mediach, zobaczcie jak szkoły nazwane są imionami terrorystów, którzy zamordowali izraelskie kobiety i dzieci.”

Inny muzułmanin Bassem Eid, mieszkający we wschodniej Jerozolimie palestyński działacz na rzecz praw człowieka, był uwielbiany jak długo zajmował się wyłącznie krytyką Izraela, dziś otrzymuje groźby śmierci, kiedy pokazuje rozmiary łamania praw człowieka przez kierownictwo Autonomii Palestyńskiej. Na swojej stronie Facebooka pisał: POWTARZAJCIE ZA MNĄ: Możecie popierać Palestyńczyków bez popierania ludobójczych terrorystycznych ugrupowań. #StopHamas       


12 maja Bassem Eid zamieścił następujący wpis:

„Obecny konflikt rozpoczął się kiedy palestyński przywódca Mahmoud Abbas odwołał wybory, przekreślając demokrację. Teraz, kiedy wybuchła przemoc, Autonomia Palestyńska milczy. Palestyńczycy potrzebują demokracji i prawdziwego przywództwa dziś bardziej niż kiedykolwiek.”

Te słowa zauważyła jedna jedyna gazeta na Zachodzie, „Toronto Sun”. Bassem Eid próbuje pokazać, że są Arabowie, którzy odrzucają wszechobecne podżeganie do nienawiści. Na jego stronie znajdujemy takie przekazy:  Bassem Eid zwraca również uwagę na interesujący fakt, że od wybuchu nowej fali nienawiści żaden przywódca arabskiego państwa nie skontaktował się z „prezydentem” Abbasem. Jest to informacja powtórzona za jednym z przedstawicieli palestyńskiego kierownictwa i Eid nie próbuje jej interpretować.       


Kasim Hafeez zamieścił w postaci memu inną informację:

„Tylko dla przypomnienia, ponad 207 tysięcy cywilów zostało zabitych w Syrii, w tym co najmniej 25 tysięcy dzieci, ale jak się wydaje ten mem nie dotarł do celebrytów i infuencerów tak głęboko zaangażowanych w obronę praw człowieka i będących ekspertami w sprawach konfliktu palestyńsko-izraelskiego.”

Fred Maroun jest Libańczykiem, który uciekł ze swojego kraju do Kanady w 1984 roku. Na co dzień jest inżynierem, ale często zabiera głos w sprawach Bliskiego Wschodu. Właśnie opublikował artykuł pod znamiennym tytułem: „Izrael nie zabija Palestyńczyków, my ich zabijamy”. Zaczyna tak:  

„Wszyscy znamy powiedzenie ‘to nie broń zabija, zabijają ludzie’. Jak długo broń jest zamknięta w szafie nikogo nie zabija. Jednak jeśli bierzesz ją do ręki, mierzysz do drugiego człowieka i pociągasz za spust, ktoś prawdopodobnie traci życie. To człowiek, który strzela, jest mordercą, a nie broń.       


Tak samo jest z Gazą. Izrael ma silną armię, Izraelskie Siły Obronne, ale bez sprowokowania IDF nigdy nie atakuje. Atakuje Gazę tylko wtedy, kiedy Hamas lub inni terroryści z Gazy atakują Izrael, zwykle przez ostrzeliwanie rakietami jego miast i wsi.”

Fred Maroun przypomina banalną prawdę, że zaatakowanie dowolnego kraju powoduje reakcje armii tego kraju. Jest tu jednak inne pytanie – kto powoduje, że terroryści decydują się na atakowanie Izraela i odpowiada  - MY. Wyjaśnia, że przez to MY rozumie wszystkich ludzi spoza Izraela, pisze, że tymi, którzy pociągają za spust, w rzeczywistości są ci, którzy zachęcają terrorystów do działania. A robimy to demonizując Izrael i uwalniając terrorystów od jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich czyny. Maroun przypomina, że za każdym razem, kiedy Izrael niszczy terrorystyczną infrastrukturę, świat usłużnie pomaga ją odbudować. Raz za razem terroryści odnoszą zwycięstwo, nie tylko zabili trochę Izraelczyków, nie przejmując się tym, że zginęło więcej Palestyńczyków, ale świat ich jeszcze uwielbia.


Maroun powtarza:

„Pociągamy za spust, żądając od Izraela zakończenia działań wojennych, zamiast domagać się rozbrojenia terrorystów. Pociągamy za spust, obwiniając Izrael za to, że daje terrorystom powody do ataku, tak jakby atakowanie bezbronnych cywilów było właściwym sposobem rozwiązywania jakichkolwiek problemów. Pociągamy za spust, licząc skrupulatnie ofiary po każdej stronie, tak jakby większa liczba ofiar po stronie palestyńskiej oznaczała, że winny był Izrael, jakby Izrael nie robił wszystkiego, aby ograniczyć liczbę ofiar cywilnych, podczas gdy terroryści robili wszystko, aby je spowodować. Pociągamy za spust, żądając zniesienia blokady Gazy, ignorując fakt, że Izrael musi ograniczać napływ broni do Gazy. Naciskamy za spust, opłakując sytuację Palestyńczyków w Gazie, nie zdając sobie sprawy, że winni są terroryści. Pociągamy za spust, obwiniając Izrael za budowę osiedli na Zachodnim Brzegu, ignorując jednocześnie fakt, że Żydzi zostali stamtąd siłą usunięci w 1948 roku. Pociągamy za spust, żądając od Izraela zakończenia okupacji Zachodniego Brzegu, ignorując jednocześnie to, że Izrael zakończył okupację Gazy i wycofał z Gazy wszystkich żydowskich mieszkańców, dostając w zamian nieustające ataki terrorystyczne. Pociągamy za spust, płacząc nad brakiem państwa palestyńskiego, ignorując jednocześnie fakt, że przez ponad 73 lata Arabowie odrzucali takie państwo, ponieważ musiałoby ono istnieć obok Izraela.” 

Autor pisze dalej, że odmawiając przyznania oczywistego faktu, iż wina jednej strony jest nieporównywalnie większa niż drugiej, zachęcamy tym terrorystów do powtarzania ataków. Przypomina, że za każdym razem, kiedy Hamas nasila swoje ataki, powtarza się ta sama historia, świat reaguje tak samo i będzie to trwało jak długo Hamas będzie kontrolował Strefę Gazy. Fred Maroun kończy słowami:   

„Jeśli chcemy, aby Palestyńczycy przestali umierać w wojnach z Izraelem, musimy przestać pociągać za spust. Musimy przestać kierować się ignorancją i nienawiścią, które zabijają równie skutecznie, jak kule karabinu. Jest to proste, ale bardzo trudne, ponieważ aby to zrobić, musimy wzmocnić własny kręgosłup moralny. Ale czy zechcemy? Czy przestaniemy zabijać Izraelczyków i Palestyńczyków?”

Yoseph Haddad, izraelski Arab, weteran izraelskiej armii, 18 maja na swojej stronie Facebooka pisał:  


„Przez cały czas powtarzam, że większość arabskiego społeczeństwa w Izraelu chce tu żyć w partnerstwie i sprzeciwia się pełnej przemocy mniejszości, która formalnie nas reprezentuje.” Pisze, że jest jednym z nielicznych głosów tego arabskiego sprzeciwu, ale społeczności żydowskie i arabskie bardzo się różnią. W społecznościach arabskich jest ogromny strach przed ekstremistami, pisze że w ostatnich dniach było nie tylko wiele ofiar żydowskich, ale dużo ofiar arabskich, bitych i zastraszanych przez Arabów. Ludzie boją się o swoje bezpieczeństwo i Haddad pisze, że doskonale to rozumie. On sam nie zamierza zmieniać kursu i będzie robił, co w jego mocy, żeby odrzucić podżegających do przemocy i przywrócić rozsądek i partnerstwo w izraelskim społeczeństwie, bo, jak stwierdza, nie ma innego wyjścia.    

Fakt, że to arabscy dysydenci przedstawiają takie argumenty sam w sobie nie stanowi żadnego dowodu. Należy jednak te głosy odnotować i usłyszeć.            


Takich głosów jest znacznie więcej, ale oczywiście możemy im przeciwstawić badania opinii publicznej wskazujące na dominację postaw nienawiści i nieprzejednania wśród Arabów palestyńskich, jak również (chociaż w mniejszym stopniu) wśród Arabów izraelskich.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk