Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 04:34

« Poprzedni Następny »


Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi


Khaled Abu Toameh 2021-05-18

Gdyby nie finansowa i militarna pomoc Iranu, palestyńskie grupy terrorystyczne nie byłyby w stanie atakować Izraela tysiącami rakiet i pocisków. Na zdjęciu: Salwa rakiet wystrzelonych w kierunku Izraela (Zrzut z ekranu wideo)
Gdyby nie finansowa i militarna pomoc Iranu, palestyńskie grupy terrorystyczne nie byłyby w stanie atakować Izraela tysiącami rakiet i pocisków. Na zdjęciu: Salwa rakiet wystrzelonych w kierunku Izraela (Zrzut z ekranu wideo)

Wspierana przez Iran organizacja Palestyński Islamski Dżihad (PIJ) oznajmiła 11 maja, że jej członkowie wystrzelili salwę pocisków "Badr-3" na Izrael, zabijając dwie kobiety i raniąc dziesiątki innych. Oznajmienie wydało militarne skrzydło PIJ, Brygady Al-Kuds  po tym, jak ta grupa i inne frakcje terrorystyczne w Strefie Gazy, włącznie z Hamasem, wystrzeliły w ciągu 24 godzin setki rakiet na Izrael.

Pociski "Badr-3" są irańskiej produkcji i po raz pierwszy pojawiły się na polach bitew na Bliskim Wschodzie w kwietniu 2019 roku, kiedy wspierana przez Iran jemeńska milicja Huti użyła ich podczas walk w rozdartym wojną Jemenie.  


Pociski "Badr-3" przenoszą głowice o wadze 250 kg i mają zasięg ponad 160 kilometrów, według Debka, izraelskiej strony internetowej, która informuje o sprawach militarnych. „Pocisk eksploduje 20 metrów od celu i uwalnia grad 1400 szrapneli”.  


PIJ był pierwszą organizacją terrorystyczną, która użyła tego irańskiego pocisku przeciwko Izraelowi w 2019 roku.


Jeszcze kilka lat temu PIJ, Hamas i inne grupy terrorystyczne w Gazie otrzymywały rakiety i inną broń bezpośrednio z Iranu - szmuglowaną morzem lub przez granicę między Strefą Gazy a Egiptem. Od kilku już lat jednak, według źródeł izraelskiego wywiadu, grupy terrorystyczne używają wieloletnich doświadczeń z irańskimi i innymi rakietami do produkcji własnych wersji rakiet.


W ostatnich 15 latach Iran stał się największym dostawcą broni do Hamasu i PIJ. Główny szlak szmuglerski prowadził z Iranu do Sudanu, dalej do Egiptu i na Półwysep Synajski, a stamtąd do Strefy Gazy. Wśród tej broni są rakiety dalekiego zasięgu, pociski moździerzowe, pociski przeciwpancerne, tony materiałów wybuchowych i surowce do produkcji materiałów wybuchowych.


W zeszłym roku najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, przyznał po raz pierwszy że jego kraj dostarcza broni palestyńskim grupom terrorystycznym. „Iran zrozumiał, że jedynym problemem palestyńskich wojowników był brak dostępu do broni” - powiedział Chamenei w przemówieniu online.

"Z bożymi wskazówkami i pomocą planowaliśmy i równowaga sił została przekształcona w Palestynie, i dzisiaj Strefa Gazy może wytrwać przeciwko agresji syjonistycznego wroga i pokonać go”.

Chamenei przedstawił następnie powód, dla którego Iran wysyła rakiety, pociski i tony materiałów wybuchowych do Strefy Gazy: “Reżim syjonistyczny jest śmiertelnym, rakowatym guzem w regionie. Niewątpliwie zostanie wykorzeniony i zniszczony”.


Słowa Chameneiego pokazują, jak mułłowie w Teheranie przez lata kłamali Zachodowi. W 2011 roku Mohammad Chazaee, stały reprezentant Iran w ONZ, wysłał list do przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa ONZ, w którym kategorycznie zaprzeczył, jakoby Iran szmuglował broń do Strefy Gazy:

"Islamska Republika Iranu kategorycznie odrzuca oskarżenia dotyczące tak zwanego szmuglowania nowoczesnej broni do Strefy Gazy, które są oparte na fałszywej i wprowadzającej w błąd informacji dostarczanej przez syjonistyczny reżim. Irańskie poparcie dla ludności Palestyny jest natury moralnej, humanitarnej i politycznej”.

To zaprzeczenie pokazuje rozmiary irańskiego planu oszukiwania międzynarodowej społeczności nie tylko w sprawie dostaw broni do palestyńskich grup terrorystycznych, ale także w sprawie swoich planów zdobycia broni jądrowej i produkcji materiału jądrowego.


Kiedy więc administracja Obamy wysyłała 400 milionów dolarów w gotówce do Iranu, Irańczycy dostarczali rakiet i pocisków swoim marionetkom w Strefie Gazy, żeby mogli ich użyć do zniszczenia „syjonistycznego tworu”.  


W 2015 roku administracja Obamy, Wielka Brytania, Francja, Chiny, Rosja i Niemcy zawarli umowę z Iranem, w której Iran zgodził się na ograniczenie nuklearnej działalności i pozwolenie międzynarodowym inspektorom na powrót w zamian za zniesienie ekonomicznych sankcji. Iran jednak wielokrotnie łamał warunki umowy nuklearnej, co potwierdza Agencja Energii Atomowej monitorująca działalność nuklearną z ramienia ONZ.


Ten sam Iran który kłamał o szmuglowaniu broni do Strefy Gazy, potrafił także oszukać USA i mocarstwa świata w sprawie swojej gotowości przestrzegania umowy nuklearnej.  


Opublikowany w zeszłym miesiącu raport izraelskiej witryny internetowej, Walla news,  ujawnił, że w 2006 roku Iran otworzył szlak szmuglowania pocisków i amunicji do palestyńskich grup terrorystycznych w Strefie Gazy przez Jemen i Sudan. Działaniami szmuglerskimi dowodził wojskowy dowódca Hamasu, Mahmoud al-Mabhouh, którego Izrael zabił w 2010 roku.


9 kwietnia Mahmoud Mardawi, przywódca Hamasu i były członek militarnego skrzydła tej grupy, Brygad Izaddin al-Kassam, powiedział witrynie informacyjnej Al-Monitor:

"Hamas chce zbadać wszystkie źródła militarnych dostaw z każdego kraju i ruchu, głównie z Iranu. Nie przestaniemy pukać do drzwi, by znaleźć strony, które zaopatrzą nas w broń”.

Szmugler broni, który prowadzi interesy z Hamasem, powiedział Al-Monitor, że Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej Iranu wysyłał broń dla palestyńskich grup terrorystycznych przez Kanał Sueski aż do Morza Śródziemnego, gdzie irańskie statki rzucają kotwice przy wybrzeżach Strefy Gazy na egipskich wodach terytorialnych. Kiedy zapada noc, powiedział, płetwonurkowie Hamasu transportują broń w szczelnych kontenerach.  


Niedawno sekretarz generalny Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Ziad al-Nachaleh, ujawnił, że Kasem Solejmani, zabity dowódca Siły Kuds Iranu, “osobiście” organizował skomplikowaną operację wysyłania broni do Strefy Gazy. Nachaleh powiedział, że Solejmani, który zginął w ataku dronu USA 3 stycznia 2020 roku w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bagdadzie w Iraku, podróżował do wielu krajów, by organizować dostawy broni dla palestyńskich grup terrorystycznych w Strefie Gazy.


Gdyby nie finansowa i militarna pomoc Iranu, palestyńskie grupy terrorystyczne nie byłyby w stanie atakować Izraela tysiącami rakiet i pocisków. Podobnie jak ich patroni w Teheranie, Hamas i PIJ nie uznają prawa Izraela do istnienia i są zdecydowani zniszczyć go.  


W przeszłości Iran używał swojej marionetki w Libanie, Hezbollahu, do atakowania Izraela. Obecnie Iran używa swoich palestyńskich marionetek, by osiągnąć swój cel zlikwidowania Izraela i zabicia Żydów. To jest wojna nie tylko między Izraelem a palestyńskimi grupami terrorystycznymi. Jest to raczej wojna prowadzona przez Iran przeciwko Izraelowi.  


Zachodnie mocarstwa, które obecnie prowadzą negocjacje z Iranem o ożywieniu umowy nuklearnej, JCPOA, z 2015 roku, ośmielają mułłów i pozwalają im na kontynuowanie ich wojny pod hasłem “zabić wszystkich Żydów".


Iran’s Proxy War Against Israel

Gatestone Institute, 12 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk