Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 04:55

« Poprzedni Następny »


Mam dość


Blake Ezra 2021-05-21


Mam dość.


Nie chcę pisać tego, ale mam dość.


Mam dość i widziałem to wszystko wiele razy wcześniej.

 

Dwa tygodnie temu oglądałem program w BBC o Wielkanocy w miejscach świętych Izraela. Prezenterka, dobrze znana brytyjska aktorka o dobrych intencjach, zobaczyła barierę bezpieczeństwa, która oddziela Izrael od Zachodniego Brzegu i powiedziała, że jest „złem”.


Cofnijmy się o 20 lat do 2001 roku. Stałem wtedy w Jerozolimie z przyjaciółmi i decydowaliśmy, gdzie by zjeść lunch. Nasz brak zdecydowania oznaczał, że nie poszliśmy daleko. Dwie minuty później bomba eksplodowała 50 metrów dalej, w pizzerii, która była jednym z rozważnych przez nas miejsc posiłku, zabijając ponad 20 niewinnych nastolatków i raniąc setki. Zamachowiec-samobójca był z Hamasu. Wskoczyliśmy do taksówki i opuściliśmy tę okolicę, gdzie biegali przerażeni ludzie i wyły syreny. Chwilę później eksplodowała druga bomba… dokładnie w miejscu, gdzie stałem w chwili pierwszej eksplozji.  


Barierę bezpieczeństwa, tę, która jest takim “złem”, zbudowano kilka lat po moim otarciu się o śmierć z rąk Hamasu. Właściwie zakończyła zamachy samobójcze w Izraelu, w autobusach, w restauracjach i podczas świąt religijnych. Czasami rzeczy, które mogą wyglądać na “zło” w naszych naiwnych, zachodnich oczach, służą także ratowaniu niewinnych ludzi. Niedoskonałe – może. Niezbędne – absolutnie. Nic nie jest proste.


Izrael jest skomplikowany. Działania w tym tygodniu to po prostu sam czubek wielu warstw historii, wątków pobocznych, krzywd. Ludzie badają ten region przez lata i nadal tylko ślizgają się po powierzchni.


Mam dość “przebudzonych” celebrytów, którzy demonizują Izrael i zamykają oczy na tysiące rakiet odpalanych przez Hamas na izraelskich cywilów. Ci celebryci mimowolnie aprobują terror. Demonizowanie tylko jednej strony konfliktu jest równoznaczne z usprawiedliwianiem zachowania drugiej strony. Ludzie z reality show Love Island nieświadomie stają się dyrektorami marketingu dla Hamasu w Europie. Przeczytajcie to jeszcze raz.


Mam dość niedouczonych influencerów, którzy nagle występują w rolach ekspertów Bliskiego Wschodu. Czy ogłaszają się ekspertami w sprawie Południowej Osetii?, Kaszmiru lub Północnego Cypru? Nie. Czy wypełniali Instagram wpisami ze sprzeciwem wobec Assada mordującego własną ludność w Syrii bronią chemiczną, lub wobec sytuacji muzułmańskich Ujgurów więzionych w autentycznych obozach koncentracyjnych w Chinach? Nie. Czy kiedykolwiek słyszeli o “Wycofaniu z Gazy”, prawdę o Mohammedzie al-Dura, o “masakrze” w Dżanin, o Umowach w Camp David, Karcie Hamasu lub innych częściach kontekstu niezbędnych, by rzeczywiście zrozumieć tę sytuację? Oczywiście, że nie. Niemniej z zadowoleniem wpisują  #PrayForPalestine, ignorując równocześnie tysiące rakiet odpalanych przez Hamas na izraelskich cywilów, rodziny biegiem zanoszące dzieci do schronów. Wydaje się, że każdy kraj ma prawo bronić się przed aktami wojny… poza jedynym krajem żydowskim.  


Być może Ricky Gervais powiedział to najlepiej do sali pełnej aktorów podczas rozdawania Golden Globes… “Nie używajcie tego jako platform do wygłaszania politycznych przemówień. Nie jesteście od tego, żeby pouczać ludzi o czymkolwiek. Nie wiecie niczego o rzeczywistym świecie”.  


Mam dość języka brytyjskich mediów, które ustawiają swoje tytuły nie według chronologii, ale według narracji. Nieważne, że Hamas zabija Izraelczyków i Izraelczycy reagują przez atakowanie przywódców Hamasu, tytuł zawsze będzie brzmiał: „Izrael zabija Palestyńczyków… którzy podobno wcześniej zabili izraelskich cywilów”.


Mam dość tego, że kiedy znany rapper zabrał się za 48-godzinne ciskanie nikczemnych, antysemickich gromów, tak niewielu ludzie przeciwstawiło mu się. Tak niewielu nie-Żydów powiedziało cokolwiek. Pisałem wtedy: “Izrael może nie jest doskonały, ale powstał dlatego, że tacy ludzie jak wy milczą, kiedy Żydzi są atakowani”. Okazuje się, że ci sami ludzie, którzy wówczas chowali się, wypełzli teraz z kątów, by potępić jedyny żydowski kraj na ziemi za bronienie się przeciwko gradowi rakiet. Sami nie będziecie więc bronić Żydów, ale nie chcecie im także pozwolić, żeby bronili sami siebie? OK. Niektórzy ludzie twierdzą, że jeśli poskrobiesz izraelożercę, znajdziesz żydożercę.


Mam dość świata, który ignoruje Hamas, jak gdyby nie był niczym poza nieprzyjemnym zapachem, ale demonizuje Izrael przy każdej okazji. Jeśli jesteś influencerem i zamieściłeś więcej postów przeciwko Izraelowi niż przeciwko Hamasowi, to dosłownie wykonujesz brudną robotę dla organizacji terrorystycznej. A, nawiasem mówiąc, jeśli nosisz bikini i trzymasz za rękę swojego partnera tej samej płci w Gazie, będziesz zabity, a twoje zwłoki będą ciągnięte za motocyklem przez ulice, podczas gdy krwiożerczy mężczyźni będą strzelali w powietrze na wiwat i wykrzykiwali, jak wielki jest ich bóg. Noś bikini i bądź jawnym gejem w Tel Awiwie, a będziesz świetnie pasował do otoczenia, szczególnie jeśli masz tatuaże i ślicznego psa.  


Mam dość tych, którzy oskarżają Izrael o “ludobójstwo”, które znaczy “umyślnie zabijanie wielkich liczb ludzi z danego narodu lub grupy etnicznej w celu zniszczenia tego narodu lub grupy etnicznej”. Jest obecnie WIĘCEJ Palestyńczyków niż było 50 lat temu. To nie zdarza się podczas ludobójstwa. Każdy, kto to twierdzi, stracił rozum pod wpływem nienawiści.   Jest to niedorzeczne i żałosne, szczególnie dlatego, że Hamas nie kryje swojego celu dokonania ludobójstwa na Żydach. W rzeczywistości sprzedajesz kit. Przestań.


Mam dość słowa “nieproporcjonalne”, które dla nikogo z jedną choćby funkcjonującą komórką mózgową nie ma w ogóle żadnego sensu, niemniej jest nieustannie wyciągane w najbardziej durny sposób do demonizowania Izraela. “Izrael reaguje w nieproporcjonalny sposób”, mówią. “Izrael powinien mieć prawo bronić się przed terrorem, ale to nie może być nieproporcjonalne”, mówią nam. Gdybyś trzymał nóż i mówił mi, że zamordujesz moją rodzinę, a potem próbował to zrobić, użyłbym rewolweru, jaki mam w kieszeni, żeby cię zatrzymać. Czy to jest nieproporcjonalne? Jeśli Hamas zabija 8 Izraelczyków, czy jest OK, by Izrael zabił 8 Palestyńczyków? Oczywiście, że nie. Hamas wystrzelił ponad 3000 rakiet na Izrael w tym tygodniu, a każda z nich po to, by próbować zabić cywilów. Jeśli Izrael wystrzeli 3000 rakiet na Gazę, każdą próbującą zabić cywilów, to czy to jest OK, bo jest proporcjonalne? Oczywiście, że nie.


Gdyby było 100 zabitych Palestyńczyków i 30 Izraelczyków, czy czułbyś się lepiej, gdyby zabito kolejnych 70 Izraelczyków? Czy zbyt mało martwych Żydów stanowi dla ciebie problem? Trevor Noah, prowadząc program telewizyjny dosłownie użył tego argumentu w tym tygodniu, porównując dane o ofiarach śmiertelnych. Gdyby było więcej martwych Żydów, nie miałby problemu. Widziałby sprawy jako „proporcjonalne”. No cóż, Trevor, naprawdę przykro mi, że nie ma więcej martwych Żydów. Nie, Trevor, to nie tak było tam, gdzie dorastałem. A także, Trevor, kiedy jedna strona inwestuje wszystkie swoje pieniądze w schrony, a druga strona inwestuje wszystkie swoje pieniądze w rakiety… strona ze schronami będzie miała mniej ofiar. Nie powinni musieć przepraszać za to i nie powinni musieć poświęcać własnego życia, żebyś ty mógł siedzieć w studio telewizyjnym i mówić, że jest bardziej “sprawiedliwe”, bo teraz liczba żydowskich ofiar jest dla ciebie wystarczająco wysoka. Kiedyś byłem twoim fanem, ale teraz mam cię dość. Czyli jedyne, co musimy zrozumieć w sprawie tego, co jest dobre a co złe w kontekście tego długowiecznego konfliktu, jest liczydło…  naprawdę Trevor, myślałem, że jesteś mądrzejszy?!


Izrael przeprowadza obecnie najbardziej precyzyjną operację antyterrorystyczną w historii, uprzedzając Gazańczyków o kolejnym celu, przygotowując się do wejścia piechoty (wiedząc, że młodzi Izraelczycy zostaną zabici), by tylko zminimalizować cywilne ofiary śmiertelne po palestyńskiej stronie. Mam dość każdego, kto używa tego słowa jako sposobu krytykowania Izraela. Jest to myślenie ułomne i bezsensowne.  


Izrael nie jest doskonały, ale oferuje równe prawa wszystkim obywatelom i ma arabskich obywateli we wszystkich segmentach społeczeństwa, od sędziów Sądu Najwyższego, członków parlamentu, do profesorów uniwersyteckich, podczas gdy Karta Hamasu wzywa do zabicia wszystkich Żydów wszędzie na świecie. Włącznie ze mną. Jesteś antyrasistą? Zamieściłeś czarny kwadrat? Przyklęknąłeś? JEŚLI JESTEŚ ANTYRASISTĄ, TO POWINIENŚ STAĆ PRZECIWKO HAMASOWI.


Mam dość ludzi, którzy są liberałami pod każdym innym względem, ale źle w tej sytuacji umieszczają swoje zatroskanie. Izrael ma jedyny na całym Bliskim Wschodzie Pride Weekend, niesłychane świętowanie miłości, obchodzone co roku w Tel Awiwie, w którym uczestniczą tysiące ludzi z całego świata. Tymczasem Hamas zrzuca gejów z dachów. JEŚLI JESTEŚ PRZECIWKO HOMOFOBII, POWINIENES STAĆ PRZECIWKO HAMASOWI.   


Izrael ma więcej wyborów niż jakikolwiek inny kraj na Bliskim Wschodzie, przyznając wszystkim obywatelom prawo głosu, od żydowskich mężczyzn do muzułmańskich kobiet. Tymczasem Hamas nigdy nie przeprowadził wyborów, a na Zachodnim Brzegu Mahmoud Abbas już 16 rok sprawuje swoją czteroletnią kadencję i właśnie odwołał nadchodzące wybory. JEŚLI WIERZYSZ W DEMOKRACJĘ, POWINIENEŚ STAĆ PRZECIWKO HAMASOWI.  


Nawiasem mówiąc, przeciwstawianie się Hamasowi nie czyni cię “antypalestyńskim”. Twierdziłbym, że jeśli jesteś przeciwko Hamasowi, to znaczy to, że obchodzi cię dobro Palestyńczyków i chcesz, by prosperowali dobrze.


Wczoraj w Sky News był wywiad z szefową szpitala w Aszkelon (Izrael), w którym spytano ją, jak udaje im się kontynuować pracę pod nieustannym ogniem Hamasu z Gazy. Wyjaśniła, że w ostatnich latach zbudowali w podziemiu szpital na 300 łóżek, co chroni ich przed ogniem rakietowym i pozwala na ratowanie życia bez zakłóceń. Tymczasem w Gazie Hamas składuje rakiety pod szpitalem Al-Szifa, bo wiedzą, że dla Izraela byłoby katastrofą relacji ze światem i z własnym sumieniem, gdyby uderzył w ten magazyn broni. Izrael buduje szpital pod swoim szpitalem, Hamas buduje magazyny amunicji pod swoim. Czy to wam jeszcze za mało mówi?!


Jeśli pisałeś w mediach społecznościowych o Gazie, modląc się za Palestynę, demonizując Izrael… to zakładam, że wiesz wszystko o wycofaniu się z Gazy w 2005 roku?


Na wypadek, gdybym się mylił, proszę bardzo: W Gazie było 21 izraelskich społeczności. W 2005 roku wobec braku jakichkolwiek postępów negocjacji, Izrael postanowił zlikwidować te 21 społeczności, wyrzucić swoją ludność, usunąć wszystkich Żydów z Gazy. Nie była to część umowy, zrobiono to w nadziei, że Palestyńczycy przejmą kwitnący przemysł i rolnictwo, które zbudowali Izraelczycy i użyją ich do zbudowania lepszego życia dla siebie, Miano nadzieję, że to posuniecie będzie widziane jako krok w kierunku pokoju, że Izrael jest gotowy oddać ziemię za pokój. Izrael wręczył im klucze i odszedł. Byłem wówczas w Jerozolimie, odbywały się olbrzymie demonstracje przeciwko temu. Żydzi siłą wyrzucali Żydów z ich domów na rzecz gestu dobrej woli i możliwego pokoju.


Co stało się potem? Hamas spędził ostatnie 16 lat na zamienianie Gazy w terrorystyczną bazę, rozmieszczając na całym terenie wyrzutnie rakiet, którymi atakuje Izrael. Widzisz, Hamas woli zniszczyć Izrael niż poprawić życie Palestyńczyków. Izrael bardziej dba o życie Palestyńczyków niż kiedykolwiek robił to Hamas. Hamas celebruje “męczeństwo”… uczy że największym honorem jest stracić życie podczas zabijania Żydów. To jest chore, wypaczone i nie do pojęcia dla ludzi o dobrych intencjach.


W owym czasie byłem za wycofaniem się. 16 lat jątrzącego ekstremizmu. 16 lat gromadzenia rakiet z Międzynarodową Pomocą, z pieniędzy podatników. 16 lat inwestowania w tunele terroru, żeby mordować Izraelczyków, zamiast szkół, by kształcić Palestyńczyków. To była złota okazja do zbudowania dobrobytu i postępu zniszczona przez Hamas. Gdybyś był Izraelem, czy oddałbyś więcej ziemi wiedząc, że najprawdopodobniej będzie zamieniona w bazę kolejnych wyrzutni rakiet Hamasu? Perspektywa czasu jest wspaniałą rzeczą.


Jeśli chcesz skrajnego, fundamentalistycznego, islamskiego państwa terroru na brzegach Morza Śródziemnego, dziel się dalej tymi swoimi memami, które ignorują Hamas jako problem i przysięgaj, że “Palestyna będzie wolna”. Celebryci, liberałowie i Instagrammerzy o dobrych intencjach… NIEŚWIADOMIE PROWADZICIE MARKETING ONLINE DLA HOMOFOBICZNYCH I RASISTOWSKICH MORDERCÓW.


Podczas żydowskich wydarzeń, takich jak bar micwa w Wielkiej Brytanii, wszyscy śpiewają na końcu „Salaam”, co jest arabskim słowem, nie hebrajskim. Słowem, które znaczy pokój. Żydzi tęsknią do pokoju. Tymczasem Hamas bierze 4-letnich rekrutów i każe im krzyczeć „Śmierć Żydom”. Tymczasem Autonomia Palestyńska (ci “umiarkowani”, którzy otrzymują więcej międzynarodowej pomocy – twoich pieniędzy podatkowych – niż ktokolwiek inny) mają fundusz nazwany Funduszem Męczenników. Płacą miesięczne pensje rodzinom każdego, kto zamordował Żydów i stracił przy tym życie. Płacą za morderstwo. To jest więcej niż odrażające. Kiedy w Izraelu rodzi się żydowskie dziecko, oni natychmiast nakładają cenę na jego głowę. Twoje podatki są używane do finansowego nagradzania i zachęcania do mordowania Żydów. Czy to  nie mówi wszystkiego? Czy też nie chcesz usłyszeć?!


Mam dość. Zwykli Palestyńczycy mają dość. Zwykli Izraelczycy mają dość. To nie jest konflikt miedzy “Palestyną a Izraelem”, to jest konflikt między przyzwoitymi ludźmi (po obu stronach) a najbardziej perwersyjnymi ekstremistami na ziemi. Zmień swój hasztag na #SzalomSalaamPokój, co uznaje cierpienia po obu stronach, uznaje, że ostatecznym celem wszystkich przyzwoitych ludzi jest pokój… coś, czego Hamas nigdy nie chce zobaczyć.


Lata temu, kiedy byłem idealistycznym lewicowym studentem historii Bliskiego Wschodu, starszy członek rodziny powiedział mi: “Jeśli Arabowie złożą broń jutro, nie będzie wojny. Jeśli Żydzi złożą broń jutro, nie będzie Izraela”. Śmiałem się wówczas z tak ogólnikowego i uproszczonego równania, ale było znacznie bliższe prawdy, niż rozumiałem. Jest tu proste równanie… Hamas chce, by wszyscy Żydzi byli martwi, a Izrael nie pozwala, by to się zdarzyło. Jak śmią.   


Mam dość ludzi przyjmujących doniesienia mediów za dobrą monetę, czy naprawdę wierzycie, że najbardziej skomplikowany region na świecie jest taki prosty?! Nikt nie chce widzieć młodych izraelskich żołnierzy, zatrzymujących i przeszukujących palestyńskie ambulanse, trudno na to patrzeć i dla większości porządnych ludzi na świecie to jest haniebne. Od czasu jednak, kiedy Hamas w 2002 roku po raz pierwszy użył ambulansów Czerwonego Półksiężyca do szmuglowania zamachowców-samobójców oraz materiałów wybuchowych (zaczynając od kobiety, zamachowczyni Wafy Idris, która pracowała jako sekretarka medyczna dla Palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca) i ambulanse stały się wspólnikami w mordowaniu niewinnych Izraelczyków… jaki wybór ma Izrael?! Sprawy nie są proste. Każdy inny kraj zrobiłby to samo. Bardzo łatwo jest krytykować z twojego wygodnego fotela. Jednym z moich ulubionych zdań jest: “Każdy walczy w bitwie, o której nic nie wiesz, bądź ostrożny w ocenach”. Może od czasu do czasu zastosowałbyś to do swojego postrzegania Izraela, kraju, który codziennie stoi w obliczu morderczych gróźb z powodu samego swojego istnienia. O tych wyzwaniach nie wiesz nic, żyjąc w Nowym Jorku czy Londynie.  


Może dziś wieczorem, kiedy będziesz modlić się z Palestynę, mógłbyś także pomyśleć o milionach izraelskich rodzin. O normalnych ludziach, którzy biegną do schronów z dziećmi, modląc się, by to się szybko skończyło. Jest cierpienie po OBU stronach. Prawdziwi ludzie z prawdziwymi marzeniami po OBU stronach.  


Jeśli jesteś wystarczająco odważny, by podzielić się tym tekstem, możesz mieć przyjaciół, którzy zajmują się mądrymi pytaniami “a co z tym, czy tamtym?”, jak scenariusz kogoś, kto nie potrafi zmusić się, by być czymkolwiek innym poza izraelożercą. “A co z osiedlami? Co z punktami kontrolnymi?” pytają, jak gdyby nie przeczytali ani słowa z tego, co napisałem. Pewnie, są problemy w regionie – w regionie pełnym problemów. Wiele z tych problemów zasługuje na własną książkę, ale one nie są TYM problemem. Hamas chce zniknięcia Izraela i śmierci Żydów. Prezydent Iranu, największego sponsora terroryzmu na ziemi, powiedział dosłownie: „Izrael będzie wymazany z mapy”, wysyłając równocześnie olbrzymie transporty rakiet do Gazy w próbie uczynienia tego celu rzeczywistością. Sam widziałem skonfiskowaną irańską broń. 


Mam dość.


Autentycznie mam dość. Napisałem to w ciągu 20 minut prosto z głębi mojej frustracji. Nie oczekuję, że wielu ludzi przeczyta wszystko, co napisałem, ale jeśli spowoduje, że JEDNA osoba pomyśli dwa razy, kiedy jej ulubiony celebryta znowu będzie demonizował Izrael, było warto to napisać.


I’m Fed Up

Times of Israel, 16 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Blake Ezra

Badacz i dziennikarz piszący o sprawach Bliskiego Wschodu. Studiował historię Bliskiego Wschodu na Manchester University.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk