Prawda

Sobota, 1 października 2022 - 11:10

« Poprzedni Następny »


Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja


Anne Bayefsky 2022-07-04

Navi Pillay, była wysoki komisarz praw człowieka ONZ former U.N. High Commissioner przemawia na konferencji prasowej. Credit: U.N. Photo/Jean-Marc Ferré.
Navi Pillay, była wysoki komisarz praw człowieka ONZ former U.N. High Commissioner przemawia na konferencji prasowej. Credit: U.N. Photo/Jean-Marc Ferré.

Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła niebezpieczny proces, który, jak mają nadzieję jej twórcy, zakończy się wraz z końcem państwa żydowskiego. Jednak wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni wskazują, że osiągnięcie tego haniebnego wyniku zniszczy również zasady, na których opiera się system międzynarodowego prawa i sprawiedliwości.

 

Rok temu czołowy organ ONZ zajmujący się prawami człowieka powołał „Komisję Śledczą” w sprawie Izraela, a 7 czerwca 2022 r. „Komisja” opublikowało swój pierwszy raport. 13 i 14 czerwca 2022 r. trzej inkwizytorzy przedstawili swój raport Radzie Praw Człowieka i specjalnie zwołanej konferencji prasowej dla światowych mediów.


Z oskarżonym pod fałszywymi zarzutami Izraelem, podstawowe wymagania rządów prawa – obiektywność, bezstronność, uczciwość, należyty proces i niedyskryminacja – zostały puszczone z dymem.


Ten artykuł jest trzecią częścią serii poświęconej temu „śledztwu”. W pierwszej przedstawiono genezę i charakter śledztwa. W drugim rozważano wstępny raport Komisji Śledczej. Wreszcie, ten artykuł rzuca światło na procedurę — niepokojącą metodologię rozpowszechniania współczesnego antysemityzmu na arenie światowej.


O obiektywności i bezstronności

 

Trzech członków „śledztwa” kierowanego przez byłą Wysoką Komisarkę ONZ ds. Praw Człowieka, Navi Pillay, zostało mianowanych przez Radę Praw Człowieka ONZ właśnie ze względu na ich brak obiektywizmu, stronniczość i uprzedzenia. Pillay (Republika Południowej Afryki), Miloon Kothari (Indie) i Chris Sidoti (Australia): każde z nich już wcześniej deklarowało, że Izrael jest winny zbrodni, które komisja miała zbadać. Co więcej, pełniąc funkcję Wysokiej Komisarki w latach 2008-2014, Pillay była bezpośrednio zaangażowana w tworzenie wielu raportów i oświadczeń ONZ, które następnie przytoczyła jako dowód „odkryć” w raporcie tej nowej komisji śledczej.


Kiedy nadszedł czas, aby członkowie dochodzenia zaangażowali się w „interaktywny dialog” z przedstawicielami państw, krajowych instytucji praw człowieka i organizacji pozarządowych, ujawniła się również skompromitowana rola Sidotiego. Australijski prawnik ds. praw człowieka Sidoti nie ukrywa, że jest „bliskim przyjacielem i sojusznikiem Niezależnej Komisji Praw Człowieka [Autonomii Palestyńskiej]”. 14 czerwca 2022 roku Sidoti zasiadł na podium Rady Praw Człowieka, podczas gdy wiceprzewodniczący Rady Praw Człowieka przedstawił reprezentanta tej organizacji jako przemawiającego w imieniu narodowej instytucji praw człowieka „państwa Palestyna”, reprezentant pogratulował Sidotiemu i całemu towarzystwu oraz „zatwierdził” ich wyniki.


Biorąc publiczność za głupców lub kolaborantów, Pillay powiedziała prasie światowej: „Nie mamy żadnych z góry przyjętych wyobrażeń”.


Brak należytego procesu, wyłącznie kłamstwa od Pillay

 

Dwoje „śledczych” z tej komisji (Pillay i Sidoti) ma wykształcenie prawnicze, co czyni ich rażącą odmowę przeprowadzenia należytego procesu w przypadku Izraela jeszcze bardziej haniebną. Prezentacja raportu przekształciła się w serię łatwych do udowodnienia fałszów.


Pillay powiedziała Radzie Praw Człowieka: „Ogłosiliśmy ogólne wezwanie do składania pisemnych oświadczeń i otrzymaliśmy kilka tysięcy pisemnych zgłoszeń”.


To było kłamstwo. Grupa organizacji pozarządowych, w tym moja, przesłała miliony unikalnych pisemnych oświadczeń i nazwisk żydowskich ofiar arabskiej przemocy i podżegania do nienawiści do Żydów.

 

Wezwanie komisji do składania oświadczeń podawało adres e-mail i adres „chmury”; adres pocztowy podawano na żądanie. Zarejestrowaliśmy wszystkie przesłane przez nas oświadczenia: 78 771 e-mailem, 2 665 313 tylko przez „OwnCloud” i 4 890 902 kurierem (suma obejmuje wcześniejsze zgłoszenia elektroniczne).


Pillay powiedziała Radzie Praw Człowieka: „Wkrótce po sfinalizowaniu naszego raportu Komisja otrzymała również coś, co wydaje się być jednym zgłoszeniem z ponad 2,5 milionami załączników”.


To była nieprawda. Nie było jednego zgłoszenia. Każde z naszych milionów oświadczeń było unikalne i ponumerowane. I pochodziły z wielu organizacji pozarządowych.


A oto kolejne kłamstwo. Możemy udowodnić, że Komisja otrzymała ponad milion unikalnych oświadczeń, zanim ich sprawozdanie zostało sfinalizowane, co zdecydowanie zaprzecza oświadczeniu Pillaya.


Projekt raportu z dochodzenia został rozesłany 19 kwietnia 2022 roku. Do tego dnia wysłaliśmy już 1 065 267 unikalnych oświadczeń za pośrednictwem poczty elektronicznej i OwnCloud. Ostateczny raport datowany był na 9 maja 2022 r. i do tego dnia wysłaliśmy już 2 666 801 unikalnych oświadczeń za pośrednictwem poczty e-mail i OwnCloud. Raport został opublikowany na całym świecie 7 czerwca 2022 r. i do tego dnia wysłaliśmy 4 890 902 oświadczeń pocztą elektroniczną, OwnCloud i kurierem.


Pillay powiedział Radzie: „Od czasu ukończenia tego raportu, co smutne, otrzymywaliśmy doniesienia o ciągłym łamaniu praw indywidualnych i zbiorowych, w tym o nadmiernym użyciu siły, czasami śmiertelnym, przez izraelskie siły bezpieczeństwa przeciwko Palestyńczykom”.


W rzeczywistości, od czasu ukończenia raportu, Komisja otrzymała – jak zarejestrowaliśmy i ponumerowaliśmy – 28 312 raportów o zamachach ze strony Palestyńczyków i innych Arabów skierowanych przeciwko Izraelczykom. Ale dla Pillay te doniesienia nie były smutne; nie były nawet liczone.


Pillay powiedziała Radzie: „Odmowa Izraela zezwolenia Komisji na wizytę w Izraelu sprawia, że informacja od izraelskich ofiar i świadków jest trudniejsza”.


To było kłamstwo. Nasze zgłoszenia zawierały konkretne nazwiska 5 483 502 ofiar (niektóre zgłoszenia zawierały wiele nazwisk):

• 600 000 konkretnych żydowskich uchodźców i ofiar prześladowań arabskich na Bliskim Wschodzie i w krajach Afryki Północnej w ciągu ostatnich 75 lat;

• 4220 cywilnych ofiar zamordowanych w arabskich kampaniach mających na celu wymazanie Izraela;

• 24 092 żołnierzy izraelskich, którzy polegli, broniąc swojego kraju i jego mieszkańców przed nienawiścią Arabów do Żydów;

• 4 812 829 ofiar antysemityzmu podczas Holokaustu oraz rola i spuścizna nazistowskiego kolaboranta i propagandysty, „przywódcy narodowego Palestyny”, „bohatera” i wzoru do naśladowania, wielkiego muftiego Jerozolimy Amina al-Husseiniego.


Pillay powiedziała Radzie: „Komisja podkreśliła […] potrzebę wysłuchania wszystkich zainteresowanych stron, wszystkich podmiotów odpowiedzialnych, ofiar i świadków”.


To było kłamstwo. Po 4 maja 2022 r. reklamowana przez Komisję usługa OwnCloud dla zgłoszeń zaczęła odrzucać nasze zgłoszenia jako „nieautoryzowane” (kod stanu „401”). Zamiast tego odpowiedzieliśmy wysyłając zgłoszenia pocztą.


Nie był to też pierwszy raz, kiedy nasze starania o przesłanie materiałów napotkały przeszkody, które w pełni udokumentowaliśmy.


5 lutego 2022 r. usługa OwnCloud Organizacji Narodów Zjednoczonych przeszła w tryb offline („nie można uzyskać dostępu do tej witryny”). Kolejne wiadomości z usługi w chmurze, które uniemożliwiały nam przesyłanie materiałów, brzmią „Wewnętrzny błąd serwera”. Następnie, 22 marca 2022 r., usługa w chmurze zaczęła odpowiadać na nasze próby zgłoszenia odpowiedziami „brak miejsca na dysku”. A 4 maja 2022 r. dotarliśmy do ściany  „nieautoryzowanego” zgłoszenia.


Pillay chwaliła się na briefingu prasowym Komisji: „Słuchamy wszystkich interesariuszy niezależnie od politycznego punktu widzenia… Z zadowoleniem przyjmujemy zgłoszenia od każdego, każdego”.


Łatwo dające się zweryfikować kłamstwo.


Na konferencji prasowej zrezygnowała z twierdzenia o „kilku tysiącach zgłoszeń” w raporcie i komentarzach przed Radą. Zamiast tego mówiła teraz: „Właściwie otrzymaliśmy 2,5 miliona”. A potem natychmiast zaczęła oczerniać te zgłoszenia, dodając następujący opis: „Wszystkie byłyby proizraelskie”.


Pomijając dodatkowe dwa i pół miliona zgłoszeń, kontynuowała: „To była jedna strona internetowa, która wysłała 2,5 miliona zgłoszeń”.


To również było fałszywe. Wyraźnie zidentyfikowano liczne strony internetowe różnych organizacji pozarządowych, które złożyły oświadczenia.


Następnie Pillay zbagatelizowała je, mówiąc o nich jako zwykłej liście i powiedziała prasie: „Wydaje się, że jest to zapis wszystkich Żydów zabitych w Holokauście, więc jest to długa lista nazwisk”.


Kolejne kłamstwo. Wszystkie zgłoszenia wymieniające ofiary Holokaustu odnosiły się również do relacji między nazistami a Palestyńczykami, od al-Husseiniego do dziś.


Ponadto, do 8 lutego 2022 r. do Komisji przesłano 11 699 zgłoszeń z Palestinian Media Watch (PMW); do 1 marca 2022 r. 11 132 zgłoszenia z AICE i Żydowskiej Biblioteki Wirtualnej; do 5 marca 2022 r. 12 642 zgłoszenia od MEMRI; do 9 marca 2022 r. 2872 zgłoszenia z Centrum Informacji Meir Amit Intelligence and Terrorism; a do 10 marca 2022 r. 7807 zgłoszeń z CAMERA.

 

Zgłoszenia te obejmowały solidne dowody w postaci dokumentów, zdjęć, filmów, oryginalnych dokumentów oraz szczegółowych raportów z  badań i analiz wszystkich wojen arabskich przeciwko państwu Izrael; palestyńskie ataki terrorystyczne; palestyńska mowa nienawiści; podżeganie do przemocy; i niezbity dowód wysiłków palestyńskich Arabów, aby wymazać żydowską historię, promować ludobójstwo i zniszczyć państwo żydowskie. Było to uzupełnieniem 1 017 200 konkretnie zidentyfikowanych żydowskich ofiar antysemityzmu, wraz z koneksją palestyńską, wysłanych do 22 marca 2022 r.


Pod koniec marca nie było wątpliwości co do dwóch kolejnych faktów.


Po pierwsze, śledztwo Pillay wciąż znajdowało się na etapie zbierania informacji; Pillay przyznała na konferencji prasowej, że ona i jej świta pojechała do Jordanii 31 marca 2022 r., aby przeprowadzić czterodniowe spotkania.


Po drugie, w dochodzeniu wykorzystano te informacje, aby dojść do własnych wniosków. Członek Komisji, Miloon Kothari, poinformował prasę: „Raport opiera się nie tylko na tym, co nas poprzedzało”.


Pillay przyznała się do ignorowania zgłoszeń „proizraelskich”

 

Potem nastąpiło najbardziej szokujące przyznanie się, demaskując Pillay. Odnosząc się do nowo wygłoszonego twierdzenia „w rzeczywistości otrzymaliśmy 2,5 miliona”, oznajmiła prasie światowej: „Ale ja ich osobiście nie widziałam”.


Ten skandaliczny moment został uchwycony przez kamerę. Przewodnicząca tego „śledztwa” ONZ przyznała, że nigdy nie zapoznała się z żadnym z naszych oświadczeń! Nie widziała żadnego z tych, które nazwała „proizraelskimi”.


Ponieważ zignorowała wszystkie przeciwne dowody, bez problemu odpowiedziała na główne pytanie tego dochodzenia, oświadczając, że konflikt arabsko-izraelski był winą Izraela. Powiedziała prasie: „Główną przyczyną jest wyraźnie okupacja”. Izraelska „dyskryminacja” była drugą „podstawową przyczyną trwającej przemocy”.


Góra kłamstw w samym procesie badawczym miała zatem realne konsekwencje. Inkwizytorzy otrzymali zadanie poszukiwania przyczyn i ofiar systematycznej dyskryminacji ze względu na rasę i religię. Ale teraz wiemy, że poszukiwania będą trwały tylko tak długo, jak długo pierwotną przyczyną nie będzie arabska nienawiść do Żydów, masy ofiar takiej nienawiści nie będą martwymi Żydami, a uchodźcy nie będą Żydami.


O dyskryminacji i mandacie Pillay z ONZ

 

Członkowie Komisji wielokrotnie zaprzeczali sobie w innych podstawowych kwestiach. 13 czerwca 2022 r., pierwszego dnia prezentacji, 22 państwa zgłosiły sprzeciw wobec śledztwa, nazywając je „nieproporcjonalną” krytyką Izraela. Wśród tych państw były Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy i Holandia. Pillay najeżyła się. Twierdziła, że opis zadań Komisji nie jest wyjątkowy, więc nie ma powodów do narzekań.


A potem powiedziała na konferencji prasowej: „Mamy bardzo szeroki mandat, aby zająć się podstawowymi przyczynami… które zwykle nie wchodzą w zakres praw człowieka. Dlatego jesteśmy bardzo zainteresowani tą częścią mandatu, która wymaga od nas określenia osób odpowiedzialnych i współpracy z instytucjami sądowymi w celu ewentualnego ścigania i zapewnienia sprawiedliwości. Więc to wszystko jest nowe.”


Powiedziała również: „Chcemy, aby wszyscy traktowali tę Komisję poważnie, ponieważ po raz pierwszy może zająć się kwestiami politycznymi, czego nie można zrobić w ramach zwykłych mandatów Rady Praw Człowieka”.


Sidoti również dodał: „W rzeczywistości sposób, w jaki odpowiedzialność jest ujęta w mandacie, różni się od innych komisji śledczych”.


Jeśli to wygląda jak dyskryminacja, brzmi jak dyskryminacja, kwacze jak dyskryminacja, to prawdopodobnie jest to dyskryminacja.


O przejrzystości i tajnym postępowaniu „sądu kapturowego”

 

Inkwizytorzy zrobili wszystko, co w ich mocy, aby ukryć swoje postępowanie. Jak sama Pillay powiedziała Radzie: „Indywidualne potwierdzenia otrzymania informacji i oświadczeń nie będą dostarczane… Komisja nie poda do publicznej wiadomości, z kim rozmawiała”.


Wszystko, co wiadomo opinii publicznej i państwom finansującym to przedsięwzięcie, to że tych troje silnie antyizraelkich aktywistów prowadzi tajne spotkania z wysoce wyselekcjonowanymi organizacjami pozarządowymi i oskarżycielami – jednocześnie udając trudności w zbieraniu lub odczytywaniu informacji od „proizraelskich” źródeł.


Pillay poinformowała prasę, że w tygodniu od 20 czerwca 2022 r. „dochodzenie” będzie „odbywać się przy okrągłym stole ekspertów”, hybrydzie dziejącej się zarówno w Genewie, jak i w Internecie. Teoretycznie więc spotkanie online mogło być otwarte. Ale tożsamość zaproszonych jest tajemnicą.


Pillay dodała, że „dwudziestu przedstawicieli organizacji” przybyło na spotkanie z Komisją w Jordanii. Kim oni byli, nie chciała powiedzieć.


Pillay twierdzi: „Konsultujemy się z wieloma ekspertami”. Nienazwani eksperci. Biorąc pod uwagę wyznaczony temat, nie „proizraelscy”.


Na tej samej konferencji prasowej Kothari powiedział: „Przeprowadziliśmy serię bezpiecznych wywiadów online z liderami społeczeństwa obywatelskiego, naukowcami i innymi osobami”. Jacy liderzy, jacy naukowcy? A „inni” nie są zidentyfikowani w raporcie, ani w Radzie, ani w prasie.


Sidoti dostarczył puenty: „Jesteśmy już w kontakcie z Biurem Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego [MTK], a jeszcze w tym tygodniu będziemy mieć kolejne spotkanie z Biurem”.


Krótko mówiąc, to „śledztwo” jest kwintesencją sądu kapturowego. Tajne spotkania. Poufni oskarżyciele. Potajemne wywiady. Klasyfikowany. Ograniczone. Ściśle tajne. Do czasu, kiedy Żydzi izraelscy, lub zwolennicy prawa narodu żydowskiego do samostanowienia i samoobrony, usłyszą wezwanie od międzynarodowych lub krajowych prokuratorów państwowych.


Wniosek


Ten fałszywy proces jest równie zgniły, jak materiał, którą fabrykuje. Inkwizytorzy zostali złapani na gorącym uczynku. Nie spełniają kryteriów niezależnych, obiektywnych, bezstronnych ekspertów. I wnoszą to uprzedzenie w każdy aspekt operacji: jakie oświadczenia przyjmują, z kim się spotykają, co czytają, co zgłaszają, kogo lobbują, co gromadzą i czym się dzielą.


Wiemy z całą pewnością, że Pillay kłamała na temat tego, co wiedziała i kiedy to wiedziała.


Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, jak niebezpieczne może być to przedsięwzięcie, powinien posłuchać oburzających słów Chrisa Sidoti do Rady Praw Człowieka pod koniec prezentacji raportu, po tym, jak niektórzy mówcy sprzeciwili się śledztwu i traktowaniu przez Radę żydowskiego państwa. Sidoti powiedział: „Oskarżenia o antysemityzm są rzucane jak ryż na weselu”.


Retorta mająca na celu maskowanie bardzo prawdziwego antysemityzmu nierozerwalnie związanego z tym „śledztwem”, którego przeznaczeniem jest wyrządzenie poważnej krzywdy prawdziwym ofiarom przemocy i dyskryminacji, o ile nie zostanie powstrzymane.


The UN Commission of Inquiry on ‘Occupied Palestinian Territory’ is an Inquisition

JNS Org, 28 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Anne Bayefsky – kanadyjska prawniczka jest dyrektorką Touro College Institute on Human Rights and the Holocaust. Specjalizuje się w dziedzinie prawa międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk