Prawda

Sobota, 1 października 2022 - 09:33

« Poprzedni Następny »


PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE


Itamar Marcus 2022-07-08


Autonomia Palestyńska twierdzi, że zmusiła UE do zaakceptowania płatności za terroryzm i program nienawiści PA 


Według ministra ds. robót publicznych i budownictwa Autonomii Palestyńskiej, Muhammada Zijary niedawne oświadczenie Unii Europejskiej, że wznowi swoją pomoc dla Autonomii Palestyńskiej, oznacza, że UE akceptuje fakt, iż Autonomia Palestyńska nadal nagradza terror i kontynuuje swój antysemicki, przepełniony nienawiścią program szkolny. Według AP to „polityczne zwycięstwo” nad UE jest ważniejsze niż pomoc finansowa: 


Oficjalny prezenter PA TV:  „Niedawno ogłoszono, że [pieniądze UE] zostaną uwolnione i że UE wznowi finansowanie rządu palestyńskiego. Jaka jest pana reakcja?

Minister Robót Publicznych i Budownictwa AP Muhammad Zijara: „To [finansowanie UE] jest bardziej zwycięstwem politycznym niż osiągnięciem finansowym. Wyzwaniem było zrzeczenie się naszych praw, stanowiska i zasad, zarówno w kwestii naszego obowiązku (tj. wypłaty nagród) wobec rodzin męczenników i więźniów, jak i wobec palestyńskich programów nauczania i palestyńskiej narracji”.    

[Oficjalna telewizja PA, Talk of the Hour , 16 czerwca 2022] 

Po podpisaniu umowy o dofinansowanie z UE premier PA Muhammad Shtayyeh potwierdził to, podkreślając, że dofinansowanie unijne jest „bezwarunkowe”: 

„Dziękujemy UE i jej państwom. Ta umowa jest ważna, bo została zawarta bez warunków”. 

[Strona Facebooka premiera AP Muhammada Shtayyeha, 22 czerwca 2022] 

Oficjalna agencja informacyjna AP podkreśliła również, że finansowanie nie jest obłożone „żadnymi warunkami”: 

„Premier Shtayyeh poruszył znaczenie bezwarunkowego podpisania umowy finansowej, wyrażając nadzieję, że umowa finansowa na rok 2022 zostanie przyspieszona. 


Podkreślił, że umowa obejmuje finansowanie spraw socjalnych, szpitali i instytucji w Jerozolimie, energię i wodę dla Gazy, pomoc zdrowotną w walce z koroną i tylko 55 milionów euro na pensje”. 

[WAFA, oficjalna agencja informacyjna PA, wydanie angielskie, 22 czerwca 2022]

W odpowiedzi na dokumenty przekazywane przez Palestinian Media Watch europejskim rządom, które pokazują, że AP płaci pensje uwięzionym terrorystom, wiele krajów europejskich, a także UE wielokrotnie potępiały AP. Wiele krajów europejskich próbowało uniknąć finansowania nagród dla terrorystów europejskimi pieniędzmi. Holandia odcięła wszelkie fundusze dla AP po tym, jak posłowie zobaczyli prezentację PMW, zaś Wielka BrytaniaNorwegia i UE otrzymały zapewnienia od AP, że AP nie wykorzysta ich pieniędzy do wynagradzania terrorystów. Ale żądanie Europejczyków, by AP przestała nagradzać terror, nigdy nie zostało spełnione.


Obecna wypowiedź ministra AP, że wznowienie wypłat funduszy unijnych to „polityczne zwycięstwo”, bo nie musieli zmieniać swoich zasad „w stosunku do rodzin męczenników i więźniów” – czyli nagradzania ich pensjami za terror – jest bardzo poważną sprawą. Autonomia Palestyńska dochodzi do wniosku, że UE akceptuje prawowitość palestyńskiego „stanowiska”, zgodnie z którym nagradzanie więźniów terrorystów jest uzasadnione. Autonomia Palestyńska twierdzi, że ma prawo zabijać Izraelczyków, także dzieci, ponieważ zabijanie Izraelczyków jest legalną palestyńską „walką”. 


Co jest uderzające, kwota, jaką AP wydaje na nagradzanie terroru, jest większa niż cała kwota, jaką UE właśnie obiecała AP. 
PMW podało, że w 2021 r. AP wydała co najmniej 231 mln euro na swoje nagrody za terroryzm, podczas gdy pomoc UE dla AP to tylko 224,8 mln euro. Gdyby AP przestała nagradzać terror, nie potrzebowałaby nawet pomocy UE.  


Autonomia Palestyńska to rozumie i dlatego uważa wznowienie finansowania przez UE za „polityczne zwycięstwo” dla ich „stanowiska i zasad… w kwestii naszego obowiązku wobec rodzin męczenników i więźniów”.  


UE, umożliwiając Autonomii Palestyńskiej te wypłaty, daje paliwo dla palestyńskiego terroru. 


Ponadto AP uznaje to finansowanie ze środków UE za akceptację ich przepełnionego nienawiścią szkolnego programu nauczania. PMW od ponad dwudziestu lat informuje o treści podręczników AP. Na konferencji prasowej z PMW w sprawie opublikowanego raportu PMW o palestyńskich podręcznikach szkolnych, ówczesna senator USA Hillary Clinton potępiła edukację PA, ponieważ „głęboko zatruwa umysły” palestyńskich dzieci. 


Niedawno przyczyną zamrożenia wypłat z UE był raport Instytutu Georga Eckerta ds. Międzynarodowych Badań nad Podręcznikami, który stwierdził, że podręczniki szkolne AP zawierają treści antysemickie; przedstawiają palestyńską przemoc i terror przeciwko Izraelczykom jako część „heroicznej walki”; i zaprzeczają prawomocności istnienia Izraela poprzez mapy, które wymazują Izrael i nazywają cały obszar „Palestyną”.  


To, że wznowione finansowanie UE jest pieczęcią aprobaty dla niezmienionego programu nauczania PA, jest również postrzegane jako „polityczne zwycięstwo”, powiedziano wyraźnie w artykule w oficjalnej gazecie AP: 

„W związku z faktem, że Unia Europejska (UE) zrezygnowała z usuwania materiałów [edukacyjnych] i zmiany programów nauczania [AP] jako warunku wznowienia finansowania dla AP – stanowi dodatkowe zwycięstwo polityczne, które powoduje, że wzmacniamy nasz opór poprzez edukację i wiedzę oraz podkreślanie palestyńskiej narracji dotyczącej prawa narodu palestyńskiego do jego ojczyzny Palestyny z dawnych czasów”. 

[Oficjalna gazeta AP, „Al-Hayat Al-Jadida” , 23 czerwca 2022] 

AP uczy swoje dzieci, że jej „prawo do ojczyzny Palestyny” obejmuje cały Izrael. Tekst na tych mapach na stronie AP Ministerstwa Edukacji na Facebooku jest wyraźny: (po lewej) „Palestyna – cała ziemia jest nasza, od Morza [Śródziemnomorskiego] do Rzeki [Jordan]” i (po prawej) „Moja ojczyzna”.  


[Ministerstwo Edukacji AP, Facebook, 16listopada 2021]
[Ministerstwo Edukacji AP, Facebook, 16listopada 2021]

Ministerstwo Edukacji AP do dzieci: Nie ma Izraela, „cała ziemia jest nasza, od morza do rzeki”


Przemawiając na kilka tygodni przed podjęciem przez UE decyzji o wznowieniu pomocy, przewodniczący AP Mahmoud Abbas po raz kolejny wyjaśnił, że najwyższym priorytetem AP jest nagradzanie terrorystów i że wszelkie fundusze, które mają, zostaną przeznaczone przede wszystkim na ten cel: 

Mahmoud Abbas: „Podkreślamy, że kwestia rodzin męczenników i więźniów znajduje się na szczycie naszej listy priorytetów i każda kwota [pieniędzy], którą posiadamy, zostanie dla nich przeznaczona”. 

[Oficjalna telewizja PA, Historie z Palestyny , 5 marca 2022] 

Chociaż UE może próbować uzasadnić swoją wznowioną pomoc dla AP powołując się na kwestie humanitarne, sama AP przyznaje, że przedkłada wypłaty nagród za terroryzm nad dobro swoich przestrzegających prawa obywateli. UE ogłosiła, że pieniądze dla AP zostaną przeznaczone na „wypłaty wynagrodzeń i emerytur urzędników służby cywilnej, świadczenia socjalne dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji [oraz] skierowania do szpitali Wschodniej Jerozolimy”. UE z pewnością rozumie, że finansowanie przez nią wynagrodzeń i dodatków dla potrzebujących Palestyńczyków jest tym, co umożliwia Autonomii Palestyńskiej wykorzystanie innych pieniędzy do nagradzania terroru i terrorystów.  


Nie jest jasne, dlaczego UE zdecydowała się teraz ignorować priorytetowe traktowanie płatności terrorystycznych przez AP, ponieważ unijna polityka ignorowania nienawiści i propagowania terroru przez AP nie promuje pokoju. Wręcz odwrotnie. Przywódcy palestyńscy twierdzą, że bezwarunkowe wznowienie pomocy dla Autonomii Palestyńskiej, Unia Europejska daje im wyraźny komunikat: UE akceptuje i jest gotowa wspierać finansowo palestyńską nienawiść i terror.       

PA celebrates „political victory” over EU

Palestinian Media Watch, 29 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Itamar Marcus
 jest badaczem i publicystą Palestinian Media Watch. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk