Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 21:31

« Poprzedni Następny »


Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…


Elder of Ziyon 2021-03-19


Grupa postępowych i antysyjonistycznych Żydów napisała list do prezydenta Bidena, wzywając go, by mianował rzecznika ds. antysemityzmu, który będzie ignorował większość postaci antysemityzmu. “Haaretz” publikując ten list dodał temu idiotyzmowi dawkę tlenu.

Rozbierzmy to dzieło na części pierwsze:

Drogi Panie Prezydencie i Sekretarzu Blinkenie:  


Jako żydowscy przywódcy piszemy do Pana w chwili zarówno obawy, jak i nadziei. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni antysemicką przemocą i retoryką, jaką od kilku lat obserwujemy na całym świecie. Mamy nadzieję, ponieważ Pana administracja ma możliwość wybrania nowego podejścia w reakcji na naglącą sytuację współczesnego antysemityzmu.

Te słowa pokazują, że autorzy tego listu całkowicie ignorują cały antysemityzm ze strony lewicy, czarnych ludzi, Palestyńczyków i muzułmanów. A to właśnie  jest dziś główny nurt antysemityzmu. Dalej w tym liście czytamy:

W tym decydującym momencie nasze społeczeństwo rozlicza się z stuleciami białej supremacji, globalnie połączonymi ruchami prawicowych ekstremistów – problemami, którym będziemy w stanie stawić czoła tylko, jeśli zrozumiemy rolę antysemityzmu w ideologiach białej supremacji i etnonacjonalizmu. Czujemy się zmuszeni do zabrania głosu, ponieważ widzimy zagrożenie naszej walki także w kwestii tego, jak rząd USA zdefiniuje antysemityzm i jak będzie z nim walczył w Ameryce i na świecie.  

Nikt – dosłownie nikt – nie minimalizuje groźby prawicowego antysemityzmu. Nikt nie popiera nazistów ani białych suprematystów. Nikt nie mówi, że USA nie powinny robić wszystkiego co jest możliwe, by rozmontować agresywne, skrajnie prawicowe grupy. Ich nacisk na antysemityzm z prawicy i tylko z prawicy jest jednak ich sposobem osłaniania i usprawiedliwiania większości antysemitów.

Antysemityzm jest sprawą sprawiedliwości społecznej. Widzieliśmy antysemickie teorie spiskowe używane do podważenia kierowanych przez Czarnych ruchów o sprawiedliwość: fałszywe i dehumanizujące twierdzenia, które zakładają żydowską odpowiedzialność za los Czarnych, co zagraża nam wszystkim. Nazbyt często ci sami ludzie, którzy głoszą te antyżydowskie teorie spiskowe, rzucają następnie oskarżenia o antysemityzm jako broń przeciwko postępowym, szczególnie Czarnym i palestyńskim progresistom, którzy krytykują izraelski rząd. A równocześnie Żydzi kolorowi i ich doświadczenie powiązanego antysemityzmu i rasizmu są ignorowane. Potrzebujemy rzecznika, który rozumie, jak antysemityzm i biała supremacja wzmacniają się wzajemnie.  

Wszyscy wiedzą, że skrajnie prawicowi obłąkańcy są także przeciwko czarnym. Antysemityzm nie ogranicza się jednak do nich, jak wydają się twierdzić autorzy tego listu. Dalej czytamy:

Antysemityzm jest kwestią ekonomicznej sprawiedliwości. Gospodarka USA jest  w kryzysie. Teorie spiskowe, które obwiniają żydowską kontrolę finansów za problemy gospodarcze, przesłaniają strukturalne niesprawiedliwości dręczące nasze społeczeństwo. Dla rozprawienia się z ekonomicznymi niesprawiedliwościami potrzebujemy przywódców, którzy jasno widzą, jak antysemityzm jest wykorzystywany, by uczynić z Żydów kozły ofiarne za wady naszego systemu finansowego, by osłabić zaufanie do kierowanych przez rząd rozwiązań i podważyć ruchy budowania ekonomiczniej sprawiedliwej przyszłości. Potrzebujemy rzecznika, który jest gotowy walczyć z antysemityzmem jako część walki o sprawiedliwszą, bardziej włączającą gospodarkę.  


Antysemityzm jest kwestią klimatyczną i kwestią migracji.
Antysemickie teorie fałszywie przedstawiają spowodowaną kryzysem klimatycznym migrację jako żydowski spisek, by zastąpić białą rasę – której to idei użył zamachowiec, który zabił 11 Żydów modlących się w synagodze Tree of Life w 2018 roku, by uzasadnić tę przemoc. Kiedy przygotowujemy humanitarne i sprawiedliwe reakcje na migrację klimatyczną, potrzebujemy rzecznika, który rozumie groźbę ekofaszyzmu i rolę, jaką antysemityzm odgrywa w ekofaszystowskiej ideologii. 


Antysemityzm jest kwestią feministyczną
. Antysemickie idee niemal zawsze są splecione z toksycznymi, nienawistnymi ideami o płci, gender i seksualności. Raz za razem widzieliśmy przemoc mężczyzn, którzy zostali zradykalizowani do nienawiści wobec zarówno kobiet, jak Żydów – ale związek między antysemityzmem i mizoginią nie jest wystarczająco podkreślany, na szkodę nas wszystkich. Potrzebujemy rzecznika, który jest zobowiązany do zdemontowania równocześnie antysemityzmu i mizoginii.  

To więcej niż absurd. Teraz, kiedy źle zdefiniowali, czym jest antysemityzm, próbują zminimalizować niebezpieczeństwo nawet tego okrojonego antysemityzmu przez dekorowanie nienawiści do Żydów „kontekstem”. To znaczy, że walka przeciwko antysemityzmowi zostaje podciągnięta pod ogólne progresywne hasła, które, jak widzieliśmy raz za razem, zawsze mają wyższy priorytet.   


Jeśli patrzysz na antysemityzm jako na sprawę feminizmu, ekonomii, klimatu i migracji, nie masz już żadnych narzędzi do walki z rzeczywistą nienawiścią do Żydów. Antysemityzm zajmuje w każdej z tych spraw marginalne miejsce. Pozostają ci tylko slogany, że naziści są źli, co właściwie stanowi całą głębię tego argumentu. 

Z wszystkich tych powodów i wielu innych żądamy, by administracja Bidena wybrała Specjalnego Rzecznika do Monitorowania i Zwalczania Antysemityzmu, który zobowiąże się do traktowania walki przeciwko antysemityzmowi jako części walki o sprawiedliwą, wielorasową demokrację. Potrzebujemy rzecznika, który jest gotowy do przeciwstawiania się antysemityzmowi, gdziekolwiek ten się pojawia, wychodząc poza płytki podział na „lewicę i prawicę” i rozumiejąc zarówno nieproporcjonalne zagrożenie ze strony zorganizowanych, agresywnych białych nacjonalistów oraz złożoności antysemityzmu w społecznościach.  

W tym liście skrajnie prawicowy antysemityzm jest wymieniony sześć razy, a wszystkie pozostałe zignorowane. Kto ustawił tę sprawę w płytkim podziale na “lewicę i prawicę”?    


Antysemityzm jest wszędzie. Przez całą historię antysemici wszystkich wyznań, kolorów i politycznych tożsamości wiązali Żydów z tym, czym najbardziej gardzili. To dlatego antysemici skrajnej prawicy nazywali Żydów “komunistami”, podczas gdy antysemici skrajnej lewicy nazywali Żydów rasistami, kolonialistami i zabójcami dzieci; Czarni antysemici powiedzą, że Żydzi kontrolują ich życie przez kontrolowanie ich możliwości zarobkowania; muzułmańscy antysemici powiedzą, że Żydzi są tchórzami i wrogami Mahometa; chrześcijańscy antysemici nazwą Żydów zabójcami Chrystusa; zwolennicy Czarnego Narodu Islamu będą nazywali Żydów właścicielami niewolników. Jeśli istnieje jedna nienawiść, która jednoczy świat, to jest to nienawiść do Żydów.


Im więcej wiesz o antysemityzmie, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, że ludzie, którzy podpisali ten list, nie wiedzą o antysemityzmie niczego.   

Zbyt długo antysemityzm był używany jako uzasadnienie islamofobii i atakowania orędowników palestyńskich praw, tutaj w USA i na całym świecie. Potrzebujemy nowego podejścia, realizowanego przez rzecznika, który odznacza się prawością, by budował mosty między społecznościami i ruchami.

Całkowita niezdolność tych Żydów do choćby przyznania, że istnieje arabski antysemityzm – po tym, jak Żydzi zostali etnicznie wyczyszczeni z krajów arabskich – pokazuje, że nie są oni naprawdę przeciwko antysemityzmowi. 


Zaprzeczanie jakiejkolwiek postaci antysemityzmu oznacza akceptowanie tej formy antysemityzmu.


I jeszcze jedna sprawa: Podczas gdy każdy inny rodzaj bigoterii jest definiowany przez skrajną lewicę tak szeroko, jak to możliwe, antysemityzm jest definiowany tak wąsko, jak to możliwe. Ludzie, którzy chcą wrzucić Żydów do morza, lub którzy twierdzą, że Czarni są prawdziwymi Żydami a Żydzi są uzurpatorami, albo że państwo żydowskie jest najbardziej rasistowskim państwem na świecie, nie figurują w tej definicji. Naziści są źli – ale nie-biali poeci lub lewicowe gwiazdy rocka, albo palestyńscy przywódcy, którzy dosłownie powtarzają nazistowskie teksty, są celebrowani, a ich antysemityzm, kiedy zostaje wytknięty, jest usprawiedliwiany


Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują Żydzi, jest rzecznik ds. antysemityzmu, który tak dogłębnie nie rozumie antysemityzmu jak sygnatariusze tego listu.

 

When the far-Left conflates fighting antisemitism with progressive causes, Jews lose

Elder of Ziyon, 17 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon

Amerykański bloger, którego blog pod tym tytułem jest znakomitym źródłem pozwalającym na śledzenie antysemityzmu w zachodnich mediach i w polityce.    Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Drogi panie prezydencie USA Marek Eyal 2021-03-19


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk