Prawda

Sobota, 20 stycznia 2018 - 02:16

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru


Bassam Tawil 2018-01-14

Mahmoud Abbas. Przywódca AP jest szczęśliwy że zamordowano Żyda, ale jest oburzony na przedstawicieli USA, którzy wytykają mu, że nie potępił terroryzmu. Zdjęcie: Wikimedia Commons.
Mahmoud Abbas. Przywódca AP jest szczęśliwy że zamordowano Żyda, ale jest oburzony na przedstawicieli USA, którzy wytykają mu, że nie potępił terroryzmu. Zdjęcie: Wikimedia Commons.

Co myślą Palestyńczycy o zamordowaniu młodego rabina, ojca sześciorga dzieci? „Witają” je z otwartymi ramionami.


A gdyby powiedziano im, że rabin Raziel Szewach utrzymywał dobre stosunki ze swoimi palestyńskimi sąsiadami?


Palestyńczycy nadal byliby szczęśliwi, że został zastrzelony w zeszłym tygodniu, kiedy jechał samochodem na Zachodnim Brzegu. Są szczęśliwi, ponieważ ofiarą był Żyd. Są szczęśliwi, ponieważ ofiara miała pozycję religijną: był rabinem. Są szczęśliwi, ponieważ ofiarą był „osadnik”.


Fakt, że rabin Szewach był ojcem sześciorga małych dzieci ani odrobinę nie peszy Palestyńczyków.


Dla nich ważne jest to, że kolejny Żyd został zamordowany. Znaczy to dla Palestyńczyków, że jego obecność na Zachodnim Brzegu także miała wagę religijną. Rabin żyjący na Zachodnim Brzegu jest symbolem żydowskiej historii i religijnego przywiązania do tej ziemi. Z wszystkich tych powodów Palestyńczycy są szczęśliwi z powodu tego morderstwa. Polityczne związki rabina są nieistotne. Mógł należeć do skrajnie lewicowej lub skrajnie prawicowej partii w Izraelu – to nie miałoby żadnego znaczenia. Rabin Szewach nie został zamordowany z powodu swoich poglądów politycznych.


Autonomia Palestyńska i jej przywódca, Mahmoud Abbas, jak dotąd odmawiają potępienia tego morderstwa. Abbas zawsze szybko potępia zamachy terrorystyczne na całym świecie, od Rosji do Francji, Niemiec, Turcji i Egiptu. Kiedy jednak chodzi o mordowanie Żydów przez palestyńskich terrorystów, Abbas i jego współpracownicy równie szybko chowają się.


Niemniej, w ich świecie, ten brak potępienia przez Abbasa i Autonomię Palestyńską zamordowania rabina ma sens. Nie mogą tego zrobić, ponieważ sami od dziesięcioleci podżegają swoją ludność przeciwko Izraelowi i Żydom. W ostatnich tygodniach antyizraelskie podżeganie wręcz nasiliło się z powodu oświadczenia prezydenta USA, Donalda Trumpa, o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela.


Abbas boi się, że jeśli potępi zamordowanie rabina, jego ludzie zwrócą się przeciwko niemu i oskarżą go o zdradę i “sprzedanie się” Żydom. To częściowo tłumaczy, dlaczego przywódcy tacy jak Abbas milczą wobec bestialskiego mordu żydowskiego ojca sześciorga dzieci. Strach jest jednak tylko jednym z powodów; istnieje inny, głębszy sens tego wszystkiego: Abbas i jego najwyżsi współpracownicy w rzeczywistości radują się z powodu tej potworności.  


Tutaj sytuacja staje się delikatna: Abbas i Autonomia Palestyńska nie mogą publicznie wyrazić swoich prawdziwych uczuć. Takie przyznanie zagroziłoby międzynarodowej pomocy, odebrałoby im sympatię wielu ludzi w społeczności międzynarodowej. Zdarłoby maski i pokazałoby ich jako wspierających terror antysemitów, którymi w rzeczywistości są.


Jeszcze kilka lat temu Abbas i Autonomia Palestyńska wydaliby lakoniczny i wieloznaczny komunikat, potępiający “wszystkie formy przemocy, niezależnie od tożsamości sprawcy lub ofiary”. Było to robione jedynie na pokaz, żeby ugłaskać amerykańskich i europejskich darczyńców.


Obecnie fala odwróciła się. Palestyńczycy nie czują nawet potrzeby potępienia zamachów terrorystycznych na Żydów, ponieważ międzynarodowa społeczność nie wymaga dłużej od nich, by występowali przeciwko terroryzmowi.


Przesłaniem, jakie kierownictwo Autonomii Palestyńskiej przekazuje obecnie swojej ludności, jest to, że zamordowanie rabina Szewacha jest „bohaterskim” atakiem, który napawa “dumą” wszystkim Palestyńczyków. Zamiast potępienia morderstwa Autonomia Palestyńska potępia Izrael za poszukiwanie terrorystów i narzucenie ścisłych posunięć bezpieczeństwa wokół społeczności palestyńskich w następstwie zamachu. Ton palestyńskiej telewizji i radio (jedno i drugie kontrolowane przez Abbasa) był tonem radości z powodu zamordowania rabina.  


Abbas nie tylko nie czuje potrzeby potępienia zamordowania rabina, wydaje się również oburzony, że przedstawiciele USA ośmielili się wytknąć mu brak potępienia terroryzmu.


Po morderstwie specjalny wysłannik USA, Jason Greenblatt, i ambasador USA w Izraelu,  David Friedman, mieli “czelność” skrytykowania Palestyńczyków za podżeganie do nienawiści i za radowanie się z powodu terroryzmu. Jaka była odpowiedź Abbasa na tę krytykę? Wysłał Osamę Kawassmeha, rzecznika Fatah, by przypuścił zjadliwy atak na Greenblatta i Friedmana, oskarżając ich o podzielanie poglądów prawicowych ekstremistów w Izraelu.


"Greenblatt i Friedman widzą sprawy tylko izraelskimi oczyma – oskarżał Kawassmeh. – Nie widzą izraelskich zbrodni ani łamania międzynarodowego prawa”.


Ta odpowiedź palestyńska ma zostać zrozumiana jako oskarżenie dwóch wysłanników USA o bycie izraelskimi “agentami” i brzmi jak pytanie: “Jak ośmielacie się nas krytykować?” Reprezentuje to nowy poziom palestyńskiej arogancji; nie są oni przyzwyczajeni do  jakiejkolwiek krytyki ze strony zagranicznych rządów, a z pewnością nie słyszeli jej od administracji Obamy. Dla Abbasa i wielu Palestyńczyków jakikolwiek przedstawiciel USA, który ośmiela się krytykować Palestyńczyków, musi być opłacany przez żydowskie lobby lub być w zmowie z rządem izraelskim i z syjonistami.


Palestyńczycy mówią tym samym, że kiedy świętują morderstwo i terroryzm, oczekują, że będą zabezpieczeni przed krytyką. Palestyńczycy chcą, by administracja Trumpa powróciła do polityki administracji Obamy traktowania Izraela jako kozła ofiarnego i zamykania oczu na palestyńskie podżeganie i terroryzm.  


Palestyńczycy sprzeciwiają się ingerencji w ich świętowanie terroru. Chcą kontynuować bez przeszkód rozdawanie słodyczy na ulicach za każdym razem, kiedy zamordują Żyda. Chcą świętować każdą śmierć Amerykanina, jak to zrobili z festynami radości na całym Zachodnim Brzegu i w Gazie po 9/11. Teraz Palestyńczycy świętują zamordowanie rabina Szewacha i nie chcą, by ktokolwiek zepsuł im tę wielką fetę – ani Trump, ani żaden z jego wysłanników.


Dlaczego Palestyńczycy nie chcą, by ktokolwiek im to wytykał? Ponieważ planują dalsze mordy, dalszy terroryzm w formie nowej intifady. Mają nadzieję, że zamordowanie rabina wywoła nową świętą wojnę dla zniszczenia Izraela. Tylko jeden problem psuje radość z tego niedawnego morderstwa: zginął tylko jeden Żyd. Niemniej, nawet jedno morderstwo oferuje Palestyńczykom „nadzieję” prowadzenia morderczej kampanii przeciwko Izraelowi i Żydom.


"Naród palestyński nie był tak szczęśliwy [od dawna], jak po zabiciu rabina – powiedział palestyński publicysta, Ibrahim Al-Madhoun. – To prawda, wynikiem tej operacji nie była śmierć kilku Izraelczyków, a tylko jednego osadnika. Jednak nadało to impet staraniom o ożywienie i rozszerzenie intifady (przeciwko Izraelowi)”.  


Niektórym Palestyńczykom należy się uznanie za to, że są uczciwsi od swoich przywódców w kwestii ujawniania swoich prawdziwych celów.


The Palestinian Terror Party: Celebrating Murder

Gatestone Institute, 13 stycznia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil,

Muzułmanin, badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 508 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie   Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13
Przerwać finansowanie palestyńskiego terroru   Greenfield   2016-07-11
Antysyjonizm: XXI-wieczne wcielenie najdłuższej nienawiści   Landes   2016-07-06
Walka o pokój trwa   Koraszewski   2016-06-27
Skąd pochodzą pieniądze na trwające dziesięciolecia nieszczęście pod nazwą UNRWA?     2016-06-11
Bangladesz: O nienawiści do Izraela   Bustle   2016-06-08
68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji     2016-06-06
Decydenci, pedagodzy i dysydenci   Koraszewski   2016-06-02
Szczęśliwe dzieciństwo w Gazie   Dżihad   2016-06-01
Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu     2016-05-28
Czy Rada Praw Człowieka ONZ stała się potworem Frankensteina?   Neuer   2016-05-27
Wizyta w starych i nowych piekłach Europy dostarcza przypomnienia o ważności Izraela   Dershowitz   2016-05-26
Jezus – Palestyńczyk i świat w rękach Chazarów   Koraszewski   2016-05-24
Antysemityzm Iranu   Rafizadeh   2016-05-22
Alchemia narodowości palestyńskiej   Sherman   2016-05-21
Jazydzka dziewczyna opowiada o piekle gwałtów ISIS   Ibrahim   2016-05-20
Turcja? W UE?   Bulut   2016-05-16
Prawdziwa pretensja Arabów do Żydów   Maroun   2016-05-14
Iran planuje sprawowanie kontroli nad państwem palestyńskim   Toameh   2016-05-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

modyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawiscNiedożywienie w UgandzieEwolucja nieuniknionaStarty z powierzchni


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk