Prawda

Niedziela, 5 grudnia 2021 - 06:33

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie


Gerald M. Steinberg 2021-09-21

Antyizraelska  demonstracja podczas Światowej Konferencji przeciw rasizmowi w Durban w 2001 roku(Zdjęcie: MIKE HUTCHINGS / REUTERS)

Antyizraelska  demonstracja podczas Światowej Konferencji przeciw rasizmowi w Durban w 2001 roku

(Zdjęcie: MIKE HUTCHINGS / REUTERS)Na początku września 2001 roku przedstawiciele wielkich i wspaniałych obrońców praw człowieka zebrali się w Durbanie w Republice Południowej Afryki na konferencji zwołanej przez ONZ, by zlikwidować rasizm i dyskryminację. Spotkali się zaledwie w kilka dni po nieludzkim zamachu w Jerozolimie, wysadzeniu ludzkiej bomby w pizzerii wypełnionej nastolatkami i młodymi rodzinami, zabijając i okaleczając ponad 140 Izraelczyków. Uczestnicy konferencji w Durban nie wspomnieli jednak palestyńskich bomb ani izraelskich ofiar; dla samozwańczych przywódców międzynarodowej moralności Izraelczycy nie mają praw człowieka. Zamiast tego uczestnicy reprezentujący ONZ i potężne organizacje pozarządowe (NGO) skupili się na demonizowaniu Izraela i syjonizmu.

Konferencja w Durbanie wypracowała model antysemityzmu XXI wieku. Związek Arabskich Prawników rozdawał karykatury Żydów z kłami ociekającymi krwią i delegaci rozchwytywali  egzemplarze Protokołów mędrców Syjonu, osławionej fałszywki carskiej Ochrany. Płomiennej nienawiści na forum konferencji towarzyszyły dobrze zorganizowane masowe marsze ulicami z plakatami oznajmiającymi, że „Syjonizm jest rasizmem”. 


Nieżyjący już Tom Lantos, członek Kongresu z Kalifornii, ocalały z Holocaustu i członek amerykańskiej delegacji, powiedział o konferencji w Durbanie jako o “najbardziej odrażającym pokazie nienawiści do Żydów, jaki widziałem od czasów nazizmu” Profesor Irwin Colter z kanadyjskiej delegacji, powiedział później: „Jeśli 9/11 było Kristallnacht terroru, to Durban był Mein Kampf”. Dodatkiem do jadowitej atmosfery byli honorowi goście, Jaser Arafat i palestyńska propagandzistka, Hanan Ashrawi, których dostarczono samolotem, by potępili izraelski “apartheid.” 


Należy się uznanie oficjalnym delegacjom amerykańskiej i izraelskiej za wymaszerowanie z tego dyplomatycznego forum oraz Kanadzie i niektórym Europejczykom za wynegocjowanie nieco łagodniejszej wersji końcowego tekstu. 


Dygnitarze ONZ jednak pod przewodnictwem Wysokiej Komisarz Praw Człowieka, Mary Robinson, i jej potężne, sojusznicze NGO nie mieli żadnych zastrzeżeń – wręcz przeciwnie, byli aktywnymi uczestnikami tego festiwalu nienawiści. W warsztatach i na spotkaniach plenarnych z pięcioma tysiącami uczestników uciszano tych kilku delegatów NGO, którzy nie byli częścią antyizraelskiej ciżby. 


ONZ i przywódcy NGO w żadnym razie nie zostali zaskoczeni. Plan zagarnięcia tej konferencji został uknuty na miesiące wcześniej, podczas przygotowawczej konferencji w Teheranie. Tam rozwinięto strategię zrównania Izraela z apartheidem południowoafrykańskim jako plan wojenny na pełną skalę.


W Durbanie, Końcowa Deklaracja i Program Działania NGO, spisany w Teheranie, był planem bitwy w wojnie politycznej. Izrael otrzymał etykietę “rasistowskiego państwa apartheidu”, winnego “ludobójstwa” i „rasistowskich zbrodni wobec Palestyńczyków”. Wezwano wszystkie kraje do wdrożenia polityki “całkowitej izolacji Izraela jako państwa apartheidu”.  Po przyjęciu tego dokumentu nienawiści, uczestnicy świętowali.


Procesem – od przygotowań do spotkania w Teheranie aż do końcowej deklaracji – w przeważającej mierze kierowały potężne NGO, szczególnie Human Rights Watch (HRW), i jej palestyńscy partnerzy. Przed otwarciem sesji dyrektor generalny HRW, który ma długą historię wrogości wobec Izraela, powiedział dziennikarzowi w wywiadzie: "Oczywiście, izraelskie rasistowskie praktyki są odpowiednim tematem”. Podczas Forum NGO Reed Brody, który stał na czele delegacji HRW, jak przekazali Tom Lantos, profesor Anne Bayefsky, aktywnie włączył się w zablokowanie żydowskich delegatów. Inni uczestnicy  mówili, że „milczenie HRW było przygnębiające”.


Po krytyce wyrażonej przez założyciela HRW, Roberta Bernsteina i darczyńców dla tej organizacji, HRW twierdziła, że potępiła końcową rezolucję. Ich wersję powtórzono w kwietniu 2021 roku w artykule “New York Timesa”, zachwalając równocześnie najnowszą kampanię HRW o “apartheidzie” ale cytując Brody’ego rzekomo mówiącego Forum, że jest „niesłuszne zrównywanie syjonizmu z rasizmem”. Wszystkie dowody sugerują jednak coś zupełnie innego.   


Istotnie, bezpośrednio po konferencji w Durbanie, te same NGO i sojusznicy ONZ przeszli do wdrażania tej strategii. HRW przewodziła innym grupom w oskarżeniach o zbrodnie wojenne po każdej izraelskiej reakcji na terror, czy to ze strony Hamasu z Gazy, czy Hezbollahu z Libanu. W 2021 roku HRW kontynuowała publikowanie powodzi “raportów” i posuwała demonizację Izraela coraz dalej. Wymyślili nawet i propagowali unikatową definicję apartheidu, by lobbować Międzynarodowy Trybunał Karny, żeby otworzył dochodzenie przeciwko Izraelczykom. Równolegle HRW i sieć NGO propagowała bojkot izraelskich uniwersytetów, przedsiębiorstw, sportowców i wydarzeń kulturalnych, do czego często dołączały grupy z różnych kościołów z agendami klasycznego, teologicznego antysemityzmu, a wszystko pod sztandarem BDS (bojkotem, dywestycją i sankcjami).


Nieustanne podbijanie bębenka deklaracji konferencji w Durban znacząco przyczyniło się do agresywnych antysemickich ataków na całym świecie. Niedawne statystyki z USA, Wielkiej Brytanii i krajów europejskich pokazują wzrost nienawiści skierowanej przeciwko Żydom i żydowskim lub izraelskim celom. 


Tak czy inaczej, program wytyczony podczas konferencji w Durbanie pozostaje stałą częścią działalności ONZ. 22 września Zgromadzenie Ogólne będzie gościć Durban IV – jednodniowe wydarzenie, na którym dygnitarze i stowarzyszone NGO będą „świętować” sukcesy tego programu. Prezydent Biden i przywódcy Kanady, Wielkiej Brytanii i szeregu państw europejskich ogłosili, że ich rządy nie będą w tym uczestniczyć. 


Jednak echa tego pierwszego antyrasistowskiego festiwalu nienawiści do Żydów rozchodzą się i oddziałują nadal z narastającym antysemityzmem i obsesyjnym izraelożerstwem pod płaszczykiem praw człowieka. Teraz, podobnie jak w 2001 roku, wielu z tych, którzy twierdzą, że przemawiają w imię moralności i prawa, nadal popierają sprawców nieludzkiej brutalności i przemilczają ofiary terroru i rasizmu. To jest dziedzictwo konferencji w Durban po 20 latach.  


”Celebrating” 20 Years Since the UN Durban Hatefest

Jewish Journal, 9 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Gerald Steinberg
 

Urodzony w Wielkiej Brytanii, studiował fizykę i równolegle  historię Bliskiego Wschodu, ma doktoraty z fizyki i z teorii zarządzania, jest profesorem nauk politycznych na Bar Ilan University. Założyciel NGO Monitor, instytutu śledzącego działalność międzynarodowych NGO na Bliskim Wschodzie.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 982 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk