Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 15:08

« Poprzedni Następny »


Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?


Daniel Greenfield 2021-09-26


Kiedy talibowie rozpoczęli polityczną operację w Doha pod egidą islamistycznego państwa Kataru, nie tylko Amerykanie i Europejczycy przybyli na te negocjacje z terrorystami.


Zimą zeszłego roku, UNICEF (Fundusz Organizacji Narodów Zjednoczonych Na Rzecz Dzieci) prowadził własne negocjacje z Talibanem. Ta agencja ONZ, podobnie jak wiele innych organizacji non-profit, chciała działać na terytorium talibów i przedstawiciele islamskich morderców byli gotowi ich wysłuchać. Tym, czego od ONZ chciała ta dżihadystyczna organizacja, była taka sama umowa, jaką Hamas dostał od UNRWA.


UNICEF miał umożliwić tymczasowy system szkolny, który będzie działał pod kontrolą talibów.  


Choć często mówimy o tym, że terroryści indoktrynują dzieci, niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że dolary z naszych podatków i nasze organizacje non-profit finansują systemy edukacyjne, które są pod pełną kontrolą terrorystycznych grup. Agencje pomocowe ONZ rutynowo umożliwiają te działania, które są najbardziej znane z Gazy, gdzie w szkołach UNRWA nie tylko personel nauczycielski należy do Hamasu, ale gdzie szkół używa się jako baz do ataków rakietowych na Izrael. Aranżacja UNRWA w Gazie jest jednak dość typowym przykładem działania ONZ.


Jak informuje ONZ, umowa Helmand Sangin Workplan między Talibanem i UNICEF stworzyła 4 tysiące klas, docierając do 140 tysięcy afgańskich dzieci. Nie ma sposobu na sprawdzenie prawdziwości tych liczb, ale najważniejsza część porozumienia była także częścią, o której najmniej informowano.  


Jak napisał w kwartalnym raporcie Specjalny Inspektor Generalny ds. Odbudowy Afganistanu:
"Taliban będzie rekrutował personel nauczycielski, który następnie będzie musiał zdać test Ministerstwa Edukacji".


A od kiedy talibowie zajęli Kabul, Ministerstwo Edukacji jest pod kontrolą Talibanu.


Jednak UNICEF pomagał Talibanowi prowadzić system edukacyjny na kontrolowanych przez nich terenach przez cały rok. Klasy często były organizowane w meczetach. Jedynymi, którzy wiedzieli, czego nauczano w tych „nieformalnych klasach”, byli ich uczestnicy. Nie jest jasne, czy USAID dostarczał jakiegokolwiek finansowania dla systemu edukacyjnego Talibanu, ale wydaje się, że robiło to kilka amerykańskich organizacji non-profits.


Informowano
, że
 Fundacja Billa & Melindy Gatesów pokrywała część kosztów.


“Inspirujące” zdjęcie UNICEF sprzed kilku miesięcy pokazuje nauczycielkę w burce, zza której widać tylko jej oczy, jak naucza grupę kobiet w burkach, podczas gdy w drzwiach stoi mężczyzna o zagniewanej twarzy. Ta lekcja miała podobno miejsce gdzieś w Kandaharze, a fundusze na takie lekcje, przynajmniej w części, płyną od Fundacji Billa & Melindy Gatesów.


Helmand Sangin Workplan ma działać do grudnia 2021 roku. Administracja Bidena ogłosiła dodatkowe 64 miliony dolarów pomocy humanitarnej dla Afganistanu. Część z tego będzie przechodziła przez UNICEF i inne agendy ONZ.


Czy amerykańscy podatnicy będą finansować talibski system szkolny? Odpowiedź brzmi, że najprawdopodobniej tak.


Często przedstawia się Taliban jako organizację wrogą wobec edukacji, ale dżihadyści, którzy stworzyli tę organizację, byli absolwentami madras, islamskich szkół w Pakistanie, finansowanych przez Arabię Saudyjską. Nazwa “Taliban” nawet znaczy “studenci” w języku pasztu.


Islamski system edukacyjny jest militarną instytucją, której główny przedmiotem nauczania jest dżihad. Nauczanie skupia się na potrzebie pokonania niewiernych i narzucenia szariatu na cały świat. System madras jest środkiem do dżihadystycznego indoktrynowania kolejnego pokolenia morderców.


Talibowie nie są przeciwni edukowaniu chłopców, a nawet dziewczynek. W niektórych okręgach prowadzą madrasy dla dziewczynek. Są przeciwko edukacyjnemu systemowi, którego nie kontrolują i nie mogą użyć do indoktrynowania dzieci, by funkcjonowały jako kolejne pokolenie walczące w ich sprawie. A Stany Zjednoczone i Amerykanie wydają się chętni do finansowania szkół talibów.


Jaka jest różnica między madrasami talibów, które już istniały, a szkołami UNICEF? ONZ chce zapewnić, że talibowie będą uczyć matematyki, nauk ścisłych i rozmaitych świeckich przedmiotów. Nikt nie może wiedzieć, czy nauczyciele wybrani przez talibów rzeczywiście to robią.  


Nie o to jednak chodzi.


Stany Zjednoczone nie powinny finansować systemu edukacji Talibanu ani pozwolić na jego finansowanie.


Dwadzieścia lat po tym, jak Komisja 9/11 ostrzegała o niebezpieczeństwie systemu madras, administracja Bidena i jej darczyńcy mogą w rzeczywistości pomagać finansować islamskie szkoły, które będą indoktrynować nowe pokolenie, by nienawidziło i zabijało nie- muzułmanów.


Administracja Bidena nie jest sama w tym zdradzieckim szaleństwie.  


Były brytyjski premier, Gordon Brown, napisał artykuł z wezwaniem do krajów G7, grupy, w której są USA, by przeznaczyła 8 miliardów dolarów na afgańską edukację także po przejęciu kraju przez Taliban: „Pomoc powinna być rozdzielana w oparciu o pracę już wykonaną przez UNICEF, który ku swojej wielkiej zasłudze wynegocjowali w grudniu porozumienie w sprawie 120 tysięcy dziewczynek i zapewnili, że otrzymują one wykształcenie na terenach opanowanych przez talibów”.


Liczba 120 tysięcy jest nonsensowna. A z „szkołami na papierze”, powszechnym zjawisku w Afganistanie i Pakistanie, rzeczywista liczba uczniów uczęszczających do szkoły nie jest znana.


Ważniejsze jednak jest to, że wrzucenie miliardów w system edukacyjny Talibanu jest finansowaniem terroryzmu.


Wiadomo, że Taliban “opodatkowuje” nauczycieli i organizacje non-profit. A skoro oni wybierają nauczycieli, muszą to być albo członkowie lojalnych wobec nich rodzin, albo ci, których przekupili. Tak czy inaczej finansowanie szkół kontrolowanych przez Taliban oznacza finansowanie Talibanu.


Testy, czy to nauczycieli, czy uczniów, są bezsensowne w systemie kontrolowanym przez Taliban. Każda miara administrowana przez talibów czyni ją całkowicie bezwartościową.


“Naszym obowiązkiem jest pomoc dzieciom Afganistanu, by wyrosły na jutrzejszych przywódców” – zakończył Brown. Pytaniem, które wydaje się niezdolny zadać, jest: przywódców czego? Obecni przywódcy Afganistanu wyszli z madras. A nawet jeśli Taliban zgodzi się na jakiś rodzaj masowego programu edukacyjnego dla kobiet, Iran, Pakistan i Hamas pokazali, że muzułmańskie kobiety, tak samo jak mężczyźni, można zindoktrynować do wiary, że ich rolą w życiu jest wychowywanie dzieci, by zabijały nie-muzułmanów lub nawet dokonywały samobójczych zamachów.


Czas, kiedy mogliśmy pomóc edukować dzieci w Afganistanie do wiary w cokolwiek innego, skończył się. Taliban zwyciężył i wśród ich łupów są dzieci Afganistanu.


Ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy robić, jest finansowanie starań Talibanu o zindoktrynowanie afgańskich dzieci. Każde pieniądze, jakie Taliban i jego sponsorzy w Pakistanie lub Katarze samodzielnie wydają na edukację, przynajmniej są zabrane z bardziej bezpośrednich form terroryzmu przeciwko nam.


Taliban opodatkowywał i regulował działalność organizacji non-profit, które rozdawały pomoc na terenach pod ich kontrolą. Są wszelkie powody by sądzić, że będą oczekiwali od Amerykanów wykarmienia ich populacji, podczas gdy zabierają tyle, ile mogą, z milionów pieniędzy podatników używanych jako środki pomocowe.   


Biden twierdził, że wycofał się z Afganistanu, ponieważ Stany Zjednoczone nie mogą w nieskończoność wydawać pieniędzy na upadłe państwo. Niemniej, gdy tylko uciekł pozostawiając Amerykanów za liniami wroga, wydaje kolejnych 64 miliony dolarów na Afganistan.  


A spora część tych pieniędzy w sposób nieunikniony wpadnie w ręce islamskich terrorystów.


Ameryka może wycofać się z Afganistanu, ale nasi przywódcy odmawiają zaprzestania finansowania talibów.


When the Taliban Teamed Up With Bill Gates and UNICEF

Frontpagemag, 20 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 981 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk