Prawda

Środa, 22 marca 2023 - 14:28

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”


Hugh Fitzgerald 2021-07-16


Aleksander Łukaszenka rządzi Białorusią od 1994 roku. Cierpi na megalomanię i na chorobę psychiczną zwaną antysemityzmem. Niedawno wygłosił jedną ze swoich klasycznych tyrad głęboko zabarwionych antysemityzmem stwierdzając, że Żydzi rządzą światem. Płakał, że „Cały świat płaszczy się przed Żydami”. Szerzej 6 lipca 2021 r. pisał o tym antysemickim wybuchu”, Ben Cohen w Algemeiner:

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka podczas przemówienia w dniu niepodległości do sił zbrojnych byłej republiki radzieckiej, stwierdził, że Żydzi „rządzili światem” i „zdołali zmusić świat do pamiętania o Holokauście”. ”…


„Zmusić świat do pamiętania o Holokauście”? Chyba to się nie udało. Grupy żydowskie robią, co w ich mocy, ale miliardy ludzi na świecie nigdy nie słyszały o Holokauście, więc nie mogły o nim zapomnieć. Nawet w Stanach Zjednoczonych (gdzie istnieją różnego rodzaju programy szkolne, które mają uczyć uczniów o nazistowskich morderstwach), najnowszy sondaż wśród młodych Amerykanów pokazuje, że prawie dwie trzecie respondentów nie wie, że 6 milionów Żydów zginęło w Holokauście, prawie połowa nie potrafi wymienić ani jednego obozu zagłady, a 11% uważa, że to Żydzi spowodowali Holokaust, natomiast 12% twierdzi, że nie słyszeli (lub nie sądzą, żeby słyszeli) słowo „Holokaust” wcześniej. Jak to z „zmuszaniem świata do pamięci o Holokauście”?

„Cały świat płaszczy się przed nimi i poddaje się im. Boją się powiedzieć choćby jedno nie takie słowo”.


A potem dodał: „[Jesteśmy] tolerancyjni i lubiani. Zostawiliśmy wszystkich w spokoju, dopóki nie doszło do tego, że inni zaczęli atakować nas i nasze wysiłki.”…

Rzeczywiście, nic tak dobrze nie mówi o tej jego tolerancji i tym jak go lubią, jak te oskarżanie Żydów i twierdzenie, że „cały świat płaszczy się przed nimi i wszystko im daje”. Co może być bardziej „tolerancyjnego”?


Ten antysemicki wybuch Łukaszenki ma miejsce w chwili, gdy Białoruś staje w obliczu rosnącej międzynarodowej krytyki. W maju lecący z Aten  do Wilna samolot linii Ryanair został skierowany na lotnisko w Mińska pod pozorem znajdującej się na pokładzie bomby, w rzeczywistości w celu aresztowania Romana Protasiewicza, jednego czołowych działaczy białoruskiej opozycji oraz jego partnerki Sofii Sapiegi, którzy byli na pokładzie tego samolotu. Teraz znajdują się w areszcie domowym, wcześniej, w kilka dni po ich zatrzymaniu para została pokazana w białoruskiej telewizji i widać było siniaki wskazujące na pobicie oraz silny stres….

Skierowanie samolotu do Mińska w celu aresztowania pary dysydentów, która była torturowana i obecnie znajduje się w areszcie domowym, pokazuje, w jaki sposób ten bardzo „tolerancyjny i lubiany” Łukaszenka będzie się starał uciszyć swoich politycznych wrogów.

Łukaszenka robi wszystko, aby upewnić się, że nie będzie w kraju poważnego sprzeciwu. Kilka dni temu skazano na 14 lat więzienia znanego przywódcę opozycji Wiktora Babaryko, rzekomo za łapówki i pranie brudnych pieniędzy, zarzuty, które zostały użyte, by uniemożliwić Babaryko start w zeszłorocznych wyborach prezydenckich i które najwyraźniej nie mają uzasadnienia. Jaki białoruski sędzia odważyłby się uniewinnić kogoś, kogo Łukaszenka chce usunąć ze swojej drogi? Tych, których nie wysyła do więzienia, skazuje na wygnanie. W ten sposób nikt nie zagraża jego władzy. 

W 2007 roku Łukaszenka wywołał irytację izraelskiego rządu przemówieniem wygłoszonym w Bobrujsku, gdzie oskarżył Żydów o to, że pozwalają, aby miasta, w których mieszkają, popadały w ruinę.


„To zostało założone jako miasto żydowskie i wiecie, jak Żydzi traktują miejsca, w których żyją” – powiedział dyktator.


“Spójrz na Izrael, byłem tam. W żaden sposób nie chcę ich urazić, ale nie dbają o nic zbytnio.”…

Wydaje się, że jest to nowy dodatek do wyczynów antysemitów. Łukaszenka oskarża Żydów o to, że miejsca, w których mieszkają, „popadają w ruinę”. Wszyscy wiemy, jak z miłością odrestaurowano Jerozolimę pod rządami burmistrza Teddy'ego Kolleka. Jeśli chodzi o Hajfę, z jej lśniącym portem i Technionem, czy Łukaszenko naprawdę mógł widzieć to miasto? Wątpliwe żeby widział Tel Awiw i spacerował po  nieskazitelnej białej ulicy Dizengoff i po nabrzeżach i tam doszedł do wniosku, że Żydzi „nie troszczą się zbytnio” o miasta, w których żyją?

Znacznie wcześniej Łukaszenka chwalił również Adolfa Hitlera za sprawowanie przez niego „mocnego autorytetu”.


„Historia Niemiec jest kopią historii Białorusi. Niemcy zostały podniesione z ruin dzięki silnej władzy i nie wszystko, co łączyło się z postacią Hitlera, było złe. Porządek niemiecki ewoluował przez wieki i osiągnął szczyt pod rządami Hitlera. Odpowiada to naszemu rozumieniu republiki prezydenckiej i roli w niej prezydenta” – powiedział Łukaszenka w 1995 roku, być może przewidując, że będzie jeszcze u władzy ponad ćwierć wieku później.

„Nie wszystko związane z… Hitlerem było złe”. Tak, sprawił, że pociągi kursowały punktualnie, kochał małe aryjskie dzieci z jasnymi włosami i kochał psy. Miły facet. Ale  prezydent Łukaszenko pomylił kilka rzeczy. Niemcy nie zostały „podniesione z ruin” dzięki „mocnej władzy” Adolfa Hitlera. To Hitler doprowadził Niemcy do fizycznej i moralnej ruiny. Spójrzcie na zdjęcia zbombardowanego Berlina, Hamburga, Monachium, Frankfurtu i stu innych niemieckich miast. To była fizyczna ruina. Spójrzcie również na zdjęcia całych gór ludzkich zwłok, tych, których Niemcy nie zdążyli spalić, na góry ludzkich włosów, stosy okularów, pokoje pełne butów w Auschwitz, w Treblince, w Bełżcu. To moralna ruina. 


Ale czegoś nie rozumiem, panie prezydencie Łukaszenka. Pomóż mi. Jeśli Żydzi rządzą światem, jak to jest, że nie rządzą tobą? Jak to jest, że zdołałeś uciec od ich władzy? Jeśli Żydzi „rządzą światem”, jak to jest, że w ONZ Izrael to kraj, który jest najbardziej krytykowany, jedyny kraj, który ma stały punkt w porządku obrad Rady Praw Człowieka ONZ, dlaczego ta Rada Praw Człowieka ONZ uchwaliła więcej rezolucji potępiających Izrael niż wszystkich pozostałych 192 krajów razem wziętych? Jak to się dzieje, że Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło o wiele więcej rezolucji przeciwko Izraelowi niż przeciw jakiemukolwiek innemu krajowi? I jak Radzie Bezpieczeństwa udało się zaproponować więcej rezolucji przeciwko Izraelowi – na szczęście zawetowanych przez Stany Zjednoczone – niż przeciw jakiemukolwiek innemu krajowi? Jeśli Żydzi kontrolują świat, jeśli reszta świata „płaszczy się” przed nimi, jak mówi dyktator Białorusi, jak to wszystko było możliwe w ONZ? I dlaczego świat nie „pokłonił się” przed Żydami na Konferencji w Durban dotyczącej Rasizmu w 2001 r., gdzie Izrael i tylko Izrael został potępiony za rzekomą zbrodnię „rasizmu” i „apartheidu”?


A jeśli Żydom, jak twierdzi dyktator, udaje się rządzić światem i sprawiać, by cały świat „płaszczył się przed nimi”, jak to jest, że Izrael musiał stoczyć trzy wojny o swoje istnienie i tuzin mniejszych wojen przeciwko grupom terrorystycznym zdeterminowanym, by go zniszczyć, a mimo to wciąż znajduje się pod pręgierzem mediów, w tym BBC, Agence France Presse, Deutsche Welle, CNN, NPR, CBS, NBC, ABC, New York Times, Washington Post, i wielu innych?


To są pytania, prezydencie Łukaszenka, do przestudiowania i do dyskusji. Dlaczego nie zaczniesz od odpowiedzi na dziesięć pytań, które zadałem w trzech akapitach powyżej?


Belarus Dictator Lukashenko” “World Grovels Before Jews”

Jihad Watch, 10 lipca 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski 

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk