Prawda

Niedziela, 24 października 2021 - 18:37

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Prawo powrotu w stare koleiny


Andrzej Koraszewski 2021-07-04

Ilhan Omar (Zdjęcie: Wikipedia)
Ilhan Omar (Zdjęcie: Wikipedia)

Jak wszyscy wiedzą Izraelczycy kradną Iranowi chmury deszczowe. Świat został o tym poinformowany przez irańskiego generała brygady Ghlama Rezę Dżalaliego, który powiedział, że irańskie badania naukowe potwierdziły tę tezę. To stare doniesienie z 2 lipca 2018, a wiec sprzed trzech lat, od tego czasu liczba izraelskich zbrodni wzrosła niepomiernie. Ostatnio Rada Studentów Yale ogłosiła światu, że Izrael jest państwem ludobójczym, prowadzi czystkę etniczną i ma system apartheidu. Pośrednio wyniki badań studentów jednego z najlepszych amerykańskich uniwersytetów potwierdza korespondent „Gazety Wyborczej” w Waszyngtonie, który informuje czytelnikow tej gazety o nowym izraelskim wynalazku, którego zdjęcia opulikowały Narodowe Brygady Oporu w Gazie. Jak się dowiadujemy chodzi o półautonomiczny pojazd wojskowy, który zaczął patrolowanie granicy z Gazą. Jak informuje waszyngtoński korespondent polskiej gazety, jest to wyposażony w karabin maszynowy cud techniki, może podejmować decyzję sam, ale ta opcja jest chyba zablokowana i to operator wydaje zdalny rozkaz rozpoczęcia czystki etnicznej.

Może nie tak wybitny korespondent to ujmuje, pisze jednak na marginesie szczegółów technicznych nowego izraelskiego wynalazku, że:

„Mieszkańcy Strefy Gazy, domagając się zakończenia okupacji, co pewien czas protestują wzdłuż ogrodzenia oddzielającego ich od Izraela. Przedstawiciele izraelskiego wojska tłumaczyli, że protestujący rzucali w stronę rozmieszczonych na skałach żołnierzy kamieniami, ładunkami wybuchowymi i bombami zapalającymi. Część z nich miała też próbować się przebić przez płot graniczny i nielegalnie dostać na terytorium Izraela.”

Gdyby czytelnik polskiej gazety chciał się dowiedzieć jaki kryptonim miały te „protesty”, jak wyglądały, co znaczą słowa „miała próbować się przebić” oraz dlaczego Hamasowi zależało na maksymalniej ilości własnych ofiar cywilnych, to tego akurat waszyngtoński koresponedent nie może nam powiedzieć, bo mu na to nie pozwala klauzula sumienia.


Pisze natomiast, że „armia [izraelska] odpowiadała ostrą amunicją. Podczas gwałtownej fali protestów wiosną 2018 r. ponad 11 tys. Palestyńczyków zostało rannych, a stu zabitych. Ofiary w większości zostały postrzelone przez snajperów.”


Możemy się tylko domyślać, co to będzie kiedy zamiast snajperów strzelać będzie autonomiczny, uzbrojony w karabin maszynowy, pojazd patrolujący granicę z Gazą.    

 

Tak więc zachwycony nowym cudem izraelskiej techniki dziennikarz, odnotowuje tylko na marginesie, że stojący na czele Narodów Zjednoczonych António Guterres stwierdził, że autonomiczne maszyny-zabójcy są moralnie odrażające, a tysiąc naukowców podpisało petycję wzywającą do całkowitego zakazu użycia takiej broni. (Najwyraźniej popierają raczej zamachy nożowe, zamachowców-samobójców i ostrzeliwanie miast rakietami.) Waszyngtoński korespondent założonej niegdyś w ogniu solidarności gazety dodaje, że światowe mocarstwa, w tym Izrael, sprzeciwiają się takiemu zakazowi.  


Tymczasem urodzony w Bejrucie kanadyjski profesor psychologii ewolucyjnej Gad Saad niespodziewanie zaprosił przedstawicielkę Partii Demokratycznej w amerykańskim Kongresie, Ilhan Omar, na wspólną wycieczkę do Somalii. To reakcja na jej wypowiedź na Twitterze, w której polityczka zapewnia, że walka z niesprawiedliwością i przeciw nierówności jest w samym centrum wiary [religijnej], a w szczególności wiary muzułmańskiej. Profesor Saad odpisał, że śni mu się po nocach wspólna podróż do kraju, w którym urodziła się pani Omar, żeby razem powłóczyć się po tym pięknym kraju, gdzie Żydzi, chrześcijanie i hindusi współżyją w cudownej koegzystencji, dodając, że Stany Zjednoczone powinny przyjąć etos tolerancji panujący w Mogadiszu.


Pani Omar jako amerykańska polityczka domaga się zakazu pomagania Izraelowi, ma również szereg innych pomysłów, w tym oczywiście żarliwe poparcie Islamskiej Republiki Iranu.


Robert Stefanicki w kilka miesięcy po tym, jak irański generał brygady oskarżał Izrael o kradzież deszczowych chmur, informował z Waszyngtonu czytelników polskiej gazety, że Arabia Saudyjska napadła na Ilhan Omar oskarżając ją o powiązania z Bractwem Muzułmańskim i inne niecne rzeczy, dając do zrozumienia, że to wszystko są brudne oszczerstwa ciskane w kierunku kryształowej postaci, o której z zachwytem pisał:

Ilhan Omar urodziła się w stolicy Somalii, do USA dotarła jako dziecko, w 2016 r. z ramienia Demokratów zdobyła mandat do stanowego zgromadzenia w Minnesocie, a w listopadowych wyborach uzupełniających – do Kongresu. Nie dziwi, że ta mocno lewicowa muzułmanka jest obiektem ataku konserwatywnych mediów i proizraelskich komentatorów.”

Mógłby się człowiek zastanawiać jak też waszyngtoński korespondent nadwiślańskiej gazety definiuje lewicowość, ponieważ członkowie wszystkich bliskowschodnich organizacji popieranych przez tę lewicową amerykańska polityczkę mają skłonność do pozdrawiania się nazistowskim salutem.


Można również pytać czy redakcja „Gazety Wyborczej” świadomie włączyła się w ogólnoświatowy nurt poparcia ostatecznego rozwiązania, czy to tylko owczy pęd?       


Tak czy inaczej trudno o wątpliwości, że rosną szeregi”krytyków Izraela”, z których jedni posługują się nożami, koktajlami Mołotowa i rakietami, inni piórem, a jeszcze inni walczą na arenie politycznej. Kilka dni temu mieszkający w Jerozolimie wschodniej Bassem Eid napisał artykuł pod tytułem: „Pora, by Ilhan Omar i cała ‘Brygada’ dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie”. W tym artykule czytamy między innymi:

„Jestem Palestyńczykiem, który dorastał w obozie dla uchodźców UNWRA niedaleko od Jerozolimy i przez całe życie działałem na rzecz praw człowieka. Pozwólcie, że powiem tak prosto, jak to możliwe: Ilhan Omar nie wie, o czym mówi. Co gorsza, od lat Ilhan Omar nie zajmuje się argumentami i faktami, ale po prostu rzucaniem brudnych, antysemickich epitetów, które są lustrzanym odbiciem antysemityzmu „białych suprematystów”, a tych podobno potępia. 


Polityczki takie jak Omar, Rashida Tlaib i Alexandria Ocasio-Cortez poświęcają znaczną część czasu na atakowanie Izraela za rzekome krzywdy, jakie wyrządza Palestyńczykom. Jeśli naprawdę obchodzą je Palestyńczycy, powinny skierować swoją uwagę gdzie indziej. W dzisiejszych czasach olbrzymia większość cierpień, jakich doznają Palestyńczycy, jest bezpośrednim wynikiem korupcji Autonomii Palestyńskiej i wpływów grupy terrorystycznej Hamas.”

Taka obelga ze strony jakiegoś paskudnego Palestyńczyka, gdyby tylko się o niej dowiedział, mogłaby bardzo urazić waszyngtońskiego korespondenta „Gazety Wyborczej” i tych, którzy mu powierzyli zadanie informowanie nas o Ameryce.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 964 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk