Prawda

Piątek, 1 lipca 2022 - 03:38

« Poprzedni Następny »


Letnie obozy palestyńskiego dżihadu


Khaled Abu Toameh 2021-07-02

Hamas wezwał Palestyńczyków w Strefie Gazy do rejestrowania swoich synów na letnie obozy wojskowe. „Celem obozów jest rozpalenie płomieni dżihadu w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny” – oznajmił Hamas. Na zdjęciu:Stoisko rejestracyjne dla “Pionierów wyzwolenia – obozów Miecz Jerozolimy” (Źródło: T.me/Tlae3Camps, 17 czerwca 2021)
Hamas wezwał Palestyńczyków w Strefie Gazy do rejestrowania swoich synów na letnie obozy wojskowe. „Celem obozów jest rozpalenie płomieni dżihadu w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny” – oznajmił Hamas. Na zdjęciu:Stoisko rejestracyjne dla “Pionierów wyzwolenia – obozów Miecz Jerozolimy” (Źródło: T.me/Tlae3Camps, 17 czerwca 2021)

Podczas gdy społeczność międzynarodowa szuka sposobów pomocy mieszkańcom Strefy Gazy po niedawnej wojnie między Hamasem a Izraelem, przywódcy palestyńscy są zajęci zaszczepianiem kolejnemu pokoleniu większej nienawiści i zamiłowania do przemocy.


Dwie główne grupy palestyńskie panujące w Strefie Gazy, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad (PIJ) rozpoczęły niedawno kampanię rekrutowania tysięcy palestyńskich dzieci i nastolatków do swoich letnich obozów.


Młodzi rekruci nie będą uczyć się pływać ani grać w piłkę. Nie zostaną częścią palestyńskiego Klubu Skautów.


Celem
 obozów, według Hamasu i PIJ, jest "rozpalenie płomieni dżihadu [świętej wojny] w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny".


Obozy, prowadzone przez zbrojne skrzydła Hamasu i PIJ, Brygady Izaddin al-Kassam i Brygady Al-Kuds, odbywają się pod hasłami "Miecz Jerozolimy" i "Szpice wyzwolenia."


"Miecz Jerozolimy" jest nazwą, którą wybrał Hamas na walki w ostatnim miesiącu z Izraelem, podczas których ponad 4000 rakiet i pocisków wystrzelono ze Strefy Gazy na Izrael. „Szpice Wyzwolenia” to zwrot używany przez palestyńskie grupy do opisania ich pragnienia “wyzwolenia całej Palestyny” od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego – eufemizm na zlikwidowanie Izraela.


Wojskowe obozy Hamasu i PIJ “mają na celu wyszkolenie młodych mężczyzn w strzelaniu i umiejętnościach wojskowych i potrzebnych dla [sił] bezpieczeństwa”, według doniesień ze Strefy Gazy. „Mają na celu wzmocnienie ich morale i przygotowanie ich do następnego starcia [z Izraelem], które może być bliskie”.


Ahmad al-Ra'i, rzecznik PIJ, powiedział, że letnie obozy “mają na celu konsolidację sprawy palestyńskiej w umysłach i sercach palestyńskiej młodzieży oraz skonsolidowanie osiągnięć bitwy Miecz Jerozolimy w ich umysłach jako ważnego etapu w historii tego konfliktu”.


Obozy, dodał, mają także na celu “konsolidację miłości i ducha dżihadu i oporu wśród palestyńskiej ludności, szczególnie młodzieży”.  


Ra'i podkreślił, że jego grupa zwraca się do chłopców w wieku 14-17 lat, by uczestniczyli w letnich obozach. Powiedział, że jednym z powodów, dla których jego grupa rekrutuje dzieci, jest to, że Izrael już “naraża je na zachodnią kulturę”.


Powiedział, że tysiące młodych Palestyńczyków “tłumnie rejestrują się na obozy”.


Obozy przekazują kilka przesłań, powiedział al-Ra'i. "Szczególnie to, że Palestyński Islamski Dżihad potwierdza, że jego palce są wciąż na spuście” i że Palestyńczycy “przygotowują pokolenie wyzwolenia do walki o ‘wielkie wyzwolenie’ tej błogosławionej ziemi”. Obozy dodał, wysyłają także komunikat do Arabów i muzułmanów, że “płomień konfliktu [z Izraelem] jest podtrzymywany”.


Rzecznik poradził Izraelowi, by uważał na letnie obozy, ponieważ “stworzą pokolenie, które wyzwoli Palestynę”.  


Hamas, ze swej strony, ogłosił, że rejestracja na jego obozy letnie zaczęła się 14 czerwca i zwraca się nie tylko do dzieci szkolnych, ale także do studentów uniwersytetów i dorosłych.


Hamas wezwał Palestyńczyków do rejestracji na obozy w różnych meczetach w Strefie Gazy. „Celem obozów jest rozpalenie płomieni dżihadu w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny", brzmiało oświadczenie Hamasu.  


W ostatnich dniach wideo zamaskowanych bojówkarzy Hamasu, którzy apelowali do Palestyńczyków w meczetach, by posyłali swoje dzieci na ich obozy letnie, pojawiło się na rozmaitych platformach mediów społecznościowych. Zdjęcia dziesiątek palestyńskich dzieci w kolejkach do zapisania się na obozy Hamasu i PIJ także pojawiły się w rozmaitych palestyńskich mediach.


Rekrutacja tysięcy palestyńskich dzieci na letnie obozy dżihadu Hamasu i PIJ ma miejsce, podczas gdy przedstawiciele ONZ i inni mediatorzy krążą między Izraelem a Strefą Gazy w próbie osiągnięcia porozumienia o rekonstrukcji tej rządzonej przez Hamas nadbrzeżnej enklawy.


Przywódcy wspieranych przez Iran Hamasu i PIJ mają nadzieję, że starania mediacyjne doprowadzą do wznowienia międzynarodowej pomocy dla Strefy Gazy, włącznie z odbudową wielu domów zniszczonych podczas ostatniej rundy walk z Izraelem.


Zamiast inwestowania swoich pieniędzy w odbudowę, Hamas i PIJ przeznaczają pieniądze ze swojego budżetu na szkolenie dzieci, by zostały żołnierzami w wojnie o zniszczenie Izraela. Mają dosyć pieniędzy, by prowadzić obozy do prania mózgów i indoktrynowania własnych dzieci, ale nie są gotowi na inwestowanie w odbudowę domów zniszczonych podczas ostatniej wojny z Izraelem.


Dla Hamasu i PIJ ambicja zniszczenia Izraela jest najwyraźniej silniejsza niż pragnienie chronienia życia swoich dzieci i wychowywania ich na – powiedzmy – lekarzy lub inżynierów. Dzieci, które obecnie przechodzą szkolenie wojskowe w Strefie Gazy, wkrótce pojawią się jako zamaskowani mężczyźni w zbrojnych grupach Hamasu i PIJ.


Niepokoi, że to zbrodnicze wykorzystywanie dzieci i rekrutacja ich jako uczestników walk, jest całkowicie ignorowane przez społeczność międzynarodową, włącznie z mediatorami, którzy prowadzą negocjacje z Hamasem i PIJ o sposobach utrzymania zawieszenia broni osiągniętego z Izraelem po walkach w maju.


Według UNICEF, "rekrutowanie i używanie dzieci przez siły zbrojne jest poważnym pogwałceniem praw dziecka i międzynarodowego prawa humanitarnego”. Pozostaje zobaczyć, czy UNICEF i inne międzynarodowe organizacje praw człowieka zdobędą się na odwagę potępienia palestyńskich grup za ten rodzaj wykorzystywania dzieci. Nie zrobienie tego tylko zachęci Hamas i PIJ do kontynuowania starań o mobilizowanie dzieci na żołnierzy.  


Milczenie społeczności międzynarodowej wobec tego potwornego nadużywania dzieci da w wyniku nowe pokolenie dżihadystów, które dołączy do wojny przeciwko Izraelowi. Nie zapowiada to sukcesu wysiłkom administracji prezydenta Bidena, by powrócić do “rozwiązania w postaci dwóch państw” i opowieści o potrzebie ożywienia procesu pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami.


The Palestinian Jihad Summer Camps

Gatestone Institute, 24 czerwca 2021

Tłumaczenie: Malgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

 

Od redakcji „Listów”

MEMRI opublikował również raport na temat tych obozów, którego polskie tłumaczenie można znaleźć na polskiej stronie MEMRI: https://www2.memri.org/polish/letnie-obozy-hamasu-i-islamskiego-dzihadu-w-gazie-ramy-dzihadystycznej-indoktrynacji-szkolenie-wojskowe/15957


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk