Prawda

Poniedziałek, 17 maja 2021 - 04:50

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem


Khaled Abu Toameh 2020-07-06


Przez wiele lat Palestyńczycy otrzymywali bez żadnych warunków pomoc od zachodnich darczyńców.


Działało to w następujący sposób: palestyńskie organizacje składały podania o finansowanie, a darczyńcy automatycznie podpisywali czek lub aprobowali przekazywanie milionów dolarów lub euro na konta bankowe Palestyńczyków.


W największym skrócie, palestyńska postawa wobec zachodniego finansowania zawsze była następująca: “Wy, ludzie Zachodu, jesteście nam winni te pieniądze ponieważ przyczyniliście się do założenia Izraela po II wojnie światowej. Tak więc, nie macie prawa ustalania żadnych warunków finansowania. Po prostu dajcie nam pieniądze i zamknijcie się. Każda odmowa naszych żądań spowoduje naszą wściekłość i możliwy terroryzm oraz inne rodzaje przemocy nie tylko przeciwko Izraelowi, ale także przeciwko wam [nie-muzułmańskim] niewiernym na Zachodzie”.


W tej sytuacji łatwo zrozumieć dlaczego palestyńskie organizacje pozarządowe (NGO) są obecnie wściekłe na Unię Europejską (UE). Niedawno UE i jej państwa członkowskie miały czelność zażądać zapewnienia, że pieniądze podatników UE nie skończą w kieszeniach terrorystów lub terrorystycznych organizacji.


Innymi słowy, państwa-darczyńcy wreszcie zbudzili się i zobaczyli fakt, że ich pieniądze szły do kufrów muzułmańskich terrorystów i arabskich ekstremistów, którzy wzywają do likwidacji Izraela i podejmują działania zmierzające w tym celu.


Są jednak oznaki, że UE podda się palestyńskim naciskom i groźbom.


19 maja 2020 roku, podczas spotkania Komisji ds.  Stosunków Zagranicznych Parlamentu Europejskiego Oliver Varhelyi, komisarz ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, powiedział, że poinstruował szefów delegacji UE w Izraelu i na Zachodnim Brzegu, by "spojrzeli głęboko" na sprawę oskarżeń, że część funduszy UE idzie do zawiązanych z terrorem lub wspierających terror NGO, oświadczając, że takie finansowanie „nie będzie tolerowane”.


Oświadczenie pojawiło się w następstwie niepokoju, że UE pod naciskiem palestyńskich NGO wycofała się ze stawiania warunków na dostarczanie funduszy Palestyńczykom.


W “wyjaśniającym” liście z 30 maja 2020 roku do Sieci Palestyńskich NGO szef Biura Przedstawicielskiego UE na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, Sven Kuhn von Burgsdorff, tłumaczył, że UE “nie prosi żadnej organizacji obywatelskiej, by zmieniła swoje stanowisko wobec jakiejkolwiek palestyńskiej frakcji ani by dyskryminowała jakąkolwiek fizyczną osobę w oparciu o jej polityczną przynależność”.   


Burgsdorff jednak napisał także:

"Choć instytucje i grupy wymienione na restrykcyjnych listach UE nie mogą korzystać z finansowanych przez UE aktywności, rozumie się, że osoba fizyczna związana z, sympatyzująca z, lub popierająca którąkolwiek z grup lub instytucji wspomnianych na restrykcyjnych listach UE, nie jest wykluczona z korzystania z finansowanych przez UE aktywności, chyba że jej/jego dokładne imię i nazwisko odpowiada którejkolwiek osobie fizycznej na restrykcyjnych listach UE".

Ten mętny język oznacza, że nawet jeśli palestyńska NGO, która stara się o grant z UE, jest stowarzyszona z grupami terrorystycznymi lub zatrudnia osoby z taki grup, UE zaopatrzy  ją jednak w fundusze z pieniędzy europejskich podatników – niezależnie od tego czy chodzi o pilne reakcje na COVID-19, czy o stałe programy, jak twierdzi NGO Monitor, globalnie uznany instytut badawczy, który działa w celu zapewnienia, że decydenci i organizacje obywatelskie działają zgodnie z zasadami, odpowiedzialności, przejrzystości i uniwersalnych praw człowieka.  


Palestyńczycy najpierw zauważyli zmianę w stanowisku draczyńców w 2019 roku, kiedy UE UE wprowadziła nową klauzulę do kontraktów z palestyńskimi NGO w dziale “Ogólne warunki stosowane do finansowanych przez Unię Europejską grantów w kontraktach do działań zewnętrznych" (Aneks G.2, Aneks II, Artykuł 1.5 bis).


Klauzula stanowi:

"Beneficjenci i kontraktorzy grantów muszą zapewnić, że nie ma podwykonawców, osób fizycznych, włącznie z uczestnikami warsztatów i/lub szkoleń oraz odbiorców pomocy finansowej na listach restrykcyjnych UE”.

Warto zanotować, że te listy obejmują terrorystów i organizacje terrorystyczne uznane za takie przez UE, między innymi Hamas, Palestyński Islamski Dżihad i Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny OWP (LFWP). Te trzy grupy wraz z kilkoma innymi nie uznają prawa Izraela do istnienia i od dawna prowadzą działalność terrorystyczną przeciwko Izraelczykom.


Antyterrorystyczna klauzula UE wywołała ostrą krytykę ze strony Palestyńczyków, w tym dziesiątków NGO na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Główną skargą Palestyńczyków jest to, że nie mogą zaakceptować “politycznie uwarunkowanego finansowania” od nikogo, włącznie z darczyńcami w UE. Zdaniem Palestyńczyków zachodni darczyńcy nie mają prawa żądać, by pieniądze ich podatników nie szły do uznanych przez UE organizacji terrorystycznych, takich jak Hamas, Palestyński Islamski Dżihad i LFWP.


Oto jak ujmuje to jedna z palestyńskich NGO, Badil:

"Politycznie uwarunkowane finansowanie jest zdecydowanie odrzucone w całości, niezależnie od sumy i jakiekolwiek uzasadnienia. Tak zwane procedury kontroli i sprawdzania, które obejmują poddawanie członków organów kierowniczych i personelu organizacji, ich wykonawców, dostarczycieli usług i beneficjentów, by zbadać ich pod pozorem standardowych kroków bezpieczeństwa, są odrzucone i potępione.  Palestyńskie frakcje i siły polityczne nie są organizacjami terrorystycznymi i powszechny, narodowy i prawny status nie jest określany przez europejski dokument”.   

LFWP, którego członkowie przez ostatnich kilkadziesiąt lat brali udział w wielu zamachach terrorystycznych na Izrael, twierdził, że „antyterrorystyczna” klauzula UE jest „w kontekście środków do zlikwidowania sprawy palestyńskiej”. LFWP jest wściekły, ponieważ wiele palestyńskich NGO, które działają na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, jest z nim stowarzyszonych.


W tym tygodniu grupa palestyńskich NGO z wschodniej Jerozolimy oskarżyła UE o spisek z Izraelem i administracją USA w celu „zlikwidowania sprawy palestyńskiej”. To upichcone oskarżenie opiera się na fałszywym twierdzeniu, że Europejczycy są częścią planu prezydenta USA, Donalda Trumpa w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie i planu premiera Izraela, Benjamina Netanjahu, rozciągnięcia izraelskiej suwerenności na części Zachodniego Brzegu. Oczywiście, wielu państw i przywódców UE jawnie żywi niechętne do Netanjahu i do poglądów Trumpa.


Palestyński sprzeciw wobec żądania UE w sprawie finansowania terrorystów i organizacji terrorystycznych, opiera się także na argumencie, że to żądanie jest "upokarzające" dla Palestyńczyków. Palestyńczycy widzą to żądanie jako „upokarzające”, ponieważ wierzą, że nikt nie ma prawa mówić, że Hamas i inne grupy palestyńskie zajmują się terrorem.


Palestyńczycy są urażeni samą myślą, że ich “dojna krowa” odmawia obecnie dawania pieniędzy na cele terrorystyczne.


Palestyńskie NGO stoją przed dylematem. Z jednej strony, rozpaczliwie chcą zachodniej gotówki – liczonej w dziesiątkach milionów dolarów i euro. Z drugiej strony, są zaniepokojone, że żądanie, by fundusze nie szły do terrorystów może “przedstawić palestyńską walkę narodową przeciwko Izraelowi jako bezprawną".   


Najwyraźniej Europejczycy, którzy przedstawili te warunki, nie pojmują, że dla Palestyńczyków rakiety, zamachowcy-samobójcy, ataki nożownicze, strzelania z samochodów i inne rodzaje przemocy nie są terroryzmem, ale heroicznym czynom przeciwko Izraelowi i Żydom.


Europejczycy od dawna finansują dziesiątki NGO, które otwarcie wspierają i promują antyizraelską przemoc i podżeganie. W odpowiedzi na ruch UE, by zmienić reguły gry, palestyńskie grupy odwracają sytuację przeciwko zachodnim darczyńcom przez potępienie, naciski i grożenie im.


Zobaczymy dopiero, czy Europejczycy ugną się przed palestyńskimi groźbami odwetu i porzucą swoje żądania, by pieniądze UE karmiły naprawdę głodnych ludzi zamiast karmić głód żydowskiej krwi wśród palestyńskich terrorystów.

 

Still Trying to Fund Palestinian Terror-linked NGOs
Gatestone Institute, 1 lipca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 859 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk