Prawda

Niedziela, 3 marca 2024 - 17:31

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo


Steven Stalinsky 2023-08-09


Po bez mała dekadzie korzystania z usługi firmy Cloudflare, zajmującej się wydajnością i bezpieczeństwem sieci, dla bezpieczeństwa naszych witryn internetowych i CDN (sieci dystrybucji treści), pomimo jej nienagannej obsługi i statusu lidera w branży od ponad 20 lat, nie możemy już dłużej z czystym sumieniem pozostawać jej klientem.


Jest tak dlatego, że firma nadal służy ekstremistom i terrorystom. Nie daje się zrozumieć, w jaki sposób główni klienci Cloudflare (w tym agencje rządowe USA), którzy zobowiązali się do walki z internetowym ekstremizmem, korzystają z jej usług bez nalegania, by przestali ułatwiać rozpowszechniania brutalnych treści ekstremistycznych.


Prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście o Cloudflare – ale prawdopodobnie na co dzień korzystacie z jej usług – do telefonu, bankowości, multimediów i innych ważnych usług. Według swojej strony internetowej jest to „zaufany partner”, który „chroni miliony stron internetowych”. Jest także częścią wybranej grupy firm, którym rząd USA powierzył świadczenie usług w zakresie cyberbezpieczeństwa, oferując nawet „zestaw usług dla rządu USA i agencji sektora publicznego”. Ale stawiając zyski przed odpowiedzialnością, warunki użytkowania Cloudflare nie wykluczają terrorystów ani żadnych innych grup nienawiści.


Cloudflare obsługuje strony internetowe goszczące media Al-Kaidy i ISIS, a także niektóre strony internetowe najczęściej używane przez grupy neonazistów, zwolenników białej supremacji i grupy antyrządowe. Wsparcie Cloudflare dla tych stron bezpośrednio przyczynia się do fizycznej przemocy.


Od lat wiadomo, że Cloudflare służy uznanym za terrorystyczne grupom – na przykład chroni główny serwer Rocket.Chat obsługiwany przez Al-Kaidę – o czym szeroko informowały media. Dogłębne badanie MEMRI z grudnia 2018 r., Cloudflare, The U.S.-Based Leading Reverse-Proxy Service, Is Exploited By Every Major Jihadi Organization – Including ISIS, Al-Qaeda, Hamas, Taliban – Posing A Global Security Risk pokazało, że firma świadczy usługi dla prawie każdej większej grupy dżihadystycznej, która jest aktywna online. 

 

Inne niedawne badanie MEMRI , które zostało opublikowane w tym miesiącu, Cloudflare, The U.S.-Based Leading Reverse Proxy Service, Is Favored By Prominent Neo-Nazis And White Supremacists – And Is Part Of Select Group Trusted By U.S. Government To Provide Cybersecurity Services ujawnia, że Cloudflare jest używana przez neonazistów, zwolenników białej supremacji i krajowe organizacje terrorystyczne. Po raz pierwszy zgłoszono w 2017 r., że Cloudflare optymalizuje dostarczanie treści dla co najmniej 48 stron szerzących nienawiść w całej Europie. Od tego czasu bezkarnie służy grupom neonazistów i zwolenników białej supremacji – w tym stronie internetowej 8chan, którą usunął w 2019 roku z powodu publicznego oburzenia po tym, jak zamachowiec z El Paso Walmart opublikował tam swój manifest.


Kiedy czołowy amerykański neonazista Nick Fuentes, który 
trafiał na pierwsze strony gazet, towarzysząc Kanye Westowi, znanemu również jako Ye, na prywatnej kolacji z Donaldem Trumpem, transmitował na żywo swoje dziwaczne przemówienie z 16 lipca wzywające do „świętej wojny” przeciwko Żydom, w której „spowodujemy ich śmierć” i dodając, że „nie mają przyszłości w Ameryce” lub „na tym świecie”, było to na jego stronie internetowej, Cosy.tv, która działa z pomocą Cloudflare.


Cloudflare chroni również Gab, ekstremistyczną platformę mediów społecznościowych,
 którą można określić jako  internetowe centrum neonazistów nr 1 – gdzie bardzo aktywny był zamachowiec z synagogi Tree of Life, Robert Bowers, który teraz oczekuje na wyrok, [skazany 2 sierpnia na karę śmierci – M.K.] i która codziennie zawiera posty wzywające do zabijania Żydów, zabójstw polityków i obalenia rządu USA.


Niemniej w styczniu 2023 roku Cloudflare 
zdobył kontrakt o wartości 7,2 miliona dolarów z amerykańską Agencją Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury (CISA) na świadczenie usług dla rządu. Rok wcześniej Cloudflare uczestniczyła w szczycie w Białym Domu z udziałem najwyższych urzędników ds. bezpieczeństwa narodowego i cybernetycznego USA – z Departamentów Obrony, Handlu, Energii i Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także CISA – oraz liderami technologii sektora prywatnego w celu omówienia bezpieczeństwa oprogramowania. W rzeczywistości dyrektor generalny Cloudflare, Matthew Prince, jest teraz członkiem Komitetu Doradczego CISA.Ponadto w grudniu 2022 roku firma ogłosiła, że uzyskała status amerykańskiego Federalnego Programu Zarządzania Ryzykiem i Autoryzacją (FedRAMP), ogólnorządowego programu standaryzującego ocenę bezpieczeństwa, autoryzację i monitorowanie produktów i usług w chmurze. Cloudflare powiedziała, że wzmocniło to jej zaangażowanie w rząd federalny, stanowy i lokalny USA, a także w „Obronną bazę przemysłową”.


Przyjęcie Cloudflare przez rząd jest sprzeczne z deklarowanymi celami administracji Bidena, której Narodowa Strategia Przeciwdziałania Antysemityzmowi, opublikowana w maju, została ogłoszona przez Prezydenta jako „najbardziej ambitny i kompleksowy wysiłek rządu Stanów Zjednoczonych na rzecz walki z antysemityzmem w historii Ameryki”. Strategia wzywa Kongres do „pociągnięcia platform mediów społecznościowych do odpowiedzialności” za „szerzenie antysemityzmu”.


Strategia wzywa firmy technologiczne do „ustanowienia polityki zerowej tolerancji dla mowy nienawiści na swoich platformach”, a także do upewnienia się, że ich algorytmy nie promują treści ekstremistycznych. Podkreśla również wezwanie prezydenta do „fundamentalnych reform” w sekcji 230 ustawy Communications Decency Act. Jednak nadal nie rozwiązuje problemu złych aktorów, takich jak Cloudflare, która w pełni umożliwia dostęp promotorom i obrońcom nienawiści i terroryzmu oraz neonazistom.W ramach zaangażowania projektu MEMRI Cyber & Jihad Lab (CJL) w pomoc firmom technologicznym w radzeniu sobie z treściami terrorystycznymi na ich platformach, w 2020 roku poinformowaliśmy szefa polityki publicznej Cloudflare o naszych badaniach i wyjaśniliśmy, w jaki sposób możemy pomóc firmie zidentyfikować platformy o treściach terrorystycznych, by firma mogła przestać je wspierać. Po początkowym zainteresowaniu, kiedy uzgodniono, że będziemy przesyłać informacje o ekstremistach obsługiwanych przez firmę, przystąpiliśmy do wysyłania licznych wskazówek. Jednak firma nie podjęła żadnych działań, nie wprowadziła żadnych zmian w polityce, a grupy nienawiści nadal korzystają z jej usług.


Cloudflare twierdzi, że zachowuje neutralność i nie nadzoruje stron internetowych, które obsługuje, zapewniając, że „przestrzega wszystkich obowiązujących przepisów w krajach, w których działamy i… zdecydowanie wspieramy należyty proces prawny”. W sierpniu 2022 roku dyrektor generalny Cloudflare, Prince i Alissa Starzak, wiceprezes firmy, globalny szef ds. polityki publicznej, wyjaśnili na firmowym blogu: „Tak jak firma telefoniczna nie zamyka twojej linii telefonicznej, jeśli mówisz okropne, rasistowskie, pełne bigoterii słowa, doszliśmy do wniosku, w porozumieniu z politykami, decydentami i ekspertami, że wyłączanie usług zapewniania bezpieczeństwa, ponieważ uważamy, że to, co publikujesz, jest nikczemne, jest złą polityką”.


Ignorując różnicę między rozmową telefoniczną, która odbywa się między dwiema osobami, a stroną internetową, która podżega wielu, zdefiniowali również działania i mowę nienawiści organizacji uznanych przez prawo USA za terrorystyczne jako jedynie „nikczemne”.


Rząd federalny, branża technologiczna, firmy venture capital i inne obsługiwane przez Cloudflare – takie jak giełda nowojorska, na której jest przedmiotem obrotu, a także 30% firm z listy Fortune 1000, które według Cloudflare polegają na niej – powinni wiedzieć, że świadczy ona usługi podmiotom ekstremistycznym i terrorystycznym – i są w dobrej pozycji, by wywrzeć na nią presję, by przestała to robić.Jednocześnie świadczenie przez Cloudflare usług terrorystom i ekstremistom bez żadnych reperkusji po raz kolejny dowodzi, że istnieje potrzeba rządowego nadzoru, regulacji, a ostatecznie standardów branżowych, które zakazywałyby firmom, które ich nie przestrzegają, współpracy z rządem USA i innymi agencjami lub spotkać się z karami, co powinno nastąpić teraz.


*dr Steven Stalinsky jest dyrektorem wykonawczym MEMRI; Yigal Carmon jest prezesem MEMRI.

 

MEMRI, Daily Brief 508, 3 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1436 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Opary zbiorowego obłędu   Koraszewski   2024-03-03
Protokoły mędrców Syjonu w Karcie Hamasu.Islamizacja zachodniego antysemityzmu i jego integracja do dżihadu przeciwko Żydom   Stern   2024-03-02
Powtarzanie kłamstwa czyni je powszechną prawdą. Jak „okupowane terytoria palestyńskie”     2024-03-01
Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk