Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 17:16

« Poprzedni Następny »


Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość


Akiva von Koningsveld 2022-09-06


Dlaczego wiodące światowe organizacje informacyjne zdecydowały się nie informować o śmierci niewinnego palestyńskiego dziecka i o wielu rannych w wyniku eksplozji w Gazie?


We wtorkowe popołudnie 23 sierpnia potężna eksplozja wstrząsnęła obozem uchodźców Chan Junis w południowej Strefie Gazy, zamieszkałym przez około 87 000 osób. Zdjęcia zrobione przez naocznych świadków pokazywały gęsty czarny dym wypełniający ulice zatłoczonego miasta; w wyniku wybuchu zniszczony został budynek mieszkalny.


Według relacji palestyńskich (na przykład tutajtutaj i tutaj) eksplozja miała miejsce w mieszkaniu tuż obok prowadzonej przez UNRWA szkoły podstawowej im. Mustafy Hafeza, która znajduje się zaledwie rzut kamieniem od Centrum Medycznego Nassera, drugiego w Gazie największego szpitala.


Źródła palestyńskie początkowo  donosiły  o śmierci 9-letniej Miry al-Attal i jej krewnego, właściciela mieszkania, Nidala al-Attala. Ten ostatni, jak wiele na to wskazuje, był członkiem palestyńskiej grupy terrorystycznej. Co najmniej sześć innych osób odniosło obrażenia w wyniku wybuchu.


Kolejna tragedia w Strefie Gazy.Broń przechowywana niebezpiecznie w domu członka palestyńskiej grupy terrorystycznej eksplodowała i zabiła znajdujące się w pobliżu dziecko.To są smutne konsekwencje militaryzacji obszarów cywilnych dla działalności terrorystycznej. <span style=\

Kolejna tragedia w Strefie Gazy.

Broń przechowywana niebezpiecznie w domu członka palestyńskiej grupy terrorystycznej eksplodowała i zabiła znajdujące się w pobliżu dziecko.

To są smutne konsekwencje militaryzacji obszarów cywilnych dla działalności terrorystycznej. pic.twitter.com/9AUT2TwAhn

— Podpułkownik Richard Hecht (@LtColRichard) 23 sierpnia 2022 r.


Powiązana z Hamasem agencja informacyjna Shehab przypisała śmierć „przypadkowej eksplozji”. W oświadczeniu „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych” Hamasu (uznanego przez USA za organizację terrorystyczną), poinformowało, że wszczęło śledztwo w tej sprawie.


Jeśli chodzi o możliwe zaangażowanie Izraela, rzecznik IDF ppłk Richard Hecht potwierdził, że nie było żadnego, twierdząc na Twitterze, że „broń przechowywana niebezpiecznie w domu członka palestyńskiej grupy terrorystycznej eksplodowała i zabiła dziecko".


Ale jak zwykle, kiedy nie można obwiniać państwa żydowskiego za cierpienie Palestyńczyków, prasa międzynarodowa całkowicie zignorowała tę historię.


Jednak, choć może nie pasować do odruchowej antyizraelskiej narracji mediów, incydent z zeszłego tygodnia ponownie pokazał, że grupy terrorystyczne z Gazy lekceważą życie cywilne i prawo międzynarodowe.


Palestyńskie media donosiły o wielu „przypadkowych wybuchach” spowodowanych przez działania terrorystyczne pochodzące z dzielnic cywilnych – w tym wybuch w lipcu 2021 r. w składzie broni Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) w pobliżu targu Al-Zawija w Gazie, w którym zginęła jedna osoba, a 14 osób zostało rannych.


Jednak ostatni incydent w Chan Junis jest szczególnie rażący, a przez to wart opublikowania, ze względu na bliskość wielu szpitali i placówek edukacyjnych prowadzonych przez ONZ – które są uprawnione do ochrony na mocy zwyczajowego prawa międzynarodowego (zob. tutajtutaj i tutaj).


Istotnie, Hamas, PIJ i inne organizacje terrorystyczne znane są z wykorzystywania budynków mieszkalnych, hoteli, szpitali i szkół UNRWA jako platform do ataków na Izrael.


Oznacza to podwójną zbrodnię wojenną: celowego ostrzeliwania rakietami Izraela, podczas gdy Gazańczycy są wykorzystywani jako żywe tarcze do odparcia izraelskich działań mających na celu ochronę ponad dziewięciu milionów cywilów.


Taktyka Hamasu i PIJ, polegająca na zmilitaryzowaniu obszarów mieszkalnych w Gazie, doprowadziła do śmierci i okaleczenia wielu palestyńskich cywilów, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pociski wystrzeliwane przez te grupy terrorystyczne na izraelskie ośrodki ludności cywilnej często spadają przedwcześnie na tę nadbrzeżną enklawę.


Tymczasem, jak wielokrotnie podkreślał HonestReporting, IDF dokłada wszelkich starań, aby uniknąć krzywdzenia niewinnych, często wykraczając poza swoje zobowiązania wynikające z międzynarodowych konwencji.


Na przykład podczas konfrontacji wojskowej z PIJ w dniach 5-7 sierpnia 2022 r. Jerozolima odwołała w ostatniej minucie wiele nalotów, nawet jeśli uderzenie zapewniłoby IDF „konkretną i bezpośrednią przewagę militarną”.


Przyznając, że ofiary i ranni wśród ludności cywilnej są niefortunnym wynikiem działań wojennych, prawo międzynarodowe uznaje prawo państwa żydowskiego do obrony swoich obywateli przed masowymi atakami wroga, który nie przestrzega tych samych norm prawnych, jakie regulują konflikty zbrojne.


Niemniej media informują tylko wtedy, gdy Izrael może być jakoś połączony z utratą życia Palestyńczyków.


Po operacji Przed Świtem przeciwko Palestyńskiemu Islamskiemu Dżihadowi agencja informacyjna Associated Press (AP) opublikowała 10 sierpnia artykuł opisujący historię Duniany al-Amour, palestyńskiej artystki rzekomo zabitej w izraelskim uderzeniu na Chan Junis.


Artykuł, który został przedrukowany przez „Washington Post  i  ABC News, twierdził, że śmierć al-Amour „podkreśla bezbronność palestyńskich cywilów podczas częstych konfliktów”.


Jak dowodzi eksplozja z 23 sierpnia, jest to z pewnością prawda – ale nie w sposób, w jaki AP chce, aby czytelnicy myśleli.


Napaści na Izrael, by szkalować ojczyznę Żydów, są wystarczająco obrzydliwe.


Ale milczenie mediów pokazuje coś jeszcze gorszego: skutecznie normalizuje zabijanie niewinnych cywilów przez organizacje terrorystyczne.


Ilu jeszcze niewinnych Palestyńczyków będzie musiało zginąć, zanim media uznają prostą prawdę: terroryści w Strefie Gazy świadomie narażają palestyńskie życie na niebezpieczeństwo?

 

No Jews, No News: The Deadly Gaza Explosion Media Didn’t Report On

Honest Reporting, 30 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

* Akiva von Koningsveld jest badaczem i publicystą HonestReporting

 

Od redakcji „Listów z naszego sadu”

Gdyby ktokolwiek z naszych czytelników zauważył tę lub podobne informacje w którymkolwiek z polskich mediów głównego nurtu, bądź w niszowych publikacjach ekspertów takich jak np. Konstanty Gebert, będziemy wdzięczni za informację, gdyż nie chcielibyśmy tego przeoczyć.        


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2493 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk