Prawda

Środa, 25 maja 2022 - 00:26

« Poprzedni Następny »


Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki


Hussain Abdul-Hussain 2021-09-24


Najgorsi antyamerykańscy tyrani świata – Władimir Putin z Rosji, Xi Jinping z Chin i Ali Chamenei z Iranu – będą zachwyceni czytając “Foreign Policy”, skrajnie lewicową publikację z Waszyngtonu, która ma obsesję na punkcie krytykowania amerykańskich wartości i przedstawiania Ameryki jako siły globalnego zła, która spowodowała wiele męczarni i nieszczęść na świecie.


Podobnie jak Putin, Xi i Chamenei, “Foreign Policy” nie znosi koncepcji amerykańskiej wyjątkowości, a bardziej konkretnie, hasła „Wiek europejskiego Oświecenia”. Dyktatorzy tego świata za niepowodzenia swoich krajów nigdy nie winią własnej tyranii, ale zachodnie próby modernizowania reszty świata i przerabiania go na swój obraz i podobieństwo. Według tej szkoły myślenia, wszystko, co poszło nie tak w Rosji, Chinach, Iranie i reszcie niedemokratycznego świata,  nie było spowodowane niezdolnością tych krajów do dogonienia, ale zachodnimi oczekiwaniami, że to jednak spróbują. Dlatego, w celu poprawienia sytuacji, reżimy Rosji, Chin i Iranu chcą nie dopuścić, by ich kraje zaakceptowały zachodnie koncepcje – szczególnie demokrację – i zamiast tego skupiły się na „rdzennej autentyczności”, cokolwiek to ma znaczyć.


“Foreign Policy” i skrajna lewica Zachodu wyobrażają sobie, że jeśli Zachód zostawi resztę świata w spokoju, wszyscy na całym świecie będą żyli tak, jak natura zamierzała: będą jedli organiczną żywność, ćwiczyli jogę i jeździli tylko na rowerach. Populacja świata zajmie się Kamasutrą i będzie zachowywać się bez żadnej dyskryminacji płci i rasy. Kiedy znikną amerykańskie wpływy, wszyscy na całym świecie będą pozdrawiali się mówiąc Namaste.


To jednak nie jest rzeczywistość. To jest Hollywood.


Świat poza demokratycznym blokiem, o którym niewielu redaktorów i autorów “Foreign Policy” ma zielone pojęcie, jest niebezpiecznym, złym, rasistowskim miejscem, gdzie podstawową regułą jest „siła pięści”.


Dla zachodniej skrajnej lewicy kraj taki jak Izrael jest najbardziej rasistowskim państwem apartheidu, którego prawa dyskryminują nieżydowskich obywateli. W rzeczywistości izraelskie prawo wyborcze jest najbardziej sprawiedliwe i równe na świecie i jest znacznie bardziej reprezentatywne niż amerykański system wyborczy. Spytajcie dowolnego specjalistę prawa wyborczego o różnicę między wyborami w Izraelu z jednym okręgiem, głosowaniem na listy partyjne i proporcjonalnością, a amerykańskim systemem wyborczym z wiecznymi manipulacjami okręgami wyborczymi i wypaczonym systemem większościowym.


“Foreign Policy” i skrajna lewica rzadko jednak interesują się rzeczywistością. Zamiast tego używają swoich umiejętności do wypaczania rzeczywistości i pokazywania jej tak, by pasowała do ich chorych idei o tym, o ile lepiej wyglądałby świat wolny od Ameryki. Tłumek dekolonizatorów  — ci wszyscy magicy w rodzaju Blinkena, Malley’a, Walts’a i podobnych – z których większość wychowała się jako uprzywilejowani biali mężczyźni, sądzą, że Ameryka wygląda tak jak oni i że reszta świata to tłum nie-białych ofiar. W rzeczywistości, bez Ameryki i bez porządku, jaki próbowała zaprowadzić po 1945 roku, świat byłby dużo gorszym miejscem. Bez złamania nazizmu przez Amerykę oszaleli maniacy, tacy jak Hitler, nadal paliliby dzisiaj ludzi wszelkich ras. Bez Ameryki Rosja Sowiecka okaleczyłaby Iran i anektowała jego bogatą w ropę naftową północ (nie oczekujcie, że skrajna lewica wam to powie, nadal zamiast tego skupiają się na Ameryce obalającej premiera Musaddegha).


Magazyn “Foreign Policy” zmobilizował pięciu autorów, by obwiniali Amerykę o wszystko, włącznie ze “stworzeniem śmiertelnych zaniedbań Covid19”, po co bowiem winić państwo, które nie powstrzymało lub nie ostrzegło w porę świata o najwcześniejszym pojawieniu się groźnego wirusa, skoro można winić Amerykę za to, że migiem nie naprawiła błędów Chin.  


Te pięć artykułów zaprzecza sobie wzajemnie, ale dla “Foreign Policy” nie ma to najmniejszego znaczenia: ważne jest że wszystkie depczą amerykański system wartości.  


“Foreign Policy” jest zagniewany na ekspansjonizm Ameryki i jej próby tworzenia świata na swoje podobieństwo. Pismo uderza w amerykańską wyjątkowość i krytykuje amerykańskie interwencje. Niemniej równocześnie atakuje Amerykę za opuszczenie “strategicznych sojuszników i narażonych cywilów”. Czytelnik nie ma możliwości zrozumienia, z którą polityką redakcja nie zgadza się: czy zła jest koncepcja szerzenia amerykańskich wartości? Czy złe jest wycofanie się Ameryki ze świata, co kończy te wysiłki? To nie ma znaczenia. Autor artykułu w “Foreign Policy”, który krytykuje Amerykę za opuszczenie “narażonych cywilów”, sprzeciwiał się także wojnie Ameryki, która ratowała irackich cywilów przed tyranią Saddama Husajna.


Pozytywne w analfabetyzmie redaktorów i autorów “Foreign Policy” w sprawach polityki zagranicznej jest to, że Ameryka jest zbyt potężna, by została pokonana przez propagandę. Siłą Ameryki jest jej wolność, która wyzwala kreatywność, która z kolei turboładuje amerykańskie innowacje i gospodarkę. Współtwórca Google jest Rosjaninem, ale jego pomysł mógł dostać skrzydeł tylko w Ameryce.  


Być może “Foreign Policy” powinien zrozumieć fakt, że jedynym poważnym wrogiem Ameryki jest wróg wewnętrzny. Wrogiem jest cenzurowanie idei. Jak długo Ameryka cieszy się wolnością słowa, wyznania, biznesu i wszystkiego innego i jak długo Amerykanie ufają swojemu rządowi, że wykona zadanie chronienia tych niezbywalnych praw, nie ma znaczenia, co dzieje się w Iranie lub Afganistanie. W końcu, klęska Ameryki w Wietnamie przytłacza wszystkie straty Ameryki w Afganistanie i Iraku. Ale klęska w Wietnamie nie  mogła zakończyć wyjątkowości Ameryki i nie zrobi tego ani Afganistan, ani wzrost siły Chin. Po prostu spytajcie byłego prezydenta Jimmy Cartera, co myśli o swoim przemówieniu, „Malaise Speech” sprzed 42 lat.


Przykro mi, “Foreign Policy”, ale jak długo Ameryka pozostanie wolna i demokratyczna, pozostanie jaśniejącym miastem na wzgórzu, pozostanie wyjątkowa i pozostanie … Ameryką.

 

Happy to see America beaten

House of Wisdom, 19 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaHussain Abdul-Hussain


Iracko-libański dziennikarz mieszkający w Waszyngtonie.  Pracuje jako analityk w instytucie Fundacji Defence of Democrecies. Wcześniej pracował w utworzonej przez amerykański Kongres Arabic TV, przed tym był reporterem w wychodzącej w Bejrucie The Daily Star. Jest absolwentem Amerykańskiego Uniwersytetu w Bejrucie, gdzie studiował historię Bliskiego Wschodu.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Ważna różnica MEF 2021-09-24


Notatki

Znalezionych 2122 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20
Zwycięzcą w wojnie z Ukrainą nie będzie Rosja ani Ameryka. Będą nim Chiny   Stern   2022-03-19
Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, nie nalegaj na podział Jerozolimy, @USAmnIsrael     2022-03-19
Dlaczego świat tak bardzo obchodzi to, co Izrael robi w sprawie Ukrainy?   Tobin   2022-03-18
Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela   Collier   2022-03-17
Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma   Abdul-Hussain   2022-03-16
Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego   Tobin   2022-03-15
Sonata na cztery kałachy i czołg   Koraszewski   2022-03-15
Nowa Wielka Gra   i Hügo Krüger   2022-03-14
Reakcje “przebudzonych” na wojnę w Ukrainie   Goska   2022-03-14
Coraz więcej i więcej…   Bard   2022-03-13
To nie jest irańska umowa Obamy. To jest coś dużo, dużo gorszego   Noronha   2022-03-12
Eksperci szukający zrozumienia   Koraszewski   2022-03-10
“Między Kijowem a Gazą” – ukrainizacja palestyńskiej narracji     2022-03-09
Ruch Putina na rzecz podkopania obudzonego Zachodu   Blum   2022-03-08
Putin i prawo niezamierzonych konsekwencji   Taheri   2022-03-08
Następnym celem zastraszania przez Rosję może być Izrael   Svetlova   2022-03-06
Dlaczego irańscy mułłowie są zachwyceni nuklearną umową z Bidenem   Rafizadeh   2022-03-05
Niemcy w historycznym zwrocie porzucają proputinowską politykę wobec Rosji   Kern   2022-03-05
Rosyjski tyran Władimir Putin   Newell   2022-03-04
Moce sprawcze globalnego znikania   Zbierski   2022-03-04
Barbarzyńcy doszli do wniosku, że już można   Koraszewski   2022-03-02
Czego Izrael musi nauczyć się z wojny w Ukrainie   Steinberg   2022-03-01
Dlaczego Arabowie nie ufają administracji Bidena   Toameh   2022-02-27
Minął kolejny dzień wojny   Koraszewski   2022-02-27
Najlepszy sojusznik Putina   Koraszewski   2022-02-26
Spojrzeć kłamstwu w oczy   Koraszewski   2022-02-25
Katar i gry wojenne   Collins   2022-02-25
Wolność słowa w Wielkiej Brytanii?   Bergman   2022-02-24
Czy zwracamy zbyt dużo, czy zbyt mało uwagi na “Szwadron”?   Tobin   2022-02-24
Mój ojciec był idiotą   Koraszewski   2022-02-23
Pięciogwiazdkowy dżihad palestyńskich przywódców   Toameh   2022-02-22
Administracja Bidena blokuje gazociąg z Izraela do Europy   Kern   2022-02-22
Dramat mieszkańców Gazy   Fitzgerald   2022-02-19
Nie wolno zaprzeczać nazistowskim korzeniom arabskiego antysemityzmu   Julius   2022-02-17
Kto pamięta Gitę Sahgal?   Koraszewski   2022-02-17
Podwójna śmierć „Palestyńczyków”   Pandavar   2022-02-16
Rzeczywisty apartheid na Bliskim Wschodzie   Toameh   2022-02-16
Sprawa Ilyi Szapiro demaskuje podwójne rasistowskie standardy uniwersytetu Georgetown   Greenfield   2022-02-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk