Prawda

Niedziela, 10 grudnia 2023 - 23:58

« Poprzedni Następny »


Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!


Elder of Ziyon 2023-06-25

Odbiór odpadów komunalnych w arabskiej części Jerozolimy nie jest sprawą łatwą ani małą. (Zdjęcie: Marc Israel Sellem, „Jerusalem Post”)
Odbiór odpadów komunalnych w arabskiej części Jerozolimy nie jest sprawą łatwą ani małą. (Zdjęcie: Marc Israel Sellem, „Jerusalem Post”)

Jednym z głównych argumentów przemawiających za tym, że Izrael praktykuje „apartheid” wobec Palestyńczyków, jest to, że Arabowie w Jerozolimie nie otrzymują takiej samej jakości usług komunalnych jak Żydzi w Jerozolimie – że trudniej im uzyskać pozwolenia na budowę lub że wywóz śmieci nie jest tak regularny jak w przypadku Żydów lub że ich wskaźnik ubóstwa jest gorszy niż wskaźnik ubóstwa Żydów w Jerozolimie i tak dalej.


To wszystko jest prawda. A ludźmi, którzy najbardziej zainwestowali w utrzymanie tego stanu rzeczy, są przywódcy palestyńscy.

 

Niedawne informacje o udziale Arabów w procesie politycznym w Jerozolimie pokazują, że to nie Żydzi chcą, aby jerozolimscy Arabowie byli obywatelami drugiej kategorii – ale sami palestyńscy i muzułmańscy przywódcy.

 

JNS donosi:

Zainspirowani przez Mansoura Abbasa, pierwszego członka niezależnej partii arabskiej, który dołączył do rządzącej izraelskiej koalicji, działacze Fatahu we wschodniej Jerozolimie popierają kandydaturę Walida Abu Tiji w wyborach samorządowych w mieście.

 

Pochodzący z Nazaretu 62-letni Abu Tija jest prawnikiem i byłym urzędnikiem Ministerstwa Finansów, który od 44 lat mieszka w południowo-wschodniej dzielnicy Jerozolimy, Beit Safafa.

 

Sektor arabski w Jerozolimie przez lata bojkotował wybory samorządowe w mieście i żadna arabska partia ani osoba nigdy nie otrzymała wystarczającej liczby głosów, aby zapewnić sobie jedno z 31 miejsc w radzie miejskiej. Historycznie udział Arabów w wyborach lokalnych wynosił około 5%.

 

„…Staje się jasne, że bojkot wyborów do władz miasta Jerozolimy jest błędem” – powiedział Samer Singilawi, działacz Fatahu i przewodniczący Funduszu Rozwoju Wschodniej Jerozolimy.

 

„Lista arabska ma moc zdobycia 10 mandatów i spowodowania znaczącej zmiany sytuacji w Jerozolimie – powiedział Singilawi. - Tylko w ten sposób możemy zdobyć budżety, które pozwolą nam na realizację projektów na wschodzie miasta i poprawę mieszkalnictwa i edukacji mieszkańców”.

 

„Aby jednak odnieść sukces w dokonaniu prawdziwej zmiany, potrzebujemy siły politycznej 10-13 kandydatów i miejsc w radzie miasta” – powiedział.

Abu Tija nie jest syjonistą. Jest z Fatahu. Napisał artykuł w arabskich mediach, mówiąc, że użycie izraelskiej demokracji jest jedynym sposobem zmuszenia Izraela do wycofania się ze wschodniej Jerozolimy. 

 

Jednak reakcje na proponowaną przez niego kandydaturę pokazują, kto dba o prawa Arabów w Jerozolimie, a kto im się sprzeciwia. Palestyńską reakcją na słowa Abu Tiji było utworzenie komitetów do egzekwowania arabskiego bojkotu wyborów w Jerozolimie:

Grupa o nazwie Narodowa Powszechna Konferencja Jerozolimy wydała nowe wezwanie do bojkotu wyborów w mieście. Grupa, zdominowana przez członków palestyńskiej frakcji rządzącej, na czele której stoi prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas, ostrzegła, że głosowanie arabskich mieszkańców w nadchodzących wyborach zostanie uznane za „wyraźne naruszenie narodowego konsensusu”.

 

Podobne wezwania zostały wydane przez szereg palestyńskich frakcji i oficjeli w ciągu ostatnich kilku tygodni.

 

Grupa opisała władze miejskie Jerozolimy jako „główne ramię okupanta do przeprowadzania projektów osadniczych i judaizacyjnych w mieście” oraz „nakładania surowych ograniczeń na arabskich mieszkańców, aby zmusić ich do opuszczenia [miasta]”.

 

Grupa określiła wezwania [do zakończenia bojkotu] jako „podejrzane” i stwierdziła, że ich celem jest pokazanie, że Izrael jest demokracją. Ostrzegła, że każdy, kto zastosuje się do tych wezwań, będzie działał wbrew oficjalnej polityce palestyńskiej, która uważa Jerozolimę za „wieczną stolicę przyszłego państwa palestyńskiego”.

Dziś [15 czerwca] Palestyńska Najwyższa Rada Fatwy powtórzyła, że zakazane jest głosowanie w wyborach lokalnych w Jerozolimie lub kandydowanie, twierdząc, że jest to „jasne i wyraźne naruszenie szariatu i narodowego konsensusu” – ponieważ „władze miejskie to pierwsze ramię władz okupacyjnych w realizacji projektów osadniczych i judaizacyjnych w mieście, ograniczających środki do życia i mieszkania dla obywateli”.

 

Widzisz logikę? Jeśli Arabowie głosują, to pokazuje, że Izrael jest demokracją; gdyby Arabowie mieli wpływy w samorządzie miejskim, ich usługi uległyby poprawie, a wtedy antyizraelski tłum straciłby jeden ze swoich retorycznych argumentów na temat tego, że Izrael jest państwem apartheidu. 

 

„Jerusalem Post”, której nikt nie może oskarżyć o antysyjonizm, napisała artykuł redakcyjny popierający udział Arabów w wyborach w Jerozolimie, przyznając, że usługi dla sektora arabskiego są gorsze niż dla żydowskich części miasta i mówiąc, że najlepszym sposobem na poprawę arabskiego standardu życia w Jerozolimie jest włączenie się Arabów do procesu demokratycznego.

 

Jest jasne, że ludzie, którzy chcą apartheidu przeciwko jerozolimskim Arabom, to palestyńscy przywódcy arabscy, a tymi, którzy chcą równych praw dla Arabów, są Żydzi – wraz z mniejszością jerozolimskich Arabów, na których życie bezpośrednio wpływają wezwania do bojkotu pochodzące z Ramallah.

 

Oczywiście nie widzimy żadnych wezwań Amnesty International ani Human Rights Watch nakłaniających jerozolimskich Arabów do głosowania i pomocy w poprawie własnego życia. Grupy te również czerpią korzyści z oszczerstw o „apartheidzie” i podobnie jak Autonomia Palestyńska chcą mieć pewność, że ich „dowody” na takie oszczerstwa pozostaną nienaruszone. 

 

Chcą szkodzić arabskim prawom człowieka w imię praw człowieka. 

 

Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/06/who-wants-apartheid-palestinians-do.html

Elder of Ziyon, 15 czerwca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Elder of Ziyon – blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2494 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk