Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 02:16

« Poprzedni Następny »


Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi


Steve Apfel 2022-05-30

David Ward poseł doi brytyjskiego parlamentu, który mówi: \
David Ward poseł doi brytyjskiego parlamentu, który mówi: "Martwi mnie, że Żydzi, którzy doświadczyli niewiarygodnych prześladowań podczas Holocaustu, mogli w ciągu kilku lat od wyzwolenia z obozów śmierci dokonywać potworności wobec Palestyńczyków, 
Źródło zdjęcie: Wikipedia.


Od węża w Rajskim Ogrodzie człowiek nauczył się wykonywać rozkazy zła w kuszący i piękny sposób. Odtąd zakazany owoc nie miał szans wobec złotoustych. Na skrzydłach subtelnych uczuć niemoralne cele uwodzą umysły; tandetne mantry przyciągają tłumy utopistów; myślenie życzeniowe spłaszcza fakty; powtarzane kłamstwa uchodzą za prawdę.


A kto zbankrutuje? Szczerzy negacjoniści Holocaustu, umierająca rasa poza światem muzułmańskim.


Adel Bin Ahmad jest szczerym negacjonistą. Kaznodzieja w meczecie Dżudda, Bin Ahmad, nie przebiera w słowach. „Żydzi rozpowszechniają wszędzie kłamstwo Holokaustu i twierdzą, że Hitler zabił sześć milionów Żydów w komorach gazowych. Choć jest to czystym fałszem, uczynili z tego część swojej historii”. Dla wrażliwych ludzi jest to chamskie i przesadne, więc szczerzy negacjoniści wywołują konsternację. Jad szczerych negacjonistów jest zbyt ostry dla zachodnich podniebień.

Irańscy mułłowie i ajatollahowie to szczerzy negacjoniści, którzy zaspokajają wymagania wyrafinowanych podniebień. Wiedzą, że postępowcy w Ameryce i Europie chcą wierzyć, że umiarkowani rządzą Iranem, a mułłowie dają im to, czego chcą. Wykonują przekonującą robotę. Wielki ajatollah, który nigdy nie będzie obchodził Dnia Pamięci o Holocauście, używa słów z chwytliwą finezją. Najwyższy Przywódca Ali Chamenei ze względu na pewną subtelność jest groźniejszym negacjonistą niż zagorzały duchowny z Dżuddy.


„Zauważcie, że nikt w Europie nie ośmiela się mówić o Holokauście, mimo że nie jest jasne, jaka jest rzeczywistość, czy w ogóle było to realne i jak mogło się to wydarzyć”.


Złotousty Chamenei jest w ostatecznym rachunku szczerym negacjonistą, można uprzejmie zachichotać. Zachodni postępowcy chcą słów, które są podkręconymi piłkami – wąż Ewy nie miałby z nimi kłopotu. Kierują się sercem, fascynują ich słowa o moralności.


Anglik David Ward, poseł do parlamentu, jest dobrym przykładem negacjonisty, który odwołuje się do wyrafinowanych.

„Martwi mnie, że Żydzi, którzy doświadczyli niewiarygodnych prześladowań podczas Holocaustu, mogli w ciągu kilku lat od wyzwolenia z obozów śmierci dokonywać potworności wobec Palestyńczyków … codziennie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy … Przez cierpienie Żydzi nie zmienili swoich poglądów na to, jak należy traktować innych”.

Polityk Ward jest zupełnie inny od szczerego negacjonisty, podobnie jak przyjaciel Warda w tweedowej kurtce, Andrew Wilkie z Nuffield College w Oksfordzie: „Mam ogromny problem ze sposobem, w jaki Izraelczycy przypisują sobie wyższość moralną z powodu przerażającego traktowania ich podczas Holocaustu, a następnie rażąco łamią prawa człowieka wobec Palestyńczyków”.


Zwróćcie uwagę, jak tym dżentelmenom udaje się zaprzeczyć Holocaustowi, nie zaprzeczając mu, jak Wardowi i Wilkiemu udaje upiec dwie pieczenie na jednym łajdackim ogniu.


(a) Podnoszą izraelskie działania do poziomu „potworności” i „rażącego łamania”, podczas gdy


(b) umniejszają nazistowskie ludobójstwo do „prześladowania” i „traktowania”.


Mam na myśli to, że wielu ludzi jest niewiarygodnie prześladowanych lub traktowanych okropnie; jednak wielu z nich żyje, aby opowiedzieć tę historię. Ich trudna sytuacja jest o lata świetlne oddalona od metodycznej eksterminacji sześciu milionów, nie oszczędzając noworodków.


Zauważcie też, jak typy w rodzaju Warda-Wilkie'go zmieniają miejsce ofiary: Żydzi nie cierpią z powodu potworności, oni je popełniają. Zmusza nas do zrewidowania negatywnego myślenia o nazistach. Traktowali Żydów „przerażająco”, jak obywateli trzeciej kategorii; odmawiali im praw i możliwości, pozbawiali Żydów podstawowych rzeczy, więzili ich bez procesu, kazali pracować długie godziny za niskie wynagrodzenie, nakładali na Żydów godziny policyjne i punkty kontrolne, dawali im ciasne pomieszczenia i karmili złym jedzeniem, zamykali lub eliminowali awanturników. Niewątpliwie są to trudności.


Nie wspominają jednak o elementach, które uczyniły z Holocaustu wyróżniające się ludobójstwo: zamęczanie katorżniczą pracą, eksterminację milionów metodami fabrycznymi, likwidację ludności miasto po mieście, getto po getcie i rzeź przypadkowych Żydów w przypływach wściekłości.


Gra słowami sprytnego negacjonisty jest celowa; wiem, bo zapytałem profesora Wilkiego. Wilkie nie był w stanie wyjaśnić swojego osobliwego zestawienia ofiar Holocaustu i maltretowanych Palestyńczyków – co jest zgrabną sztuczką. I zauważcie, jak zręcznie zakamuflowani negacjoniści organizują poparcie. Zmniejszają Holocaust do ogromnej zbrodni, i wyolbrzymiają cierpienia palestyńskich Arabów do olbrzymiej zbrodni, aby ustawić je na równym poziomie. Sugerują nam, że to, co naziści zrobili Żydom, dało Izraelowi bodziec do urządzenia palestyńskim Arabom podobnego piekła. Tutaj mamy kolejne zastosowanie słynnej sztuczki o „cyklu przemocy”: Palestyńczycy robią coś Izraelczykom, którzy w odwecie robią coś równie przerażającego.


Czy to możliwe? Żydzi odwracają sytuację, Żydzi stają się nazistami? Brytyjski autor Howard Jacobson wyjaśnia tę sztuczkę.

„Co chcemy osiągnąć, kiedy nazywamy Izraelczyków nazistami i porównujemy Gazę do warszawskiego getta? Chcemy zranić Żydów ich udręczoną historią i ukarać ich własną żałobą. To tak, jakby… dzisiejsze działania żydowskie dowodziły, że Żydom należało się to wczoraj. Gromienie Żydów ich własną historią, wydziedziczanie ich z litości to najnowszy gatunek negacji Holocaustu, bardziej subtelny niż wersja Davida Irvinga z jego niezdarnym liczeniem ciał i sporami o pojemność komory gazowej i rozmiar komina”.

Który z tych dwóch jest bardziej niebezpieczny: sprytny negacjonista czy głupi?


Niedługo zobaczymy. Ameryka i Europa są zalane ludźmi postępowymi. Są to naukowcy i politycy; gwiazdy i orędownicy zmiany (Linda Sarsour); grupy żywiące urazę (Me Too, Kobiety przeciwko Trumpowi, LGBT, Antifa, BLM). Nawet w Kongresie słowo „nazista” rzuca się wokół jak konfetti. Trump i jego zwolennicy to naziści, ponieważ nie chcą, by fale „ubiegających się o azyl” przekroczyły granicę, albo z powodu „rebelii” w postaci inwazji na Kapitol.


Najgorsze być może jest, kiedy Izraelczycy obrzucają Izraelczyków wyzwiskami „nazista”; oczywiście nie za popełnienie ludobójstwa. Izraelski umniejszacz Holocaustu nie jest aż tak wielkim głupcem. Publicystka „Haaretz”, Amira Haas, jest dobrym wzorem. Nikt, jak mówi, nie ma prawa szeregować i oceniać cierpienia. Bez względu na to, czy chodzi o obozy śmierci, czy o starcia na granicy Gazy, cierpienie jest cierpieniem. Witaj negacjo Holocaustu z dodatkiem wypaczonej doktryny moralnej.


Bez względu na metodę, ci, którzy zaprzeczają Holocaustowi bez zaprzeczania mu, są skuteczni. Postępowe media – także CNN i „New York Times” – dołączyły do gry w negowanie Holocaustu.


Tutaj musimy zaobserwować coś, co wykracza poza przebiegłość. Żydzi nie są bezpośrednim obiektem nienawiści. Izraelczycy źle traktują palestyńskich Arabów. To otwiera nam tylne drzwi, zapraszając do wejścia. Kusi nas to, ponieważ Izraelczycy dają dobry powód nienawidzącym Izraela. Gdyby nienawidzili Izrael instynktownie, nie byliby oświeceni i przyciągnęliby tylko kilku frajerów. Kiedy jednak nienawistnicy atakują Izrael w okrężny sposób, poprzez współczucie dla palestyńskich „ofiar”, to współczucie budzi się i przyciąga ludzi. Kiedy nienawiść ma szatę oświecenia, odraza do Izraela ma blask.


Ci, którzy zaprzeczają Holocaustowi, nie zaprzeczając mu, wszystko to przemyśleli. Twierdząc, że Izraelczycy są nazistami naszych czasów, polerują historię Hitlera, jednocześnie oczerniając Izrael. Nadchodzi moment, w którym te dwa trendy spotykają się, gdzie jedno jest podobne do drugiego, a negacjoniści mogą powiedzieć, że Żyd = nazista. To, co wcześniej wydawało się nonsensem, teraz wydaje się mrocznym celem.


Israel National News 2 maja 2022


How to deny the Holocaust without denying it
 

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Steve Apfel
 

Urodzony w Johannesburgu pisarz i dzienikarz, w ostatnich latach zajmował się głównie antysyjonizmem, prowadzi blog ‘Balaam’s curse.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2452 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dyproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25
Jak USA starają się związać ręce Izraela przed ogłoszeniem nowej umowy z Iranem   Doran   2023-06-24
ONZ i WHO obwiniają Izrael bardziej niż kogokolwiek innego   Bryen   2023-06-22
Problem z definicją antysemityzmu IHRA polega na tym, że nie pozostawia miejsca dla  antysemitów     2023-06-21
Groźba decywilizacji   Lloyd   2023-06-21
„To nie dowcip”: zaskakujące milczenie administracji Bidena, ONZ i UE w sprawie łamania praw człowieka w Iranie   Rafizadeh   2023-06-20
UNRWA dostarcza darmowych świadczeń 775 tysiącom osób, które nie są uchodźcami nawet według jej własnej definicji     2023-06-19
Polityka w czasach romantycznej zarazy   Koraszewski   2023-06-17
Antyzachodni klub nuklearny: Korea Północna, Chiny, Rosja i Iran niebezpiecznie atakują Zachód   Rafizadeh   2023-06-08
Polemika z izraelskimi migawkami   Koraszewski   2023-06-08
Amerykanin w Moskwie   Bawer   2023-06-07
Saudyjczycy wyłaniają się jako nowe mocarstwo Bliskiego Wschodu     2023-06-06
Czy modne bzdury przestaną być modne?   Koraszewski   2023-06-05
Amerykańska Narodowa Strategia Przeciwdziałania Antysemityzmowi jest porażką, zanim rozpoczęła działalność     2023-06-03
Głupota i podłość w służbie walki o władzę   Koraszewski   2023-06-02
Nowe media i stare problemy z dialogiem   Koraszewski   2023-05-30
Turcja: Co powiedziałby ojciec?   Taheri   2023-05-30
Wybory w Turcji: nacjonalistyczna polityka tożsamości wygrywa mimo nędzy   Bekdil   2023-05-27
Ekstremiści już planują wykorzystanie AI   Stalinsky   2023-05-23
Wywiad rzeka o seksie   Koraszewski   2023-05-22
Iran: Zastąpienie Chomeiniego Clintonem   Taheri   2023-05-20
Krytyka nazbyt zatroskanego rozumu   Koraszewski   2023-05-19
Dwaj reformatorzy, dwa bardzo różne światy   Fernandez   2023-05-17
Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się  na kompromis     2023-05-15
Problem niedoborów wody na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej   Raphaeli   2023-05-15
Dziewczyna z Krochmalnej, która nie została Jentł   Walter   2023-05-10
Co dalej w sprawie uczciwości sztucznej inteligencji?   Koraszewski   2023-05-09
Wiek XXI – wojna przeciw kobietom i zanikanie rodzaju żeńskiego   Chesler   2023-05-08
Systematyczne zaciemnianie uprzedzeń rasowych   Rubinstein   2023-05-05
Absurd goni absurd   Koraszewski   2023-05-04
Świat w krzywych zwierciadłach   Koraszewski   2023-05-02
Dwadzieścia lat po obaleniu Saddama przez Amerykę Irakijczycy są pod butem islamistycznego Iranu   Abdul-Hussain   2023-04-29
Sprawy, które wzbudzają niepokój   Hirsi Ali   2023-04-28
Turcja: Porzuceni iraccy i syryjscy chrześcijanie   Bulut   2023-04-27
Urzędnik państwowy stanął w obronie praw związanych z płcią i drogo za to zapłacił   Kay   2023-04-20
Wycofanie się z Afganistanu było jednym chaosem. Dlaczego Biden udaje, że tak nie było?   Jacoby   2023-04-19
Islamskie dyktatury próbują kupić agencje ONZ   Meotti   2023-04-17
Czy moralność jest zapisana w genach?   Koraszewski   2023-04-13
Francja: “Krajobraz ruin”   Milliere   2023-04-11
„Biedni” Palestyńczycy nie są tacy biedni   Fitzgerald   2023-04-07
Hipokryzja brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka wobec Izraela i terroru   Flatow   2023-04-06
Serce i umysł: Ćwierć wieku MEMRI   i Alberto M. Fernandez   2023-04-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk