Prawda

Niedziela, 7 sierpnia 2022 - 21:05

« Poprzedni Następny »


Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi


Steve Apfel 2022-05-30

David Ward poseł doi brytyjskiego parlamentu, który mówi: \
David Ward poseł doi brytyjskiego parlamentu, który mówi: "Martwi mnie, że Żydzi, którzy doświadczyli niewiarygodnych prześladowań podczas Holocaustu, mogli w ciągu kilku lat od wyzwolenia z obozów śmierci dokonywać potworności wobec Palestyńczyków, 
Źródło zdjęcie: Wikipedia.


Od węża w Rajskim Ogrodzie człowiek nauczył się wykonywać rozkazy zła w kuszący i piękny sposób. Odtąd zakazany owoc nie miał szans wobec złotoustych. Na skrzydłach subtelnych uczuć niemoralne cele uwodzą umysły; tandetne mantry przyciągają tłumy utopistów; myślenie życzeniowe spłaszcza fakty; powtarzane kłamstwa uchodzą za prawdę.


A kto zbankrutuje? Szczerzy negacjoniści Holocaustu, umierająca rasa poza światem muzułmańskim.


Adel Bin Ahmad jest szczerym negacjonistą. Kaznodzieja w meczecie Dżudda, Bin Ahmad, nie przebiera w słowach. „Żydzi rozpowszechniają wszędzie kłamstwo Holokaustu i twierdzą, że Hitler zabił sześć milionów Żydów w komorach gazowych. Choć jest to czystym fałszem, uczynili z tego część swojej historii”. Dla wrażliwych ludzi jest to chamskie i przesadne, więc szczerzy negacjoniści wywołują konsternację. Jad szczerych negacjonistów jest zbyt ostry dla zachodnich podniebień.

Irańscy mułłowie i ajatollahowie to szczerzy negacjoniści, którzy zaspokajają wymagania wyrafinowanych podniebień. Wiedzą, że postępowcy w Ameryce i Europie chcą wierzyć, że umiarkowani rządzą Iranem, a mułłowie dają im to, czego chcą. Wykonują przekonującą robotę. Wielki ajatollah, który nigdy nie będzie obchodził Dnia Pamięci o Holocauście, używa słów z chwytliwą finezją. Najwyższy Przywódca Ali Chamenei ze względu na pewną subtelność jest groźniejszym negacjonistą niż zagorzały duchowny z Dżuddy.


„Zauważcie, że nikt w Europie nie ośmiela się mówić o Holokauście, mimo że nie jest jasne, jaka jest rzeczywistość, czy w ogóle było to realne i jak mogło się to wydarzyć”.


Złotousty Chamenei jest w ostatecznym rachunku szczerym negacjonistą, można uprzejmie zachichotać. Zachodni postępowcy chcą słów, które są podkręconymi piłkami – wąż Ewy nie miałby z nimi kłopotu. Kierują się sercem, fascynują ich słowa o moralności.


Anglik David Ward, poseł do parlamentu, jest dobrym przykładem negacjonisty, który odwołuje się do wyrafinowanych.

„Martwi mnie, że Żydzi, którzy doświadczyli niewiarygodnych prześladowań podczas Holocaustu, mogli w ciągu kilku lat od wyzwolenia z obozów śmierci dokonywać potworności wobec Palestyńczyków … codziennie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy … Przez cierpienie Żydzi nie zmienili swoich poglądów na to, jak należy traktować innych”.

Polityk Ward jest zupełnie inny od szczerego negacjonisty, podobnie jak przyjaciel Warda w tweedowej kurtce, Andrew Wilkie z Nuffield College w Oksfordzie: „Mam ogromny problem ze sposobem, w jaki Izraelczycy przypisują sobie wyższość moralną z powodu przerażającego traktowania ich podczas Holocaustu, a następnie rażąco łamią prawa człowieka wobec Palestyńczyków”.


Zwróćcie uwagę, jak tym dżentelmenom udaje się zaprzeczyć Holocaustowi, nie zaprzeczając mu, jak Wardowi i Wilkiemu udaje upiec dwie pieczenie na jednym łajdackim ogniu.


(a) Podnoszą izraelskie działania do poziomu „potworności” i „rażącego łamania”, podczas gdy


(b) umniejszają nazistowskie ludobójstwo do „prześladowania” i „traktowania”.


Mam na myśli to, że wielu ludzi jest niewiarygodnie prześladowanych lub traktowanych okropnie; jednak wielu z nich żyje, aby opowiedzieć tę historię. Ich trudna sytuacja jest o lata świetlne oddalona od metodycznej eksterminacji sześciu milionów, nie oszczędzając noworodków.


Zauważcie też, jak typy w rodzaju Warda-Wilkie'go zmieniają miejsce ofiary: Żydzi nie cierpią z powodu potworności, oni je popełniają. Zmusza nas do zrewidowania negatywnego myślenia o nazistach. Traktowali Żydów „przerażająco”, jak obywateli trzeciej kategorii; odmawiali im praw i możliwości, pozbawiali Żydów podstawowych rzeczy, więzili ich bez procesu, kazali pracować długie godziny za niskie wynagrodzenie, nakładali na Żydów godziny policyjne i punkty kontrolne, dawali im ciasne pomieszczenia i karmili złym jedzeniem, zamykali lub eliminowali awanturników. Niewątpliwie są to trudności.


Nie wspominają jednak o elementach, które uczyniły z Holocaustu wyróżniające się ludobójstwo: zamęczanie katorżniczą pracą, eksterminację milionów metodami fabrycznymi, likwidację ludności miasto po mieście, getto po getcie i rzeź przypadkowych Żydów w przypływach wściekłości.


Gra słowami sprytnego negacjonisty jest celowa; wiem, bo zapytałem profesora Wilkiego. Wilkie nie był w stanie wyjaśnić swojego osobliwego zestawienia ofiar Holocaustu i maltretowanych Palestyńczyków – co jest zgrabną sztuczką. I zauważcie, jak zręcznie zakamuflowani negacjoniści organizują poparcie. Zmniejszają Holocaust do ogromnej zbrodni, i wyolbrzymiają cierpienia palestyńskich Arabów do olbrzymiej zbrodni, aby ustawić je na równym poziomie. Sugerują nam, że to, co naziści zrobili Żydom, dało Izraelowi bodziec do urządzenia palestyńskim Arabom podobnego piekła. Tutaj mamy kolejne zastosowanie słynnej sztuczki o „cyklu przemocy”: Palestyńczycy robią coś Izraelczykom, którzy w odwecie robią coś równie przerażającego.


Czy to możliwe? Żydzi odwracają sytuację, Żydzi stają się nazistami? Brytyjski autor Howard Jacobson wyjaśnia tę sztuczkę.

„Co chcemy osiągnąć, kiedy nazywamy Izraelczyków nazistami i porównujemy Gazę do warszawskiego getta? Chcemy zranić Żydów ich udręczoną historią i ukarać ich własną żałobą. To tak, jakby… dzisiejsze działania żydowskie dowodziły, że Żydom należało się to wczoraj. Gromienie Żydów ich własną historią, wydziedziczanie ich z litości to najnowszy gatunek negacji Holocaustu, bardziej subtelny niż wersja Davida Irvinga z jego niezdarnym liczeniem ciał i sporami o pojemność komory gazowej i rozmiar komina”.

Który z tych dwóch jest bardziej niebezpieczny: sprytny negacjonista czy głupi?


Niedługo zobaczymy. Ameryka i Europa są zalane ludźmi postępowymi. Są to naukowcy i politycy; gwiazdy i orędownicy zmiany (Linda Sarsour); grupy żywiące urazę (Me Too, Kobiety przeciwko Trumpowi, LGBT, Antifa, BLM). Nawet w Kongresie słowo „nazista” rzuca się wokół jak konfetti. Trump i jego zwolennicy to naziści, ponieważ nie chcą, by fale „ubiegających się o azyl” przekroczyły granicę, albo z powodu „rebelii” w postaci inwazji na Kapitol.


Najgorsze być może jest, kiedy Izraelczycy obrzucają Izraelczyków wyzwiskami „nazista”; oczywiście nie za popełnienie ludobójstwa. Izraelski umniejszacz Holocaustu nie jest aż tak wielkim głupcem. Publicystka „Haaretz”, Amira Haas, jest dobrym wzorem. Nikt, jak mówi, nie ma prawa szeregować i oceniać cierpienia. Bez względu na to, czy chodzi o obozy śmierci, czy o starcia na granicy Gazy, cierpienie jest cierpieniem. Witaj negacjo Holocaustu z dodatkiem wypaczonej doktryny moralnej.


Bez względu na metodę, ci, którzy zaprzeczają Holocaustowi bez zaprzeczania mu, są skuteczni. Postępowe media – także CNN i „New York Times” – dołączyły do gry w negowanie Holocaustu.


Tutaj musimy zaobserwować coś, co wykracza poza przebiegłość. Żydzi nie są bezpośrednim obiektem nienawiści. Izraelczycy źle traktują palestyńskich Arabów. To otwiera nam tylne drzwi, zapraszając do wejścia. Kusi nas to, ponieważ Izraelczycy dają dobry powód nienawidzącym Izraela. Gdyby nienawidzili Izrael instynktownie, nie byliby oświeceni i przyciągnęliby tylko kilku frajerów. Kiedy jednak nienawistnicy atakują Izrael w okrężny sposób, poprzez współczucie dla palestyńskich „ofiar”, to współczucie budzi się i przyciąga ludzi. Kiedy nienawiść ma szatę oświecenia, odraza do Izraela ma blask.


Ci, którzy zaprzeczają Holocaustowi, nie zaprzeczając mu, wszystko to przemyśleli. Twierdząc, że Izraelczycy są nazistami naszych czasów, polerują historię Hitlera, jednocześnie oczerniając Izrael. Nadchodzi moment, w którym te dwa trendy spotykają się, gdzie jedno jest podobne do drugiego, a negacjoniści mogą powiedzieć, że Żyd = nazista. To, co wcześniej wydawało się nonsensem, teraz wydaje się mrocznym celem.


Israel National News 2 maja 2022


How to deny the Holocaust without denying it
 

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Steve Apfel
 

Urodzony w Johannesburgu pisarz i dzienikarz, w ostatnich latach zajmował się głównie antysyjonizmem, prowadzi blog ‘Balaam’s curse.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2186 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk