Prawda

Wtorek, 29 listopada 2022 - 02:05

« Poprzedni Następny »


Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi


Steve Apfel 2022-05-30

David Ward poseł doi brytyjskiego parlamentu, który mówi: \
David Ward poseł doi brytyjskiego parlamentu, który mówi: "Martwi mnie, że Żydzi, którzy doświadczyli niewiarygodnych prześladowań podczas Holocaustu, mogli w ciągu kilku lat od wyzwolenia z obozów śmierci dokonywać potworności wobec Palestyńczyków, 
Źródło zdjęcie: Wikipedia.


Od węża w Rajskim Ogrodzie człowiek nauczył się wykonywać rozkazy zła w kuszący i piękny sposób. Odtąd zakazany owoc nie miał szans wobec złotoustych. Na skrzydłach subtelnych uczuć niemoralne cele uwodzą umysły; tandetne mantry przyciągają tłumy utopistów; myślenie życzeniowe spłaszcza fakty; powtarzane kłamstwa uchodzą za prawdę.


A kto zbankrutuje? Szczerzy negacjoniści Holocaustu, umierająca rasa poza światem muzułmańskim.


Adel Bin Ahmad jest szczerym negacjonistą. Kaznodzieja w meczecie Dżudda, Bin Ahmad, nie przebiera w słowach. „Żydzi rozpowszechniają wszędzie kłamstwo Holokaustu i twierdzą, że Hitler zabił sześć milionów Żydów w komorach gazowych. Choć jest to czystym fałszem, uczynili z tego część swojej historii”. Dla wrażliwych ludzi jest to chamskie i przesadne, więc szczerzy negacjoniści wywołują konsternację. Jad szczerych negacjonistów jest zbyt ostry dla zachodnich podniebień.

Irańscy mułłowie i ajatollahowie to szczerzy negacjoniści, którzy zaspokajają wymagania wyrafinowanych podniebień. Wiedzą, że postępowcy w Ameryce i Europie chcą wierzyć, że umiarkowani rządzą Iranem, a mułłowie dają im to, czego chcą. Wykonują przekonującą robotę. Wielki ajatollah, który nigdy nie będzie obchodził Dnia Pamięci o Holocauście, używa słów z chwytliwą finezją. Najwyższy Przywódca Ali Chamenei ze względu na pewną subtelność jest groźniejszym negacjonistą niż zagorzały duchowny z Dżuddy.


„Zauważcie, że nikt w Europie nie ośmiela się mówić o Holokauście, mimo że nie jest jasne, jaka jest rzeczywistość, czy w ogóle było to realne i jak mogło się to wydarzyć”.


Złotousty Chamenei jest w ostatecznym rachunku szczerym negacjonistą, można uprzejmie zachichotać. Zachodni postępowcy chcą słów, które są podkręconymi piłkami – wąż Ewy nie miałby z nimi kłopotu. Kierują się sercem, fascynują ich słowa o moralności.


Anglik David Ward, poseł do parlamentu, jest dobrym przykładem negacjonisty, który odwołuje się do wyrafinowanych.

„Martwi mnie, że Żydzi, którzy doświadczyli niewiarygodnych prześladowań podczas Holocaustu, mogli w ciągu kilku lat od wyzwolenia z obozów śmierci dokonywać potworności wobec Palestyńczyków … codziennie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy … Przez cierpienie Żydzi nie zmienili swoich poglądów na to, jak należy traktować innych”.

Polityk Ward jest zupełnie inny od szczerego negacjonisty, podobnie jak przyjaciel Warda w tweedowej kurtce, Andrew Wilkie z Nuffield College w Oksfordzie: „Mam ogromny problem ze sposobem, w jaki Izraelczycy przypisują sobie wyższość moralną z powodu przerażającego traktowania ich podczas Holocaustu, a następnie rażąco łamią prawa człowieka wobec Palestyńczyków”.


Zwróćcie uwagę, jak tym dżentelmenom udaje się zaprzeczyć Holocaustowi, nie zaprzeczając mu, jak Wardowi i Wilkiemu udaje upiec dwie pieczenie na jednym łajdackim ogniu.


(a) Podnoszą izraelskie działania do poziomu „potworności” i „rażącego łamania”, podczas gdy


(b) umniejszają nazistowskie ludobójstwo do „prześladowania” i „traktowania”.


Mam na myśli to, że wielu ludzi jest niewiarygodnie prześladowanych lub traktowanych okropnie; jednak wielu z nich żyje, aby opowiedzieć tę historię. Ich trudna sytuacja jest o lata świetlne oddalona od metodycznej eksterminacji sześciu milionów, nie oszczędzając noworodków.


Zauważcie też, jak typy w rodzaju Warda-Wilkie'go zmieniają miejsce ofiary: Żydzi nie cierpią z powodu potworności, oni je popełniają. Zmusza nas do zrewidowania negatywnego myślenia o nazistach. Traktowali Żydów „przerażająco”, jak obywateli trzeciej kategorii; odmawiali im praw i możliwości, pozbawiali Żydów podstawowych rzeczy, więzili ich bez procesu, kazali pracować długie godziny za niskie wynagrodzenie, nakładali na Żydów godziny policyjne i punkty kontrolne, dawali im ciasne pomieszczenia i karmili złym jedzeniem, zamykali lub eliminowali awanturników. Niewątpliwie są to trudności.


Nie wspominają jednak o elementach, które uczyniły z Holocaustu wyróżniające się ludobójstwo: zamęczanie katorżniczą pracą, eksterminację milionów metodami fabrycznymi, likwidację ludności miasto po mieście, getto po getcie i rzeź przypadkowych Żydów w przypływach wściekłości.


Gra słowami sprytnego negacjonisty jest celowa; wiem, bo zapytałem profesora Wilkiego. Wilkie nie był w stanie wyjaśnić swojego osobliwego zestawienia ofiar Holocaustu i maltretowanych Palestyńczyków – co jest zgrabną sztuczką. I zauważcie, jak zręcznie zakamuflowani negacjoniści organizują poparcie. Zmniejszają Holocaust do ogromnej zbrodni, i wyolbrzymiają cierpienia palestyńskich Arabów do olbrzymiej zbrodni, aby ustawić je na równym poziomie. Sugerują nam, że to, co naziści zrobili Żydom, dało Izraelowi bodziec do urządzenia palestyńskim Arabom podobnego piekła. Tutaj mamy kolejne zastosowanie słynnej sztuczki o „cyklu przemocy”: Palestyńczycy robią coś Izraelczykom, którzy w odwecie robią coś równie przerażającego.


Czy to możliwe? Żydzi odwracają sytuację, Żydzi stają się nazistami? Brytyjski autor Howard Jacobson wyjaśnia tę sztuczkę.

„Co chcemy osiągnąć, kiedy nazywamy Izraelczyków nazistami i porównujemy Gazę do warszawskiego getta? Chcemy zranić Żydów ich udręczoną historią i ukarać ich własną żałobą. To tak, jakby… dzisiejsze działania żydowskie dowodziły, że Żydom należało się to wczoraj. Gromienie Żydów ich własną historią, wydziedziczanie ich z litości to najnowszy gatunek negacji Holocaustu, bardziej subtelny niż wersja Davida Irvinga z jego niezdarnym liczeniem ciał i sporami o pojemność komory gazowej i rozmiar komina”.

Który z tych dwóch jest bardziej niebezpieczny: sprytny negacjonista czy głupi?


Niedługo zobaczymy. Ameryka i Europa są zalane ludźmi postępowymi. Są to naukowcy i politycy; gwiazdy i orędownicy zmiany (Linda Sarsour); grupy żywiące urazę (Me Too, Kobiety przeciwko Trumpowi, LGBT, Antifa, BLM). Nawet w Kongresie słowo „nazista” rzuca się wokół jak konfetti. Trump i jego zwolennicy to naziści, ponieważ nie chcą, by fale „ubiegających się o azyl” przekroczyły granicę, albo z powodu „rebelii” w postaci inwazji na Kapitol.


Najgorsze być może jest, kiedy Izraelczycy obrzucają Izraelczyków wyzwiskami „nazista”; oczywiście nie za popełnienie ludobójstwa. Izraelski umniejszacz Holocaustu nie jest aż tak wielkim głupcem. Publicystka „Haaretz”, Amira Haas, jest dobrym wzorem. Nikt, jak mówi, nie ma prawa szeregować i oceniać cierpienia. Bez względu na to, czy chodzi o obozy śmierci, czy o starcia na granicy Gazy, cierpienie jest cierpieniem. Witaj negacjo Holocaustu z dodatkiem wypaczonej doktryny moralnej.


Bez względu na metodę, ci, którzy zaprzeczają Holocaustowi bez zaprzeczania mu, są skuteczni. Postępowe media – także CNN i „New York Times” – dołączyły do gry w negowanie Holocaustu.


Tutaj musimy zaobserwować coś, co wykracza poza przebiegłość. Żydzi nie są bezpośrednim obiektem nienawiści. Izraelczycy źle traktują palestyńskich Arabów. To otwiera nam tylne drzwi, zapraszając do wejścia. Kusi nas to, ponieważ Izraelczycy dają dobry powód nienawidzącym Izraela. Gdyby nienawidzili Izrael instynktownie, nie byliby oświeceni i przyciągnęliby tylko kilku frajerów. Kiedy jednak nienawistnicy atakują Izrael w okrężny sposób, poprzez współczucie dla palestyńskich „ofiar”, to współczucie budzi się i przyciąga ludzi. Kiedy nienawiść ma szatę oświecenia, odraza do Izraela ma blask.


Ci, którzy zaprzeczają Holocaustowi, nie zaprzeczając mu, wszystko to przemyśleli. Twierdząc, że Izraelczycy są nazistami naszych czasów, polerują historię Hitlera, jednocześnie oczerniając Izrael. Nadchodzi moment, w którym te dwa trendy spotykają się, gdzie jedno jest podobne do drugiego, a negacjoniści mogą powiedzieć, że Żyd = nazista. To, co wcześniej wydawało się nonsensem, teraz wydaje się mrocznym celem.


Israel National News 2 maja 2022


How to deny the Holocaust without denying it
 

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Steve Apfel
 

Urodzony w Johannesburgu pisarz i dzienikarz, w ostatnich latach zajmował się głównie antysyjonizmem, prowadzi blog ‘Balaam’s curse.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2265 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01
Nadzieja w pesymizmie i rozsądku   Koraszewski   2022-10-31
Inna definicja antysemityzmu     2022-10-30
Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu   Taheri   2022-10-29
Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów   Ibrahim   2022-10-26
Opowieści byłego premiera kraju wielkości znaczka pocztowego   Koraszewski   2022-10-25
Odsłonić prawdziwe poglądy antysemitki   Kirchick   2022-10-22
Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek   Rafizadeh   2022-10-21
Błąd „jeśli-to” powraca z pełną mocą z okazji umowy o granicy morskiej z Libanem     2022-10-14
Nowa bajka na zimę: “Europa jest ofiarą Amerykanów”   Godefridi   2022-10-12
Pan się myli, Panie Konstanty   Koraszewski   2022-10-12
Także dzisiaj niewolnictwo jest ogólnoświatową plagą   Jacoby   2022-10-11
FAIR – Fairness & Accuracy In Reporting – pokazuje skrajny brak szacunku wobec izraelskich Arabów     2022-10-09
Szef administracji Rady Praw Człowieka ONZ systematycznie naruszał zasady ONZ, ujawniają wycieki e-maili     2022-10-08
Czy Ilhan Omar lub Linda Sarsour dobrowolnie zdjęły hidżab w solidarności z irańskimi kobietami?   Chesler   2022-10-07
Rashida Tlaib, Jaskinia Lwa i wszechobecność nienawiści do Żydów ponad politycznymi podziałami (plus komiks)     2022-10-05
Dalekosiężne skutki śmierci Mahsy Amini   Mahmoud   2022-10-05
Jak USA roztrwoniły swoje strategiczne minerały   Bergman   2022-10-04
Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk