Prawda

Środa, 22 wrzesnia 2021 - 23:24

« Poprzedni Następny »


Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu


Alan M. Dershowitz 2021-05-15

Jest jeden niezawodny sposób zagwarantowania, że Hamas będzie kontynuował stosowanie terroryzmu wobec Izraela.... Tym niezawodnym sposobem jest nagradzanie terrorystów, którzy stosują taką taktykę i karanie ich zamierzonych ofiar, które próbują się bronić. Na zdjęciu: Pro-palestyńska demonstracja w Londynie 11 maja 2021
Jest jeden niezawodny sposób zagwarantowania, że Hamas będzie kontynuował stosowanie terroryzmu wobec Izraela.... Tym niezawodnym sposobem jest nagradzanie terrorystów, którzy stosują taką taktykę i karanie ich zamierzonych ofiar, które próbują się bronić. Na zdjęciu: Pro-palestyńska demonstracja w Londynie 11 maja 2021

Ten artykuł był pierwotnie opublikowany w nieco innej formie w 2009 roku. Nic się nie zmieniło.


Jest jeden niezawodny sposób zagwarantowania, że Hamas będzie kontynuował stosowanie terroryzmu wobec Izraela i że inne grupy terrorystyczne nasilą używanie terroryzmu wobec cywilnej ludności na całym świecie. Tym niezawodnym sposobem jest nagradzanie terrorystów, którzy stosują taką taktykę i karanie ich zamierzonych ofiar, które próbują się bronić. To jest jedna z najważniejszych lekcji, jakich trzeba nauczyć się z niedawnych wydarzeń w Gazie, ale nie jest to nowa lekcja. W 2002 roku w książce zatytułowanej Why Terrorism Works, napisałem coś, co jest jeszcze istotniejsze dzisiaj niż było wtedy:


"Podstawową przyczyną terroryzmu jest to, że odnosi sukcesy – terroryści stale odnosili korzyści ze swoich działań terrorystycznych. Terroryzm będzie trwał tak długo, jak długo działa na rzecz tych, którzy go używają, jak długo społeczność międzynarodowa nagradza ich, co robiła przez ostatnie trzydzieści pięć lat”.

Hamas otrzymał olbrzymie nagrody od międzynarodowej społeczności, od grup praw człowieka, od mediów, od wielu ludzie ze świata akademickiego i od milionów przyzwoitych ludzi za swoją barbarzyńską taktykę podwójnej zbrodni wojennej, czyli strzelania do izraelskich cywilów zza pleców palestyńskiej ludzkiej tarczy. Izrael był dotkliwie karany za próby bronienia swoich obywateli przed tymi rakietami. Chociaż Hamas doznawał znaczących porażek militarnych z rąk IDF, zyskał bonanzę w opinii publicznej. Jego status w Europie podniósł się, tak samo jak w ONZ i na arabskiej ulicy. Przegrał wojnę na polu bitwy w Gazie, ale wygrał wojnę w sercach i umysłach wielu przyzwoitych i znacznie większej liczby nieprzyzwoitych ludzi na całym świecie. I wygrał te wojnę bardzo małym kosztem. Niezależnie od tego, czy ofiar śmiertelnych było 500-600, jak pisała “Corriere della Sera”, czy 1300 jak informował Hamas, martwi cywile służą interesom Hamasu, który uważa ich za męczenników. Nie są zapisani po stronie kosztów. W księdze obrachunkowej zgodnie z koszmarnym kultem śmierci, który Hamas utrwala, są po stronie zysków.


Tutaj, w prostych słowach, jest dwunastostopniowy program, jakiego Hamas i społeczność międzynarodowa powinni trzymać się, jeśli naprawdę chcą, by terroryzm stał się główną taktyką używaną przeciwko demokracjom przez tych, którzy mają do nich pretensje i żale:


Krok 1:
 Używaj terroryzmu – rakiet skierowanych na cywili, zamachy samobójcze na pizzerie i dyskoteki, bomby podkładane w szkolnych autobusach, strzelaninę w klasie szkolnej… tak szeroko  jak to możliwe przeciwko twoim wrogom do punktu, kiedy już nie mają wyboru i muszą odpowiedzieć akcją militarną.


Krok 2:
 Zapewnij, że terroryści i ich broń, rakiety, materiały wybuchowe… są rozlokowane wśród cywilów na gęsto zaludnionych obszarach.


Krok 3:
 Kiedy przychodzi nieunikniony atak, użyj ludzkiej tarczy, im młodszej, tym lepiej. Rekrutuj wolontariuszy do niej, ale jeśli to konieczne, zmuś ich, także niemowlęta i małe dzieci.


Krok 4:
 Zapewnij, że twoi wojownicy-terroryści noszą cywilne ubrania. Zwerbuj na terrorystów tak wiele kobiet i nastolatków jak to możliwe.


Krok 5:
 Miej przygotowane kamery i życzliwych dziennikarzy, by filmowali każdą śmierć i przekazywali te obrazy tak szeroko, jak to możliwe, do mediów na całym świecie.


Krok 6:
 Powtarzaj zdjęcia tych samych martwych cywilów, szczególnie dzieci i przesyłaj je od jednych mediów do drugich, mnożąc w ten sposób rzekomą liczbę zabitych cywilów. 


Krok 7:
 Bądź pewien, że życzliwi lekarze i personel ONZ przesadzą liczbę zabitych cywilów, licząc jako cywilów każdą osobę poniżej 18 roku życia i każdą kobietę, nawet jeśli są terrorystami.


Krok 8:
 Rozprzestrzeniaj całkowicie fałszywe doniesienia o ofiarach cywilnych i ich lokalizacji, na przykład, twierdząc, że zginęło wielu cywilów w szkole ONZ, kiedy wiesz, że żaden z zabitych nie był w tej szkole. Możesz mieć pełne zaufanie, że media umieszczą twoje przesadzone doniesienie na pierwszej stronie, a kiedy w końcu prawda, po starannym dochodzeniu, wyjdzie na jaw w całe tygodnie lub miesiące później, zostanie zagrzebana na ostatnich stronach.  


Krok 9:
 Oskarżaj demokrację o zbrodnie wojenne i wnoś pozwy przeciwko jej przywódcom i żołnierzom do sądów życzliwych dla Hamasu na całym świecie. Wniesienie spraw sądowych stworzy wrażenie winy, nawet jeśli oskarżenia zostaną odrzucone miesiące lub lata później.


Krok 10:
 Zorganizuj rozmaite “debaty” w ONZ, na których tyrańskie dyktatury z całego świata staną w kolejce do zajęcia podium i potępienia Izraela za zbrodnie rutynowo popełniane przez te dyktatury, ale nie przez Izrael.  


Krok 11:
 Wyciągnij stałą ekipę niezawodnie antyizraelskich ludzi ze świata akademickiego, by zalewali gazety i programy telewizyjne najgorszymi bredniami o prawie międzynarodowym, prawach człowieka i prawach wojny – bzdurami, za które oblano by studenta na egzaminie na każdym porządnym wydziale prawa.  


Krok 12:
 Zapewnij, że Hamas rozumie, iż jeśli powtórzy swoją strategię podwójnej zbrodni wojennej, zostanie znowu nagrodzony, a jeśli Izrael będzie bronił się, zostanie raz jeszcze ukarany.


Te dwanaście kroków są do użytku grup terrorystycznych, krajów i organizacji takich jak ONZ, które wydają się zdeterminowane, by ośmielać i popierać terroryzm.


A teraz sześć kroków dla tych demokracji, które rzeczywiście chciałyby zakończenia ataków terrorystycznych przeciwko cywilom.  


Krok 1:
 Nigdy, w żadnej sytuacji, nie nagradzaj terroryzmu ani grupy, która stosuje terroryzm do osiągnięcia swoich celów.


Krok 2:
 Zawsze karz terrorystów i grupy terrorystyczne, które stosują terroryzm wobec cywilów.


Krok 3:
 Nigdy nie karz demokracji, które starają się zapobiec aktom terroru przeciwko cywilom, szczególnie, kiedy terroryści chowają się wśród własnej ludności cywilnej w celu sprowokowania demokracji do zabicia cywilów.  


Krok 4:
 Nigdy nie pozwól, by organizacje praw człowieka, organizacje międzynarodowe lub trybunały ds. zbrodni wojennych zostały przejęte przez zwolenników terroryzmu lub wrogów demokracji, by karać tylko tych, którzy starają się bronić swoich cywilów przed terroryzmem.  Szczególnie, kiedy demokracje okazywały cierpliwość i nie miały żadnej rozsądnej alternatywy poza wojskową samoobroną.


Krok 5:
 Nigdy nie manipuluj emocjami przyzwoitych ludzi przez pokazywanie im tylko ludzkiej tarczy, cywilów którzy zostali zabici podczas wojskowych działań samoobronnych demokracji, bez wyjaśnienia, że to terroryści spowodowali ich śmierć.


Krok 6:
 Zapewnij, że sprawa, o którą walczą terroryści, doznaje uszczerbku po każdym akcie terroryzmu.


Jak pisałem w 2002 roku:

"Nie tylko nigdy nie wolno nagradzać terroryzmu, sprawa tych, którzy uprawiają terroryzm, musi w wyniku terroryzmu być skompromitowana i to w sposób znacznie mocniejszy niż byłaby bez niego. Sposób, w jaki terroryści definiują i wyliczają koszty i zyski może różnić się od sposobu, w jaki pospolici przestępcy decydują, czy rabować, oszukiwać lub zastraszać, ale odpowiedź społeczeństwa musi opierać się na podobnych zasadach. Ci, którzy uprawiają terroryzm, mają własne kryteria oceny sukcesu i porażki i przy stosowaniu konsekwentnej zasady, że ci, którzy stosują terroryzm muszą ponosić konsekwencje z powodu użycia tej taktyki, musimy pogorszyć ich sytuację zgodnie z ich własnymi kryteriami”.

Społeczność międzynarodowa, ogólnie rzecz biorąc, robi odwrotnie. Przesłanie, jakie wysyła terrorystom, brzmi: “Tak trzymać! To tylko pomoże twojej terrorystycznej sprawie i zaszkodzi demokratycznemu wrogowi”. Nic dziwnego, że Hamas i inne grupy terrorystyczne uważają swoją taktykę popełniania zbrodni wojennych za w pełni zwycięską dla terroryzmu i gwarantującą przegraną demokracji.


How To Assure Repetition of Hamas Rocket Attacks

Gatestone Institute, 14 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaAlan M. Dershowitz

Amerykański prawnik i komentator spraw międzynarodowych. Emerytowany wykładowca prawa konstytucyjnego (w 1967 roku w wieku lat 28 został najmłodszym profesorem zwyczajnym prawa w historii Harvard Law School).


Dershowitz jest autorem wielu książek, wśród których najgłośniejszą jest The Case for Israel (2003). Jest to książka, z którą można się zgadzać lub nie, ale która jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto próbuje zrozumieć zawikłany obraz konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz sposobu postrzegania Izraela przez resztę świata.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1917 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk