Prawda

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 - 20:59

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?


Elder of Ziyon 2023-07-24

Bojowcy Islamskiego Dżihadu w Dżeninie. (Zrzut z ekrqnu wideo)
Bojowcy Islamskiego Dżihadu w Dżeninie. (Zrzut z ekrqnu wideo)

Hussain Abdul-Hussain, analityk z Fundacji Obrony Demokracji, napisał na Twitterze krytykę Arabów, którzy wciąż ogłaszają „zwycięstwo” nad Izraelem:

Arabowie mają chroniczne i trwałe poczucie, że są o krok od zwycięstwa nad Izraelem i że upływ czasu leży w ich interesie. W ten sposób Nasrallah pojawił się wczoraj, mówiąc, że Izrael nie odważy się usunąć jego namiotu granicznego, ponieważ zdolność Izraela do odstraszania zmniejszyła się i ponieważ Izrael nie jest już tak silny jak w przeszłości, a Liban również nie jest słaby jak w przeszłości. 


To poczucie, które Nasrallah przekazuje w związku z walką Arabów z Izraelem, że sytuacja poprawia się na korzyść Arabów, nie narodziło się wczoraj. „Izrael jest słabszy niż pajęczyna”. 


Podobnie jak Nasrallah, amerykańscy Arabowie czują, że antyizraelizm w Ameryce i na świecie rozszerza się i że czasy zmieniają się na korzyść Arabów. Oczywiście te uczucia nie są oparte na faktach. Pochodzą raczej z rdzenia arabskiego dziedzictwa, które zastępuje prawdę poezją, pustą dumą i przechwalaniem się wyimaginowanym heroizmem i zwycięstwami. 


Ta arabska nierzeczywistość jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Na przykład w oświadczeniu zamykającym szczyt Ligi Arabskiej, który odbył się w Tunisie w 1979 roku, kiedy Nasrallah był jeszcze nastolatkiem, stwierdzono, że uczestnicy konferencji wyrazili ulgę, że świat zaczął się obracać przeciwko Izraelowi: z satysfakcją odnotowując rosnącą izolację Izraela na arenie światowej, kurczenie się jego stosunków międzynarodowych oraz rosnącą świadomość słuszności sprawy palestyńskiej i wszystkich okupowanych ziem arabskich wśród światowej opinii publicznej, ostrzega przed wszelkimi próbami odbudowy stosunków niektórych krajów z syjonistycznym wrogiem lub uznania Jerozolimy za jego stolicę i oświadcza, że kraje arabskie podejmą niezbędne kroki w celu ochrony praw arabskich.


Dziesięciolecia, a nawet stulecia arabskich wypowiedzi składających się wyłącznie z ekskrementów. Oświadczenia mające na celu zamaskowanie całkowitego upadku Arabów (z kilkoma wyjątkami w Zatoce Perskiej), często poprzez próbę odwrócenia uwagi Arabów przez obwinianie Izraela. Dla Arabów, którzy żyją w złudzeniach i uczuciach, nie ma pomiaru prawdy, oceny rzeczywistości, porównania między tym, co było w przeszłości, a tym, co jest dzisiaj (wskaźniki wydajności), ani tego, jaka może być przyszłość, ani jaką możemy obrać drogę, by przyniosła nam korzyść. Tylko bębny i trąbienie, i biada temu, kto wyjdzie z innym punktem widzenia, bo odbiega od konsensusu, a to jest zdrada. 

W przeciwieństwie do Hussaina, saudyjski analityk Abdullah bin Bakhit nienawidzi Izraela. Ale krytykuje też Palestyńczyków za ogłoszenie zwycięstwa, szczególnie w Dżeninie, z zupełnie innej perspektywy (która zawiera w sobie dozę klasycznego antysemityzmu):

Znany palestyński dziennikarz Abdel Bari Atwan napisał na Twitterze następujący tekst: „Bataliony ruchu oporu nie opuściły Dżeninu, dopóki nieprzyjaciel nie wycofał się w porażce. Bataliony są okopane, przygotowują się do następnej rundy i świętują wielkie zwycięstwo polityczne i militarne pomimo ich ograniczonych możliwości i niepowodzenia władzy i rządów arabskich. Marsz honoru, odkupienia i oporu trwa”.


Jednak wszystko, co widzieliśmy, słyszeliśmy i oczekiwaliśmy, to to, że Izraelczycy zniszczyli, zabili, wysiedlili, aresztowali i osiągnęli wszystko, po co przybyli, i że nie potrwa długo, a wrócą, by zrobić to ponownie. Kiedy Izrael używa najpotężniejszych samolotów bojowych do bombardowania Gazy i niszczenia już zdewastowanej infrastruktury, słyszymy, jak palestyńscy urzędnicy i dziennikarze świętują wielkie zwycięstwo osiągnięte przez ruch oporu.


W rzeczywistości jest to bezpłatna propaganda na rzecz Izraelczyków, ponieważ wszystkie ich zbrodnie są wymazane przez to fałszywe zwycięstwo na oczach świata. Dzięki temu świętowaniu sytuacja palestyńska pogarsza się, sprawa palestyńska schodzi z pierwszego planu, a Izrael zbliża się do arabskiej ulicy.


Konflikt między Palestyńczykami a Izraelczykami to walka między absolutną siłą a absolutną słabością. Bezbronny Palestyńczyk walczy ze wszystkimi siłami dostępnymi w XXI wieku, czołgami, samolotami, wywiadem i nieograniczonym wsparciem globalnych mediów. Palestyńskie świętowanie urojonego zwycięstwa wprowadza w błąd nie tylko Palestyńczyków, ale także każdego, kto chce wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

...

Katastrofa Palestyńczyków zaczęła się, gdy Jaser Arafat stanął na trybunie Organizacji Narodów Zjednoczonych w latach 70. Zamiast wyjaśnić światu katastrofę swego ludu i jego ból, zaczął grozić światu, mówiąc: „Niech gałązka oliwna nie wypadnie z mojej ręki”. Świat myślał, że ten człowiek ukrywa potężną siłę czekającą na sygnał od niego. 


Przemówienie Arafata w ONZ było wówczas dominującym dyskursem w świecie arabskim i dyskurs ten trwa w sumieniu Palestyńczyka, który nie chce go porzucić. I to w czasie, gdy Żydzi do dziś płaczą nad tragedią swojego narodu, a są zwycięskimi okupantami, którzy posiadają wszystko w świecie Zachodu. Usłyszycie przedstawiciela Izraela na każdej konferencji, w której uczestniczy, prosząc obecnych ze łzami w oczach o ciszę za dusze Żydów.


Oczywiste jest, że umysł palestyński jest nadal uwięziony w rewolucyjnym dyskursie lat sześćdziesiątych, kiedy proces wyzwolenia Palestyny był u drzwi, i potrzebował tylko bębnów Naserytów, Baasistów i nacjonalistów, które miały towarzyszyć bojownikom po wejściu do Hajfy, Jaffy i Jerozolimy.

Podczas gdy krytyka Hussaina opiera się na rzeczywistości, Abdullah bin Bakhit nadal chce propagować kłamstwa, ale preferuje kłamstwo odwrotne. Wiedząc, że Zachód faworyzuje słabszych, chce przedstawiać Palestyńczyków jako ostatecznych przegranych – którzy potrzebują miliardów dolarów i pomocy politycznej. 


Moim zdaniem pragnienie Palestyńczyków, by zawsze ogłaszać zwycięstwo – czy to w Gazie, czy w Dżeninie – jest głównie wynikiem kultury honoru/hańby. Przegrana jest haniebna. Jedyne straty, które świat arabski przyznaje, to te, które są zbyt oczywiste, by o nich kłamać: 1948 i 1967. W przeciwnym razie wszystko jest zwycięstwem – a Izrael jest zawsze na ostatnich nogach.


To zaprzeczanie rzeczywistości służy innemu celowi: pomaga Palestyńczykom unikać kompromisów niezbędnych dla jakiegokolwiek pokoju. Jeśli tylko muszą czekać, aż Izrael imploduje w ciągu najbliższych kilku lat, aby dostać wszystko, czego zawsze chcieli, to nie muszą teraz dokonywać żadnych trudnych wyborów. To zaprzeczanie rzeczywistości pomaga podsycać nieustępliwość i terror. 


Jednak żaden zachodni przywódca (może z wyjątkiem Donalda Trumpa) nie był skłonny powiedzieć publicznie, że Palestyńczycy nie mają racji i zawsze się mylili, a ich decyzje i samooszukiwanie się w ostatecznym rozrachunku szkodzą własnemu narodowi bardziej niż Izraelowi. Zamiast tego przystają na kłamstwo, co prowadzi bezpośrednio do większej liczby ataków terrorystycznych i większego entuzjazmu Palestyńczyków, że wygrywają – a to rekrutuje znacznie więcej chętnych do obozu terrorystów niż przegrywanie.

 

Link do orygiunału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/07/why-do-palestinians-always-declare.html

Elder of Ziyon, 14 lipca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Elder of Ziyon – blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2488 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25
Jak USA starają się związać ręce Izraela przed ogłoszeniem nowej umowy z Iranem   Doran   2023-06-24
ONZ i WHO obwiniają Izrael bardziej niż kogokolwiek innego   Bryen   2023-06-22
Problem z definicją antysemityzmu IHRA polega na tym, że nie pozostawia miejsca dla  antysemitów     2023-06-21
Groźba decywilizacji   Lloyd   2023-06-21
„To nie dowcip”: zaskakujące milczenie administracji Bidena, ONZ i UE w sprawie łamania praw człowieka w Iranie   Rafizadeh   2023-06-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk