Prawda

Niedziela, 5 grudnia 2021 - 20:59

« Poprzedni Następny »


Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach


Giulio Meotti 2021-03-04


Francuski tygodnik “Le Point” właśnie opublikował szokujące wyniki badania, jak Pekin kupuje przychylność zachodnich uniwersytetów. Na przykład, włoski profesor, Fabio Massimo Parenti z Międzynarodowego Instytutu im. Lorenzo de Medici we Florencji,  był gościem w Sinciangu, gdzie, jak się ocenia, około dwa miliony Ujgurów jest zamkniętych w „obozach reedukacyjnych”. Ponadto wiele brytyjskich szkół jest obecnie pod wpływem i przekazuje propagandę z Chin. Nigel Farage, przywódca brytyjskiej Reform UK Party, niedawno tweetował, że “chińscy miliarderzy z bezpośrednimi związkami z Komunistyczną Partią Chin kupują brytyjskie szkoły – i zalewają programy swoją propagandą” i wyliczył nazwy tych, które, jak pisze, są "pod chińską kontrolą":

Abbots Bromley School

Bournemouth Collegiate
St Michael's School
Bosworth College
Bedstone College
Ipswich High School
Kingsley School
Heathfield Knoll School
Thetford Grammar
Wisbech Grammar
Riddlesworth Hall
Myddelton College
CATS Colleges"


Na początku września 2019 roku w Urumczi, stolicy ujgurskiego regionu Sinciang w zachodnich Chinach, Christian Mestre, honorowy dziekan wydziału prawa uniwersytetu w Strasbourgu, uczestniczył w “międzynarodowym seminarium na temat walki z terroryzmem, deradykalizacji i ochrony praw człowieka”. Seminarium zorganizowała Chińska Republika Ludowa. Wypowiedzi Mestre'a były przytoczone przez państwowe media, agencję informacyjną Xinhua, jak też nacjonalistyczną gazetę „Global Times”.


"Mam nadzieję, że Francja i inne kraje europejskie mogą przyjąć odpowiedzi dostarczone przez Sinciang” - powiedział profesor Mestre podczas wizyty w jednym z „ośrodków edukacji zawodowej”, jak Pekin nazywa obozy reedukacyjne. "Ci ludzie nie są w więzieniu - zaświadczał profesor, - ale zostali posłani na obowiązkowe szkolenie”. Nie ma tu nic do zobaczenia, jak powiadają.  


To był początek imponującego badania francuskiego tygodnika “Le Point” o  tym, jak Chiny kupują życzliwość wielu ludzi z zachodnich uniwersytetów. "Jest to nie lepsze od podróży Aragona do Związku Radzieckiego lub kolaborantów nazistowskich Niemiec” - powiedziała Marie Bizais-Lillig, koleżanka Mestre’a, nawiązując do Louisa Aragona, francuskiego pisarza, który odwiedził Związek Radziecki w czasach Stalina i wrócił przekonany o wspaniałości komunistycznego systemu, a następnie poświęcił się jego obronie.  


Była więźniarka chińskich obozów reedukacyjnych w Sinciangu ujawniła, co się tam dzieje. Gulbahar Haitiwaji przez dziesięć lat mieszkała we Francji. Jej mąż i córki mieli status uchodźców politycznych, ale Gulbahar wolała zachować chiński paszport, by móc odwiedzać swoją starą matkę. W listopadzie 2016 roku kupiła bilet do Chin, gdzie po przyjeździe szybko została deportowana do obozu reedukacyjnego dla jej narodu, Ujgurów. Była internowana przez dwa lata zanim ją uwolniono pod naciskiem Francji. Na początku tego roku opublikowała mrożący krew w żyłach raport: "Rescapée du goulag chinois". ["Ocalona z chińskiego Gułagu"]


Gulbahar jest pierwszą Ujgurką uwolnioną i repatriowaną do Francji. "Xi Jinping – pisze w tym raporcie – chce Sinciangu bez Ujgurów”.


Przenoszono ją z jednego ośrodka internowania do drugiego. Najpierw była w przedprocesowym ośrodku internowania z regułami wywieszonymi na ścianie: „Jest zakazane mówienie po ujgursku; jest zakazane modlenie się; jest zakazane rozpoczynanie strajku głodowego…” Musiała załatwiać się do plastikowego wiadra na oczach innych.


W 2017 roku była przez 20 dni przykuta do łóżka. Zabrano ją do jednego z nowych “ośrodków szkolenia zawodowego”, jak reżim nazywa placówki swojego gułagu. Obóz Baijintan – trzy budynki “wielkości niedużych lotnisk” na skraju pustyni – jest otoczony murem z drutem kolczastym na szczycie. Więźniowie nie widzą światła dziennego, tylko neony. Kamery śledzą każdy ruch internowanych.


"Dziękujemy naszemu wielkiemu krajowi. Dziękujemy naszemu drogiemu prezydentowi, Xi Jinping" – to słowa, które internowani muszą powtarzać od świtu do nocy.


Po otrzymaniu nowych imion (Gulbahar stała się “Numerem 9”), odbiera się im ubrania i obcina włosy. Chińska reedukacja zaczyna się od przejmowania ich umysłów. Strażnik obozowy pokazuje grupie więźniów ścianę; “Jakiego jest koloru?” – pyta. „Biała” – odpowiadają. „Nie, jest czarna. Ja decyduję jakiego jest koloru”.


Potem przychodzą dziwne “szczepienia”. „Kobietom zanika menstruacja. Po powrocie do Francji naprawdę odczułam skutki sterylizacji…”


We Francji przez minione 15 lat otwarto 18 Instytutów Konfucjusza, pozornie dla nauki języka chińskiego i kultury chińskiej. W Europie w 2019 roku Belgia wydaliła rektora Instytutu Konfucjusza przy Wolnym Uniwersytecie Flamandzkim w Brukseli po oskarżeniu go o szpiegostwo przez służby bezpieczeństwa.


Specjalistka ds. Tybetu, Françoise Robin, z Narodowego Instytutu Języków i Cywilizacji Wschodnich (Inalco), nazywa te instytuty „bronią propagandową”. W 2016 roku Inalco zaprosił Dalaj Lamę na konferencję. „Otrzymaliśmy oficjalny list z chińskiej ambasady z prośbą, by go nie przyjmować” - powiedziała Robin. 


We wrześniu 2014 roku wydział prawa Mestre'a na uniwersytecie w Strasbourgu gościł serię imprez o Tybecie z wykładami, wystawami, tańcami i koncertami zorganizowanymi “na prośbę konsulatu generalnego Chin w Strasbourgu", które odbyły się zgodnie z warunkami wyliczonymi w emailu wysłanym do dziekana. "Na otwierającej konferencji zapewniono [wszystkich], że Tybet nigdy nie był anektowany [i] że chińska interwencja z 1950 roku była  na prośbę Tybetańczyków” - opowiadał Nicolas Nord, profesor prawa.


The Economist” pisał niedawno o tym, co chiński reżim naprawdę robi w Tybecie: wymazuje wpływy buddyzmu z ludzkich umysłów.


Może dlatego proponowany na nowego szefa CIA, William J. Burns, powiedział, że gdyby to zależało od niego, zamknąłby Instytuty Konfucjusza na zachodnich uniwersytetach. W Wielkiej Brytanii podobno także są zaniepokojeni – i, jak się wydaje, zasadnie. Według “Daily Mail”, setki niezależnych szkół, które wpadły w poważne trudności finansowe z powodu pandemii koronawirusa, stały się obiektem zainteresowania chińskich inwestorów. Chiny najwyraźniej starają się rozszerzyć swój wpływ na brytyjski system edukacji, jak to robią w Stanach Zjednoczonych. Chińskie firmy już są właścicielami siedemnastu szkół w Wielkiej Brytanii i ta liczba zwiększy się. Ponadto“Times” ujawnił, że University of Cambridge otrzymał “hojny dar” od Tencent Holdings, jednej z największych firm technologicznych w Chinach, zaangażowanej w cenzurę państwową.


Przypomina się “Pięciu z Cambridge”, brytyjska sieć szpiegowska -- Anthony Blunt, Donald Maclean, Kim Philby, Guy Burgess i John Cairncross – w służbie Związku Radzieckiego i także z siedzibą na brytyjskim uniwersytecie. Kim Philby, który zmarł na emigracji w Związku Radzieckim, nigdy nie żałował zdradzenia Wielkiej Brytanii: “Dopiero pod koniec mojego pobytu w Cambridge podjąłem ostateczną decyzję poświęcenia życia komunizmowi”.


W owym czasie wielu na Zachodzie mogło szczerze powiedzieć, że nie wiedzieli ilu ludzi zabił lub uwięził radziecki reżim. Dzisiaj wiemy bardzo dużo o chińskim okrucieństwie, włącznie ze sprawą wirusa z Wuhan, do którego rozprzestrzenienia na świecie przyczyniła się Komunistyczna Partia Chin, najpierw przez kłamstwo, że wirus nie przenosi się między ludźmi, a potem przez zatrzymanie krajowych lotów z Wuhan, ale pozwolenie na kontynuację lotów międzynarodowych. W wyniku tego „zaniedbania” zakażone są dziś wszystkie kraje na świecie i pandemia spowodowała śmierć ponad 2,5 miliona ludzi. Znamy także liczbę ludzi zamkniętych w laogai, chińskich "administracyjnych więzieniach” (oszacowaną na 50 milionów). Znamy liczbę nienarodzonych chińskich dziewczynek z powodu polityki “jednego dziecka” (oceniona na 30 milionów). Znamy liczbę ludzi zabitych na Placu Tiananmen, kiedy po raz ostatni obywatele postawili reżimowi otwarte wyzwanie (oszacowaną na 10 000).


"Miejsca zamieszkałe przez mniejszości etniczne, takie jak Sinciang i Tybet, wyróżniają się jako jaśniejące przykłady postępu Chin w dziedzinie praw człowieka” - powiedział minister spraw zagranicznych, Wang Yi, na kilka godzin przed wystąpieniem na dorocznej konferencji Rady Praw Człowieka ONZ. Tego prawdopodobnie nie wymyśliłby nawet Związek Radziecki.  


China Buys Western Academics

Gatestone Institute, 28 lutego 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1973 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk