Prawda

Niedziela, 16 maja 2021 - 08:45

« Poprzedni Następny »


Barbarzyńcy bez granic


Andrzej Koraszewski 2017-02-03


Kampanie solidarności z mordercami nie są wynalazkiem naszych czasów, miliony słodkich panienek oddawały się młodzieńcom wznoszącym ręce w rzymskim salucie, miliony innych maszerowały w marszach na rzecz pokoju i patrzyły rozmarzonym wzrokiem na  młodzieńców krzyczących „Niech żyje towarzysz Stalin”, miliony rozkosznych panienek moczyło się na dźwięk nazwiska towarzysza Mao, Fidela, Che, Chomeiniego, Arafata. Lista nie ma końca, nie było tyrana, który nie budziłby gorących uczuć miłości do ludzkości.

Ojczyzna proletariatu, Rzesza, kalifat bywają daleko, ale świat jest jeden i gorące serca są wszędzie. Nowy amerykański prezydent chce zahamować nielegalną imigrację. Chiński Mur, Mur Hadriana i kilka innych sławnych budowli opowiada nam, że nie jest to taki nowy pomysł. Dziesiątki tysięcy kilometrów murów, płotów, zasieków chroni granice państw przed zalewem niepożądanych gości. Napływ imigrantów z południa to ból głowy Ameryki od dziesiątków lat. Południowi sąsiedzi nie zajmują się tworzeniem miejsc pracy, wolnością ani dobrostanem swoich mieszkańców, najchętniej zmieniliby miejsce zamieszkania, bo życie pod władzą rodaków to udręka.    Donald Trump sympatii nie budzi, ale jego różne kroki prowadzą do szczególnej aktywności  aktywistów różnych kampanii solidarności z mordercami. Już to samo skłania do ostrożności, by nie znaleźć się w jednym szeregu z typami spod ciemnej gwiazdy.


Decyzja o rozbudowie muru na granicy z Meksykiem wywołała dziesiątki protestów pod wspólnym hasłem: 'From Palestine to Mexico, all the borders got to go!' Fajne hasło, prawie takie jak to o tych murach, które runą w piosence Jacka Kaczmarskiego. Mógłby ktoś zastanawiać się nad pytaniem, dlaczego demonstranci na Florydzie protestując przeciwko decyzji Trumpa o wzmocnieniu granicy z Meksykiem, zaczynają od gwałtownego protestu przeciwko utrudnianiu zabijania Żydów w Izraelu, ale logika tych protestów wcale nie jest tak trudna do zgłębienia jak mogłoby się to wydawać.


Osławiony mur rzekomego apartheidu w Izraelu ma cel dość oczywisty – powstrzymać kolejne Jedwabne, zaś nienawiść do tego muru nie powinna się raczej mylić z głosami na rzecz pokoju. A jeśli za oceanem mamy tak jednoznaczny punkt wyjścia, łączący mur w Izraelu i mur w Ameryce, to może ów sojusz pięknych buntowników przeciwko granicom ma znacznie głębszy sens, którym jest zwyczajna tęsknota do bezkarnego mordu?


Śliczne panienki i piękni dwudziestoletni posiadają głęboką potrzebę okazywania swojej solidarności, chociaż nie zawsze jest to połączone z potrzebą zgłębiania źródeł własnej miłości.


Donald Trump zakazał wjazdu obywatelom siedmiu państw. Publicyści twierdzą, że nie do końca jest jasne na jakiej podstawie wybrano właśnie te kraje. Są to kraje muzułmańskie, (Irak, Iran, Libia, Somalia, Syria, Sudan i Jemen), w których toczy się wojna, bądź, jak w przypadku Iranu, który bezpośrednio i pośrednio uczestniczy w wojnach toczących się na terytorium krajów sąsiednich. Można to potraktować jako sygnał: „nie przyjmujemy uchodźców z obszarów wojny”.  Można w tym miejscu zadać dziesiątki pytań, dlaczego te kraje, a nie inne, czy celem jest powstrzymanie napływu uchodźców, czy terrorystów? Jeśli uchodźców, ilu uchodźców z tych krajów przyjęła administracja Obamy (i dlaczego tak żałośnie mało, dlaczego nie było większej pomocy dla Jazydów i chrześcijan z tych krajów). Jest tu wiele pytań, ale w szczególności oczekiwałby człowiek od dziennikarzy amerykańskich próby wydobycia informacji, jaki cel ma tak skonstruowany zakaz wjazdu na najbliższe 90 dni. (Wyjaśnienie Departamentu Stanu, że są to kraje o szczególnie silnej obecności islamistycznych organizacji i przybysze z tych krajów mogą stanowić szczególne zagrożenie b. rzadko jest odnotowywane przez szukających wyjaśnienia.)


Reakcją na zakaz nie jest jednak dociekliwość, reakcją są protesty uliczne pod hasłem solidarności z muzułmanami. Ckliwość zastępuje dociekliwość, a protestujący nie tylko mówią jednym głosem ze sponsorami islamistycznego terroryzmu, idą z nimi w jednym szeregu. Na plakatach słodkie panienki w hidżabach mają wzbudzić w nas gorące uczucia do otwartych granic.Nie tylko plakaty mają do nas przemawiać. Jeśli główną organizatorką i twarzą marszu kobiet przeciw polityce Donalda Trumpa  jest Linda Sarsour, amerykańsko-palestyńska działaczka promująca prawo szariatu i otwarcie sympatyzująca z Hamasem, to powinny się odezwać wszystkie dzwony alarmowe.   


W eseju pod tytułem A Few Thoughts on the ‘Muslim Ban’  Sam Harris pisze o tym całym pomieszaniu z poplątaniem. Przerażające, chaotyczne i godzące w amerykańskie instytucje działania Trumpa, mieszają się z równie antydemoratycznymi i odrażającymi reakcjami protestujących.


W obliczu tego co się dzieje – pisze Harris – nie mam czasu na martwienie się bandą religijnych świrów w nowej administracji, ponieważ cała nasza demokracja zaczęła tonąć w bagnie kłamstw.


Sam Harris zwraca uwagę na fakt, że krytyka polityki Donalda Trumpa przeżarta jest przez politykę tożsamości i liberalnych urojeń. „Lewica wydaje się być zdeterminowana by wzmacniać prawicę przez kontynuację swoich kłamstw na temat problemu islamizmu.” Harris przywołuje w tym miejscu Davida Fruma, który pisał: „kiedy liberałowie zapewniają, że tylko faszyści chcą bronić granic, wyborcy zwrócą się do faszystów, by wykonali pracę, której wykonania liberałowie odmawiają.” Jesteśmy świadkami tego zjawiska. Lewica trwająca w miłosnym uścisku z islamofaszyzmem nie zamierza się obudzić.   


Harris przypomina, że zachodnie, demokratyczne wartości są podzielane przez dysydentów muzułmańskiego świata. Lewica nie tylko ignoruje ludzi takich jak Maajid Nawaz, Ayaan Hirsi Ali, Raheel Raza, Sarah Haider i setki innych, ale obrzuca ich błotem i zieje do nich nienawiścią, robi to w głębokim przekonaniu, że islamofaszyzm jest integralną częścią postępowego ruchu.


Słyszeliśmy od lat o starciu cywilizacji. Nie ma żadnego starcia cywilizacji, nie ma dwóch cywilizacji, jest jedna cywilizacja i jest starcie barbarzyństwa z cywilizacją. Linia frontu przebiega wewnątrz społeczeństw często w rodzinach, w szkołach, na uniwersytetach w redakcjach mediów twierdzących, że nas informują. Teatry nie wznawiają „Romulusa Wielkiego” Być może powinny, bowiem nie jest to pierwsze starcie cywilizacji z barbarzyństwem. Cywilizacja przegrywała z barbarzyństwem wielokrotnie, często na długie stulecia. Nieodmiennie również ta przegrana cywilizacji z barbarzyństwem była w dużej mierze efektem skutecznych kampanii solidarności z mordercami.            

 

 

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1840 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk