Prawda

Poniedziałek, 17 maja 2021 - 05:54

« Poprzedni Następny »


Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?


Khaled Abu Toameh 2020-12-06

Potępiając zabicie irańskiego naukowca, Mohsena Fachrizadeha, uważanego za ojca nowoczesnego programu broni nuklearnej Iranu, Unia Europejska znalazła się po stronie grup terrorystycznych, takich jak Hezbollah, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Na zdjęciu: Minister spraw zagranicznych Iranu, Dżavad Zarif spotyka się z Josepem Borrellem, Wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w Teheranie 3 lutego 2020 roku. (Zdjęcie: Iranpress)
Potępiając zabicie irańskiego naukowca, Mohsena Fachrizadeha, uważanego za ojca nowoczesnego programu broni nuklearnej Iranu, Unia Europejska znalazła się po stronie grup terrorystycznych, takich jak Hezbollah, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Na zdjęciu: Minister spraw zagranicznych Iranu, Dżavad Zarif spotyka się z Josepem Borrellem, Wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w Teheranie 3 lutego 2020 roku. (Zdjęcie: Iranpress)

Podczas gdy Unia Europejska potępiła zabicie irańskiego naukowca, Mohsena Fachrizadeha, uważanego za ojca nowoczesnego program nuklearnego Iranu, wielu Arabów i muzułmanów wyraziło ulgę z powodu jego eliminacji.


Potępiając zabicie Fachrizadeha, UE znalazła się po stronie palestyńskich grup terrorystycznych, takich jak wspierane przez Iran Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Te grupy, wraz z grupą terrorystyczną Hezbollah z Libanu, jeszcze jedną marionetką Iranu, oraz Bractwem Muzułmańskim, także wyraziły oburzenie z powodu zabicia naukowca.


Irańskie marionetki są zasmucone, ponieważ uważają zabicie tego naukowca za przeszkodę do osiągnięcia celu Teheranu zlikwidowania „syjonistycznego tworu”.


Irańczycy muszą być bardzo zadowoleni z UE za jej szczere kondolencje dla rodziny Fachrizadeha i innych, którzy mogli zostać zabici w ataku na jego konwój.  


Wspierane przez Iran grupy terrorystyczne i ich przywódcy także złożyli kondolencje po zabiciu naukowca. Przywódca Hamasu, Ismail Hanija, w rozmowie telefonicznej z irańskim ministrem spraw zagranicznych, Dżavadem Zarifem, złożył kondolencje "w imieniu palestyńskiego kierownictwa i Hamasu”.


Inni Arabowie i muzułmanie jednak powiedzieli w tym tygodniu, że nie mogą zrozumieć tych, którzy opłakują śmierć niebezpiecznego człowieka, którego głównym zadaniem było wyprodukowanie broni jądrowej.   


Słowa tych Arabów i muzułmanów są, oczywiście, skierowane także do Wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Josepa Borrellego, którego rzecznik wydał oświadczenie 28 listopada 2020 roku, potępiające zabicie Fachrizadeha jako "zbrodniczy czyn" i mówiące, że „jest sprzeczne z poszanowaniem praw człowieka, jakie reprezentuje UE”.  W oświadczeniu czytamy:

"Wysoki Przedstawiciel wyraża kondolencje członkom rodzin osób, którzy zostali zabici, życząc szybkiego powrotu do zdrowia każdej osobie, która mogła odnieść rany”.  

Saudyjski autor, Tarek Al-Hameed, przypomniał UE i irańskim marionetkom, że Fachrizadeh nie był po prostu jakimś niewinnym naukowcem o dobrych intencjach.  


"Nie ma triumfowania w sprawie tej śmierci, ale irański naukowiec, Mohsen Fachrizadeh, dowódca w [irańskim] Korpusie Strażników Rewolucji, nie był naukowcem, który odkrył szczepionkę przeciwko koronawirusowi, ale naukowcem nazywanym ojcem irańskiej bomby jądrowej” - napisał Al-Hameed.

"Projekt tego irańskiego naukowca jest nikczemnym projektem i nikczemnym planem dla regionu jako całości. Ważne jest rzucenie światła na tych, którzy pospieszyli ze złożeniem kondolencji Irańczykom. Pierwszymi żałobnikami oczywiście, którzy uważają zabicie irańskiego naukowca za czyn terrorystyczny, byli Hezbollah, Bractwo Muzułmańskie, Hamas, Turcja, Katar i reżim Assada w Syrii.  Potępienie zabicia irańskiego naukowca przez te terrorystyczne organizacje lub państwa, które wspierają terroryzm, takie jak Turcja i Katar, wskazuje na identyfikację tych krajów z Iranem”.

Hameed powiedział następnie, że ci, którzy potępiają zabicie naukowca, są “symbolami hipokryzji w naszym regionie”. Gdyby było inaczej, dodał, “jak mogą potępiać zabicie człowieka, który poświęcił całe życie na tworzenie złowrogiej bomby dla nikczemnego reżimu, ale nie potępiają Iranu, który zabija niewinnych ludzi w regionie. Iran zabija Syryjczyków, Irakijczyków i Libańczyków, niszczy Jemen i sponsoruje wszystkie terrorystyczne grupy w naszym regionie”.  


Hameed wezwał do "potępienia i zawstydzenia” tych, którzy opłakują Fachrizadeha, i potępiają tych, którzy go zabili.


Saudyjski politolog, Mohammed Al-Saaed, napisał, że "zakłócenie możliwości dostępu irańskiego reżimu do broni jądrowej jest dalekosiężną przysługą dla ludzkości”. Powiedział, że “nie jest rozsądne, by zacofany, ciemiężący reżim terrorystyczny zdobył broń jądrową”. Iran, podkreślił  Al-Saeed, widzi broń jądrową jako narzędzie, “które umożliwi mu okupowanie reszty świata”.  


Al-Saeed powiedział, że mułłowie w Teheranie “nie posiadają minimum islamskiej moralności, by przeszkodziła im w popełnianiu potworności i ich działania roją się od zbrodni. Irak, Jemen i Liban są przykładami”.


Mówiąc o władcach Iranu, Al-Saeed zauważa:

"Mówimy o gangu, który porwał Iran i jego pokonany naród stał się zakładnikiem tego gangu. Stara się on porwać cały region, a napędza go głęboka nienawiść do Arabów. Czy jest do zaakceptowania pozwolenie mu na produkcję broni jądrowej i użycie jej do zabicia milionów ludzi?”

Autor a ZEA, Muhammad Nafe, wskazuje, że ci, którzy wylewają łzy nad zabiciem irańskiego naukowca, “zapomnieli, że jest on odpowiedzialny za najbardziej niebezpieczny program produkcji przez Iran broni jądrowej i pocisków balistycznych, które zagrażają bezpieczeństwu całego regionu”.


Nafe zastanawiał się, dlaczego ci, którzy opłakują zabicie Fachrizadeha, milczeli w sprawie chaosu i niestabilności, jaki irański reżim wywołał w kilku krajach arabskich, włącznie z Irakiem, Syrią i Jemenem, jak też w sprawie prześladowania tysięcy Irańczyków w ich kraju.  


Powiedział, że “niebezpieczny sojusz” między islamistami a irańskim reżimem spowodował chaos w świecie arabskim. Arabowie, dodał, “stali się bardziej świadomi powagi tego sojuszu”.


W odróżnieniu od unijnych polityków saudyjski politolog, Abdullah Otaibi, nie opłakuje zabicia irańskiego naukowca. W rzeczywistości, Otaibi przypomniał Europejczykom i reszcie świata, że irański reżim przez ostatnich czterdzieści lat “nie wahał się przed taśmowym stosowaniem skrytobójstwa” wobec swoich politycznych przeciwników.

"Irański reżim także wybierał zabójstwa jako jedną ze swoich broni… Wszystkie gałęzie irańskiego reżimu w regionie używają tej samej metody w Iraku, Syrii, Jemenie i Libanie, gdzie Hezbollah dokonywał zabójstw przez długi czas. Te działania są jedną z ulubionych broni irańskiego reżimu”.

Otaibi, wyrażając poparcie dla zamachu na Fachrizadeha przypomniał, że irański reżim ma teraz nadzieję, że Joe Biden przywróci “poddanie się i strach przed Iranem” Baracka Obamy,  torując drogę do powrotu do „wadliwego” porozumienia nuklearnego między supermocarstwami a Iranem.


Sądząc po reakcjach tych i innych Arabów i muzułmanów wydaje się, że rozumieją oni, że irański reżim zawsze rozgląda się za możliwością podważenia bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie. Postawa UE i innych hipokrytów, którzy potępili zabicie Fachrizadeha, budzi w nich szczerą odrazę. Ponadto, ci Arabowie i muzułmanie wysyłają zdecydowane przesłanie do Bidena: irański reżim pozostaje śmiertelnym niebezpieczeństwem i powrót do umowy nuklearnej osiągniętej za czasów administracji Obamy, będzie uznany przez wielu Arabów i muzułmanów za zgubną zdradę i śmiertelne zagrożenie dla ich krajów, jak również dla Izraela.


Arabs: Why Is the EU Mourning This Iranian Scientist?

Gatestone Institute, 4 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1840 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk