Prawda

Czwartek, 29 lipca 2021 - 01:31

« Poprzedni Następny »


Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru


Stephen M. Flatow 2021-04-15

Ceremonia Jom Hazikaron (Źródłó: Rzecznik policji)

Ceremonia Jom Hazikaron (Źródłó: Rzecznik policji)Obchodzony 14 kwietnia Jom Hazikaron jest dniem, w którym Izrael przypomina nie tylko o swoich poległych żołnierzach, ale także o cywilach, których zamordowali arabscy terroryści. Jest jednak pewna kategoria ofiar terroru, które, choć technicznie włączone w ten opis, są niemal całkowicie zapomniane – amerykańskie ofiary terroryzmu palestyńskich Arabów.  


Od 1968 roku w sumie 146 obywateli USA zginęło, a ponad 200 zostało rannych w terrorystycznych atakach palestyńskich Arabów. Większość była turystami lub studentami, którzy spędzali lato, sześć miesięcy lub rok studiując w Izraelu – jak moja córka, Alisa. Inni mieli podwójne, izraelsko-amerykańskie obywatelstwo i mieszkali w Izraelu.


Rodziny tych ofiar reagowały tak samo jak izraelskie rodziny w obliczu straty. Obchodzili sziwę za swoje dzieci, rodzeństwo lub rodziców, a potem szli, stawiając jedną nogę przed drugą i próbowali odbudować swoje roztrzaskane życie. Niektórzy z nas próbują uczestniczyć w trwającej budowie państwa Izrael i przenieśliśmy się tam. Ja to zrobiłem; nie z powodu zamordowania Alisy, ale z powodu jej życia.


Oczywiście, pod wieloma względami nie ma różnicy między ofiarą terroru, która jest obywatelem kraju, a taką, która przybyła z innego kraju. Wspólne dla nich jest to, że były niewinnymi ofiarami brutalnych barbarzyńców.


Jednak pod kilkoma ważnymi względami amerykańskie ofiary różnią się.


Na początek: przez 27 lat Stany Zjednoczone dały Autonomii Palestyńskiej ponad miliard dolarów z pieniędzy amerykańskich podatników. Dlatego mają specjalne prawo żądania, by AP wydała terrorystów, którzy zaatakowali Amerykanów.


Istnieje także ważna różnica prawna. Prawo USA - 18 U.S.C. 2331 i 2332 – uznaje za przestępstwo zabicie lub zranienie (lub spiskowanie w celu zabicia lub zranienia) w terrorystycznym zamachu amerykańskiego obywatela poza granicami USA, niezależnie od tego, czy Amerykanie byli, czy nie byli zamierzonym celem. Także kiedy odwiedzają, studiują lub mieszkają za granicą, obywatele USA nadal są obywatelami USA. Rząd USA ma prawny obowiązek działania, kiedy jego obywatele są poszkodowani przez terrorystów za granicą, tak samo jak ma obowiązek działania, jeśli terroryści atakują ich w granicach Ameryki.  


Tragiczne jednak jest to, że władze USA konsekwentnie stosowały podwójne standardy w sprawie amerykańskich ofiar palestyńskiego terroryzmu.


Przy wielu okazjach USA naciskały na różne inne rządy, by przekazały im terrorystów, którzy zabili Amerykanów za granicą. Niemniej, rząd USA nigdy nie zażądał od AP wydania żadnego z palestyńskich morderców Amerykanów. I to mimo faktu, że media ujawniały nazwiska wielu podejrzanych. Niektórzy z morderców nawet pracują w palestyńskiej policji lub siłach bezpieczeństwa – co znaczy, że z łatwością można ich znaleźć i zatrzymać.


Departament Sprawiedliwości USA ma stronę internetową, która oferuje nagrody za informacje prowadzące do aresztowania zabójców Amerykanów za granicą. Jednak ta strona,  www.rewardsforjustice.net, oferuje nagrody tylko w wypadku sprawców dwóch ze 150 zamachów, w których ofiarami Palestyńczyków padli Amerykanie.


Ta strona zaciemnia również fakt, że zamachów dokonali palestyńscy Arabowie; w tym dziale strony zamachy są nazwane eufemistycznie „Przemoc w opozycji wobec bliskowschodnich negocjacji pokojowych”.


Ten opis jest policzkiem wymierzonym ofiarom i ich rodzinom. Moja córka Alisa nie została zamordowana dlatego, że miała cokolwiek wspólnego z „bliskowschodnimi negocjacjami pokojowymi”. Została zamordowana, bo była Żydówką.


Przez te lata miałem okazję rozmawiania z amerykańskimi dyplomatami i innymi przedstawicielami o tej sprawie. Wymówki, jakimi usprawiedliwiali brak działania Ameryki, są osłupiające – i w oczywisty sposób nieuczciwe.


Na przykład, twierdzili, że USA nie mogą żądać wydania palestyńskich terrorystów, ponieważ nie ma traktatu o ekstradycji między USA a Autonomią Palestyńską. Dennis Ross, który był najwyższym wysłannikiem bliskowschodnim dla kilku administracji, pierwszy wysunął to twierdzenie. Inni dyplomaci USA robili to samo.


Jednak wymówka, że “nie ma traktatu” jest absurdalna. Ross i inni wiedzą, że USA nie potrzebują traktatu o ekstradycji, żeby skłonić inny rząd do przekazania zamachowca. Naciski finansowe i inne ze strony USA mogą wystarczyć.  


Prawdziwą przyczyną tego, że żadna administracja USA nigdy nie żądała od AP wydania jej mordercy Amerykanów, nie ma nic wspólnego z traktatami. A jest tak dlatego, że każda administracja wie, że AP będzie silnie opierać się przed wydaniem terrorystów – których uważa za bohaterów – i dlatego postawienie takiego żądania oznacza potencjalny konflikt z AP. Dla kolejnych rządów, których priorytetem są przyjacielskie stosunki z AP, staranie się o sprawiedliwość nie wchodzi więc w grę. Innymi słowy, polityka jest ważniejsza niż sprawiedliwość.


Jak długo będzie trwał ten skandal? Jak długo los amerykańskich ofiar palestyńskiego terroryzmu będzie pogrzebany i ignorowany? Ile jeszcze przejdzie dni Jom Hazikaron zanim jakikolwiek palestyński morderca Amerykanów wreszcie stanie przed amerykańską sprawiedliwością?


Chciałbym uzyskać odpowiedzi na te pytania, ale nie spodziewam się usłyszeć niczego od administracji Bidena, kiedy próbuje ona odnowić związki z Autonomia Palestyńską i równocześnie złamać inne prawo, Taylor Force Act, które odcina pomoc dla Autonomii Palestyńskiej z powodu trwającej polityki „płacy za morderstwo”.


Chociaż mieszkam w Jerozolimie, nie będę na żadnej z oficjalnych izraelskich uroczystości  upamiętniania, ale ten rok będzie dla mnie zupełnie inny.


Kiedy zawyją syreny, nie będę przed moim komputerem, jak w poprzednich latach; w tym roku będę stał na balkonie ze łzami w oczach.


Americans killed by Palestinian Arabs: The forgotten terror victims

Arutz Sheva, 14 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Stephen Flatow


Amerykański prawnik, który zainicjował szereg procesów przeciwko Islamskiej Republice Iranu w związku ze sponsorowaniem terroryzmu przez to państwo. Jego córka zginęła w zamachu terrorystycznym w 1995 roku. Wielokrotnie pomagał rządowi USA zidentyfikować organizacje, które pośredniczyły w nielegalnym przekazywaniu pieniędzy do Iranu. Ostatnio przeniósł się do Izraela.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1867 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk