Prawda

Czwartek, 29 wrzesnia 2022 - 23:58

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści


Bassam Tawil 2022-07-29

Pieniądze amerykańskich podatników, dzięki administracji Bidena, ponownie trafiają teraz bezpośrednio do Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), agencji, która promuje nienawiść do Izraela i odmawia mu prawa do istnienia. Na zdjęciu: Kadr z filmu dokumentalnego „Obóz Dżihad” przedstawiający obóz letni w Gazie sponsorowany i finansowany przez UNWRA.
Pieniądze amerykańskich podatników, dzięki administracji Bidena, ponownie trafiają teraz bezpośrednio do Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), agencji, która promuje nienawiść do Izraela i odmawia mu prawa do istnienia. Na zdjęciu: Kadr z filmu dokumentalnego „Obóz Dżihad” przedstawiający obóz letni w Gazie sponsorowany i finansowany przez UNWRA.

Administracja Bidena postanowiła wznowić pomoc finansową dla Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), mimo że podręczniki szkolne tej agencji nadal podżegają do przemocy i wymazują istnienie Izraela z map. Oznacza to, że pieniądze amerykańskich podatników, dzięki administracji Bidena, ponownie trafiają bezpośrednio do międzynarodowej agencji, która promuje nienawiść do Izraela i odmawia mu prawa do istnienia.

Wznowienie pomocy finansowej dla UNRWA przyczyni się również do utrwalenia problemu uchodźców palestyńskich i ich potomków.


Zamiast pomagać „uchodźcom” w przejściu do normalnego życia i szukaniu lepszej przyszłości dla siebie i swoich dzieci, UNRWA będzie nadal zachęcać ich do pozostania w obozach dla uchodźców, zapewniając im różne usługi, w tym edukację i opiekę zdrowotną. Dlaczego jakikolwiek Palestyńczyk miałby chcieć opuścić obóz dla uchodźców, skoro otrzymuje bezpłatną edukację i opiekę zdrowotną?


Najnowsze oświadczenie administracji amerykańskiej zostało wydane podczas niedawnej wizyty prezydenta Joe Bidena w Izraelu i na Zachodnim Brzegu. „Stany Zjednoczone wierzą, że uchodźcy palestyńscy zasługują na to, by żyć godnie, z zaspokojonymi podstawowymi potrzebami i nadzieją na przyszłość” – oświadczył Biały Dom.


„Prezydent Biden ogłosi dodatkowe 201 milionów dolarów dla Agencji ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na dalsze dostarczanie kluczowych usług uchodźcom palestyńskim na Zachodnim Brzegu, w Gazie, Jordanii, Libanie i Syrii…


Te świadczone usługi bezpośrednio przyczyniają się do utrzymania stabilności regionalnej, co jest korzystne dla interesów Stanów Zjednoczonych, naszych sojuszników i naszych partnerów. Ten wkład umacnia status Stanów Zjednoczonych jako największego donatora UNRWA. Te nowe fundusze zwiększą pomoc dla UNRWA podczas administracji Bidena do ponad 618 milionów dolarów".


Twierdzenie, że usługi UNRWA przyczyniają się do utrzymania stabilności w regionie, jest nie tylko fałszywe, ale wręcz śmieszne i absurdalne.


Przez ostatnie siedemdziesiąt lat UNRWA zapewniała obozom uchodźców wszelkiego rodzaju usługi, w tym żywność, lekarstwa, opiekę zdrowotną, edukację i zakwaterowanie. Pomoc ta z pewnością nie przyczyniła się do łagodzenia napięć ani zapobiegania przemocy w szczególności w obozach dla uchodźców lub ogólnie w regionie.


Wręcz przeciwnie, większość obozów dla uchodźców stała się siedliskami grup i jednostek ekstremistycznych i terrorystycznych, zwłaszcza na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy, Libanie i Syrii. Obozy dla uchodźców na tych obszarach wyprodukowały dziesiątki tysięcy terrorystów, którzy byli odpowiedzialni za zabicie tysięcy Izraelczyków i Arabów. Obozy na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy odegrały ważną rolę w dwóch gwałtownych powstaniach, które wybuchły przeciwko Izraelowi w 1987 i 2000 roku. Obozy w Libanie i Syrii podobnie odegrały znaczącą rolę w wojnach domowych, które wybuchły tam w połowie lat 70. (Liban) i na początku roku 2011 (Syria).


Przemoc i napięcia w tych obozach dla uchodźców miały miejsce, gdy były administrowane przez UNRWA, która zapewniała mieszkańcom „żywotne usługi”. Służby te nie powstrzymały terrorystów przed przeprowadzeniem ataków na Izrael i Arabów w Libanie i Syrii.


Co gorsza, fakt, że UNRWA zaopatruje mieszkańców obozów we wszystkie te usługi, skutecznie zwalnia ich z odpowiedzialności: nie muszą chodzić do pracy, aby opłacić edukację, opiekę zdrowotną i żywność, którą otrzymują bezpłatnie od UNRWA. Terrorysta, który chce przeprowadzić zamach, nie musi martwić się o dobro i przyszłość swojej rodziny, ponieważ UNRWA jest zawsze gotowa zaspokoić wszystkie codzienne potrzeby.


Ten kokon opieki społecznej nie oznacza oczywiście, że wszystkie obozy dla uchodźców są uwikłane w terroryzm i przemoc. Jednak można śmiało powiedzieć, że wiele z tych obozów przyjmuje, zachęca i produkuje terrorystów.


Weźmy na przykład północny Zachodni Brzeg, gdzie obóz uchodźców w Dżanin jest zarządzany przez UNRWA.


W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat obóz stał się głównym ośrodkiem na Zachodnim Brzegu skupiającym terrorystów należących do kilku grup. Należą do nich Hamas, Palestyński Islamski Dżihad i Brygady Męczenników Al-Aksa – zbrojne skrzydło rządzącej frakcji Fatah kierowane przez palestyńskiego przywódcę Mahmuda Abbasa. Chociaż UNRWA kontroluje obóz uchodźców w Dżanin, jej przedstawiciele nie byli w stanie zapobiec ani jednemu atakowi terrorystycznemu stamtąd.


UNRWA nie ma oczywiście mandatu do podejmowania działań przeciwko terrorystom, ani sił, ani środków, aby to zrobić.


Nie oznacza to jednak, że agencja nie może nic zrobić, aby złagodzić napięcia i zniechęcić do terroryzmu i przemocy. Mogłaby na przykład działać na rzecz promowania pokoju i współistnienia między Izraelem a Palestyńczykami. Mogłaby promować tolerancję i pokój w prowadzonych przez siebie szkołach w obozach dla uchodźców. Czy UNRWA robi którąkolwiek z tych rzeczy?


Badanie opublikowane na początku lipca przez Instytut Monitorowania Pokoju i Tolerancji Kulturowej w Edukacji Szkolnej (IMPACT-se) wykazało, że dzieci uczęszczające do szkół UNRWA są narażone na podręczniki zawierające odniesienia do przemocy, męczeństwa, jawnego antysemityzmu, dżihadu (świętej wojny), odrzucenie możliwości zawarcia pokoju z Izraelem oraz całkowite pominięcie jakiejkolwiek historycznej obecności Żydów w regionie.


„Pomimo stosunkowo niewielkiej ilości dostępnych materiałów, znaleźliśmy materiały, które nie są zgodne z międzynarodowymi standardami i które zachęcają do przemocy, dżihadu i męczeństwa, antysemityzmu, nienawiści i nietolerancji, z jawnie upolitycznionym językiem, który narusza zarówno wartości ONZ, jak i politykę neutralności UNRWA. ...


Materiał wyprodukowany przez UNRWA zawiera teksty gloryfikujące prowadzenie wojny i poświęcenie własnego życia i krwi w celu wyzwolenia ojczyzny, która jest opisywana jako całość Mandatu Palestyny [całego dzisiejszego Izraela]. Takie przykłady obejmują ćwiczenia gramatyczne, w których używa się zdań omawiających 'dżihad wojowników’, ofiary z krwi i wyzwolenie Palestyny spod okupacji, otwarcie sugeruje przemoc uczniom… i fragmenty wychwalające palestyńskich bojowników, których noże ‘wylądowały na szyjach żołnierzy [izraelskiego] wroga’… Inny przykład używa wiersza, który ma nauczyć uczniów, że umieranie jako męczennicy to ‘hobby’, i że wprowadzanie pokoju jest niepożądane i jest oznaką słabości”.


Badanie wykazało, że materiał wyprodukowany przez UNRWA konsekwentnie ignoruje istnienie Izraela i zleca uczniom oznaczanie miast i miejsc w Izraelu jako palestyńskich. Ponadto ćwiczenia z badań społecznych sugerują, że Izrael jest jednostką kolonialną stworzoną przez kolonializm europejski w celu podzielenia świata arabskiego. Izrael jest opisywany wyłącznie w negatywny sposób jako mający złośliwe intencje wobec Palestyńczyków. Oskarża się go o celowe i złośliwe maltretowanie więźniów palestyńskich (terrorystów) i ich rodzin oraz o próbę wymazania palestyńskiego dziedzictwa i tożsamości. W niektórych przypadkach Izraelczycy są oskarżani o bezczeszczenie Jerozolimy i meczetu Aksa.


Zamiast naciskać na UNRWA, aby zmieniła swoją politykę i powstrzymała antyizraelskie podżeganie w szkołach, administracja Bidena postanowiła nagrodzić agencję za zachęcanie do nienawiści, przemocy, męczeństwa oraz delegitymizacji i demonizacji Izraela i Żydów. Zamiast naciskać na UNRWA, by pomogła uchodźcom wydostać się z biedy i nędzy obozów, administracja Bidena, wznawiając pomoc finansową dla agencji, w rzeczywistości przedłuża „cierpienie” Palestyńczyków w obozach.


Pieniądze, które administracja Bidena przekazuje UNRWA, mają na celu zachowanie statusu obozów i zapewnienie, że mieszkający tam Palestyńczycy pozostaną tam, gdzie są. Popierając UNRWA administracja Bidena nakazuje uchodźcom cierpliwość w obozach, ponieważ pewnego dnia przeniosą się do Izraela w ramach tzw. prawa powrotu.


„Prawo powrotu” oznacza zalanie Izraela milionami palestyńskich uchodźców i ich potomków jako pierwszy krok w kierunku jego zniszczenia i zastąpienia go wspieranym przez Iran państwem islamskim rządzonym przez Hamas i palestyński Islamski Dżihad.


Krótko mówiąc, administracja Bidena właśnie wysłała wiadomość do Palestyńczyków i wszystkich nienawidzących Izraela, że wspiera ich wysiłki i podziela ich marzenie o unicestwieniu Izraela. Ci, którzy finansują podręczniki szkolne gloryfikujące terrorystów i odmawiające Izraelowi prawa do istnienia, są współwinni globalnego dżihadu przeciwko Izraelowi.

 

Biden Administration Funds Anti-Israel Curricula, Hate Massages

Gatestone Institute, 20 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tavil - muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2222 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk