Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 03:47

« Poprzedni Następny »


Turcja zapowiada powrót Turków


Z materiałów MEMRI 2020-12-24


Turecki prezydent, Recep Tayyip Erdoğan, poleciał 10 grudnia 2020 r.  do Baku w Azerbejdżanie, żeby uczestniczyć w militarnej paradzie zorganizowanej dla uczczenia zwycięstwa Azerbejdżanu nad Armenią w  Górskim Karabachu[1]. Przemawiając do uczestników parady zwycięstwa Erdoğan wyrecytował wiersz, który władze Iranu uznały za poparcie dla secesji etnicznie azerskich części Iranu[2]. "Oddzielili rzekę Aras i wypełnili ją kamieniami i prętami. Nie będę oddzielony od ciebie. Oddzielili nas siłą” – głosi ten wiersz[3].

Dzień po wygłoszeniu przemówienia przez Erdoğana w Baku redaktor naczelny “Yeni Şafak”, İbrahim Karagül, opublikował artykuł zatytułowany  „Armia niebios, islamu… powrót Turków”. 
(Źródło: Tccb.gov.tr)


Poniżej podajemy tłumaczenie artykułu Karagüla z angielskiego przekładu gazety tureckiej  :[4]


                                                     ***

Turcja jest jedynym krajem na świecie, który stawia opór i walczy za muzułmanów świata, za świat turecki, za Afrykę i za tych, którzy żyją na “Bliskim Wschodzie”, za “Muzułmańską Bliską Strefę”, która jest główną osią ziemi, łączącą brzegi Atlantyku i Pacyfiku.  


Turcja jest jedynym krajem, który stawia opór zachodniemu kolonializmowi, który trwał przez wieki, pogrążając narody w bólu i cierpieniu, depcząc ich honor i tożsamość. Jest jedynym krajem, który ma pewność siebie i ujeżdża wszystkie strefy klimatyczne przemierzane przez tę dzicz.


Turcja wyłożyła wszystkie roszczenia i kalkulacje na XXI wiek na stole z niezawodnym planem wszystkich przygotowań do wielkiego marszu przez zachowanie wyprostowanej postawy nie z heroizmu, ale z intelektualnego skoku i cierpliwości, i mądrości.


Turcja jest wezwaniem, przesłaniem do wszystkich narodów, do wszystkich krajów, które są uciskane, pomijane, wykluczane ze sceny historycznej, które są ofiarami, które są skazane na biedę, trzymane pod kuratelą, wykorzystywane, których zasoby są rabowane i którym przeszkadza się odbudować.  


Turcy, którzy pojawili się na scenie, kiedy padali Abbasydzi, kiedy padał Kalifat, kiedy rozpadała się islamska społeczność, pomogli islamskiej społeczności odbudować się po stuleciach, dali jej solidarność; zmienili historię i zbudowali region, i ponownie weszli na scenę w XXI wieku.


Kiedy region jest dzielony na części, kraje są niewolone, honor i wartości islamskiego narodu są deptane, powróciła ta sama siła, ta sama inicjatywa, ta sama konfrontacja, ta sama solidarność, ten sam język polityczny, ten sam duch.


"Przesłanie przekazane w Baku nie ogranicza się do Karabachu”  


Wszędzie, gdzie Turcja wyciąga pomocną dłoń, osiąga zwycięstwo. Każdy kraj lub grupa, którą popiera, wraca do sił. Z kimkolwiek współpracuje w solidarności, ten powstaje. To jest nowe. To jest największa transformacja XXI wieku. To jest rewolucja Turcji! 


Wiek wtargnięcia, który zaczął się od regresji Imperium Osmańskiego, a zwolnił wraz z założeniem Republiki, teraz zatrzymał się całkowicie. Dzisiaj USA, kraje Unii Europejskiej i kolonialne stolice Europy wszyscy muszą zaakceptować tę rzeczywistość.


Przesłanie wygłoszone wczoraj w Baku nie ogranicza się do Karabachu,nie jest adresowane tylko do Armenii. To przesłanie jest dla tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć obyczaju pouczania Turcji, do wszystkich krajów, które tworzą jeden plan po drugim, starając się podzielić między siebie muzułmański region i cały świat.


To przesłanie, wygłoszone z Kaukazu, spojrzenie na świat z Kaukazu, wychodzi poza zwycięstwo w 44-dniowej [azerbejdżańsko-armeńskiej] wojnie. To przesłanie nie dotyczy tylko dla tych 44 dni, ale całego XXI wieku. Od teraz to samo przesłanie będzie dawane w innych miejscach, także w innych zakątkach regionu, ponieważ Turcja powróciła.


To jest jedyny powód leżący u podstaw fali ataków przychodzących z Europy, wezwań “zatrzymać Turcję”, przychodzących z USA. To jest powód zewnętrznych i wewnętrznych ataków na nasz kraj.


Tak jest, ponieważ dzisiaj nasza armia jest armią niebios, która pędzi na pomoc wszystkim uciskanym. Turcja otwiera drzwi zarówno islamskiego świata, jak tureckiego świata, jest tą armią, która jest ponownie w swojej bazie.


Wprowadza w życie wielki plan, węzeł za węzłem, krok za krokiem, od Afryki Północnej do głębi Afryki, od Kaukazu i Azji Środkowej do Azji Południowej i Południowowschodniej, całą drogę do każdego zakątka islamskiego lądu na Bliskim Wschodzie.


Ten plan uruchamia ojczyznę ludzkości, centralny region, prowadząc do rozwoju nowej, połączonej siły w okresie, kiedy świat jest podzielony na Wschód i Zachód.


Jest najwyższy czas powiedzieć coś więcej niż “jeden naród, dwa państwa” w odniesieniu do Azerbejdżanu. Obraz w Baku przelał się poza ograniczenia dwóch państw. Spektakularna siła została zbudowana u bramy Wschodu. Azerbejdżan wyróżniał się nie tylko jako tureckie państwo w południowym Kaukazie, ale jako siła geopolityczna. Globalna walka Turcji i Azerbejdżanu po prostu zgadzała się.


Prezydent Recep Tayyip Erdoğan powiedział: “Te epopeje będą kontynuowane” Od teraz sojusze będą przemierzać z jednego regionu do drugiego. Zwycięstwa będą następować jedno po drugim, a ich wpływ będzie odczuwany w każdym zakątku regionu. Jest tak, ponieważ rozpoczęła się Epoka Zwycięstw.


Wierzymy w to. Wierzymy w to naszymi umysłami, naszymi sercami, naszą historyczną świadomością, naszym politycznym instynktem i naszą wspólną tożsamością od Atlantyku do Pacyfiku. Wierzymy nie heroizmem, ale intelektem i mądrością, ponieważ wiemy, że wymaga to świadomości i siły. Wszyscy jesteśmy świadomi, że zwycięstwo w Karabachu nie jest tylko wynikiem militarnej technologii, ale wynikiem umysłowej transformacji.


To są właśnie kroki, jakie podejmuje Turcja. Inteligentne, dobrze wyliczone kroki, które były planowane  w oparciu o odwieczną tożsamość i regionalną geopolitykę, Dlatego Turcja będzie nadal zaskakiwać. Przywódcy UE zebrali się dzisiaj mając “sankcje wobec Turcji” na porządku dnia. Nie będą w stanie niczego osiągnąć. Ale to oni będą najbardziej zaskoczeni.


W dniu, w którym rozpoczęto Operację Tarcza Eufratu, powiedziałem: „To jest tylko początek”. Teraz mówię: “Tylko poczekajcie, będzie więcej”. Nadal jesteśmy na początkowych etapach. Jeszcze nie nabraliśmy pędu. Nie jesteśmy aroganccy. Jesteśmy przywódcami w nowym okresie, tymi, którzy oddali temu serca i dusze.  

 


[1] Tccb.gov.tr/en/news/542/123140/-as-long-as-turkey-and-azerbaijan-join-forces-they-will-continue-to-overcome-obstacles-and-achieve-many-more-victories-, December 10, 2020.

[2] Hurriyetdailynews.com/turkey-iran-calm-down-tension-regarding-poem-160798, December 13, 2020.

[3] Tehrantimes.com/news/455619/Zarif-responds-to-Erdogan-s-wrong-poem-on-Iranian-Azerbaijan, December 11, 2020.

[4] Yenisafak.com, December 11, 2020.

 

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 9088, 14 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk