Prawda

Poniedziałek, 3 października 2022 - 23:23

« Poprzedni Następny »


Turcja zapowiada powrót Turków


Z materiałów MEMRI 2020-12-24


Turecki prezydent, Recep Tayyip Erdoğan, poleciał 10 grudnia 2020 r.  do Baku w Azerbejdżanie, żeby uczestniczyć w militarnej paradzie zorganizowanej dla uczczenia zwycięstwa Azerbejdżanu nad Armenią w  Górskim Karabachu[1]. Przemawiając do uczestników parady zwycięstwa Erdoğan wyrecytował wiersz, który władze Iranu uznały za poparcie dla secesji etnicznie azerskich części Iranu[2]. "Oddzielili rzekę Aras i wypełnili ją kamieniami i prętami. Nie będę oddzielony od ciebie. Oddzielili nas siłą” – głosi ten wiersz[3].

Dzień po wygłoszeniu przemówienia przez Erdoğana w Baku redaktor naczelny “Yeni Şafak”, İbrahim Karagül, opublikował artykuł zatytułowany  „Armia niebios, islamu… powrót Turków”. 
(Źródło: Tccb.gov.tr)


Poniżej podajemy tłumaczenie artykułu Karagüla z angielskiego przekładu gazety tureckiej  :[4]


                                                     ***

Turcja jest jedynym krajem na świecie, który stawia opór i walczy za muzułmanów świata, za świat turecki, za Afrykę i za tych, którzy żyją na “Bliskim Wschodzie”, za “Muzułmańską Bliską Strefę”, która jest główną osią ziemi, łączącą brzegi Atlantyku i Pacyfiku.  


Turcja jest jedynym krajem, który stawia opór zachodniemu kolonializmowi, który trwał przez wieki, pogrążając narody w bólu i cierpieniu, depcząc ich honor i tożsamość. Jest jedynym krajem, który ma pewność siebie i ujeżdża wszystkie strefy klimatyczne przemierzane przez tę dzicz.


Turcja wyłożyła wszystkie roszczenia i kalkulacje na XXI wiek na stole z niezawodnym planem wszystkich przygotowań do wielkiego marszu przez zachowanie wyprostowanej postawy nie z heroizmu, ale z intelektualnego skoku i cierpliwości, i mądrości.


Turcja jest wezwaniem, przesłaniem do wszystkich narodów, do wszystkich krajów, które są uciskane, pomijane, wykluczane ze sceny historycznej, które są ofiarami, które są skazane na biedę, trzymane pod kuratelą, wykorzystywane, których zasoby są rabowane i którym przeszkadza się odbudować.  


Turcy, którzy pojawili się na scenie, kiedy padali Abbasydzi, kiedy padał Kalifat, kiedy rozpadała się islamska społeczność, pomogli islamskiej społeczności odbudować się po stuleciach, dali jej solidarność; zmienili historię i zbudowali region, i ponownie weszli na scenę w XXI wieku.


Kiedy region jest dzielony na części, kraje są niewolone, honor i wartości islamskiego narodu są deptane, powróciła ta sama siła, ta sama inicjatywa, ta sama konfrontacja, ta sama solidarność, ten sam język polityczny, ten sam duch.


"Przesłanie przekazane w Baku nie ogranicza się do Karabachu”  


Wszędzie, gdzie Turcja wyciąga pomocną dłoń, osiąga zwycięstwo. Każdy kraj lub grupa, którą popiera, wraca do sił. Z kimkolwiek współpracuje w solidarności, ten powstaje. To jest nowe. To jest największa transformacja XXI wieku. To jest rewolucja Turcji! 


Wiek wtargnięcia, który zaczął się od regresji Imperium Osmańskiego, a zwolnił wraz z założeniem Republiki, teraz zatrzymał się całkowicie. Dzisiaj USA, kraje Unii Europejskiej i kolonialne stolice Europy wszyscy muszą zaakceptować tę rzeczywistość.


Przesłanie wygłoszone wczoraj w Baku nie ogranicza się do Karabachu,nie jest adresowane tylko do Armenii. To przesłanie jest dla tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć obyczaju pouczania Turcji, do wszystkich krajów, które tworzą jeden plan po drugim, starając się podzielić między siebie muzułmański region i cały świat.


To przesłanie, wygłoszone z Kaukazu, spojrzenie na świat z Kaukazu, wychodzi poza zwycięstwo w 44-dniowej [azerbejdżańsko-armeńskiej] wojnie. To przesłanie nie dotyczy tylko dla tych 44 dni, ale całego XXI wieku. Od teraz to samo przesłanie będzie dawane w innych miejscach, także w innych zakątkach regionu, ponieważ Turcja powróciła.


To jest jedyny powód leżący u podstaw fali ataków przychodzących z Europy, wezwań “zatrzymać Turcję”, przychodzących z USA. To jest powód zewnętrznych i wewnętrznych ataków na nasz kraj.


Tak jest, ponieważ dzisiaj nasza armia jest armią niebios, która pędzi na pomoc wszystkim uciskanym. Turcja otwiera drzwi zarówno islamskiego świata, jak tureckiego świata, jest tą armią, która jest ponownie w swojej bazie.


Wprowadza w życie wielki plan, węzeł za węzłem, krok za krokiem, od Afryki Północnej do głębi Afryki, od Kaukazu i Azji Środkowej do Azji Południowej i Południowowschodniej, całą drogę do każdego zakątka islamskiego lądu na Bliskim Wschodzie.


Ten plan uruchamia ojczyznę ludzkości, centralny region, prowadząc do rozwoju nowej, połączonej siły w okresie, kiedy świat jest podzielony na Wschód i Zachód.


Jest najwyższy czas powiedzieć coś więcej niż “jeden naród, dwa państwa” w odniesieniu do Azerbejdżanu. Obraz w Baku przelał się poza ograniczenia dwóch państw. Spektakularna siła została zbudowana u bramy Wschodu. Azerbejdżan wyróżniał się nie tylko jako tureckie państwo w południowym Kaukazie, ale jako siła geopolityczna. Globalna walka Turcji i Azerbejdżanu po prostu zgadzała się.


Prezydent Recep Tayyip Erdoğan powiedział: “Te epopeje będą kontynuowane” Od teraz sojusze będą przemierzać z jednego regionu do drugiego. Zwycięstwa będą następować jedno po drugim, a ich wpływ będzie odczuwany w każdym zakątku regionu. Jest tak, ponieważ rozpoczęła się Epoka Zwycięstw.


Wierzymy w to. Wierzymy w to naszymi umysłami, naszymi sercami, naszą historyczną świadomością, naszym politycznym instynktem i naszą wspólną tożsamością od Atlantyku do Pacyfiku. Wierzymy nie heroizmem, ale intelektem i mądrością, ponieważ wiemy, że wymaga to świadomości i siły. Wszyscy jesteśmy świadomi, że zwycięstwo w Karabachu nie jest tylko wynikiem militarnej technologii, ale wynikiem umysłowej transformacji.


To są właśnie kroki, jakie podejmuje Turcja. Inteligentne, dobrze wyliczone kroki, które były planowane  w oparciu o odwieczną tożsamość i regionalną geopolitykę, Dlatego Turcja będzie nadal zaskakiwać. Przywódcy UE zebrali się dzisiaj mając “sankcje wobec Turcji” na porządku dnia. Nie będą w stanie niczego osiągnąć. Ale to oni będą najbardziej zaskoczeni.


W dniu, w którym rozpoczęto Operację Tarcza Eufratu, powiedziałem: „To jest tylko początek”. Teraz mówię: “Tylko poczekajcie, będzie więcej”. Nadal jesteśmy na początkowych etapach. Jeszcze nie nabraliśmy pędu. Nie jesteśmy aroganccy. Jesteśmy przywódcami w nowym okresie, tymi, którzy oddali temu serca i dusze.  

 


[1] Tccb.gov.tr/en/news/542/123140/-as-long-as-turkey-and-azerbaijan-join-forces-they-will-continue-to-overcome-obstacles-and-achieve-many-more-victories-, December 10, 2020.

[2] Hurriyetdailynews.com/turkey-iran-calm-down-tension-regarding-poem-160798, December 13, 2020.

[3] Tehrantimes.com/news/455619/Zarif-responds-to-Erdogan-s-wrong-poem-on-Iranian-Azerbaijan, December 11, 2020.

[4] Yenisafak.com, December 11, 2020.

 

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 9088, 14 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk