Prawda

Poniedziałek, 3 października 2022 - 23:59

« Poprzedni Następny »


Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"


Richard Kemp 2020-12-25

Na zdjęciu: Ciężarówka (której polski kierowca Łukasz Urban, został wcześniej zamordowany), w miejscu terrorystycznego zamachu na jarmark bożonarodzeniowy 19 grudnia 2016 roku w Berlinie w Niemczech.
Na zdjęciu: Ciężarówka (której polski kierowca Łukasz Urban, został wcześniej zamordowany), w miejscu terrorystycznego zamachu na jarmark bożonarodzeniowy 19 grudnia 2016 roku w Berlinie w Niemczech.

W tym miesiącu terroryści Państwa Islamskiego upublicznili “religijną” piosenkę na Boże Narodzenie: “Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością”. Piosenka, która ma formę islamskiego religijnego skandowania, wzywa – jak informuje raport Middle East Media Research Institute (MEMRI) – dżihadystów na całym świecie do mordowania nie-muzułmanów, “pogan, ateistów i politeistów” od “Afryki Zachodniej aż do Azji Wschodniej… przez ląd, morze i powietrze”. Opublikowany na Telegramie post ma hasztag #MerryChristmas i zdjęcie choinki z doczepionym ładunkiem dynamitu.

Boże Narodzenie jest atrakcyjnym czasem dla dżihadystów z trzech nieatrakcyjnych powodów. Przede wszystkim, prowadzą oni wojnę religijną i ich największymi wrogami są chrześcijanie, których najważniejszym świętem jest Boże Narodzenie. Po drugie, duże tłumy, jakie gromadzą się na świątecznych imprezach i wypełniają kościoły oraz centra handlowe stanowią łatwy cel. Po trzecie, rozgłos: masowe morderstwo w tym czasie gwarantuje dodatkowe oburzenie w krajach zachodnich i w społecznościach chrześcijańskich. Piosenka Państwa Islamskiego zaleca zatem swoim wyznawcom, by spowodowali, że “media będą płakać i nadawać”. Wartość propagandowa jest szczególnie ważna dla dżihadystów do rekrutowania i motywowania wojowników i finansistów dla ich sprawy oraz do tworzenia podziałów  między społecznościami przez wywoływanie ataków zemsty na innych muzułmanach.


Byłoby jednak błędem zbywanie takich jawnych gróźb dżihadystów jako jedynie starań o wywołanie lęku wśród ludzi na świecie, szczególnie na Zachodzie. Rozumieją dosłownie to, co mówią, a ich działania tego dowodzą. W tym tygodniu żałobnicy zebrali się, by uczcić pamięć 12 osób zabitych i 56 rannych, kiedy terrorysta Państwa Islamskiego wjechał ciężarówką w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie 19 grudnia 2016 roku. To było po serii dżihadystycznych zamachów owego roku, włącznie z napakowaną gwoźdźmi bombą podłożoną przez 12-letniego irackiego chłopca na bożonarodzeniowym jarmarku w Ludwigshafen w Niemczech (która jednak nie wybuchła). W pierwszą rocznicę staranowania tłumu w Berlinie policja w północnej Anglii przechwyciła wyposażenie do produkcji bomb i aresztowała terrorystów Państwa Islamskiego, którzy planowali zamach w Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii, a rosyjskie służby wywiadowcze odkryły planowany zamach w Boże Narodzenie w Petersburgu.


22 grudnia 2014 roku zainspirowany przez Państwo Islamskie terrorysta wjechał ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy w Nantes we Francji zabijając jedną osobę i raniąc dziewięć innych. W dzień wcześniej Francuz algiersko-marokańskiego pochodzenia zranił 13 osób przez wjechanie w nie swoim pojazdem we francuskim mieście Dijon. 20 grudnia 2014, Francuz, który nawrócił się na islam, dokonał zamachu nożowego na troje ludzi w pobliżu Tours. Te trzy bożonarodzeniowe zamachy były pierwszymi z wielu potworności dokonanych we Francji przez terrorystów Państwa Islamskiego. W grudniu 2018 roku uzbrojony w rewolwer i nóż mężczyzna algierskiego pochodzenia zabił pięcioro ludzi i zranił 11 osób w inspirowanym przez Państwo Islamskie zamachu na bożonarodzeniowy jarmark w Strasbourgu. W 2017 roku niemiecka policja zapobiegła atakowi Islamskiego Państwa na bożonarodzeniowy jarmark w mieście Essen, aresztując sześciu Syryjczyków.


Policja i służby wywiadowcze w Europie i w Wielkiej Brytanii udaremniły wiele innych dżihadystycznych spisków planowanych na okres Bożego Narodzenia, włącznie z przygotowywanym zamachem na dużą skalę przy pomocy samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi i zamachu samobójczego w Holandii w 2019 roku i (wcześniej) przed zamachem bombowym w Boże Narodzenie 2011 roku na londyńską Giełdę, na dom burmistrza Londynu i ambasadę USA. Wiele zamachów terrorystycznych związanych z Bożym Narodzeniem planowano także przeciwko USA. Wśród nich jest próba Al-Kaidy w 2009 roku zdetonowania bomby w pasażerskim samolocie nad terytorium USA przy pomocy samobójcy, która nie udała się, bo bomba nie wybuchła. W 2010 roku terrorysta Al-Kaidy próbował zdetonować bombę podczas imprezy zapalania świateł na Boże Narodzenie w Portland. W 2017 roku nawrócony na islam były żołnierz piechoty morskiej USA planował strzelaninę w Boże Narodzenie w San Francisco i aresztowała go FBI. W grudniu 2000 roku brytyjskie i niemieckie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach bombowy na bożonarodzeniowy jarmark w Strasbourgu.


Ten wzór jest globalny. W Australii, wśród innych spisków związanych z Bożym Narodzeniem, służby wywiadowcze zapobiegły w 2016 roku zamachowi z użyciem karabinów, bomb i noży na wiele znanych obiektów w Melbourne, w tym na Katedrę Św. Pawła, planowany na dzień Bożego Narodzenia. Bez porównania największa liczba ofiar śmiertelnych w Boże Narodzenie jest w krajach o muzułmańskiej większości. W Indonezji, Al-Kaida i stowarzyszona z nią Dżemaah Islamijah zamordowały 18 osób i zraniły 118 innych w serii skoordynowanych zamachów bombowych w kościołach w Wigilię Bożego Narodzenia w 2000 roku. W Nigerii i Egipcie niemal 150 chrześcijan zabito w zamachach w Boże Narodzenie 2017 roku. W zeszłym roku zginął egipski policjant, kiedy próbował rozbroić bombę w koptyjskim kościele na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Także w zeszłym roku w Boże Narodzenie stowarzyszone z Państwem Islamskim Boko Haram dokonało egzekucji 11 chrześcijańskich zakładników, zamordowało dodatkowych siedmiu i spaliło kościół w Wigilię. A to są tylko niektóre przykłady.


W tym miesiącu Aimen Dean, były ekspert broni chemicznej w Al-Kaidzie, który został agentem brytyjskiej służby wywiadowczej, MI6, i został następnie ujawniony, ostrzegł o planach Państwa Islamskiego dokonania bożonarodzeniowej kampanii zamachów bombowych w Europie. Powiedział, że będą próbowali wykorzystać złagodzenie w kilku krajach w okresie Bożego Narodzenia restrykcji związanych z koronawirusem. Wydany wcześniej raport Rady Bezpieczeństwa ONZ zapewniał, że restrykcje w sprawach podróży i zmniejszenie zgromadzeń powstrzymało dżihadystyczną przemoc poza strefami konfliktu i ostrzegał, że zamachy powrócą w miarę zmniejszania restrykcji.


Zamachy na nie-muzułmanów oczywiście nie są ograniczone do Bożego Narodzenia. Mają miejsce przez okrągły rok, włącznie z drugim wielkim świętem chrześcijańskim, Wielkanocą. W zeszłym roku w Wielkanoc ponad 25 osób zginęło i ponad 500 odniosło rany w serii zamachów bombowych grup stowarzyszonych z Państwem Islamskim na kościoły i hotele na Sri Lance. Jak informuje zeszłoroczny raport zamówiony przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, chrześcijanie nie są też jedyną grupa religijną, która jest celem świętej wojny dżihadystów, a która może “zmieść” chrześcijaństwo z dużych części Bliskiego Wschodu. W 2002 roku terrorystyczna grupa Hamas zamordowała 30 i zraniła 140 Żydów podczas Sederu w Natanii w Izraelu; w przeddzień święta Purym kilka lat wcześniej ta sama grupa zamordowała 13 Izraelczyków i raniła 130 w Tel Awiwie. W 2005 roku islamscy dżihadyści zabili 67 osób i ranili wielu więcej w zamachu bombowym w Delhi, kiedy hindusi przygotowywali się do Diwali, święta, które wiele razy było celem zamachów.  


Przypisywanie dżihadystom religijnej motywacji jest politycznie niepoprawne i zachodnie władza i media wolą obwiniać zaburzenia psychiczne oraz tak zwane "samotne wilki" lub "nieznane motywy" dla tego masowego zabijania. Rzeczywistość jest inna. Zniszczenie wrogów religijnych, szczególnie chrześcijan i Żydów, jest głównym celem dżihadystycznej doktryny. Wideo z obcinania głów przez członków Państwa Islamskiego i egzekucji egipskich i etiopskich chrześcijan nosiły tytuł: “Przesłanie krwią napisane dla narodów krzyża”. Ich obecnie już wyeliminowany przywódca, Abu Bakr al Baghdadi, często oznajmiał o zamiarze jego ruchu marszu aż do Rzymu, łamania chrześcijańskich krzyżyhandlowania ich kobietami i sprzedawania kobiet po drodze. Często pomstował na Żydów i państwo żydowskie. Były przywódca Al-Kaidy, Osama Bin Laden, często groził Izraelowi i jego zwolennikom. Jego osławione wezwanie z 1998 roku do świata sunnickiego było zatytułowane: „Wypowiedzenie Dżihadu przeciwko Żydom i krzyżowcom [chrześcijanom]”.  


Groźby w Boże Narodzenie ze strony dżihadystów, jak również ostrzeżenia naszych władz w tym świątecznym okresie będą z nami przez pokolenia. Wiele przykładów niedoszłych spisków terrorystycznych pokazuje, że zachodnie władze bezpieczeństwa odnoszą znaczne sukcesy w chronieniu nas wszystkich, włącznie z licznymi muzułmańskimi ofiarami islamskiego dżihadu. Moglibyśmy mieć większe zaufanie do funkcjonariuszy rządu i służb bezpieczeństwa, gdyby oni i media mówili nam prawdę o religijnej doktrynie, która w rzeczywistości kryje się za tymi próbami mordowania nas i zniszczenia naszego sposobu życia, a czego najlepszą ilustracją jest ich obsesja na punkcie Bożego Narodzenia.


Niebezpieczeństwo nie polega tylko na wprowadzających w błąd informacjach dla społeczeństwa o zaburzeniach psychicznych i samotnych wilkach. Polega także na tym, że wielu spośród tych, którzy są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo, sami zostali zindoktrynowani politycznie poprawnymi fałszerstwami, które mogą przeszkadzać w ich staraniach o obronę niewinnych ludzi przed zimnym zabijaniem z nienawiścią i wściekłością w Boże Narodzenie lub w jakimkolwiek innym czasie.


Jihad at Christmas: “Coldly Kill Them with Hate and Rage”

Gatestone Institute, 24 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Od redakcji “Listów z naszego sadu”:


Instytut MEMRI przekazał zdjęcia kilku plakatów, które w okresie przedświątecznym opublikowały media związane z ISIS.  

 

21 grudnia 2020 roku związana z Państwem Islamskim (ISIS) Fundacja Medialna Watheb opublikowała plakaty wzywające do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych podczas sezonu świątecznego. Plakaty z podpisami po arabsku i po angielsku, przedstawiają Świętego Mikołaja jako cel zamachów.


Jeden plakat pokazuje snajpera chowającego się za drzewem, który czatuje na Świętego Mikołaja. Arabska wersja napisu brzmi: “O monoteisto, święta niewiernych zbliżają się, chwyć za broń i przeprowadź atak Inghimasi pośrodku ich nikczemnego zgromadzenia."[1]Inny plakat, przedstawiający bożonarodzeniowy karton z podarkami, jest wypełniony dynamitem a obok widzimy granat, karabin, pas samobójczy, urządzenie do zdalnego odpalenia ładunków i czapkę Świętego Mikołaja. Ten plakat ma ten sam podpis, co plakat powyżej.21 grudnia związana z ISIS Fundacja Medialna Al-Dawat opublikowała plakat przedstawiający dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy biorą Świętego Mikołaja jako zakładnika w Paryżu. (Na to miejsce wskazuje wieża Eiffla w tle.) Tekst, po angielsku, brzmi: “O chrześcijanie, nie macie Świętego w tym roku."[2]20 grudnia związana z ISIS grupa medialna Sarh Al-Chilafa opublikowała dwa plakaty. Jeden pokazuje zamaskowanego strzelca, mierzącego do  Świętego Mikołaja, który już leży na ziemi pod stopą strzelca. Napis, po arabsku, w urdu i po angielsku brzmi: „O chrześcijanie, odliczanie do waszego sezonu świątecznego rozpoczęło się."[3]Drugi plakat pokazuje grupę zamaskowanych terrorystów z karabinami. W tle jest flaga USA i rozpadające się budynki. Angielska wersja napisu brzmi: “Wkrótce do was przyjdziemy."[4][1] Rocket.Chat, Techhaven, December 21, 2020

[2] Rocket.Chat, Techhaven, December 21, 2020

[3] Telegram, Jaagayemuslim, December 20, 2020.

[4] Telegram, Jaagayemuslim, December 20, 2020.


MEMRI, 21 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk