Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 04:17

« Poprzedni Następny »


Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"


Richard Kemp 2020-12-25

Na zdjęciu: Ciężarówka (której polski kierowca Łukasz Urban, został wcześniej zamordowany), w miejscu terrorystycznego zamachu na jarmark bożonarodzeniowy 19 grudnia 2016 roku w Berlinie w Niemczech.
Na zdjęciu: Ciężarówka (której polski kierowca Łukasz Urban, został wcześniej zamordowany), w miejscu terrorystycznego zamachu na jarmark bożonarodzeniowy 19 grudnia 2016 roku w Berlinie w Niemczech.

W tym miesiącu terroryści Państwa Islamskiego upublicznili “religijną” piosenkę na Boże Narodzenie: “Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością”. Piosenka, która ma formę islamskiego religijnego skandowania, wzywa – jak informuje raport Middle East Media Research Institute (MEMRI) – dżihadystów na całym świecie do mordowania nie-muzułmanów, “pogan, ateistów i politeistów” od “Afryki Zachodniej aż do Azji Wschodniej… przez ląd, morze i powietrze”. Opublikowany na Telegramie post ma hasztag #MerryChristmas i zdjęcie choinki z doczepionym ładunkiem dynamitu.

Boże Narodzenie jest atrakcyjnym czasem dla dżihadystów z trzech nieatrakcyjnych powodów. Przede wszystkim, prowadzą oni wojnę religijną i ich największymi wrogami są chrześcijanie, których najważniejszym świętem jest Boże Narodzenie. Po drugie, duże tłumy, jakie gromadzą się na świątecznych imprezach i wypełniają kościoły oraz centra handlowe stanowią łatwy cel. Po trzecie, rozgłos: masowe morderstwo w tym czasie gwarantuje dodatkowe oburzenie w krajach zachodnich i w społecznościach chrześcijańskich. Piosenka Państwa Islamskiego zaleca zatem swoim wyznawcom, by spowodowali, że “media będą płakać i nadawać”. Wartość propagandowa jest szczególnie ważna dla dżihadystów do rekrutowania i motywowania wojowników i finansistów dla ich sprawy oraz do tworzenia podziałów  między społecznościami przez wywoływanie ataków zemsty na innych muzułmanach.


Byłoby jednak błędem zbywanie takich jawnych gróźb dżihadystów jako jedynie starań o wywołanie lęku wśród ludzi na świecie, szczególnie na Zachodzie. Rozumieją dosłownie to, co mówią, a ich działania tego dowodzą. W tym tygodniu żałobnicy zebrali się, by uczcić pamięć 12 osób zabitych i 56 rannych, kiedy terrorysta Państwa Islamskiego wjechał ciężarówką w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie 19 grudnia 2016 roku. To było po serii dżihadystycznych zamachów owego roku, włącznie z napakowaną gwoźdźmi bombą podłożoną przez 12-letniego irackiego chłopca na bożonarodzeniowym jarmarku w Ludwigshafen w Niemczech (która jednak nie wybuchła). W pierwszą rocznicę staranowania tłumu w Berlinie policja w północnej Anglii przechwyciła wyposażenie do produkcji bomb i aresztowała terrorystów Państwa Islamskiego, którzy planowali zamach w Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii, a rosyjskie służby wywiadowcze odkryły planowany zamach w Boże Narodzenie w Petersburgu.


22 grudnia 2014 roku zainspirowany przez Państwo Islamskie terrorysta wjechał ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy w Nantes we Francji zabijając jedną osobę i raniąc dziewięć innych. W dzień wcześniej Francuz algiersko-marokańskiego pochodzenia zranił 13 osób przez wjechanie w nie swoim pojazdem we francuskim mieście Dijon. 20 grudnia 2014, Francuz, który nawrócił się na islam, dokonał zamachu nożowego na troje ludzi w pobliżu Tours. Te trzy bożonarodzeniowe zamachy były pierwszymi z wielu potworności dokonanych we Francji przez terrorystów Państwa Islamskiego. W grudniu 2018 roku uzbrojony w rewolwer i nóż mężczyzna algierskiego pochodzenia zabił pięcioro ludzi i zranił 11 osób w inspirowanym przez Państwo Islamskie zamachu na bożonarodzeniowy jarmark w Strasbourgu. W 2017 roku niemiecka policja zapobiegła atakowi Islamskiego Państwa na bożonarodzeniowy jarmark w mieście Essen, aresztując sześciu Syryjczyków.


Policja i służby wywiadowcze w Europie i w Wielkiej Brytanii udaremniły wiele innych dżihadystycznych spisków planowanych na okres Bożego Narodzenia, włącznie z przygotowywanym zamachem na dużą skalę przy pomocy samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi i zamachu samobójczego w Holandii w 2019 roku i (wcześniej) przed zamachem bombowym w Boże Narodzenie 2011 roku na londyńską Giełdę, na dom burmistrza Londynu i ambasadę USA. Wiele zamachów terrorystycznych związanych z Bożym Narodzeniem planowano także przeciwko USA. Wśród nich jest próba Al-Kaidy w 2009 roku zdetonowania bomby w pasażerskim samolocie nad terytorium USA przy pomocy samobójcy, która nie udała się, bo bomba nie wybuchła. W 2010 roku terrorysta Al-Kaidy próbował zdetonować bombę podczas imprezy zapalania świateł na Boże Narodzenie w Portland. W 2017 roku nawrócony na islam były żołnierz piechoty morskiej USA planował strzelaninę w Boże Narodzenie w San Francisco i aresztowała go FBI. W grudniu 2000 roku brytyjskie i niemieckie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach bombowy na bożonarodzeniowy jarmark w Strasbourgu.


Ten wzór jest globalny. W Australii, wśród innych spisków związanych z Bożym Narodzeniem, służby wywiadowcze zapobiegły w 2016 roku zamachowi z użyciem karabinów, bomb i noży na wiele znanych obiektów w Melbourne, w tym na Katedrę Św. Pawła, planowany na dzień Bożego Narodzenia. Bez porównania największa liczba ofiar śmiertelnych w Boże Narodzenie jest w krajach o muzułmańskiej większości. W Indonezji, Al-Kaida i stowarzyszona z nią Dżemaah Islamijah zamordowały 18 osób i zraniły 118 innych w serii skoordynowanych zamachów bombowych w kościołach w Wigilię Bożego Narodzenia w 2000 roku. W Nigerii i Egipcie niemal 150 chrześcijan zabito w zamachach w Boże Narodzenie 2017 roku. W zeszłym roku zginął egipski policjant, kiedy próbował rozbroić bombę w koptyjskim kościele na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Także w zeszłym roku w Boże Narodzenie stowarzyszone z Państwem Islamskim Boko Haram dokonało egzekucji 11 chrześcijańskich zakładników, zamordowało dodatkowych siedmiu i spaliło kościół w Wigilię. A to są tylko niektóre przykłady.


W tym miesiącu Aimen Dean, były ekspert broni chemicznej w Al-Kaidzie, który został agentem brytyjskiej służby wywiadowczej, MI6, i został następnie ujawniony, ostrzegł o planach Państwa Islamskiego dokonania bożonarodzeniowej kampanii zamachów bombowych w Europie. Powiedział, że będą próbowali wykorzystać złagodzenie w kilku krajach w okresie Bożego Narodzenia restrykcji związanych z koronawirusem. Wydany wcześniej raport Rady Bezpieczeństwa ONZ zapewniał, że restrykcje w sprawach podróży i zmniejszenie zgromadzeń powstrzymało dżihadystyczną przemoc poza strefami konfliktu i ostrzegał, że zamachy powrócą w miarę zmniejszania restrykcji.


Zamachy na nie-muzułmanów oczywiście nie są ograniczone do Bożego Narodzenia. Mają miejsce przez okrągły rok, włącznie z drugim wielkim świętem chrześcijańskim, Wielkanocą. W zeszłym roku w Wielkanoc ponad 25 osób zginęło i ponad 500 odniosło rany w serii zamachów bombowych grup stowarzyszonych z Państwem Islamskim na kościoły i hotele na Sri Lance. Jak informuje zeszłoroczny raport zamówiony przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, chrześcijanie nie są też jedyną grupa religijną, która jest celem świętej wojny dżihadystów, a która może “zmieść” chrześcijaństwo z dużych części Bliskiego Wschodu. W 2002 roku terrorystyczna grupa Hamas zamordowała 30 i zraniła 140 Żydów podczas Sederu w Natanii w Izraelu; w przeddzień święta Purym kilka lat wcześniej ta sama grupa zamordowała 13 Izraelczyków i raniła 130 w Tel Awiwie. W 2005 roku islamscy dżihadyści zabili 67 osób i ranili wielu więcej w zamachu bombowym w Delhi, kiedy hindusi przygotowywali się do Diwali, święta, które wiele razy było celem zamachów.  


Przypisywanie dżihadystom religijnej motywacji jest politycznie niepoprawne i zachodnie władza i media wolą obwiniać zaburzenia psychiczne oraz tak zwane "samotne wilki" lub "nieznane motywy" dla tego masowego zabijania. Rzeczywistość jest inna. Zniszczenie wrogów religijnych, szczególnie chrześcijan i Żydów, jest głównym celem dżihadystycznej doktryny. Wideo z obcinania głów przez członków Państwa Islamskiego i egzekucji egipskich i etiopskich chrześcijan nosiły tytuł: “Przesłanie krwią napisane dla narodów krzyża”. Ich obecnie już wyeliminowany przywódca, Abu Bakr al Baghdadi, często oznajmiał o zamiarze jego ruchu marszu aż do Rzymu, łamania chrześcijańskich krzyżyhandlowania ich kobietami i sprzedawania kobiet po drodze. Często pomstował na Żydów i państwo żydowskie. Były przywódca Al-Kaidy, Osama Bin Laden, często groził Izraelowi i jego zwolennikom. Jego osławione wezwanie z 1998 roku do świata sunnickiego było zatytułowane: „Wypowiedzenie Dżihadu przeciwko Żydom i krzyżowcom [chrześcijanom]”.  


Groźby w Boże Narodzenie ze strony dżihadystów, jak również ostrzeżenia naszych władz w tym świątecznym okresie będą z nami przez pokolenia. Wiele przykładów niedoszłych spisków terrorystycznych pokazuje, że zachodnie władze bezpieczeństwa odnoszą znaczne sukcesy w chronieniu nas wszystkich, włącznie z licznymi muzułmańskimi ofiarami islamskiego dżihadu. Moglibyśmy mieć większe zaufanie do funkcjonariuszy rządu i służb bezpieczeństwa, gdyby oni i media mówili nam prawdę o religijnej doktrynie, która w rzeczywistości kryje się za tymi próbami mordowania nas i zniszczenia naszego sposobu życia, a czego najlepszą ilustracją jest ich obsesja na punkcie Bożego Narodzenia.


Niebezpieczeństwo nie polega tylko na wprowadzających w błąd informacjach dla społeczeństwa o zaburzeniach psychicznych i samotnych wilkach. Polega także na tym, że wielu spośród tych, którzy są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo, sami zostali zindoktrynowani politycznie poprawnymi fałszerstwami, które mogą przeszkadzać w ich staraniach o obronę niewinnych ludzi przed zimnym zabijaniem z nienawiścią i wściekłością w Boże Narodzenie lub w jakimkolwiek innym czasie.


Jihad at Christmas: “Coldly Kill Them with Hate and Rage”

Gatestone Institute, 24 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Od redakcji “Listów z naszego sadu”:


Instytut MEMRI przekazał zdjęcia kilku plakatów, które w okresie przedświątecznym opublikowały media związane z ISIS.  

 

21 grudnia 2020 roku związana z Państwem Islamskim (ISIS) Fundacja Medialna Watheb opublikowała plakaty wzywające do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych podczas sezonu świątecznego. Plakaty z podpisami po arabsku i po angielsku, przedstawiają Świętego Mikołaja jako cel zamachów.


Jeden plakat pokazuje snajpera chowającego się za drzewem, który czatuje na Świętego Mikołaja. Arabska wersja napisu brzmi: “O monoteisto, święta niewiernych zbliżają się, chwyć za broń i przeprowadź atak Inghimasi pośrodku ich nikczemnego zgromadzenia."[1]Inny plakat, przedstawiający bożonarodzeniowy karton z podarkami, jest wypełniony dynamitem a obok widzimy granat, karabin, pas samobójczy, urządzenie do zdalnego odpalenia ładunków i czapkę Świętego Mikołaja. Ten plakat ma ten sam podpis, co plakat powyżej.21 grudnia związana z ISIS Fundacja Medialna Al-Dawat opublikowała plakat przedstawiający dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy biorą Świętego Mikołaja jako zakładnika w Paryżu. (Na to miejsce wskazuje wieża Eiffla w tle.) Tekst, po angielsku, brzmi: “O chrześcijanie, nie macie Świętego w tym roku."[2]20 grudnia związana z ISIS grupa medialna Sarh Al-Chilafa opublikowała dwa plakaty. Jeden pokazuje zamaskowanego strzelca, mierzącego do  Świętego Mikołaja, który już leży na ziemi pod stopą strzelca. Napis, po arabsku, w urdu i po angielsku brzmi: „O chrześcijanie, odliczanie do waszego sezonu świątecznego rozpoczęło się."[3]Drugi plakat pokazuje grupę zamaskowanych terrorystów z karabinami. W tle jest flaga USA i rozpadające się budynki. Angielska wersja napisu brzmi: “Wkrótce do was przyjdziemy."[4][1] Rocket.Chat, Techhaven, December 21, 2020

[2] Rocket.Chat, Techhaven, December 21, 2020

[3] Telegram, Jaagayemuslim, December 20, 2020.

[4] Telegram, Jaagayemuslim, December 20, 2020.


MEMRI, 21 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk