Prawda

Sobota, 24 lipca 2021 - 10:36

« Poprzedni Następny »


Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"


Richard Kemp 2020-12-25

Na zdjęciu: Ciężarówka (której polski kierowca Łukasz Urban, został wcześniej zamordowany), w miejscu terrorystycznego zamachu na jarmark bożonarodzeniowy 19 grudnia 2016 roku w Berlinie w Niemczech.
Na zdjęciu: Ciężarówka (której polski kierowca Łukasz Urban, został wcześniej zamordowany), w miejscu terrorystycznego zamachu na jarmark bożonarodzeniowy 19 grudnia 2016 roku w Berlinie w Niemczech.

W tym miesiącu terroryści Państwa Islamskiego upublicznili “religijną” piosenkę na Boże Narodzenie: “Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością”. Piosenka, która ma formę islamskiego religijnego skandowania, wzywa – jak informuje raport Middle East Media Research Institute (MEMRI) – dżihadystów na całym świecie do mordowania nie-muzułmanów, “pogan, ateistów i politeistów” od “Afryki Zachodniej aż do Azji Wschodniej… przez ląd, morze i powietrze”. Opublikowany na Telegramie post ma hasztag #MerryChristmas i zdjęcie choinki z doczepionym ładunkiem dynamitu.

Boże Narodzenie jest atrakcyjnym czasem dla dżihadystów z trzech nieatrakcyjnych powodów. Przede wszystkim, prowadzą oni wojnę religijną i ich największymi wrogami są chrześcijanie, których najważniejszym świętem jest Boże Narodzenie. Po drugie, duże tłumy, jakie gromadzą się na świątecznych imprezach i wypełniają kościoły oraz centra handlowe stanowią łatwy cel. Po trzecie, rozgłos: masowe morderstwo w tym czasie gwarantuje dodatkowe oburzenie w krajach zachodnich i w społecznościach chrześcijańskich. Piosenka Państwa Islamskiego zaleca zatem swoim wyznawcom, by spowodowali, że “media będą płakać i nadawać”. Wartość propagandowa jest szczególnie ważna dla dżihadystów do rekrutowania i motywowania wojowników i finansistów dla ich sprawy oraz do tworzenia podziałów  między społecznościami przez wywoływanie ataków zemsty na innych muzułmanach.


Byłoby jednak błędem zbywanie takich jawnych gróźb dżihadystów jako jedynie starań o wywołanie lęku wśród ludzi na świecie, szczególnie na Zachodzie. Rozumieją dosłownie to, co mówią, a ich działania tego dowodzą. W tym tygodniu żałobnicy zebrali się, by uczcić pamięć 12 osób zabitych i 56 rannych, kiedy terrorysta Państwa Islamskiego wjechał ciężarówką w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie 19 grudnia 2016 roku. To było po serii dżihadystycznych zamachów owego roku, włącznie z napakowaną gwoźdźmi bombą podłożoną przez 12-letniego irackiego chłopca na bożonarodzeniowym jarmarku w Ludwigshafen w Niemczech (która jednak nie wybuchła). W pierwszą rocznicę staranowania tłumu w Berlinie policja w północnej Anglii przechwyciła wyposażenie do produkcji bomb i aresztowała terrorystów Państwa Islamskiego, którzy planowali zamach w Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii, a rosyjskie służby wywiadowcze odkryły planowany zamach w Boże Narodzenie w Petersburgu.


22 grudnia 2014 roku zainspirowany przez Państwo Islamskie terrorysta wjechał ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy w Nantes we Francji zabijając jedną osobę i raniąc dziewięć innych. W dzień wcześniej Francuz algiersko-marokańskiego pochodzenia zranił 13 osób przez wjechanie w nie swoim pojazdem we francuskim mieście Dijon. 20 grudnia 2014, Francuz, który nawrócił się na islam, dokonał zamachu nożowego na troje ludzi w pobliżu Tours. Te trzy bożonarodzeniowe zamachy były pierwszymi z wielu potworności dokonanych we Francji przez terrorystów Państwa Islamskiego. W grudniu 2018 roku uzbrojony w rewolwer i nóż mężczyzna algierskiego pochodzenia zabił pięcioro ludzi i zranił 11 osób w inspirowanym przez Państwo Islamskie zamachu na bożonarodzeniowy jarmark w Strasbourgu. W 2017 roku niemiecka policja zapobiegła atakowi Islamskiego Państwa na bożonarodzeniowy jarmark w mieście Essen, aresztując sześciu Syryjczyków.


Policja i służby wywiadowcze w Europie i w Wielkiej Brytanii udaremniły wiele innych dżihadystycznych spisków planowanych na okres Bożego Narodzenia, włącznie z przygotowywanym zamachem na dużą skalę przy pomocy samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi i zamachu samobójczego w Holandii w 2019 roku i (wcześniej) przed zamachem bombowym w Boże Narodzenie 2011 roku na londyńską Giełdę, na dom burmistrza Londynu i ambasadę USA. Wiele zamachów terrorystycznych związanych z Bożym Narodzeniem planowano także przeciwko USA. Wśród nich jest próba Al-Kaidy w 2009 roku zdetonowania bomby w pasażerskim samolocie nad terytorium USA przy pomocy samobójcy, która nie udała się, bo bomba nie wybuchła. W 2010 roku terrorysta Al-Kaidy próbował zdetonować bombę podczas imprezy zapalania świateł na Boże Narodzenie w Portland. W 2017 roku nawrócony na islam były żołnierz piechoty morskiej USA planował strzelaninę w Boże Narodzenie w San Francisco i aresztowała go FBI. W grudniu 2000 roku brytyjskie i niemieckie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach bombowy na bożonarodzeniowy jarmark w Strasbourgu.


Ten wzór jest globalny. W Australii, wśród innych spisków związanych z Bożym Narodzeniem, służby wywiadowcze zapobiegły w 2016 roku zamachowi z użyciem karabinów, bomb i noży na wiele znanych obiektów w Melbourne, w tym na Katedrę Św. Pawła, planowany na dzień Bożego Narodzenia. Bez porównania największa liczba ofiar śmiertelnych w Boże Narodzenie jest w krajach o muzułmańskiej większości. W Indonezji, Al-Kaida i stowarzyszona z nią Dżemaah Islamijah zamordowały 18 osób i zraniły 118 innych w serii skoordynowanych zamachów bombowych w kościołach w Wigilię Bożego Narodzenia w 2000 roku. W Nigerii i Egipcie niemal 150 chrześcijan zabito w zamachach w Boże Narodzenie 2017 roku. W zeszłym roku zginął egipski policjant, kiedy próbował rozbroić bombę w koptyjskim kościele na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Także w zeszłym roku w Boże Narodzenie stowarzyszone z Państwem Islamskim Boko Haram dokonało egzekucji 11 chrześcijańskich zakładników, zamordowało dodatkowych siedmiu i spaliło kościół w Wigilię. A to są tylko niektóre przykłady.


W tym miesiącu Aimen Dean, były ekspert broni chemicznej w Al-Kaidzie, który został agentem brytyjskiej służby wywiadowczej, MI6, i został następnie ujawniony, ostrzegł o planach Państwa Islamskiego dokonania bożonarodzeniowej kampanii zamachów bombowych w Europie. Powiedział, że będą próbowali wykorzystać złagodzenie w kilku krajach w okresie Bożego Narodzenia restrykcji związanych z koronawirusem. Wydany wcześniej raport Rady Bezpieczeństwa ONZ zapewniał, że restrykcje w sprawach podróży i zmniejszenie zgromadzeń powstrzymało dżihadystyczną przemoc poza strefami konfliktu i ostrzegał, że zamachy powrócą w miarę zmniejszania restrykcji.


Zamachy na nie-muzułmanów oczywiście nie są ograniczone do Bożego Narodzenia. Mają miejsce przez okrągły rok, włącznie z drugim wielkim świętem chrześcijańskim, Wielkanocą. W zeszłym roku w Wielkanoc ponad 25 osób zginęło i ponad 500 odniosło rany w serii zamachów bombowych grup stowarzyszonych z Państwem Islamskim na kościoły i hotele na Sri Lance. Jak informuje zeszłoroczny raport zamówiony przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, chrześcijanie nie są też jedyną grupa religijną, która jest celem świętej wojny dżihadystów, a która może “zmieść” chrześcijaństwo z dużych części Bliskiego Wschodu. W 2002 roku terrorystyczna grupa Hamas zamordowała 30 i zraniła 140 Żydów podczas Sederu w Natanii w Izraelu; w przeddzień święta Purym kilka lat wcześniej ta sama grupa zamordowała 13 Izraelczyków i raniła 130 w Tel Awiwie. W 2005 roku islamscy dżihadyści zabili 67 osób i ranili wielu więcej w zamachu bombowym w Delhi, kiedy hindusi przygotowywali się do Diwali, święta, które wiele razy było celem zamachów.  


Przypisywanie dżihadystom religijnej motywacji jest politycznie niepoprawne i zachodnie władza i media wolą obwiniać zaburzenia psychiczne oraz tak zwane "samotne wilki" lub "nieznane motywy" dla tego masowego zabijania. Rzeczywistość jest inna. Zniszczenie wrogów religijnych, szczególnie chrześcijan i Żydów, jest głównym celem dżihadystycznej doktryny. Wideo z obcinania głów przez członków Państwa Islamskiego i egzekucji egipskich i etiopskich chrześcijan nosiły tytuł: “Przesłanie krwią napisane dla narodów krzyża”. Ich obecnie już wyeliminowany przywódca, Abu Bakr al Baghdadi, często oznajmiał o zamiarze jego ruchu marszu aż do Rzymu, łamania chrześcijańskich krzyżyhandlowania ich kobietami i sprzedawania kobiet po drodze. Często pomstował na Żydów i państwo żydowskie. Były przywódca Al-Kaidy, Osama Bin Laden, często groził Izraelowi i jego zwolennikom. Jego osławione wezwanie z 1998 roku do świata sunnickiego było zatytułowane: „Wypowiedzenie Dżihadu przeciwko Żydom i krzyżowcom [chrześcijanom]”.  


Groźby w Boże Narodzenie ze strony dżihadystów, jak również ostrzeżenia naszych władz w tym świątecznym okresie będą z nami przez pokolenia. Wiele przykładów niedoszłych spisków terrorystycznych pokazuje, że zachodnie władze bezpieczeństwa odnoszą znaczne sukcesy w chronieniu nas wszystkich, włącznie z licznymi muzułmańskimi ofiarami islamskiego dżihadu. Moglibyśmy mieć większe zaufanie do funkcjonariuszy rządu i służb bezpieczeństwa, gdyby oni i media mówili nam prawdę o religijnej doktrynie, która w rzeczywistości kryje się za tymi próbami mordowania nas i zniszczenia naszego sposobu życia, a czego najlepszą ilustracją jest ich obsesja na punkcie Bożego Narodzenia.


Niebezpieczeństwo nie polega tylko na wprowadzających w błąd informacjach dla społeczeństwa o zaburzeniach psychicznych i samotnych wilkach. Polega także na tym, że wielu spośród tych, którzy są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo, sami zostali zindoktrynowani politycznie poprawnymi fałszerstwami, które mogą przeszkadzać w ich staraniach o obronę niewinnych ludzi przed zimnym zabijaniem z nienawiścią i wściekłością w Boże Narodzenie lub w jakimkolwiek innym czasie.


Jihad at Christmas: “Coldly Kill Them with Hate and Rage”

Gatestone Institute, 24 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Od redakcji “Listów z naszego sadu”:


Instytut MEMRI przekazał zdjęcia kilku plakatów, które w okresie przedświątecznym opublikowały media związane z ISIS.  

 

21 grudnia 2020 roku związana z Państwem Islamskim (ISIS) Fundacja Medialna Watheb opublikowała plakaty wzywające do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych podczas sezonu świątecznego. Plakaty z podpisami po arabsku i po angielsku, przedstawiają Świętego Mikołaja jako cel zamachów.


Jeden plakat pokazuje snajpera chowającego się za drzewem, który czatuje na Świętego Mikołaja. Arabska wersja napisu brzmi: “O monoteisto, święta niewiernych zbliżają się, chwyć za broń i przeprowadź atak Inghimasi pośrodku ich nikczemnego zgromadzenia."[1]Inny plakat, przedstawiający bożonarodzeniowy karton z podarkami, jest wypełniony dynamitem a obok widzimy granat, karabin, pas samobójczy, urządzenie do zdalnego odpalenia ładunków i czapkę Świętego Mikołaja. Ten plakat ma ten sam podpis, co plakat powyżej.21 grudnia związana z ISIS Fundacja Medialna Al-Dawat opublikowała plakat przedstawiający dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy biorą Świętego Mikołaja jako zakładnika w Paryżu. (Na to miejsce wskazuje wieża Eiffla w tle.) Tekst, po angielsku, brzmi: “O chrześcijanie, nie macie Świętego w tym roku."[2]20 grudnia związana z ISIS grupa medialna Sarh Al-Chilafa opublikowała dwa plakaty. Jeden pokazuje zamaskowanego strzelca, mierzącego do  Świętego Mikołaja, który już leży na ziemi pod stopą strzelca. Napis, po arabsku, w urdu i po angielsku brzmi: „O chrześcijanie, odliczanie do waszego sezonu świątecznego rozpoczęło się."[3]Drugi plakat pokazuje grupę zamaskowanych terrorystów z karabinami. W tle jest flaga USA i rozpadające się budynki. Angielska wersja napisu brzmi: “Wkrótce do was przyjdziemy."[4][1] Rocket.Chat, Techhaven, December 21, 2020

[2] Rocket.Chat, Techhaven, December 21, 2020

[3] Telegram, Jaagayemuslim, December 20, 2020.

[4] Telegram, Jaagayemuslim, December 20, 2020.


MEMRI, 21 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 921 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk